Connect with us

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (4.8.): S ohledem na další růst by bylo dobře vyplnit GAP

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na grafe vidíme teraz dva rozdielne grafy. Vľavo sa pozeráme na CME futures, ktorý vytvára rising wedge a napravo vidíme klasický graf na Bitfinexe. Keď sa pozriem na jeden či druhý, tak si myslím, že by mal nastať pokles.

Na CME futures máme stále nevyplnený GAP na hranici 9665 – 9905usd. Tento GAP sa vytvoril ešte minulý týždeň a to konkrétne 27.07.2020. Stále nebol vyplnený. Teraz je základná otázka, či ho vyplníme pri najbližšom poklese, alebo nie. Myslím si však, že pokles na 10 800 USD príde ešte tento týždeň. Potom uvidíme čo ďalej. Aj keď sa to nezdá, tak z dlhodobého bullish hľadiska by bolo najlepšie keby tento GAP vyplníme čo najskôr. Čím skôr ho vyplníme tým lepšie do bude pre bullish scenár. Ak však Bitcoin zavelí k rastu a pôjdeme napríklad cez 12 000usd, tak stále bude pod nami hrozba vyplnenia GAPu.

Dominancia

Dominancia akurát tvorí falling wedge a čoskoro by som čakal prieraz smerom nahor. Keď si obidva grafy dám dokopy, tak mi z toho jednoducho vychádza, že Bitcoin pôjde dole a dominancia pôjde hore. Takže altcoiny by mali klesať viac ako Bitcoin.  Či sa bude jednať o nejaký fatálny dump, alebo postupný pokles je momentálne otázne. Na grafoch však môžeme vidieť, že sa niečo chystá. Posledné dva silné pohyby prišli cez víkend čo nie je najlepšie znamenie. Vtedy je totiž najľahšie zmanipulovať trh skrz nízku likviditu na burzách.

Kapitalizácia altcoinov

Na grafe som vyznačil rezistenciu ešte z minulého roka. Posledné HIGH na kapitalizácii bolo práve na tejto hodnote. Kapitalizácia stále drží kľúčovú trendovú líniu. Kým ju budeme držať, tak graf má potenciál ísť hore. Pri takto silnom trende je extrémne ťažké určiť vrchol či už z pohľadu elliotiek, alebo harmonických patternov.

Pokles bude potvrdený akonáhle urobíme breakdown trendovej línie.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Saylor z Microstrategy: Jde o válku s měnami. Bitcoin je netoxický

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Saylor

Šéf Microstrategy Michael Saylor v rozhovoru s Maxem Keizerem uvedl, že jeho firma opravdu plánuje přejít na bitcoinový standard. Mírně tak uklidnil bitcoinové investory, které v rozhovoru s Bloombergem v úvodu týdne mírně vystrašil konstatováním, že Microstrategy může kdykoliv prodat Bitcoin, které v průběhu tohoto roku nakumulovala.

Firma Microstrategy, kterou zakládal před více než 30 lety, nakoupila letos Bitcoiny v hodnotě 425 milionů dolarů v rámci dvou intenzivních nákupních dnů v průběhu srpna a později září. Celkově tak získala pod kontrolu přes 32 tisíc BTC. Saylor to odůvodnil tím, že už se nemohl dívat na bankovní účet firmy, kde stál 500 milionů dolarů, jejichž hodnota se “vypařovala”.

VIDEO: Tématu nákupu BTC firmou Microstrategy se věnovalo i video YouTube kanálu Zaujalo mě

Ve čtvrtečním interview s Maxem Keizerem v show Keizer Report vysvětlil důvody tohoto překvapujícího kroku o něco podrobněji:

,,Máme válku s měnami. Není to válka o to, že chceme slabší dolar nebo euro. Tato válka s měnami napadá kohokoliv, kdo vlastní nějakou (státní) měnu,” uvedl. ,,Začínáme si uvědomovat, že měny jsou toxické pro jejich politický vliv a finanční politiku centrálních bank. Musíte z těchto měn uprchnout do něčeho, co není toxické a myslím si, že Bitcoin je ta netoxická měna,” uvedl.

TIP: Viz přehled TOP zpráv posledních dnů ve videu:

zdroj: cointelegraph.com

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Willy Woo: Bitcoin se brzy začne chovat jako úspěšný startup

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Willy Woo

Bitcoin by se mohl brzy oddělit od tradičních aktiv. Usuzuje to populární krypto analytik Willy Woo, který to odvodil z grafu, který porovnává dlouhodobý trend Bitcoinu a zlata.

Willy Woo v pátek na Twitteru uvedl, že Bitcoin se bude v nadcházejícím období chovat spíše jako úspěšný startup nabývající si rostoucí popularitu, než jako aktivum, které má sloužit jako pojistka či hedge oproti jiným aktivům.

,,Bitcoin se brzy odpojí od tradičních trhů a bude poháněn spíše interní S-křivkou adopce (na způsob Startup), než adopcí ve smyslu jeho vnímání jako nástroje pro zajištění hodnoty” uvedl.

Woo upozornil, že adopce Bitcoinu v současnosti překonává historce nejvyšší hodnoty. Potvrzují to i údaje o hashrate a mining difficulty, které potvrzují, že Bitcoin těžaři jsou ve skvělé “formě” a důvěřují dalšímu růstu hodnoty nejznámější kryptoměny.

Na grafu níže můžete vidět vztah mezi Bitcoinem a zlatem. Od roku 2017, kdy dosáhl Bitcoin svých historických maxim 20 tisíc dolarů, měl se zlatem klesající trend.

Nyní to však vypadá tak, že se prodírá směrem nahoru a nejnověji si udržel support nad klesající křivkou, což lze vnímat jako bullish signál. Na tento fakt jako první upozornil Travis Kling, který stojí za kryptoměnovým hedžovým fondem Ikigai.

TIP: Přehled TOP zpráv posledních dnů ve videu:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Kryptoměny mají miliony lidí, jaká je realizována kapitalizace Bitcoinu či problémy DeFi

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptonews

Kryptoměny má prý již více než 100 milionů lidí, reálná realizována kapitalizace Bitcoinu dosáhla nový rekord, DeFi projekty mají vážné problémy s decentralizací, instituce podle průzkumu váhají s nákupem kryptoměn, které mezitím podle jiného průzkumu kupují hlavně méně finančně gramotní jedinci e a Michael Saylor z firmy Microstrategy naznačil, že BTC, které nakoupily za 425 milionů dolarů, mohou i kdykoliv prodat. Je tady tenhle týden druhý souhrn TOP zpráv ze světa kryptoměn od YouTube kanálu Zaujalo ma.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (25.9.): Cena Bitcoinu, DeFi, “BTC Ponziho schéma” či průzkum o bankách

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny  v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Tone Vays: Nejhorší scénář Bitcoinu je pád na $ 7 000

Tone Vays, který patří k populárním, ale i skeptičtějším analytikům kryptotrhu, uvedl, že v nejhorším případě očekává propad Bitcoinu k ceně 7000 dolarů. ,,Pokud se propadne, myslím si, že už cena 9000 dolarů bude dobrá příležitost k nákupu,” uvedl v rámci rozhovoru pro YouTube kanál Market Pulse a následně doplnil. ,,Můj nejhorší odhadovaný scénář je 7 000 USD.” Tone Vays rovněž uvedl, že čím déle se Bitcoin drží nad cenou 10 000 USD, což se mu zatím úspěšné daří, tím je podle něj více “bullish”. ,,Důslednost na cestě vzhůru je býčí signál, důslednost na cestě dolů je medvědí.” Jinak řečeno, současný trend, že Bitcoin se opět pomalu ale jistě šplhá od hranice 10 000 USD mírně nahoru, může být velmi pozitivní.

VIDEO: Kryptomeny majú milióny ľudí, aká je realizovaná kapitalizácia Bitcoinu či problémy DeFi

Kryptomeny má vraj už viac ako 100 miliónov ľudí, reálna realizovaná kapitalizácia Bitcoinu dosiahla nový rekord, DeFi projekty majú vážne problémy s decentralizáciou, inštitúcie podľa prieskumu váhajú s nákupom kryptomien, ktoré medzitým podľa iného prieskumu kupujú hlavne menej finančne gramotní jedinci, nuž a Michael Saylor z firmy Microstrategy naznačil, že BTC, ktoré nakúpili za 425 miliónov dolárov, môžu aj kedykoľvek predať. Pozrite si druhý tohtotýždňový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien od YouTube kanálu Zaujalo ma.

Kryptoměny mají 100 milionů lidí, tvrdí studie Cambridge

Center of Alternative Finance (centrum pro alternativní finance) univerzity Cambridge informovalo, že podle jejích odhadů vlastní Bitcoin nebo jiná aktiva založené na blockchain technologii již alespoň 100 milionů lidí. V roce 2018 byl počet aktivních lidí v kryptosektoru přitom překvapivě výrazně nižší – mělo jít o zhruba 35 milionů lidí. Pokud vás zajímá více, otevřete si tento článek.

Do jaké míry jsou DeFi decentralizované? Méně než si myslíte!

Dvanáct z 15 nejpopulárnějších projektů decentralizovaného financování (DeFi) má podle údajů platformy DeFi Watch přístup k tzv. administračnímu klíči, který vývojářům v případě potřeby umožňuje upravovat nebo nahrazovat smart kontrakty, z nichž vycházejí jejich projekty a také poskytuje možnost úpravy zůstatků uživatelů. Tento faktor výrazně podkopává decentralizovaný charakter, který by měly mít všechny kryptoměnové projekty. Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Jsou vaše peníze opravdu v bance? 38% Američanů se v odpovědi mýlilo

Z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost Genesis Mining, která patří mezi největší společnosti na světě specializující se na těžbu kryptoměn vyplývá, že značná část Američanů nemá absolutně žádnou představu o tom, co se děje s jejich penězi na bankovním účtu. CEO této společnosti Marco Stengel v blogovém příspěvku, který publikoval na webu Cryptoslate, upozornil, že až 38% respondentů jejich průzkumu věří v to, že peníze, které vložili na účet v bance, se v bance neustále nacházejí a nemanipuluje se s nimi. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

Sú vaše peniaze naozaj v banke? 38% Američanov sa v odpovedi mýlilo

Portoney: Bitcoin je jen jedno velké Ponziho schéma

David Portoney, který založil populární sportovní web bartstoolsports.com a díky dosahu na sociálních sítích je dá se říci americkou celebritou (na Instagram má téměř 3 miliony followerů), začal od doby vypuknutí pandemie koronaviru intenzivně obchodovat na burzách a časem se díky tomu dostal i ke kryptoměnám. Když se však o nich vyjadřuje, častokrát je zjevné, že jeho názory se v průběhu času mění. Nejnověji to vypadá tak, že se vrátil k názoru, že jde o podvod, ačkoli přiznal, že ho investování do kryptoměn stále láká. ,,Když do nich vstoupíš musíš se ujistit, že nebudeš posledním, kdo drží ten batoh,” konstatoval v rozhovoru s Anthonym Pomplianem a doplnil: ,,Jde pouze o jedno velké Ponzi schéma.” Portoney nedávno přiznal, že nakoupil Bitcoin za více než milion dolarů, ale v současnosti je otázkou, kolik z nich ještě vlastní. Anthony Pompliano ho požádal, zda by byl schopen držet své Bitcoiny alespoň do konce příštího roku, ale usoudil, že Portoney to zřejmě nezvládne: ,,Nedokážeš se na to dívat (na volatilitu trhu). Máš příliš slabé ruce, prodáš to.” (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kryptoměny mají 100 milionů lidí, tvrdí studie Cambridge

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Center of Alternative Finance (centrum pro alternativní finance) univerzity Cambridge informovalo, že podle jejích odhadů vlastní Bitcoin nebo jiná aktiva založené na blockchain technologii již alespoň 100 milionů lidí.

V roce 2018 byl počet aktivních lidí v kryptosektoru přitom překvapivě výrazně nižší – mělo jít o přibližně 35 milionů lidí, kteří nějakým způsobem ověřili svou identitu v rámci burz a jiných kryptoplatforem a tudíž bylo možné zahrnout je do této studie. Od 3. čtvrtletí 2020 je na kryptoburzách ověřených již 191 milionů účtů. ,,Tento 189% nárůst uživatelů lze vysvětlit jednak zvýšením počtu účtů (který se zvýšil o 37%) a jednak větším počtem účtů, které připadají na jednoho uživatele,” vysvětlují autoři studie.

Zajímavé je také chování uživatelů podle toho, odkud pocházejí. Ti ze Severní Ameriky a Evropy jsou aktivnější – přibližně 40% vytvořených ověřených účtů totiž vykazuje aktivitu. V Asijsko-Pacifické oblasti a v Latinské Americe jde jen o 16% resp. 10% účtů.

Metodika kombinovala ve svých závěrech veřejné údaje a různé průzkumy. Zohlednila také kombinaci ověřených uživatelských účtů a průměrného podílu účtů, které mají ověřenou totožnost. Metodologie měla přesto různá omezení a zveřejněná čísla zůstávají jen hrubým odhadem.

Pokud jsou však tato čísla alespoň přibližně reálná, znamená to, že adopce kryptoměn se průběžně zvyšuje a do trhu proudí noví lidé přesto, že kryptoměny v posledních 2 letech již nejsou mainstreamovou záležitostí, jak to bylo na přelomu let 2017 a 2018, kdy Bitcoin dosahoval své historické hodnoty.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (24.9.): Bitcoin, DeFi a škálování či portfolio Drapera

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj  jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Realizována kapitalizace Bitcoinu je vyšší, než v době, kdy dosáhl své ATH!

Analytická společnost Glassnode, která se specializuje na sledování blockchainu Bitcoinu, dospěla k názoru, že celková realizovaná kapitalizace bitcoinu je o 50-procent vyšší, než v době, kdy byl Bitcoin v roce 2017 na svém all-time high, tedy na ceně přibližně 20 000 USD. Realizována metrika kapitalizace měří hodnotu každého bitcoinu v době, kdy byl naposledy přesunut v rámci BTC řetězce. Analytikům to umožňuje odhadnout současné celkové náklady vynaložené na koupi všech Bitcoinů. Více se dozvíte v tomto článku.

Pokud máte 0,28 BTC, můžete patřit k 1% nejbohatších

Kryptoměnový komentátor Davinci Jeremie (Davincj15) upozornil na Twitteru, že pokud vlastníte alespoň 0,28 BTC, tak v případě, že si Bitcoin osvojí celá světová populace, můžete patřit k jednomu procentu nejbohatších. Davinci rovněž konstatoval, že pokud by se přidělilo 21 milionů Bitcoinů (více jich nikdy nebude) mezi sedm miliard lidí na této planetě, tak by při férovém přerozdělení na každého připadalo jen 0,0027 BTC. Tento předpoklad však ztrácí krásu v tom smyslu, že adopce Bitcoinu ještě zdaleka není tak daleko. Při kapitalizaci méně než 200 miliard dolarů je Bitcoin ještě na míle vzdálený i zlatu, jehož kapitalizace představuje 9 bilionů dolarů. (cointelegraph.com)

Tim Draper prozradil své altcoinové portfolio

Známý bitcoinový býk miliardář Tim Draper, který v minulosti v rámci aukce skoupil 30 000 BTC za cenu 632 USD / 1BTC, které byly zabaveny na Silk Road, prozradil, že drží kromě bitcoinu i několik altcoinů. Jde o Bitcoin Cash, Ripple, Tezos a Aragon (ANT). ,,Věřím v kryptoměny. Myslím si, že dochází k jejich adopci. Pro svět jde o důležitou věc a já chci, aby to svět věděl. Chci, aby se ke kryptoměnám dostali další lidé,” uvedl. Draper se angažuje v kryptosektoru sedm let. Investoval několik milionů do různých startupů včetně největší americké burzy Coinbase. V roce 2019 oznámil, že definitivně opouští trh s akciemi a soustředí se výhradně na kryptoměny. Draper je také známý svou předpovědí, že cena bitcoinu dosáhne v dohledné době alespoň 250 tisíc USD. (cointelegraph.com)

DeFi projekty řeší problémy se škálováním

Populární DeFi projekty se stále více soustředí na řešení problému škálování, protože jsou postaveny na blockchainu Ethereum, který má co se týče poplatků za transakce a přetížení sítě vážné problémy. Platformy jako Uniswap, Aave a Synthetix se dle nejnovějších zpráv Cointelegraph přibližují k vyřešení tohoto problému. Například Synthetix by měl právě dnes přejít na primitivní verzi škálování na druhé vrstvě. Podle blogu jeho zakladatele Kaina Warwicka jde o upgrade s názvem “Fomalhaut” v rámci kterého dojde k přechodu na druhou vrstvu Optimistic Ethereum. Uniswap pracuje na upgrade s názvem Uniswap V3, v jehož rámci také dojde k řešení na druhé vrstvě. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Realizována kapitalizace Bitcoinu je vyšší, než v době, kdy dosáhl své ATH!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Analytická společnost Glassnode, která se specializuje na sledování blockchainu Bitcoinu, dospěla k názoru, že celková realizovaná kapitalizace bitcoinu je o 50-procent vyšší, než v době, kdy byl Bitcoin v roce 2017 na svém all-time high, tedy na ceně přibližně 20 000 USD.

Realizována metrika kapitalizace měří hodnotu každého bitcoinu v době, kdy byl naposledy přesunut v rámci BTC řetězce. Analytikům to umožňuje odhadnout současné celkové náklady vynaložené na koupi všech Bitcoinů.

Do této metriky bohužel nelze započítat údaje z centralizovaných burz. Údaje jsou tedy přesnější hlavně pokud jde o nákladovou složku u dlouhodobých bitocinových investorů, než u každodenních obchodníků.

Realizovaný strop bitcoinu, tedy číslo, které podle Glassnode na základě těchto zjištění vyjadřuje celkové náklady vynaložené na koupi současných Bitcoinů v oběhu, činí 115 miliard dolarů. Je to o 43 miliard dolarů více než v roce 2017, kdy stál Bitcoin historických $ 20 000. Současná kapitalizace Bitcoinu 190 miliard dolarů tedy naznačuje, že Bitcoinoví hodleři se aktuálně těší celkovému zisku 65%.

Výzkum firmy IntoTheBlock mezitím dospěl k závěru, že v současnosti je ziskových více než 72% všech adres, přičemž největší část nákupů BTC byla realizována při cenách v pásmech 1040 USD až 5285 USD a 8450 USD až 9560 USD.

Na rozdíl od Bitcoinu je realizována kapitalizace Ethereum ve výši 26,3 miliardy dolarů stále ještě výrazně vzdálená od předchozích maxim. V roce 2018 totiž dosáhla 35 miliard USD. Podle IntoTheBlock je v současnosti v případě Ethereum v plusu 62% adres. Největší část z nich tvoří ty, které kupovaly ETH za cenu méně než 160 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Michael Saylor: Microstrategy může své bitcoiny kdykoliv prodat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Michael Saylor Bitcoin

Šéf společnosti Microstrategy Michael Saylor, o kterém jsme v předchozích dnech psali v souvislosti s nákupem Bitcoinů v hodnotě 425 milionů dolarů, mírně vystrašil fanoušky této kryptoměny, když naznačil, že jeho firma může tyto BTC kdykoliv i prodat.

Saylor o této možnosti mluvil v rozhovoru pro Bloomberg, v němž konstatoval, že bitcoinová volatilita není ve skutečnosti důvodem k prodeji, ale pokud to bude nutné, nebude kdykoli váhat prodat 38 250 Bitcoinů, které firma Microstrategy v průběhu tohoto toku nakumulovala.

Prodej takového velkého množství Bitcoinů by pochopitelně mohl snadno způsobit prudký propad ceny podobně jako se to stalo například v červnu, kdy několik velryb prodalo značný počet BTC, což vedlo k rychlému pádu ceny pod 9 000 USD.

Microstrategy získala své Bitcoiny v rámci 78 338 různých obchodů s průměrným nákupem 0,19 BTC na jeden obchod. O tom, jak je postupně nakupovala, jsme psali v tomto článku.

Saylor vysvetlil, ako Microstrategy nakúpila bitcoiny za 425 miliónov USD

Prodat nakoupené Bitcoiny by však bylo podle něj mnohem rychlejší. ,,Můžeme je zlikvidovat kdykoliv, ve kterýkoliv den, v každou hodinu dne,” prohlásil. ,,Kdybychom potřebovali zlikvidovat 200 milionů dolarů, myslím si, že bychom to dokázali i v sobotu.”

Microstrategy oznámila nákup BTC ve dvou fázích. 11. srpna uvedla, že získala 21 454 BTC za 250 milionů dolarů. Druhý nákup odhalila minulý týden – šlo o 16 797 BTC za A175 milionů.

Ačkoli Michael Saylor kdysi prohlašoval, že dny Bitcoinu jsou sečteny, postupně se z něj stal bitcoinový maximalista. V rozhovoru pro Bloomberg nakonec uvedl: ,,Jsme si opravdu jisti tím, že Bitcoin je méně riskantní než držení hotovosti a méně riskantní než držení zlata.”

Tématu akumulace Bitcoinu firmou Microstrategy se podrobně věnoval i YouTube kanál Zaujalo ma. Video si můžete prohlédnout zde:

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Průzkum: Lidé s nižší finanční gramotností jsou náchylnější investovat do kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Se zajímavými zjištěními přišla Centrální banka Kanady. Z jejího průzkumu, který byl realizován ještě v roce 2019 a publikovaný koncem srpna 2020, vyplývá, že do kryptoměn investují více lidé s nižší finanční gramotností.

Výzkum Bank of Canada uvádí, že 47% její respondentů má vysokou finanční gramotnost a chápe základní pravidla investování a spoření si na důchod. Nízkou úroveň finanční gramotnosti mělo jen 18% respondentů. Zajímavé však je, že u lidí s nižším schopnostmi porozumět oblasti financí byla dvakrát větší pravděpodobnost, že investovali nebo budou investovat do kryptoměn.

,,93% Kanaďanů s vysokou finanční gramotností ví o kryptoměnách. Lidi s nízkou finanční gramotností uvedli, že je zná jen 72% ” uvádí zpráva, v níž dále zní:

,,Naopak 8 procent lidí s nízkou finanční gramotností uvedlo, že vlastní kryptoměny oproti pouze 4 procentům Kanaďanů s vysokou finanční gramotností. “

Z průzkumu také vyplývá, že 84% dotázaných Kanaďanů celkově už slyšelo o kryptoměnách a 5% z nich vlastní Bitcoin nebo nějaké altcoiny.

,,Povědomí a vlastnictví kryptoměn je nejvyšší mezi mladými lidmi, převážně muži s vysokoškolským vzděláním a z kategorie lidí s vyššími příjmy. Naše odhady ukazují, že čím jsou lidé finančně gramotnější, tím je u nich menší pravděpodobnost, že budou vlastnit kryptoměny. Je pravděpodobné, že je v budoucnu nebudou mít v úmyslu vlastnit.”

Cointelegraph k průzkumu doplnil, že tyto závěry mohou být i důsledkem nízké gramotnosti lidí o samotných kryptoměnách. Obchodní platforma eToro v roce 2018 provedla průzkum, podle kterého 44% dotazovaných online investorů neobchodovalo s kryptoměnami jednoduše z důvodu, že jim chybí vzdělání o daném segmentu. Firma Grayscale zas v roce 2019 zjistila, že američtí investoři by s větší pravděpodobností do Bitcoinu investovali, kdyby o něm věděli víc.

O kryptoměnách přitom projevují zájem i investiční investoři. Průzkum Fidelity Digital Assets, kterého se zúčastnilo 800 oslovených institucí, zjistil, že až 36% z nich zvažuje svou investici do kryptoměn, nebo tak již učinili.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

PRŮZKUM: Co brání institucím aby vstoupily do kryptoměn?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Nový průzkum, který si objednala pojišťovna pro kryptoměny s názvem Evertas, zjistil, že institucionální investoři plánují v blízké budoucnosti zvýšit své podíly v Bitcoinu a dalších digitálních aktivech.

Do průzkumu se zapojilo 50 institucionálních investorů z USA a Velké Británie, kteří dohromady spravují aktiva v hodnotě více než 78 miliard dolarů. V odpovědích uvedlo až 26% z nich, že své podíly v kryptoměnách v budoucnu drasticky zvýší. Má jít zejména o penzijní fondy, pojišťovny, rodinné podniky či SIF. Pokud jde o zajišťovací fondy, drastický nárůst jejich zájmu o kryptoměny očekává až 32% dotázaných respondentů.

Podle průzkumu však mnozí institucionální investoři čekají, dokud trh s kryptoměnami bude likvidnější. Zároveň doufají, že jim nabídne širší škálu investičních nástrojů, z nichž by si mohli vybírat.

Z odpovědi rovněž vyplývá, že více než polovina respondentů vyjádřila znepokojení z nedostatku pojišťovacích služeb v tomto odvětví. Jiní se zas obávají kvality správcovských služeb, obchodních platforem (burz), zpravodajských služeb a postupů jiných firem, které již podnikají v této oblasti.

,,Náš výzkum ukazuje, že institucionální investoři jsou nadšení zvyšováním své angažovanosti v kryptoměnách, ale jednoznačně vnímají existenci mnoha problémů týkajících se infrastruktury, která podporuje tyto trhy. Tento problém je nepochybně třeba vyřešit, pokud má realizovat plný potenciál institucionálního příjezdu do tohoto trhu,” uvedla firma Evertas k závěrům její studie.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-