Connect with us

Cardano

Aktualizovaná peněženka posouvá Cardano blíže k decentralizovanému řízení

Zveřejněno

Daedalus Cardano

Peněženka pro kryptoměnu Cardano (ADA) s názvem Daedalus se dočkala nového update (3.3.0), který je označován za jeden z dosud nejvýznamnějších. Mimo jiné totiž podporuje nativní tokeny pro hadrfork Mary a také přibližuje blockchain Cardano decentralizovanějšímu řízení.

Peněženka Daedalus, na níž pracuje tým IOHK, přišla s dosud svým nejvýraznějším upgradem. Aktualizace ze dne 17. ledna připravila ekosystém pro blížící se hardfork Mary (zatím běží pouze na testy, mainnet bude už v únoru), který přinese na Cardano podporu pro nativní tokeny (v rámci testnetu vzniklo již přes 100 různých mincí).

Mezi další novinky patří možnost zobrazování převáděné hodnoty ve fiatové měně i kryptoměně pomocí dat od CoinGecko, či možnost importovat peněženku ze souboru secret.key z adresářů starších verzí Daedalus.

Krok směrem k decentralizovanému hlasování

Po boku podpory pro nativní tokeny se však jeví být jako nejdůležitější novinka podpora hlasování pro Project Catalyst Fund 3 a to přesto, že je ještě v „experimentální fázi“.

Project Catalyst je program, který by měl v budoucnu zajistit, aby všechny důležité rozhodnutí o daném ekosystému probíhaly decentralizovaně skrz celou komunitu, která bude hlasovat pomocí svých ADA mincí.

Nová verze peněženky tedy umožní uživatelům registrovat se a hlasovat za návrhy na přerozdělení financí Fund 3 pro zajímavé projekty, které chtějí budovat na Cardano ekosystému.

Kromě toho aktualizace podporuje metadata transakcí, tedy možnost, aby transakce Cardano ale i jiných nativních tokenů tohoto blockchainu mohly obsahovat další kontext pro transakce, což je funkce, která se může ukázat být časem jako velmi užitečná.

zdroj: cryptoslate.com

Populárne