Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (8.2.): Zvedne ATH na bitcoinu rapidně jeho dominanci?

Zveřejněno

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn  a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Podle možných indikátorů sentimentu rozhodně vidíme, že celý kryptoměnový trh začíná ziskově mířit vzhůru. Bitcoin pravděpodobně skončil svoji korekci na 30 000 USD a míří přes 50 000 USD, což může být krátkodobě utrpení pro hodlery altcoinů, ale dlouhodobě očekáváme opět přelití kapitálu z bitcoinu právě do altcoinů.

BTC/USD

Po ukončení downtredového kanálu Elonem Muskem je bitcoin v býčí náladě a prakticky na trhu nejsou vidět žádné agresivní market svíce. Velcí hráči si zase nakoupili a bitcoin se drží.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Dominance bitcoinu

Zde mám dva scénáře, než přijde opravdová altseason.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Varianta A (červená) by znamenala, že s růstem bitcoinu porostou i zároveň altcoiny. Ono se není čemu divit, protože noví spekulanti se díky nákupu bitcoinu prostě dostanou k altcoinům a začnou je tam taky nakupovat, proto tlačí jejich cenu vzhůru. Z této logiky by už ceny altcoinů k dolaru neměly letos klesat.

Varianta B (modrá) počítá s tím, že bitcoin ještě udělá jednu velkou show a navrátí dominanci nad 70 %. A až následně přijde epická altseason plným přelitím kapitálu do altcoinů.

Abych pravdu řekl, nevím, které variantě budeme více věřit. Z logiky věci mi dává větší smysl varianta A!

ETH/USD

Dle mého názoru ethereum překoná tento týden 2 000 USD.

Analýza ethereum

Analýza ethereum

 

 

Stejně jako kdysi u bitcoinu, ethereum vytvořilo růstový kanál, který lehce zrychlil na ATH. Ethereum otestoval právě horní kanál a odrazil se prudce vzhůru. Nyní by měl udělat další ATH.

DeFi altcoiny

Podle grafu míří DeFi index na další ATH.

Analýza DefI

Analýza DefI

V grafu budeme jednoduše následovat trend. To v praxi znamená, že po skončení lokálního downtrendu by měl graf pokračovat růstem na nové ATH.

Závěr analýzy

Každý z nás si nyní říká, kdy bude korekce? Kdy můžu v dipu dokupovat? Je otázkou, zda nějaký větší dip vůbec nastane. Já to mám v hlavě nastavené tak, že 30% korekce pro mě znamená dokup v dipu na spotu a menší korekce možnost vstupu do obchodu s dobrým risk-reward přes páku na nové high trendu. Tato strategie se nám náramně daří. Rádi byste začali s obchodováním kryptoměn? Přidejte se k našim signálům!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

 

Populárne