Connect with us
do workshopu o těžbě kryptoměn

Cardano

Akademická práce Cardano je druhou nejčastěji citovanou v kategorii kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Cardano raketa

Práce s názvem “Ouroboros: A Provably Secure Proof-of-Stake Blockchain Protocol “související s vývojem kryptoměny Cardano se podle nejnovějšího vydání žebříčku Google Scholar stala druhou nejčastěji citovanou prací v kategorii kryptoměn a blockchainu. Podle čerstvých údajů má až 183 citací.

Práce na kryptoměně Cardano (ADA) započali už v roce 2015, ale značná část fanoušků tohoto projektu začala být časem stále skeptičtější z důvodu pomalého vývoje a nedodržování slibovaných termínů. Pravdou opravdu je, že v případě projektu ne vždy vše probíhalo podle plánů a termíny dodání slibovaných funkcí se nejednou oddalovaly. Na druhou stranu projekt od začátku deklaroval, že staví pevné základy, které jsou odvozeny od kvalitních akademických studií.

Umístění studie, na níž pracoval společně se svým týmem Agelos Kiaiyas, který je šéfem vědeckého oddělení firmy IOHK, která mě na starosti vývoj Cardano (generálním ředitelem firmy IOHK je zakladatel Cardano Charles Hoskinson) potvrzuje, že Cardano opravdu staví na detailní akademické práci podložené rozsáhlou studií. Zmiňovaná práce týkající se Proof of Stake protokolu jako formy “zelenější” alternativy vůči Proof of Work, na kterém funguje Bitcoin, sice zdaleka nebyla první akademická práce na toto téma, ale je první, která si získala uznání, je často citována a přináší přísné bezpečnostní záruky.

Kryptoměna Cardano letos úspěšně prošla po spuštění fáze Shelley na Proof of Stake konsenzu a zdá se, že vše zatím funguje jak má. Cardano komunita aktuálně s napětím čeká na spuštění fáze Goguen, která s sebou přinese smart kontrakty. Její startem by se Cardano mohlo stát přímou konkurencí kryptoměny Ethereum. Potřebuje však přesvědčit vývojáře, aby na ní začali budovat své projekty. Zatím přechod z blockchainu Ethereum na Cardano naznačil projekt SingularityNet specializující se na decentralizované využití Umělé inteligence.

Na prvním místě zmíněného respektovaného žebříčku se umístila práce “Hawk: The Blockchain Model of Cryptography and Privacy-preserving Smart Contracts” s 559 citáty. Práce se orientuje na decentralizovaný systém inteligentních smluv (smart kontraktů), který neukládá finanční transakce na blockchainu.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (23.11.): Bitcoin vzhůru a ADA s ETH míří do bullrunu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

V minulém článku, jsem poukazoval na divergenci mezi cenou a objemy, zároveň divergenci mezi cenou a indikátorem Commodity Channel Index, který měří pohybové momentum. Tato analýza by byla platná, pokud by týdenní svíce nevygenerovala obrovské objemy i volatilitu a neudělala na CCI v týdení periodě nové high. Tato situace vlastně překonala obě divergence a ukončila týdenní svíci ve velmi býčí náladě, tudíž je velká pravděpodobnost pokračování růstového trendu.

BTC/USD

Právě zlomení divergence na týdenním časovém rámci dalo bitcoinu ještě 7-14 dní času na další růst. Bitcoinu se ovšem nepodařilo zlomit divergenci na denní periodě a tam stále hrozí velký výplach, až to velcí hráči utnou. V tuto chvíli při exponenciálním trendu nelze říci, kam až bitcoin doletí, ale očekávám ještě jeden zobáček nahoru, než to praskne.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

V aktuální moment to vypadá, že půjdeme přes 20 000 USD. Jak razantně? Na to si budeme muset počkat. Fomo veřejnosti ještě nezačalo a je dost možné, že se spustí až s průrazem 20 000 USD nebo s vyššími čísly. Už teď je jasné, že kryptoměnový trh začíná být hodně při chuti.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance

Analýza dominance

Na grafu jsem nakreslil dvě situace. Je velmi pravděpodobné, že dominance otestuje support 62 % a následně se od něj odrazí, jako tomu bylo v historii. Následně jsem spíše pro variantu A, že BTC utrhne svoji dominanci a poletí nahoru. Ovšem celá situace bude velmi citlivá, protože s poklesem altcoinů malý stačí přesun kapitálu a to zapříčiní extrémní nárůst cen altcoinů. Kdyby nastala varianta B, tak přijde altseason. Nyní mají altcoiny ještě pár týdnů šanci na růst cen.

ETH/USD

Ethereum k bitcoinu udrželo uptrend a celá konstrukce míří do exponenciálního rozjezdu. Ethereum by mělo dojet až do 750 – 800 USD. Pokud by exponenciální křivka chtěla opravdu vystřelit, tak další rezistence je až kolem 1 000 USD. Ethereum na rozdíl od bitcoinu má opravdu čistý korekční graf.

Graf ethereum

Graf ethereum

ADA/USD

Cardano nemá tak čistý graf jako ehtereum, ale jeho křivka nám říká jasnou rozjezdovou plochu pro budoucí bullrun.  Nyní očekám dotek rezistence na 0,18 USD, kde by mohlo přijít nějaké to cuknutí a reakce, kterou by mohlo high posledního swingu udržet (0,15 USD). Na rozdíl od etheru má Cardano mnohem delší a zploštěnou rozjezdovou plochu, proto můžeme předpokládat, že finální výstřel cardana bude mnohem ziskovější než třeba u etheru.

Analýza Cardana

Závěr analýzy

Kryptoměnový trh mi dělá aktuálně radost. I přestože se mi nyní na bitcoinu tolik nedaří, tak ziskovost na těžbě nám krásně roste a swingové obchody s altcoiny výborně navyšují naší ziskovou křivku. Je dobře, že altcoiny se odrazily ze dna při stagnaci ceny bitcoinu. Je to upřímně dříve než jsem očekával, neboť altcoiny mohly začít růst až třeba po výrazném poklesu ceny BTC. Ten trh je nyní živý a vypadá do konce roku zajímavě. O to více se těším na rok 2021/2022, kdy pravděpodobně zažijeme další bullrun kryptoměnového světa spojeného s příchodem státních virtuálních měn.

Pokud chceš mít TOP informace o dění v kryptoměnovém světě a možné vstupy právě do altcoinů, přidej se do naší party. Kromě mnoha návodů a videí, máš u zlatého členství 50% slevu a přístup do úzké a klidné tradingové komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Bitcoin je blízko. Kolik ale ztrácejí na ATH altcoiny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Altcoiny ATH

Tím, že Bitcoin tento týden poprvé od závěru roku 2017 překonal cenu 18 tisíc dolarů, se výrazně přiblížil svým rekordním hodnotám. V tomto článku jsme se však podívali na to, jak se daří v tomto směru ostatním kryptoměnám.

Zatímco Bitcoin v době psaní tohoto článku, kdy se obchoduje kolem ceny 17 800 USD, dělí od historického maxima (20 089 USD) zhruba 11,6%, ostatní altcoiny jsou svým rekordním hodnotám vzdáleny mnohem výrazněji.

Tyto altcoiny musíme v první řadě rozdělit do dvou kategorií – na ty, které se obchodovaly již koncem roku 2017, kdy vrcholil předchozí bullrun a ty, které ne. I díky tomu mohou být tyto údaje poněkud zkreslené.

Například bilance Polkadot či Chainlink (-31,7% resp. -32,4%) nevypadají až tak katastrofálně, ale jde o kryptoměny, které nezažily největší bullrun na přelomu let 2017 a 2018, kdy hodnoty altocoinů, za nimiž bylo v té době minimum reálné práce (a dá se říci jen přísliby o tom, co dokážou v budoucnu), nabíraly nereálné absurdně nadhodnocené ceny. I proto se mnohé z nich dostaly v onom období na hodnoty, které jsou jim dnes na míle vzdálené a je možné, že je už nikdy nezopakují.

Druhé Ethereum, do kterého se vkládají stále velké naděje, ztrácí aktuálně vůči svému maximu 1421 dolarů až 66,7%. Možná se to zdá být mnoho, ale ve srovnání s většinou altcoinů, které zažily minulý bullrun, je to ještě výborná bilance.

Příkladem toho je XRP, které bylo v onom období jasnou trojkou na trhu a na krátký čas předběhlo i Ethereum. Hodnota této kryptoměny, za níž stojí firma Ripple, je však aktuálně o 91% nižší, než byl její strop 3,29 USD.

O nic lépe na tom není litecoin, který ztrácí na své ATH 80%. Podobně katastrofálně jako XRP jsou na tom i Bitcoin Cash (-93,8%), Cardano (-91,8%) či EOS (-88,7%).

Zajímavou výjimkou v tomto směru je nativní token burzy Binance s názvem Binance Coin, který existoval již v předchozím bullrunu, ale  od maxim ho dělí jen 28,4%. Tento token si své ATH totiž mírně překvapivě vytvořil až začátkem léta 2019 na rozdíl od drtivé většiny kryptoměn, které vznikly v roce 2017 a dříve. Binance Coin je silně centralizovaná kryptoměna, která má však své kouzlo v tom, že patří největší burze Binance a využívá se mimo jiné na snižování poplatků za obchodování ve všech jejích produktech, kterých je opravdu požehnaně. I proto ji dodnes drží ve svém portfoliu mnoho spekulantů.

Zda se podaří výše zmiňovaným kryptoměnám někdy napodobit své dosavadní ATH opravdu nevíme. Některé z nich od roku 2017 toho hodně nepředvedli ani z pohledu vývoje, u jiných se čeká na dokončení slibovaných věcí a je otázkou, zda a v jaké kvalitě je dodají.

Altcoiny, pokud vůbec, budou pravděpodobně čerpat zejména z přílivu retailového kapitálu, který současný růst hodnoty Bitcoinu nepohání. Nezkušení investoři totiž mohou být náchylnější investovat do rizikovějších kryptoměn s větším potenciálem růstu, než do ověřeného, ale robustního Bitcoinu, který ani kdyby naplnil ty nejšílenější očekávání pravděpodobně nedokáže udělat procentně tak velké zhodnocení, jako rizikový nejistý altcoin, kterému se může vlivem FOMO “zadařit” .

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-raketa

Bitcoin dosáhl tento týden nejvyšší ceny od 8. ledna 2018 a několik fundamentů naznačuje, že jeho růstový cyklus je jen na začátku. Pozornost si kromě něj tento týden žádá i Ethereum či Cardano. Přinášíme tradiční víkendový souhrn TOP zpráv posledních sedmi dny.

Bitcoin

Přestože cena Bitcoinu v posledních dnech krásně roste, skutečného bullrunu jsme se ještě prakticky ani nedočkali. Minimálně tak to tvrdí článek portálu Cointelegraph, který vyjmenoval 5 důvodů, které naznačují, že jsme zatím jen v počáteční fázi celého růstového cyklu. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Populární DCA model (dolar-cost average) je podle svého partnera Buffetta nejlepší volbou, kterou mohou v tomto období zvolit investoři v mladém věku. Ačkoli nejslavnější hodnotový investor známý také pod přezdívkou “Věštec z Omahy” není fanouškem Bitcoinu, tento přístup se jeví být skvělou volbou i při investování do do něj. Více se dozvíte zde.

Firma Grayscale, která je již nyní jednoznačně největším institucionálním držitelem Bitcoinu, by mohla při svém tempu akumulace BTC dosáhnout už letos milníku 500 000 BTC. No a pokud by v tomto tempu pokračovala i v roce 2021, tak jeho koncem by mohla mít pod kontrolou až 5% celkové nabídky Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Zatímco se radujeme z růstu ceny, jeden ukazatel se jeví být méně optimistický. V průběhu tohoto týdne se totiž prudce propadla mining difficulty (obtížnost těžby), která souvisí s hashrate. Šlo dokonce o druhý nejvýraznější propad této metriky za posledních 10 let. O tom proč je to důležité se dočtete v tomto článku.

Podle ratingové agentury Weiss Ratings je nejlepší kryptoměna Bitcoin. Cardano je zas top kryptoměna z pohledu technologie, ale selhává v adopci a “tržním momentu”. Více o aktuálním pořadí se dočtete zde.

TIP: O růstu ceny Bitcoinu a její udržitelnosti, propadu mining difficulty se více dozvíte také v tomto videu:

Altcoiny

Významný okamžik nastal u kryptoměny Ethereum. Spuštění její nové generace Ethereum 2.0, konkrétně “fáze 0”, se totiž konečně blíží. Podrobnosti o oznámení depozitní smlouvy, která umožní staking a spuštění odpočtu do zahájení tohoto procesu se dočtete zde.

Cardano spustilo takzvaný Marlowe Payground, který umožňuje i vývojářům jen s malými programátorskými zkušenostmi vytvářet smart kontrakty a to v rámci testovací verze před spuštěním éry Goguen. Více se dočtete zde.

Charles Hoskinson, který je hlavním představitelem Cardano a zároveň lídrem firmy IOHK hovořil o dalších plánech Cardano, přechodu na éru Goguen a také prozradil několik důležitých termínů. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Kryptoměna XRP se netěší očkovávané adopci bankami. O důvodech, proč progres tohoto projektu není tak velký, jak očekávalo mnoho fanoušků této kryptoměny, mluvil technologický ředitel firmy Ripple David Schwartz. Více se dočtete zde.

Na decentralizované burze Uniswap se jednomu z traderů “podařilo” zaplatit poplatek 9500 dolarů (23 ETH) za realizaci transakce v hodnotě 130 dolarů. Jak se mohl vůbec tento omyl stát a proč tvrdí, že si tím pokazil celý život, se dozvíte zde.

Mohlo by vás zajímat

  • Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagerdeová vyzvala na veřejnou diskusi o možné digitální verzi eura (CBDC). Více informací najdete zde.
  • Společnost PayPal, která minulý týden potvrdila, že vstoupí do sektoru kryptoměn, odhalila své další plány v tomto sektoru a také potvrdila, že její kryptoslužby už využívá přibližně 10% jejích amerických zákazníků.
  • Prohlížeč Brave, v jehož rámci je možné využívat i nativní token Basic Attention Token (BAT), dosáhl dalšího významného milníku v podobě 20 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Podrobnosti se dozvíte zde.
  • Známý bitcoinový býk Jack Dorsey si obhájil svou pozici CEO společnosti Twitter, kterou zakládal. Dorsey je také zakladatelem a CEO firmy Square, která nedávno nakoupila 50 000 BTC
  • Z burzy Binance odešel největší obnos Bitcoinů v její historii. Podrobnosti čtěte zde.
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Šílenství kolem Bitcoinu, odpočet Ethereum 2.0, pokroky Cardano a propad mining difficulty

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

BITCOIN-COVER

Páteční video YouTube kanálu Zaujalo ma se již tradičně věnuje tématu kryptoměn. Tentokrát o šíleném růstu ceny Bitcoinu a crypto fear and greed indexu, o výrazném propadu mining difficulty, odpočtu do nové éry Ethereum s názvem Ethereum 2.0 či o novinkách Cardano, o kterých hovořil CEO IOHK Charles Hoskinson. Také se co-to dozvíte o šíleně vysokém poplatku, který omylem zaplatil za transakci přes decentralizovanou burzu Uniswap jeden trader.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Hoskinson mluvil o Cardano a fázi Goguen. Prozradil i nějaké termíny

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Charles Hoskinson - Cardano

Tématu aktualizované roadmapy Cardano (ADA) z 29. října, která souvisela hlavně se spuštěním fáze Goguen, jsme se věnovali již v předchozích článcích, ale další podrobnosti k ní prozradil šéf firmy IOHK a hlavní tvář této kryptoměny Charles Hoskinson během rozhovoru na KiBloc Show.

Hoskinson během interview uvedl, že každá aktualizace tohoto robustního systému je nesmírně náročná, protože se provádí paralelně hodně práce najednou. I tímto způsobem proto možná trochu obhajoval jakési zdržení, které souvisí s Goguenem. Spuštění této fáze, která souvisí se smart kontrakty, se totiž avizovalo již koncem tohoto roku, ale podle nové Roadmap to vypadá tak, že se jí mainnetu nedočkáme dříve než koncem jara nebo začátkem léta 2021.

Hoskinson uvedl, že je s pokrokem v Goguenu spokojený, ale zároveň zdůraznil, že existuje ještě velké množství práce, kterou je třeba dokončit. Vysvětlil, že na celém ekosystému pracuje několik týmů najednou, které se musí doplňovat a navzájem spolupracovat. Nedokončí se totiž jen Goguen, ale i fáze Basho či projekt Catalyst, co dělá celý proces mnohem časově náročnějším. I proto se IOHK snaží naverbovat do svého týmu dalších 50 zaměstnanců.

Dokončení fáze Goguen je podle Hoskinsona obzvláště komplikované, protože je třeba dodat ho nejen technicky dokonalé, ale i v rámci strategie, která dosáhne rychlé adopce a komerční cíle. IOHK se proto snaží dělat pravidelné aktualizace, v rámci kterých představuje komunitě všechny detaily toho, v čem pokročili.

Hoskinson přiznal, že reakce komunity na roadmapu ho trochu “vyděsila”, což však jen podtrhuje to, jak velké jsou její očekávání. Upozornil, že když jiné velké společnosti přistupovaly k dokončení svých projektů ukvapeně, mělo to vždy vážné následky. Jako příklad uvedl Ethereum či firmu Microsoft. V případě Ethereum měl na mysli nepatrnou zranitelnost systému, která se odhalila v roce 2016 při hacku DAO. Podle jeho popisu se tím vytvořila na Ethereum hluboká jizva, která se léčila roky.

Šéf IOHK proto zdůraznil, že u Cardano raději postupují pomaleji, ale s jistotou, že se podobným problémům vyhnou. Zatím se jim podle něj tento pečlivý přístup osvědčuje, čehož důkazem je, že v dosavadní existenci Cardano nedošlo k velkým problémům s přímými důsledky na síť – jako příklad použil přechod z fáze Byron na Shelley, která se udála stiskem “jednoho tlačítka” – v pozadí se však skrývali měsíce tvrdé práce. V případě ér Goguen, Basho a Voltaire chce, aby jejich finální spuštění probíhalo stejně hladce.

Hoskinson však co-to prozradil i o konkrétních termínech. Pokud jde o dosažení parametru d, který měří decentralizaci blockchainu Cardano, chtěli by dosáhnout úrovně 0 již kolem března 2021. Na YouTube v rámci pravidelných AMA jen pár dní dozadu řekl, že tento parametr byl naposledy snížen z hodnoty 0.52 na 0.5, což znamená, že 50% všech bloků v síti Cardano produkují operátoři a nikoli firma IOHK. Dosažením úrovně 0 se tedy dosáhne dá se říci kompletní decentralizace.

Další parametr, který zmínil, má název K a týká se počtu požadovaných poolů v síti, které se používají k výpočtu saturace fondu. Hoskinson uvedl, že v listopadu tohoto roku chtějí parametr zvýšit na úroveň 500 a pak v prvním čtvrtletí 2021 až na úroveň 1000.

Pro komunitu to bude znamenat hlavně to, že dojde ke zvýšení počtu stake poolů, které budou společně provozovat síť. Bude to velká příležitost pro provozovatele takových poolů, protože vstoupí do konkurenčního prostředí, ale i pro ty, kteří budou chtít stakovat své ADA mince, protože si budou moci vybrat z mnohem větší škály poolů.

zdroj: maxbit.cc

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano spustilo Marlowe Playground. Smart kontrakty i pro neprogramátory?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Aktualizovaná Roadmap Cardano (ADA), kterou představila firma IOHK, se setkala s rozpačitý reakcemi. Zatímco Charles Hoskinson ji prezentoval jako obrovský krok vpřed, značná část komunity zůstala zklamaná zejména z termínů, které souvisejí s dokončením fáze Goguen.

Dlouho očekávaná fáze Goguen, se kterou souvisí spuštění smart kontraktů, čímž by se Cardano stalo plnohodnotně konkurenční zaběhlému Ethereum, měla totiž podle předchozích prohlášení dokončit už v roce 2020. Podle aktualizované Roadmap to však vypadá tak, že se jí dočkáme až někdy v prvním pololetí 2021.

Přesto nelze říci, že by se na Cardano nic nedělo. Jednou z nejzajímavějších novinek je konvertor, jehož demo demonstrovalo to, jak jednoduše se budou dát převádět ERC-20 tokeny z blockchainu Ethereum na Cardano blockchain. Šéf firmy IOHK a hlavní tvář této kryptoměny Charles Hoskinson k tomu poznamenal, že zatímco v Ethereum jsou tyto tokeny jakoby tokeny druhé třídy, v případě ekosystému Cardano mají být rovné ADA mincím, tedy hlavnímu nativnímu tokenu tohoto blockchainu.

TIP: Více o fázích Cardano i v tomto videu:

Další zajímavou novinkou je takzvaný Marlowe Plaaground. Jde o prostředí, které umožňuje i neprogramátorům budovat inteligentní finanční kontrakty (smart kontrakty). Podle popisu z tiskové zprávy je Marlowe Playground speciální právě v tom, že i lidem s opravdu minimálními zkušenostmi s programováním umožní vytváření a testování smart kontraktů a také jejich případnou simulaci a formální ověřování.

Spuštění Alpha verze Marlowe Playground je tedy podle IOHK jakýmsi začátkem éry Goguen, která bude dokončena v průběhu několika následujících měsíců a následně spuštěna na Maine.

Aparna Jue, která je produktovou ředitelkou IOHK, také oznámila, že společnost oznámila výherců jejich hackathonu, v jehož rámci mezi 3 projekty přerozdělí 10 tisíc dolarů. První dotaci získala firma Liqwid Finance, která se zaměřuje na peer-to-peer půjčky bez nutnosti zprostředkovatele. Druhá firma Wavachain navrhla digitální pracoviště založené na blockchianu Cardana a třetí úspěšnou firmou je FundTrack, která navrhla inovativní posun v infrastruktuře zakládající si na základech udržitelných projektů.

Firma IOHK také oznámila, že vyhlásila konkurz na 50 nových zaměstnanců, kteří by mohli pomoci urychlit současné práce. To se jeví být jako pozitivní zpráva nakolik to podtrhuje skutečnost, že projekt je finančně zdravý.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Kapitalizace Bitcoinu může prudce růst, Ethereum staking a roadmapa Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

BTC NEWS

Dnešní bohatý díl nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn ve formě videa YouTube kanálu Zaujalo ma i o kapitalizaci Bitcoinu, která by se mohla snadno dostat na bilion dolarů, o faktorech, které nahrávají ve prospěch BTC, o klesajícím hashrate, co se již nejeví tak pozitivní, či o problémech pro staking Ethereum v souvislosti s DeFi projekty postavenými na tomto blockchainu. Také se dozvíte krátké novinky o aktualizované roadmapě Cardano.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Útok institucí na Bitcoin se blíží, Hoskinson hovořil o ceně Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Inštitúcie

Tradiční úterní díl YouTube kanálu Zaujalo ma, který bývá pravidelně věnován tématu kryptoměn, se tentokrát věnoval zajímavému průzkumu mezi institucionálními investory, bullish nastavení banky J.P. Morgan v souvislosti s Bitcoinem či názorem mnoha lidí z tohoto segmentu, kteří očekávají, že velké peníze do Bitcoinu ze strany velkých hráčů teprve začnou přicházet. Co-to se dozvíte i o názoru Charlese Hoskinsona, tedy šéfa firmy IOHK na cenu Cardano.

Pokračovat ve čtení

Cardano

VIDEO: Co je to kryptoměna Cardano (ADA)?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) je právem považováno za jeden z nejambicióznějších kryptoměnových projektů. YouTube kanál Zaujalo ma ve svém nedělním videu rozebral nejzajímavější fakta o této kryptoměně a také několik zajímavostí, které naznačují její možnou perspektivu. Dozvíte se více o samotných fázích vývoje projektu, o tom, jaké firmy se podílejí na jeho vývoji, že akademické základy jsou pro tento projekt klíčové a mimo jiné blíže poznáte i hlavního představitele Cardano Charlese Hoskinsona.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn  

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin je stále odolnější, trh pohánějí novinky o PayPalu, Cardano staví na respektované akademické práci a další zajímavé novinky. Přinášíme vám souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních sedm dní.

Bitcoin

Nejmedializovanejší zprávou tohoto týdne bylo oficiální potvrzení firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do byznysu s kryptoměnami v podobě umožnění koupě, prodeje a plateb kryptoměnami přes tuto populární platformu. Bitcoin díky tomu pěkně posílil na ceně. Základní informace jsme shrnuli ve středu v tomto článku.

Příchod PayPalu do kryptoměnového segmentu však nemusí mít jen pozitiva. O možných negativech, ale i možnosti, že tato firma vydá vlastní kryptoměnu, jsme psali v rozsáhlém čtvrtečním updatu na toto téma.

Milion dolarů za Bitcoin, on-chain údaje BTC blockchainu či větší odolnost této kryptoměny vůči vnějším negativním vlivům – i těmto tématům se věnoval v úterý YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlouho očekávaný update Bitcoinu s názvem Taproot, který je spojen s technologií Schnorr podpisů a je považován za nejvýznamnější upgrade BTC od uvedení SegWitu, je opět o něco blíže. Více se dočtete zde.

Známý investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinem čeká množství institucí, ale zatím jim chybí přehlednější možnosti, jak investovat do tohoto segmentu. Pal přesto očekává, že v příštích letech bude proudit do BTC množství institucionálního kapitálu a cena 1 milion dolarů za jeden Bitcoin je do 5-6 let absolutně reálná. Více se dočtete zde.

Společnost Grayscale Investments, která je v počtu držených Bitcoinů suverénním lídrem mezi komerčními firmami, oznámila, že hodnota jejich kryptoměnových aktiv v průběhu tohoto týdne stoupla o další miliardu dolarů. Více se dozvíte v tomto článku.

Je Bitcoin vyspělejší než v minulosti? Mnohé události, které se udály v průběhu posledních týdnů, které by v minulosti cenu výrazně srazily dolů, s ní aktuální nezamávaly. Více se dozvíte zde.

Vládne na trhu s Bitcoinem aktuálně chamtivost? Uškodí PayPal adopci kryptoměn, jaký je vztah akcií a BTC, a budoucnost DeFi – i těmto tématům se v pátek věnoval kanál Zaujalo ma:

Souvisí Bitcoin s výkonností amerických aktiv a jakou mají perspektivu? Tomuto tématu, očekáváním od S & P500 indexu v souvislosti s Bitcoinem jsme se věnovali v tomto článku.

Zkušenost jako takovou s kryptoměnami v čele s Bitcoinem má podle čerstvého průzkumu jen sedm procent Američanů. Nejvíce si “vyzkoušeli” kryptoměny lidé v rozvojových zemích. Více se dočtete zde.

Průměrná hodnota bitcoinových transakcí se v posledním období výrazně zvýšila. Je mnohokrát větší, než průměrná hodnota transakcí dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vede v jejich počtu. Více čtěte zde.

Na burzách se aktuálně nachází nejméně Bitcoinů za poslední dva roky. Zdá se, že pro kryptoměny to může být bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma se ve svém novém videu věnoval kryptoměně Cardano (ADA), kterou rozebral opravdu detailně. Pokud si chcete doplnit vaše znalosti o tomto ambiciózním projektu, viz video:

Akademická práce o Cardano a Proof of Stake konsensu se umístila v prestižním žebříčku Google Scholar v kategorii kryptoměn na druhém místě s více než 180 citacemi. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Nadace NEO Foundation stojící za kryptoměnou NEO oznámila nové funkce, které by měl tento ekosystém přinést. Má jít především o systém pro decentralizované ukládání souborů a digitální identitu na blockchainu s označením NeoFS a NeoID. Jde o funkce, které znějí na první pohled velmi lákavě, ale pravdou je, že zatím nenašli svou mainstreamovou adopci, ačkoli se o ně pokouší několik projektů.

Šéf americké kontroly měny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financování (DeFi) jsou vážnou konkurencí pro banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED v čele s jeho šéfem Jeromem Powellem, že nedělá dostatek pro spuštění digitálního amerického dolaru. Upozorňuje, že náskok Číny proto v tomto směru výrazně zvětšuje.

Bahammy spustily první digitální kryptoměnu emitovanou centrální bankou, takzvaný Sand dollar.

Zajímá vás jak investuje investiční mág Warren Buffett? Doporučujeme vám také video o portfoliu jeho firmy Berkshire Hathaway, která se stala symbolem úspěchu hodnotového investování:

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-