Connect with us

Bitcoin

Americké banky budou již tento rok nabízet Bitcoin, tvrdí NYDIG

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Společnost NYDIG, za kterou stoji správcovský gigant Stone Ridge, ve středu oznámila, že několik předních amerických bank už letos zpřístupní svým zákazníkům služby zaměřené na Bitcoin (BTC). Jeho koupě tak bude pro Američany vůbec nejjednodušší v historii.

Společnost NYDIG ve středu informovala, že uzavřela partnerství s dalším fintech investičním a správcovským gigantem Fidelity National Information Services (FIS), které umožní americkým bankám nabízet jejich klientům koupi, prodej nebo držení Bitcoinu přímo na jejich již existujících bankovních účtech. Obě firmy očekávají, že tuto možnost budou mít Američané k dispozici již v následujících měsících, přičemž portál CoinDesk doplnil, že se to může týkat až 300 milionů bankovních účtů v USA.

,,To, co děláme je, že usnadníme běžným Američanům a korporacím možnost nakoupit Bitcoin skrz jejich již existující účty,“ uvedl vedoucí bankovních řešení NYDIG Patrick Sells v rozhovoru pro CNBC.

Fidelity National Information Services (FIS) poskytne tomuto řešení své přívětivé rozhraní pro službu obchodování s Bitcoinem skrz mobilní aplikaci Digital One. NYDIG zas bude mít na starosti bezpečnou úschovu Bitcoinu a realizaci obchodů, čili přesně to, na co se specializuje v rámci svých současných služeb.

Portál decrypt zároveň informoval, že FIS ventures, což je rizikové rameno firmy FIS, investovalo nepublikovanou částku do NYDIG, čímž získalo svůj podíl v této pro americký kryptotrh významné společnosti.

Velký krok vpřed pro adopci

Američané aktuálně mají možnost koupit si kryptoměny skrz burzy typu Coinbase, Kraken a Gemini nebo aplikace typu Cash App (od Square) či Robinhood. Od závěru minulého roku se přidal na seznam i PayPal (Robinhood a PayPal však neumožňují výběr těchto kryptoměn na vlastní peněženku).

Možnost koupit si Bitcoin přímo přes vlastní bankovní účet je však věc, která dosud nemá silné kořeny nikde ve světě. Bankám zjevně začíná vadit, že jsou jen zprostředkovatelem nákupů BTC a jiných kryptoměn (lidé posílají peníze ze svých účtů například na Coinbase) a ony by raději byly v centru dění a rádi si také ukrojily z koláče. Důležité je k tomu poznamenat, že když budou banky nabízet Bitcoin, budou ho dozajista i propagovat, ale dosud byl jejich oficiální přístup většinou spíše skeptický.

Prezident NYDIG Yan Hao to vidí jasně. Banky si podle něj uvědomily, jak jejich zákazníci houfně posílají velké peníze jinam a nyní chtějí i ony získat svůj podíl. ,,Musí to udělat, protože vidí ty údaje. Vidí jak jejich klienti posílají peníze na účty Coinbase, do Galaxy Digital, na Kraken a kamkoliv celém světě ..,“ poznamenal.

O jaké banky půjde?

Pokud jde o velké banky, Yan Zhao zatím žádná jména nespecifikoval. Uvedl jen to, že aktuálně jednají s mnoha velkými hráči. K tomu je třeba poznamenat, že NYDIG už spolupracuje s Morgan Stanley či Goldman Sachs na řešeních přístupu k Bitcoinu, které jsou zaměřeny na jejich solventní klienty.

Do programu se však podle Patricka Sells zapojilo už stovky menších bank po celých USA. Jednou z nich je kalifornská komunitní banka Suncrest, která má v tomto státě sedm poboček.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne