Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.3.): Pozor na “bear flag”

Zveřejněno

analyza-bitcoin-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Ačkoliv se pád bitcoinu na chvíli zastavil, tak bychom se měli mít na pozoru, než začneme bitcoin nakupovat. Očekávám totiž levnější nákupy bitcoinu, než za 8 500 USD.

Bitcoin (BTC)

Cena bitcoinu se aktuálně zastavila na 8 400 USD a máme tu lehký pohyb vzhůru, který vnímám čistě jako medvědí vlajku, kde se srovnávají indikátory na další pohyb dolů. Svoje vstupy do bitcoinu cíluji mezi 8 200 – 7 500 USD. Důležité je vždy sledovat, jak se vyvíjí graf – zda padá rychle, nebo pomalu, popřípadě sledovat reakce.

Tohle prostě nejde nyní nakupovat. Cena pomalu klesá dolů, CCI roste. Graf bitcoinu se vyvíjí přesně dle mých očekávání. Budu tedy čekat ještě na poslední nohu dolů.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je na velmi zajímavé pozici, protože již 2x se dotkla zespoda trendové čáry z týdenního časového rámce a nebyla schopna ji prorazit. Každopádně po každém retestování to zvládli udržet dost vysoko pod ní. Aktuálně mám dva scénáře a to, že dojde k průraz zpět na bod kontroly, nebo bude odraz platný a dominance opět spadne hluboko dolů.

Celková kapitalizace

Reálně na grafu řešíme dvě supportní úrovně pod bodem kontroly – 230 a 200 mld. USD. Hodně bude záležet na bitcoinu, každopádně graf je velmi korelovaný a v podobném rozpoložení jako bitcoin.

Kapitalizace altcoinů

Opět podobný scénář jako z minulého týdne. Kapitalizace altcoinů se nachází stále nad bodem kontroly a budeme mířit dolů na support.

Závěr analýzy

Osobně budu čekat, až trh dojede svoje downtrendové struktury. Bitcoin nákup 8 200 – 7 500 USD, altcoiny přikoupím na bodě kontroly, případě na spodním supportu. Není kam spěchat – pár dní a máme to tam.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Populárne