Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (3.5.): Stagnace bitcoinu a další run altcoinů?

Zveřejněno

trading
Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn Bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Pokud jsi pečlivě sledoval předchozí mou analýzu, tak bitcoin dorazil do hranic 59 000 USD a právě kolem 60 000 USD se nachází silná rezistence, kde zatím nepředpokládám její průraz a bitcoin by se měl stáhnout zpět do prostor mezi 56 – 58 000 USD. Díky tomu právě očekávám, že toho altcoiny využijí na další rallye.

BTC/USD

Jak můžeš vidět na grafu, tak aktuálně se nacházíme na rezistenci, kde nevěřím, že bitcoin s těmito objemy tuto hranici překoná. Naopak půjde spíše do útlumu.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Na grafu stále počítám se dvěma možnými scénáři. Aktuálně 1-2 týdny budeme očekávat konsolidaci a pak se rozhodne, co bitcoin udělá s jeho dominancí. Osobně spíše čekám výstřel dominance vzhůru tzn. pohled ceny bitcoinu ve střednědobém horizontu. Ovšem samozřejmě se stát, že poroste dále s nízkými objemy.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu stále klesá a zatím nevidím možný zásadní odraz trhu. Podpora je až někde na hraně 44 %, kam bychom mohli nyní doletět právě díky ATH altcoinové kapitalizace.

Dominance BTC

Dominance BTC

Dominance nemůže takhle klesat věčně v úzké nudli. Stejně jako tomu bylo v roce 2017, tak i při strmém pádu dominance vždy přišel prudký výstřel vzhůru. Proto i zde bych očekával, že dominance BTC vystřelí ze supportu vzhůru. Zatím jsem spíše nakloněný korekci BTC a větší korekci altcoinů, ale na to si budeme muset ještě počkat.

ETH/USD

Ethereum kopíruje dominanci bitcoinu ale reverzně v úzké rostoucí nudli, která bude pravděpodobně taky korekční.

Analýza ethereum

Analýza ethereum

Aktuální situace je už velmi riziková, ale stále si myslím, že graf ještě poroste vzhledem k situaci ETH/BTC a klesající dominanci BTC. Dlouhodobě cíluji ethereum do ceny 5 – 10 000 USD.

DeFi

DeFi index roste zatím plne plánu, proto jsme i v našich signálech otevírali obchody na DeFi vůči bitcoinu. DeFi by mohl dojet až ke hranicím 4 000 USD.

DeFi analýza

DeFi analýza

Aktuálně z grafů to vypadá, že DeFi budou nadále růst a některé po svých větších korekcích chytají druhý dech. Prioritně závisí na tom, zda BTC dokáže nyní konsolidovat, aby spekulanti měli pocit jistoty, že jim trh nespadne.

Závěry analýzy

V našich signálech máme aktuálně nejvíce otevřených obchodů v historii (15 obchodů na různé časové horizonty) a dále pět obchodů na páku. Věříme nyní, že po výstřelu ETH/BTC se opět rozjedou altcoiny a vytvoří na kapitalizaci altcoinů vertikální křivku, která po rychlém prudkém vytažení korekce, je nyní na pořadu měsíce. Následně by celý trh mohl jít do letní korekce.

OZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne