Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (15.2.): 50 000 USD na obzoru? Graf vypadá na menší korekci!

Zveřejněno

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn  a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Celý víkend byl ve znamení utlumení emocí na kryptoměnových trzích a zřejmě jen málo lidí předpokládá ukončení býčího trendu na bitcoinu. Osobně si myslím, že můžeme odpočítávat týdny, kdy bitcoin prorazí cenu 50 000 USD. Ovšem krátkodobě právě toto utlumení emocí může dát šanci medvědům.

BTC/USD

Bitcoin se plazí na topu a dělá mini ATH. Z historie vím, že vždy když bitcoin neměl sílu na ATH a udělal takhle pár pohybů, tak přišlo silné zamítnutí. Ty grafy na ATH, pokud nemají objemy, jsou velmi snadno náchylné k dumpům.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Krátkodobě jsem tedy naladěný na pohyb směrem dolů nad 40 000 USD, protože graf nahoru nemá sílu. Větší sešup ovšem nepředpokládám. Myslím, že bitcoin dá nyní šanci altcoinům, aby po víkendovém fejkoutu se zkonsolidovaly na bodech kontroly a pak udělají znova fejkout na altcoinech. Prostě se musí pákové pozice pořádně a několikrát vyrektovat, než altcoiny poletí vzhůru.

Dominance bitcoinu

Na dominanci bitcoinu vzniká papiňák, kde býci vystrkují své růžky a dle mého názoru přijde větší pohyb vzhůru zpět stabilní úrovni 64 %. Je to logické, neboť je tam dlouhodobý bod kontroly a tam by se měla dominance vracet právě při uspání trhu.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Aktuálně žádné býčí rallye na altcoinech vůbec nepředpokládám, naopak by mělo dojít k silným konsolidacím před dalším výpalem nahoru. Dominance může jít ještě na support, ale tlaky na pohyb vzhůru jsou zřejmé.

ETH/USD

Další indícií, proč jsem krátkodobě v medvědí náladě, je právě rising wedge struktura, která na svém konci snižuje volatilitu i objemy.

Analýza ethereum

Analýza ethereum

Tento graf si říká o krátkodobé vylití ceny ze struktury.

DeFi altcoiny

ATH na DeFi z minulé analýzy vyšlo na výbornou a mohli jsme tam chytit další krásné zisky. Je ovšem DeFi nalazeno stále po aktuálním dipu na ATH?

Analýza DeFi

Analýza DeFi

I přestože zatím altcoiny i bitcoin do korekce, tak DeFi index je stále v býčí náladě. Je to vidět prudkým pullbackem zpět po dipu. V medvědí náladě bych byl, kdybych viděl další prudké červené sražení přes poslední swing. Ale to jasně uvidíme, pokud se to stane. Následně svůj názor změním.

Závěr analýzy

O víkendu jsme v signálech ukončili další krásné zisky jako ✅ WAN +69 % nebo ✅ ZEC +30 %. Dneska ráno jsme ukončili ✅ ARDR +30 % i přes negativní víkend uzavíráme krásné zisky na vybraných altcoinech po jejich výstřelu. Aktuálně pro vás připravujeme vzdělávací kurzy. Přidejte se k našim signálům!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

 

Populárne