Connect with us

Bitcoin

4 rychlé zprávy o Bitcoinu: Co znamenají laserové oči?

Zveřejněno

Michael Saylor Bitcoin

Přes víkend se přehnalo médii několik zajímavých zpráv o Bitcoinu. Kromě těch, které jsme vám přinesli v samostatných článcích, jsme shrnuli další zajímavé, o kterých byste měli vědět, i v tomto textu.

Nové meme týkající se Bitcoinu

Krátce po tom, co Bitcoin poprvé v historii překonal cenu 50 tisíc dolarů, se začal na sociálních sítích u fanoušků Bitcoinu šířit nový trend úpravy profilových fotografií o „laserové oči“. Doplněné jsou o hashtag „# LaserRayUntil100k“ s výmluvným odkazem, že tyto oči budou součástí profilových fotografií do momentu, dokud cena Bitcoinu nebude alespoň 100 000 dolarů.

Do kampaně se zapojil i Elon Musk, který si upravil profilovou fotografii o anime obrázek ženy s logem BTC na šatech a laserovými očima. Doplnil však, že tento obrázek si nechá na profilovce jen jeden den (což následně i dodržel, protože v současnosti má již jiný profilový obrázek).

Podobný krok učinila i americká senátorka za stát Wyoming Cynthia Lummisova, Metlem Demirors z CoinShares, Tyler Winklevoss z Gemini, Changpeng Zhao z Binance či CEO Microstrategy Michael Saylor. Přidala se i Magdalena Gronowski, která pomáhala při vzniku bitcoinového fondu od 3iQ. Ta potvrdila, že si nechá upravenou profilovou fotografii na několik měsíců, dokud Bitcoin dosáhne ceny 100 000 USD. ,,Tedy na několik měsíců, ano,“ dodala vtipně.

Autorem myšlenky je podcaster Greg Zaj, který jako první zveřejnil tento hashtag a meme přesně před týdnem 15. února.

Tesla vydělala díky Bitcoinu více, než prodejem elektromobilů

Tržní analytik Dan Ives upozornil, že firma Tesla díky koupi Bitcoinu „vydělala“ za první dva měsíce roku 2021 více, než za celý fiskální rok 2020. Vyplývá to z jejího reportu pro SEC, v němž uvedla, že loni utržila prodejem elektromobilů profit 721 milionů dolarů. Tesla potvrdila koupi Bitcoinu v lednovém podání na SEC. Celková investice 1,5 miliardy dolarů do BTC se již promítla do růstu hodnoty této investice o více než 1 miliardu USD.

Bitcoin je už dražší, než kilogram zlata

Jeden Bitcoin měl v době, kdy stál 58 000 USD už vyšší hodnotu, než jeden kilogram zlata. Vyplývá to z dat portálu Trading View. V případě zlata však není jeho současná hodnota v přepočtu na jeden kilogram rekordní. 4. srpna 2020 totiž stálo 65 477 USD, což je částka, na kterou se Bitcoin zatím nedostal. V té době mimochodem stál „jen“ 12 034 USD.

Bitcoin je velmi spekulativní aktivum

Směrem k Bitcoinu se opět vyjádřila nová ministryně financí USA Janet Yellenová. V relaci na CNBC řekla, že je to velmi spekulativní aktivum a naznačila, že vyžaduje jasnější regulaci. ,,Myslím, že je velmi důležité ujistit se, že nebude využíván jako nástroj pro nelegální transakce a ujistit se, že existuje patřičná ochrana pro investory. „Yellenová rovněž naznačila, že regulace by se mohly týkat i ochrany investorů před možnostmi manipulativního obchodování Bitcoinu (manipulace ceny).

zdroje: decrypt.co, decrypt.co, decrypt.co

Populárne