Connect with us

Nezaradené

ANKETA: Brání adopci způsob zabezpečení seedu? Odpověděli Stroukal, Bednár, Matuška, Cabaj, Tesař, Stancel, Kicom a Kracík

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Anketa Seed SK

Minulý týden jsme vám přinesli anketu, ve které jsme se ptali našich respondentů která kryptoměna by mohla vedle Bitcoinu přežít i za 10 let. Před 2 týdny nás zas zajímal jejich názor na to, jak ovlivní Bitcoin rozbíhající se krize. Tentokrát jsme jim položili otázku, která se týká způsobu zabezpečení seedu a zda tento, podle nás, nyní komplikovaný proces (zejména pro méně technologický zdatné a lidi a tzv. kryptonováčky) brání v širší adopci.

Naše otázka pro všechny respondenty:
Je problémem širší adopce kryptoměn způsob jejich zabezpečení? Věřím tomu, že většina lidí raději důvěřuje třetí straně, než by si měli sami hlídat seed a ochraňovat jej před znehodnocením nebo krádeží. Podaří se tento problém vyřešit?

Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, autor knihy “Bitcoin a jiné kryptoměny budoucnosti”

Dominik Stroukal

Jestli mají kryptoměny jeden jediný problém, kvůli kterému možná neuspějí, pak je to ta bájná snaha “změnit myšlení” lidí. A Bitcoin vyžaduje určitou změnu myšlení u velké části populace. Na změnu myšlení nevěřím. Věřit v nového člověka je utopické. Ti z nás, kterým přijde přirozené, že peníze vlastníme u sebe, máme nad nimi stoprocentní kontrolu a jakákoliv chyba je nevratná, už dávno kryptoměny známe, máme a používáme je. U zbytku můžeme doufat v přirozenou změnu vyvolanou zejména mladšími generacemi, pro které jsou digitální technologie a vlastnictví herních účtů s herními penězi přirozené a skok do krytpoměn jim nepřijde tak velký. Stále tu bude ale masa lidí, pro které budou kryptoměny divoký západ. A nelze se jim divit, on to pořád divoký západ je! Jen některým z nás se to líbí 🙂

Juraj Bednár, etický hacker, autor knihy “Hackni sa!”, Paralelná Polis

Juraj Bednár

Je to určite problém, ale neviem, či je to problém adopcie. Myslím si, že ľudia nechápu na čo je Bitcoin dobrý. Bitcoin je poistka proti štátnemu finančnému systému respektíve proti jeho zlyhaniu. Ak si niekto kúpi bitcoiny a nechá si ich u tretej strany, alebo si ich nevie zabezpečiť, tak túto poistku vlastne nevyužíva. Ale neviem či to priamo súvisí s adopciou. Podľa mňa to nemusí mať priamy súvis, pretože k tej poistnej udalosti ešte nedošlo, teda ešte nenastalo to, že by  finančný systém nejako zlyhal. Ono sa to stane vtedy, keď nebude možné vyberať peniaze z účtu, alebo budú haircuty, to znamená, že zoberú niečo z účtov. Takže myslím si, že momentálne to nehrá až takú úlohu. Ja som napísal na blog Paralelnej Polis článok o tom, aký je rozdiel medzi custodial peňaženkou respektíve burzou a peňaženkou, ktorú má človek v rukách. Link tu.

Dušan “Dušky” Matuška, Paralelní Polis, speaker o kryptoměnách

matuska

Väčšina ľudí má na základe mojich skúseností bezpečnosť a anonymitu veľmi nízko na rebríčku svojich priorít, keď ide o kryptomeny. O tom svedčí aj rast custodial investičných firiem, ktoré ľuďom spravujú ich krypto a vyžadujú dôveru. Slovensko nie je výnimkou. Nemyslím si že problémom širšej adopcie je spôsob zabezpečenia. Ak niekto nechce držať svoje privátne kľúče, tak nemusí. Vie mať rovnakú bezpečnosť ako pri platobných kartách ak mu to stačí. A súhlasím, že ľudia radšej v tomto dôverujú inštitúcii ako samým sebe. Neboli sme nútení sa naučiť mať peniaze naozaj vo svojich rukách. Takmer všade na internete máme tlačítka “zabudol som svoje heslo” a vieme, že nám o pár sekúnd príde do emailu alebo si ho resetneme. Takto nás internet vychoval.Osobne to za problém nepovažujem a ak má človek dostatočnú motiváciu venovať pár minút zapísaniu seedu tak to urobí. V Paralelnej Polis sme onboardovali stovky ľudí tým, že si chceli jednoducho dať dobrú kávu. A nešlo len o mladých. Boli u nás aj 70 roční dedkovia so smartfónmi a do 10 minút mali svoje prvé krypto a platili za kávu 🙂

Myslím že najväčším nepriateľom adopcie je stále volatilita, s ktorou sme sa nemali kde naučiť pracovať. Hlavne je to problém pre podnikateľov, ktorí tým pádom neumožnia platiť kryptom a teda nie je ani vysoká motivácia na strane platiacich. Aj na to sú riešenia. Ale to som už pri ďalšej otázke.

Andrej Cabaj, Bunkeroid

Andrej Cabaj

To nie je problémom krypta. Ľudia sa delia do troch skupín z tohto pohľadu: ŠPEKULANTI, táto skupina nemá primárny záujem o bezpečnosť a plne sa chcú spoľahnúť na bezpečnostné riešenia poskytovateľa ich obchodnej platformy. V podstate táto skupina nemusí byť technologicky zdatná a stávajú sa preto prvou obeťou prípadného zlyhania a pre zvyšok populácie tvoria obrannú líniu kvôli ich afinite k riziku. Druhou skupinu sú HODLeri. Táto skupina si uvedomuje hodnotu a riziká spojené s kryptom a snažia sa o vlastné zabezpečenie či už formou technickej alebo psychologickej obrany. Pre nich je rozhodujúce chápať technologické možnosti zabezpečenia a ak toho nie sú schopní volia stratégiu dôslednej anonymity. Pre nich sú určené prostriedky prvej obrannej línie- HW wallety, v našich končinách jednoznačne reprezentovaným TREZORom alebo LEDGERom. No a potom tu máme poslednú skupinu HARD USERs. Táto skupina operuje s plnou škálou možností ktoré poskytuje krypto technológia a musia sa flexibilne prispôsobovať vznikajúcim požiadavkám. To vyžaduje poznať a dokázať využívať všetky možnosti technológie, nielen na bezpečné uloženie krypto prostriedkov, ale aj ich manažment a správu. Nastupujú prostriedky soft charakteru typu “core” a “spw” walletov, aleho hard charakteru od jednoduchého CRYPTOSTEELu po manažovateľný BUNKEROID. Takže osobne to považujem za vyriešený problém, záleží iba od samotného užívateľa ako si namixuje svoje preferencie.

Jaromír Tesař, cardanians.io & ambasador Cardano v České republice

Jaromír Tesař

Ano, je to problém. Lidé nemusí mít zájem být sami sobě bankou, neboť na banky se útočí a na útok se tak musí každý náležitě připravit. Pro útočníky tak budou nepřipravení lidé snadným terčem. Zde je zapotřebí zmínit hardwarové peněženky, které problém do jisté míry zmírňují. Z pohledu uložení je to v současnosti to nejlepší, co pro vaše krypto můžete udělat. Neváhejte podpořit český Trezor, případně zvažte Ledger. HW peněženky brzy nebudou pouze o držení klíčů, ale také o možnosti s nich bezpečně delegovat mince vybranému poolu v rámci PoS projektů. Zde má náskok Ledger, který bude brzy připravený na cold staking pro projekt Cardano. 

Nicméně ani HW peněženky neřeší problém s bezpečným posíláním mincí. Posílat mince na adresu je riskantní a dá se u toho udělat hodně chyb. Vy vlastně chcete poslat peníze třeba svému sousedovi, ale jediné co máte v ruce je nepřehledný řetězec znaků, který se nedá rychle zkontrolovat a nedá se lehce ověřit komu patří. A jak to udělat s ohledem na soukromí? Vy vlastně těžko budete mít 100% jistotu, že je to adresa vašeho souseda. Pokud vám ji pošle třeba emailem, je to místo, na které se dá útočit. Potíž je, že v případě chyby není cesty zpět. Zde je před námi ještě hodně práce. Lidé mají úžasnou vlastnost problémy řešit ať už se na začátku zdají jakkoliv složité. Už nyní se objevují koncepty, že protistrana platbu musí přijmout a pokud to neudělá, transakce neproběhne. 

David Stancel, konzultant a speaker v oblasti kryptoměn, Blockchain Slovakia

David Stancel

V prvom rade si treba položiť otázku či súčasný stav adopcie kryptomien, ktorý niekto môže považovať za nedostatočný, je skutočne problém. Ak áno tak, prečo? V rámci Bitcoin komunity sú na to rôzne názory, ale ja osobne si nemyslím, že cieľom nie je, aby kryptomeny používal teraz úplne každý. Kryptomeny sú riešením na určitú sadu problémov. Ak ich niekto nepoužíva, tak pravdepodobne nemá pocit, že mu riešia nejaký problém. Dôraz je tu na slovo pocit, lebo to čo človek vníma ako problém sa mení v čase. Design a vlastnosti kryptomien určite hrajú svoju rolu, a tiež sa menia v čase, takže tento “problém” je taktiež čím ďalej tým viac mitigovaný, hoci nezmizne asi nikdy.

Jakub “Kicom” Vejmola, autor úspěšného YouTube kanálu Bitcoinový kanál

Jakub "Kicom" Vejmola

Na ten problém neexistuje žádné magické řešení. Nečekejme nějaké jednorázové mávnutí kouzelným proutkem – celé je to o nějaké postupné, inkrementální práci. Před pár lety bylo nepředstavitelné, že všichni budeme nosit internet v kapse. Stačí si vzít do ruky první iPhone a ten současný a hned vám dojde, kam se to posunulo za cca 10 let. To stejné platí pro hardwarové peněženky. Už teď jsou daleko lépe použitelné než před 3 lety – výrazně! A za další 3 roky bude ten posun ještě markantnější. Dá se očekávat další radikální zlepšení uživatelského komfortu, možná zapojení biometrie nebo něčeho, o čem ještě ani nevíme, že to existuje. To vše povede k tomu, že lidi objeví to kouzlo, že mohou skutečně sami vlastnit něco digitálního. Chápu, že spousta lidí drží kryptoměny třeba na Coinbase nebo Revolutu, protože jsou na podobné služby zvyklí a nemají velkou motivaci své chování měnit. Nemám jim to ani za zlé a dokonce si myslím, že podobných služeb bude vznikat víc. Celé je to o edukaci a vylepšování možností uložení bez třetí strany. Proto jsem taky rád, že existuje celá řada firem, která HW peněženky vyvíjí. Konkurence je nakonec vždy nejlepší pro koncového uživatele. Můj osobní tip je, že do tohoto odvětví také silně proniknou výrobci mobilních telefonů.

Adam Kracík, nezávislý žurnalista o kryptoměnách

Adam Kracík

Pokud chceme odpovědět na takovou otázku, tak se nejprve musíme podívat na reálná čísla, jinak by se jednalo o pouhou spekulaci. Logicky se nabízí porovnání dvou veličin. Na jedné straně budeme mít hacky/krachy burz a na straně druhé budou ztracené mince. To nám napoví, jestli se opravdu jedná o problém.

tabulka
V předchozí tabulce jsem zmapoval všechny hacky/krachy burz a celkové ztráty BTC. Ty se pohybují přibližně okolo 1.2 milionu BTC. Pokud se podíváme na čísla ztracených Bitcoinů, tak zjistíme, že odhady se pohybují mezi 3 a 4 miliony BTC. Chainanalysis dokonce tato čísla zpřesnila a nejrozumnější odhad bude mezi 2.78 -3.79 milionu ztracených BTC.
Zde je ovšem potřeba zmínit, že velká část Bitcoinů byla ztracena během prvních let BTC, kdy prakticky nikdo netušil, že Bitcoin nějakou hodnotu má/mít bude. Odhady zde jsou kolem 1-1.5 milionu BTC v brzkých dobách blockchain technologie. Tím se dostáváme ke střízlivému odhadu 1.5 milionu BTC ztracených běžnými uživateli. To je o 300 000 více, než hacky burz.

Logicky se tak nabízí závěr, že bezpečnější je mít peníze na burze než u sebe. A to je obrovský problém, protože jednou z hlavních výhod Bitcoinu je možnost finanční nezávislosti na třetí straně. Budoucí uživatelé kryptoměn nebudou chtít žít v konstantním strachu o své finance. Lidé, kteří nejsou s počítači přátelé, také nesmí být vyloučeni z ekosystému.
Cesta před námi je nicméně jasná. Je nezbytně nutné vytvořit bezpečné, osobní peněženky, které budou mít mechanismus pro obnovení v případě ztráty hesla a recovery fráze. Nabízí se mnoho variant a já znám jen některé z nich. Jednou variantou je např. social recovery, kdy můžete dát přátelům, rodině nebo např. i důvěryhodné instituci právo na obnovení vašeho účtu. Rozdíl oproti dnešním systémům je ten, že by uživatel měl na výběr, komu danou zodpovědnost svěří. Další možnosti jsou provázání s existujícími službami jako email, i když zde se vytvoří jednoznačný vektor útoku.

Existují různá řešení a je potřeba na nich aktivně pracovat. Pokud nebudou krypto peněženky uživatelsky příjemné a bezpečné (i ve vztahu k lidským chybám), tak můžeme jen velmi těžko doufat v adopci kryptoměn. 

I příští týden vám přineseme odpoveď stejných respondentů na další zajímavou otázku o kryptoměnách. Nezapomeňte nás sledovat i nadále.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nezaradené

Analýza Bitcoinu (31.3.): Nelíbí se mi úhel růstu ceny BTC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nám prišiel otestovať silnú rezistenciu. Na Bitcoine a jeho celom raste sa mi nepáči uhol daného rastu. Z hľadiska histórie posledných 3 rokov sme sa nikdy odo dna neodrazili pod takým uhlom a následne trvalo rástli. Odraz od dna bol vždy pod jemným uhlom a následne začínala rotácia gradovať.

Keď sa pozriem na naše posledné dno, tak sme podľa mňa momentálne teraz v jednej z týchto dvoch možností. Buď ešte nové dno príde, alebo sme ho už dosiahli, ale ešte nás čaká dlhšia konsolidácia. Osobne neviem, ktorá z týchto dvoch možností je správna, ale viem, že vždy keď sme sa odrazili zo dna pod takýmto strmím uhlom a breakli sme trendovku smerom nadol, tak nás čakalo buď nové dno, alebo dlhší pohyb do strany.

Na 4H sme už urobili breakdown trendovky a prvá hladina, kde sa o Bitcoin začnem zaujímať z hľadiska nákupu je hladina okolo 5500usd.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny dosť podobne ako Bitcoin. Aby sme vôbec začali uvažovať o bullish verzii altcoinov, tak musíme prekonať aspoň jednu rezistenčnú trendovku a od toho sme zatiaľ ďaleko. Rovnako ešte nie je jasné či sme už dosiahli dno, alebo nás ešte len čaká. Ak by sme ho už aj dosiahli, tak nám chýba práve časť konsolidácie a pomalého vyklesávania.

Dominancia

Čo sa týka dominancia, tak tam som posledné dni úplne prešiel na denný graf a pohyby sledujem tam. Extrémne knoty kazia celé štruktúry a na nižších timeframoch sú naozaj veľmi ťažko čitateľné. Stále sledujem tieto dva základné scenáre. V bullish scenári rátame s možnosťou, že nás nové maximum ešte len čaká a Bitcoin dokáže udržať trendovku a ísť hore. V bearish variante sme už maximum dosiahli a bude nasledovať breakdown trendovky. O všetko rozhodne práve trendovka.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Technická analýza Bitcoinu (21.1.): Pokles již začal

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin sa nakoniec zachoval presne podľa tehcnickej analýzy a prišiel zostrel. Zostrel prišiel ešte v nedeľu večer, takže to ovplyvnilo ešte minulo týždňovú sviečku. Indikátorov, prečo mal byť short, bolo veľa. Málokedy vidno na trhu tak jasne danú situáciu. Keďže sme na kryptomenách tak bola v hre aj manipulácia.

Momentálne očakávam ABC korekciu, viď graf. Mne osobne je v podstate jedno, čo sa v tejto korekcii bude diať a či príde BART pattern, alebo nie. Svoju energiu sústredím na to aby som čo najlepšie lokalizoval bod C a teda koniec korekcie a tam si dám limitku. Pohyby v rámci korekcie teraz riešiť nejdem.

Dominancia

Excavo verí v pokles dominancie. Keďže nám dominancia stále klesá, tak je reálna hladina cca 64%. Čo nie je až tak veľká korekcia. Pokles dominancie jasne vidieť na veľkých altoch.

excavo-graf

Ja osobne by som to videl nejako takto:

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altcoinov by mohla začať nový cyklus. Na potvrdenie si však ešte budeme musieť počkať. Čo sa grafu týka, tak by nový cyklus dával zmysel, ale teraz je ešte priskoro. Impulz bol však silný a altcoiny mali objemy. Zastavila ich prvá silná rezistencia, ktorú otestovali. Teraz by mal logicky nastať pokles, tak ako o BTC a potom znova rast. Čo sa týka altcoinov, tak momentálne som pozitívny. Marec a Apríl boli aj po minulé roky na altoch veľmi silné. Z toho dôvodu som aj dal 25% zľavu na všetky členstvá. Viac informácií nájdeš na našom Telegrame.

Záznam streamu – Po stopách finančnej krízy 2008

Ako reagovali komodity /zlato a striebro/ v rokoch 2007 a 2008? Ako reagovali indexy v týchto rokoch? Dalo sa predvídať, že príde niečo zlé? Dozviete sa vo videu!

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Největší provozovatel nákupních center v USA spolupracuje s výrobcem BTC bankomatů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Bankomat

Společnost Bitstop, která se orientuje na výrobu a instalaci bitcoinových bankomatů, uzavřela spolupráci s největším provozovatelem obchodních nákupních center v USA Simon malls za účelem jejich instalace v těchto centrech.

Bitstop včera oznámil, že nové bitcoinové bankomaty úspěšně umístil v pobočkách Simon malls v Kalifornii, Floridě a Georgii. ,,Díky strategickému načasování těchto nových bankomatů v pobočkách Simon malls mohou zákazníci pohodlně nakoupit Bitcoin během Černého pátku a následných vánočních nákupů, “ uvedl generální ředitel Bitstop Andrew Bertnard.

Počet bitcoinových bankomatů po celém světě v posledních měsících roste historicky nejvyšším tempem. Až 65% z nich je nainstalovaných ve Spojených státech amerických. Po světě jich existuje již přes 6000. Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

FED za měsíc vytlačil více peněz, než je celá kapitalizace Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

panika

Federální rezervní systém USA, více známý pod zkratkou FED, který vystupuje v USA v roli centrální banky, vytlačil jen během posledního měsíce téměř více peněz, než je kompletní tržní kapitalizace všech kryptoměn.

21. října na to upozornil Dennis Parker, který informoval, že FED právě uvolnil do oběhu nových 210 miliard dolarů v rámci strategie kvantitativního uvolňování (QE), což je o téměř 70 miliard více, než je v současnosti v bitcoinu a téměř stejné množství , jako má celá kapitalizace trhu s digitálními měny včetně altcoinů.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Cointelegraph informoval, že kvantitativní uvolňování FEDu se týká nákupu státních dluhopisů s cílem poskytnout trhu nové stimuly. Jeho rozvaha vyskočila z 3,77 bilionu dolarů na 3,97 bilionu dolarů, přičemž prognózy naznačují, že do roku 2025 bude mít FED rozvahu v hodnotě 4,7 bilionu USD.

Pro držitelé aktiv, které nemohou nafouknout své zásoby, čili například Bitcoinu nebo zlata, je to podle Parkera další signál k tomu, že by se měli snažit akumulovat svou hodnotu právě v majetku tohoto typu.

Minulý týden v rámci projevu na valné hromadě MMF uvedl bývalý guvernér Bank of England Mervyn King, že svět se již propadá do další finanční krize, která bude horší, než ta z roku 2008. ,,Tím, že jsme se drželi nové ortodoxie měnové politiky a předstírali jsme, že jsme zajistili bezpečný bankovní systém, kráčíme k této krizi,” prohlásil.

Samotný Bitcoin vznikl v roce 2008 z části jako reakce na nezodpovědné chování vlád a centrálních bank, které svými kroky vedou svět k finanční destrukci.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Libra Association opouštějí další čtyři firmy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

libra

Libra Association, organizace, která by měla stát za kryptoměnou Facebooku s názvem libra, se začíná rozpadat jako domeček z karet.

Po tom jak v úvodu týdne potvrdila odchod z asociace společnost PayPal, podle čerstvých informací se rozhodli rovněž firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Informoval o tom 11. října portal Bloomberg.

Všechny společnosti vyjádřily projektu Libra podporu. Má podle nich obrovský potenciál, ale zatím se rozhodli stát takříkajíc stranou a sledovat, jak se bude projekt dále vyvíjet.

Z technologické stránky by mělo být vše v pořádku. Problémem jsou však regulace. Libře stojí v cestě “domácí” američtí zákonodárci a velmi negativně se na její adresu vyjádřili i vrcholoví představitelé z Německa či Francie. Rusko a Čína mezitím pro jistotu už plánují spuštění vlastních národních digitálních měn. Američtí senátoři dokonce v tomto týdnu varovali Mastercard, Visa a Stripe, aby se tohoto projektu nezúčastnili, pokud nechtějí čelit stejnému “grilování” jako Facebook.

,,Stripe podporuje projekty, jejichž cílem je zlepšit přístupnost online obchodu pro lidi na celém světě. Libra má tento potenciál. Budeme pozorně sledovat její pokrok a jsme otevřeni spolupráci s Libra Association v pozdější fázi,” uvedla společnost Stripe ve svém prohlášení.

O Libře bude brzy mluvit před americkým senátem šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Veřejně slyšení by se mělo konat koncem října.

Libra Association měla původně 28 členů. Aktuálně zůstalo 24. Facebook přitom plánoval, že časem by jich mohlo být alespoň 100.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (30.9.): Býci na bitcoinu stále nejsou

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Triangl na bitcoinu byl finálně proražený, ačkoliv objemy prodávajících nebyly nijak extrémně vysoké, ale při aktuální likviditě to stačilo. Whales precizně zaútočily na bitmexové stopky. To co bychom měli na bitcoinu sledovat je snižování  postupného tlaku od medvědů a tvrdé nákupy od bulls. Bohužel zatím nic takového na grafu nevidím a ani weekly svíce naukazuje náznaky otočení.

Denní graf BTC/USDT

Aktuálně mám na grafu nakreslené dva scénáře, protože nevíme, jak se bitcoin zachová právě na supportu 7 500 – 7 200 USD. Tento support bude velmi důležitý a rozhodně by lidi tam měly mít silné příkupy bitcoinu. Pokud to support nezvládne, dočkáme se PoC celého grafu tj. 6 400 USD a nákupy BTC bych pak směřoval až pod 6 000 USD.

Dominance  bitcoinu

I přestože bitcoin padl, tak se dominance prakticky nezměnila, ale takto je to většinou vždy, když bitcoin padá. Ovšem potom přichází silná reakce od altcoinů a právě v ten moment začne dominance padat. Ten graf dominance má pěkně vykročeno k tomu, aby altcoiny rapidně vystřelily. Některé zajímavě zvýšily svoje objemy a těchto altcoinů je třeba si nyní všímat. Každý takový dump něco změní na celém kryptoměnovém trhu, co se týče korelace nebo dalších faktorů. Altcoiny by mohly dostat svoji šanci nyní.

Týdenní graf dominance bitcoinu

Na druhou stranu graf dominance bitcoinu má za sebou silné supporty, které to stále budou držet. Musel by od altcoinů přijít opravdu silný impuls, který by nastolil jasnou vládu altcoinů. Alespoň na chvíli.

Celková kapitalizace

Graf celkové kapitalizace je dneska možná úplně nejdůležitějším grafem, neboť nám ukazuje, jak altcoiny ženou ten graf níže o proti bitcoinu. A kapitalizace jde na finální support, který bude na bitcoinu oddělovat bearish a bullish sentiment. Kapitalizace na ten suport již nyní míří. Proto dává smysl, aby bitcoin se kolem 7 500 USD odrazil a kapitalizace se odrazila pod 180 mld. USD.

Týdenní graf celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Pamatuješ si, jak jsem říkal, že budu altcoiny nakupovat až na double bottom? To znamená někde na hraně 50 mld. USD. Pro některé lidi to byla scifi úroveň, ale my se tam pěkně blížíme. Opět logická úroveň odrazu. Pokud altcoiny nezvládnou tento support, některé zmizí pravděpodobně úplně. Dnešní delistování na Binance tomu pěkně napomáhá.

Týdenní graf kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Mojím cílem je nyní perfektní monitoring celé situace na kryptoměnovém trhu. Každým tak volatilním průsekem se něco mění a já potřebuji identifikovat tuto změnu, abych na ni mohl reagovat. Bitcoin budu kupovat mezi 7 200 – 7 500 USD a podle reakce buď HODL nebo jenom swing trade. Další logické úrovně jsou pod 6 000 USD.

Co se týče altcoinů, některé impulsní struktury vypadají velmi dobře a na ně se budeme v signálech Crypto Kingdom zaměřovat (viz poslední téměř 20% profit na RVN). Bude důležité opět dát zrak na altcoiny, jak se chovají v dumpu bitcoinu, protože při prasknutí BTC z 20 000 USD přišla altseason.

Sleduj večer v 20:00 online webinář, kde se budeme zaměřovat na chování kryptoměn z pohledu makra i technické analýzy a vytvoříme si celkový obraz na aktuální situaci, jak z pohledu tradingu, ta z pohledu těžby kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (16.9.): Problémy pro anonymní kryptoměny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

anonym

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

OKEx musí delistovat anonymní kryptoměny. Přidají se další burzy?

Jihokorejská burza OKEx musí na své verzi pro Jižní Koreu zrušit k 10. říjnu podporu pro obchodování několika altcoinů, které se zaměřují na uživatelskou anonymitu a to z důvodu nových mezinárodních regulačních pravidel. Jde o kryptoměny Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin (SBTC), jejichž podporou by OKEx nemohl dodržet nové nařízení Financial Action Task Force (FATF) o tom, že burzy jsou povinné identifikovat obě strany realizující transakce v hodnotě přes 1000 dolarů. Tyto pravidla ze strany FATF se dotknou i ostatních světových burz a měly by být aplikovány do léta 2020. Je zatím velmi sporné, jak se k ním burzy postaví. Minimálně ty, které fungují na decentralizovaných blockchainech, to pravděpodobně nebudou mít jak dodržet. Anonymní kryptoměny budou každopádně čelit velké výzvě. (Cointelegraph.com)

PayPal o Libře opatrně, zástupci Libry čeká důležité setkání

Francouzská zpravodajská agentura France Press (AFP) citovala opatrné vyjádření předního představitele PayPalu k připravované kryptoměně Libra. Mezitím dnes čeká zástupce Libra Association důležité jednání s bankéři. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

PayPal o Libre opatrne, zástupcov Libry čaká dôležité stretnutie

Deutsche Bank se přidala k blockchainové síti JP Morgan

Největší německá banka Deutshe Bank se připojila k mezibankovní informační síti (IIN), kterou vytvořil americký gigant JP Morgan a je postaven na blockchainu Ethereum. IIN aktuálně využívá již 320 bank, které pomocí této platformy mezi sebou sdílejí informace o globálních platbách. Deutsche Bank je však první skutečně velkou bankou, která se rozhodla podpořit tento projekt, což by mohlo vzbudit zájem dalších světových bank. Cílem IIN je začlenit do systému 400 bank do konce tohoto kalendářního roku. (cointelegraph.com)

Square Crypto podpořil grantem “konkurenci”

Projekt Square Crypto, který založil šéf Twitteru a společnosti Square Jack Dorsey, věnoval grant ve výši 100 tisíc dolarů na podporu open-source projektu BTCPay Foundation. Ačkoliv se může zdát, že Square Crypto tímto krokem podporuje vývoj konkurenční aplikace, její zástupci v duchu ideje Jacka Dorseyho vysvětlili, že jde o investici v produkt, kterému věří – čili bitcoinu. ,, Stávající platební společnosti mají na výběr buď se přizpůsobit, nebo zůstat pozadu. Toto není investice do konkurence, jde o investici do peněz budoucnosti – něco na čem Square opravdu záleží, “vysvětluje Square Crypto, které plánuje takto podporovat i další projekty. (cointelegraph.com)

Coinbase začala s podporou DASH

Americká směnárna Coinbase začne na své burze Coinbase Pro podporovat kryptoměnu Dash ve všech jurisdikcích, které podporuje Coinbase s výjimkou amerického státu New York a Velké Británie. Dash je tak po Tezos nejnovější kryptoměnou, která míří na Coinbase Pro a pravděpodobně bude brzy dostupná i na nákup a prodej přímo na směnárně Coinbase. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články  sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Technická analýza (4.9.): Altcoiny, které právě sledují tradeři Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k situaci na trhu s kryptoměnami. Dnes si trading tým z Crypto Kingdom vybral na rozbor altcoiny HOT, DASH, COS a BNB z vyšších časových rámců.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se již přes dva měsíce nachází ve známém descending trianglu a jeho objemy se dále snižují. Ovšem dominance bitcoinu je stále držena na brutální sílu a zatím není prostor pro altcoiny. Proto jsme se rozhodli dnešní analýzu zaměřit na altcoiny vůči USDT, protože vyděláme na situaci, kdyby se bitcoin vydal výše a zároveň, kdyby altcoiny začaly pumpovat, neboť očekáváme stagnaci bitcoinu ještě v září se sníženými objemy. To může být ve finále šance pro altcoiny pro desítky procent.

HOT/USDT

Holo se kroutí nahoru, může se formovat potenciální double bottom formace. Může se připravovat na break-out MA77, pokud přijde impulsivní break-out, první target bude červená rezistenc zóna.

4hodinový graf HOTUSDT

COS/USDT

COS dokončil harmonický bullish alternate Bat pattern. PRZ klasicky zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

  • 1.13XA projekce
  • 2.24BC projekce
  • alternativní 1.618AB=CD pattern

Také pokud bude BTC bullish, může se COS vydat nahoru. Stopka pro tento pattern musí být pod hladinou 1.27XA a targety zóny + rezistenc trendovka (natažená přes body AC). Je to pattern na 4h grafu, tudíž delší trade a větší rizikovost spekulace vzhledem k tomu, že alty se hýbou podle BTC, který může udělat razantní pohyb jedním směrem a alty to může vycucnout. Pro pokročilejší, aktuálně se snaží prorazit akcelerovanou rezistenc trendovku, nicméně objemy jsou velmi slabé, takže se vstupem kdo bude uvažovat bych počkal na zvýšení objemů a potvrzení break-outu trendovky.

4hodinový graf COSUSDT

DASH/USDT

Dash dokončil hamronický bullish Crab pattern, PRZ zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

  • 1.618XA projekce
  • 3.14BC projekce
  • alternativní 2.0AB=CD pattern

Opět pro nás bude důležité sledovat akcelerovanou rezistenc trendovku na break-out. Před break-outem bude pravděpodobně ještě chvíli konsolidovat. Podobné jako COS, také na 4h a vyšší rizikovost, dle Scotta Carneyho by měl být stoploss pro tento harmonik až na projekci 1.901 legu XA, ale za mě je to trošku moc. Targety pro pattern i scénáře jsou zaznačené na grafu.

4hodinový graf DASHUSDT

BNB/USDT

BNB šlo lehce pod PRZ tohoto Butterfly patternu, který se již objevil v predikcích. Tato Price Action je většinou typická u HP, kdy cena jde ještě malinko pod bod D a potom se odrazí. Pokud bude BTC bullish, může BNB pokračovat nahoru, důležité bude sledovat rezistenc trendovku, která může seknout cenu dolů. Pro pokročilejší.

4hodinový graf BNBUSDT

Co aktuálně s altcoiny?

Bitcoin zažil velký triangl v první polovině roku 2018, kde na konci trianglu začaly altcoiny silné rallye. Po dlouhých pádech a konsolidačních strukturách altcoinů by altcoiny mohli s vykreslováním trianglu bitcoinu vygenerovat pěkné zisky. V Crypto Kingdom signálech nyní posíláme vzdělávací materiály a jen jisté signály pro nižší procentuální zisky. Čekám na likviditu na altcoinech.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (30.8.): Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a XRP + ANKETA

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum aktuálně naráží na velmi důležitou supportní trendovku – pokud BTC nebude zásadně dumpovat, očekával bych, že ETH by na chvíli mohlo vést altcoiny nahoru.

Jedna z nejzásadnějších rezistencí je na 180 USD. Pokud ji trh dokáže překonat, můžeme se posunout k zóně 198-202 USD a později výše. 

LTC/USDT

Velmi podobně vypadá i graf Litecoinu, kdy se cena opět vrátila k dlouhodobé trendovce. Pokud zvládneme vytvořit nákupní sílu, očekávám pullback k 85 a 100 USD.

V případě, že by BTC padal a Litecoin by díky tomu prorazil support, bude další důležitá úroveň na 51 USD

XRP/USDT

XRP vypadá nyní velmi dobře – zatímco při posledním pádu BTC většina altcoinů padala na nová minima, XRP další dno nevytvořil. V této chvíli v něm tedy vidím oproti ostatním poměrně velkou stabilitu.

Ikdyž jsem tedy bullish, je potřeba zmínit to, co jsem psal už v poslední analýze o Ripplu – že máme nad cenou hutnou rezistenci kolem 0.287 USD. Až ve chvíli, kdy ji trh dokáže překonat, se můžeme bavit o potvrzeném bullish scénáři s červeně vyznačenými targety.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (18.8.): Naživo analýza Bitcoin (BTC) & altcoiny by Crypto Kingdom

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

liveck

Live stream začíná v neděli 11.8. od 20.00h

Trh s kryptoměnami má za sebou turbulentní týden, v rámci kterého se cena bitcoinu opět propadla pod pětimístné částku v dolarovém vyjádření. Dominance bitcoinu však mezitím atakovala 70%, což se projevovalo na dalším oslabování altcoinů. Trejderi Crypto Kingdom tradičně v neděli od 20.00h přinesou v rámci live streamu svůj názor na aktuální situaci na trhu. Podívejte se, jak jsou na tom Bitcoin a altcoiny pohledem Jana Čuraje a Michala Majzlíka.

Náš tip pro trading:

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Pokud se vám líbí naše články a sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-