Connect with us

Bitcoin

6 faktorů, které poženou cenu Bitcoinu v roce 2021 (podle CEO Grayscale)

Zveřejněno

Bitcoin

Nově jmenovaný šéf společnosti Grayscale, která je největším institucionálním hráčem v sektoru kryptoměn, Michael Sonnenshein (ve funkci CEO nahradil Barryho Silbertala), jmenoval 6 faktorů, které budou mít v roce 2021 zásadní vliv na další růst popularity a také ceny Bitcoinu.

Michael Sonnenshein se nejprve během virtuální konference CFC St. Moritz Conference vrátil ke třem základním faktorům, které poháněly cenu Bitcoinu v roce 2020. Řekl, že šlo o kombinaci:

  • Makroekonomické nejistoty a kvantitativního uvolňování
  • Investice do Bitcoinu ze strany legendárních investorů a respektovaných institucí
  • Pokroků v posilování regulačních rámců kolem digitálních aktiv

CEO Grayscale následně konstatoval, že vyjmenované 3 body budou horkým tématem i roku 2021, ale doplnil k nim dalších 6 faktorů, které povedou k růstu popularity digitálních měn a významně ovlivní jejich cenu. Má jít o:

  • Klesající trend vnímání investice do kryptoměn jako kariérního rizika
  • Růst popularity kryptoměn u finančních poradců
  • Růst možností těžby kryptoměn v Severní Americe za pomoci čisté energie
  • Rostoucí adopce stablecoinů
  • Adopce digitálních aktiv ze strany států
  • Nové regulační rámce

Pokud jde o adopci kryptoměn státy narážel na takzvané CBDC, tedy kryptoměnu centrálních bank, které jsou stále žhavější tématem. Šéf Grayscale si však myslí, že některé centrální banky by mohly zvažovat možnost použít Bitcoin i jako svou strategickou rezervu.

K tématu těžby kryptoměn v Severní Americe poznamenal, že sesterská firma Grayscale s názvem Foundry se již stala největším těžařem v Severní Americe. Souvisí to s nedávným oznámením firmy Digital Currency Group, za níž stojí právě Grayscale a Foundry o tom, že investuje 100 milionů dolarů do těžby Bitcoinu a jiných digitálních aktiv.

Jak jsme zmiňovali již mnohokrát, Grayscale přináší na trh produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), skrz který mohou ostatní orgány regulovaným způsobem investovat do Bitcoinu aniž by museli řešit bezpečnou úschovu této kryptoměny. Hodnota spravovaných kryptoaktiv Grayscale vzrostla ze dvou miliard dolarů v úvodu roku 2020 na 20 miliard dolarů na jeho konci a v současnosti 19. ledna 2021 činila již 28,1 miliardy USD. Grayscale má aktuálně pod kontrolou více než 3% stávajících, tedy již vytěžených Bitcoinů.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne