Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.10.): Konsolidace na Bitcoinu již brzy skončí

Zveřejněno

Analýza Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Je zajímavé, jak funguje korelace bitcoinu, zlata s indexy. Jsou dny, kdy vidíme, že korelační beta koeficient se přibližuje jedné, a naopak dny, kdy se nůžky solidně rozevírají. Aktuálně všechna globální aktiva jsou ve volatilní korekci a všichni čekají, buď na nové high, nebo hlubokou korekci.

BTC/USD

Rozhodl jsem se nakreslit tři varianty pohybu BTC a dát jim svůj komentář a pravděpodobnost, abyste se dokázali na tyto scénáře ve svých strategiích dostatečně připravit.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Scénář A: Růstový uptrendový kanál by měl zrychlit a udělat finální pohyb přes kanál až do rezistence 12 000 USD. Bohužel této strategii chybí dostatečné růstové objemy, avšak víme, že velcí hráči to umí uspat a z ničeho nic pak vystřelit nahoru. Z této konsolidace může přijít prudký pohyb nahoru. (50 %)

Scénář B: Tomu říkám, když nás budou chtít velcí hráči podělat a shodí cenu pod support, kde všichni se budou hrozit, že bitcoin vypadne z růstového kanálu. Následně to vypálí zpět nad rezistenci a bude se pokračovat v uptrendovém kanále. Za mě je toto až moc hezký scénář, aby nastal. (20 %)

Scénář C: Bitcoin support neudrží a ten se stane rezistencí, která posune bitcoin na ceny kolem 10 400 USD a následně přijde změna primárního trendu s pohybem pod 9 000 USD. Tato situace by nastala s globálním problémem, kde by i indexy letěly dolů. Všeobecně spekulovat nad změnou primárního trendu je náročné. (30 %)

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

K tomu není asi, co dodat. Očekávám výstřel dominance bitcoinu k 63 %.

Zlato

Na grafu jsem vyznačil dva invalidační levely, které by vám měly říct, jak se zachovat. Pokud prorazíme zelenou linii, tak prorazíme rezistenci a zlato se vrátí na stabilizovaný bod kontroly 1 950 USD, kde se připraví širokou konsolidaci s úprkem na nové maximum. Pokud prorazíme červenou, tak bude pokračovat korekce na zlatě. Osobně nevím, přijde mi to 50/50.

Analýza zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Další napínavá situace, neboť uptrendový kanál má dost strmý úhel růstu. Každopádně i přes to očekávám nové high na Nasdaqu, protože shortové objemy nemají takovou sílu, abychom si řekli, že je to razantní odmítnutí ceny. V této situaci to zatím opravdu vypadá na výstřel indexů. Hlídat si uptrendový kanál, který by měl vygradovat.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Pokud zapojíte selský rozum, tak pravděpodobně indexy vytvoří nové maximum, to by mělo podpořit krátkodobě i bitcoin s dalším růstem. Zlato stále čerpá z globální situace a rostoucí meziroční inflace, takže by mohl růst taky přijít, ale zde si už nejsem tak jistý, hlavně kvůli očekávanému sražení inflace v roce 2021 a spekulanti to ví.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Populárne