Connect with us

Bitcoin

Antonopoulos varuje před shortováním Bitcoinu. Přirovnal to k házení fiatu do černé díry

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin-antonopoulos

Andreas Antonopoulos, jeden z nejpopulárnějších členů bitcoinové komunity, který se neustále snaží vzdělávat lidi o Bitcoinu a technologii blockchain, se vyjádřil k Bitcoin futures kontraktům.

Andreas byl hostem populární YouTube relace “Ivan on Tech”, ve které hovořil i o Bitcoin Futures kontaktech vypořádaných v dolarech, které se od prosince 2017 obchodují na chicagské burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​také až do nedávná i na CBOE.

Mnozí fanoušci kryptoměn se domnívají, že právě tyto produkty přispívají k manipulaci ceny Bitcoinu a Andreas s nimi z části souhlasil. ,,Víme, že když se začala bitcoinová bublina koncem roku 2017 výrazně zvětšovat, ministerstvo financí USA se rozhodlo urychlit nasazení termínových trhů, aby ji zastavilo. Mnoho lidí to vnímá jako spiknutí, ale pokud se podíváte na mandát institucí, jako je státní pokladna, ve skutečnosti zjistíte, že to je jejich práce,” vysvětlil.

Potlačování cen není tedy věcí spiknutí. Spíše jde o tržně orientovaný přístup, který umožňuje lidem, kteří nevěří v kryptoměny, zaujmout protichůdné postavení k tomuto aktivu formou shortování (sázka na pokles ceny).

Tyto kroky nemají přitom vliv pouze na cenu, ale i snižují volatilitu trhu. Trh, který však sestává výhradně ze skutečných fanoušků Bitcoinu, kteří mu věří dlouhodobě a jsou ochotni ho držet (hodleři), se však podle Andrease bude vyvíjet z dlouhodobé perspektivy jen jedním směrem (cena půjde nahoru pozn. Red.).

Andreas také upozornil, že shortování BTC by se institucionálním investorům mohlo krutě nevyplatit. Pokud by čelili nově vznikající bitcoinové bublině a šli by proti bitcoinu, víceméně by házeli svůj fiat do černé díry.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin raketa

S Bitcoinem to vypadá zatím dobře, ačkoliv Crypto Fear & Greed index naznačuje, že na trhu převládá již mírně chamtivá nálada. Mezi altcoiny jsme se zaměřili na Cardano, Ethereum či Litecoin. Je tu tradiční víkendový přehled TOP zpráv.

Bitcoin

Současný růst ceny bitcoinu je zdá se zdravější, než v roce 2019, kdy vyvrcholil na ceně 14 tisíc dolarů, ze které se následně prudce propadl. Naznačují to data, na které upozornil portal CryptoSlate a týkají se především celkové aktivity na bitcoinové síti. Důvody, proč můžeme být ohledně bitcoinu nadále bullish jmenoval i hlavní investiční ředitel Altanta Digital Currency Fund Alstair Milne. Více se dozvíte v tomto článku.

Zakladatel Heisenberg Capital Max Keiser se domnívá, že Bitcoin může brzy vyletět na cenu 28 tisíc dolarů, čímž by s přehledem překonal svá dosavadní maxima 20 tisíc USD, kterých dosáhl koncem roku 2017. Keiser si myslí, že cena 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude představovat žádný odpor a zároveň je přesvědčen, že Bitcoin nakonec bude směřovat až k ceně okolo 100 000 dolarů.

Autor známého predikčního modelu ceny Bitcoinu s názvem Stock-to-flow model (S2F model) Plan B tvrdí, že zatím jde všechno podle plánu a Bitcoin má nadále namířeno k ceně 100 tisíc dolarů v průběhu roku 2021.

Crypto Fear & Greed index (CFGI) naznačuje, že na trhu je aktuálně extrémně optimistická nálada. Pokud však bude tento optimismus gradovat, je dost možné, že dojdee k očekávané cenové korekci. Více se dočtete zde.

Cameron Winklevoss poznamenal, že absurdní jednání mezi demokraty a republikány dělají dolar absolutně směšným. Šokuje ho zejména způsob, do jaké obrovské míry se odlišují jejich požadavky na tištění nových peněz, jakoby šlo “jen o drobné”. Cameron proto poznamenal, že jde o jasný signál pro Bitcoin, po kterém by měla být v současnosti mnohem větší poptávka, než kdykoli předtím. Více se dozvíte zde.

Mohl by být Elon Musk záhadným tvůrcem Bitcoinu? YouTube kanál Zaujalo mě, který zpracoval video všech futuristických projektů tohoto vizionáře, se v novém videu věnoval i tomuto tématu. Prohlédnout si ho můžete zde:

Přes týden se přesunuly další Bitcoiny, které byly ukradeny v roce 2016 z burzy Bitfinex. z níž bylo odcizených celkem 119 756 BTC. Zdá se však, že hackeři budou mít velké problémy prodat je za fiatové měny, protože jsou podrobně sledovány.

V průběhu týdne opustily kryptoměnové burzy Bitcoin v hodnotě přes jednu miliardu dolarů. To je další býčí signál pro Bitcoin, jelikož přemisťování BTC z burz na soukromé peněženky znamená, že jejich majitelé neplánují jejich brzký prodej. Naopak chtějí je držet dlouhodoběji a počkat si na další růst. Kromě toho se díky tomu snižuje nabídka Bitcoinu na prodej.

Ohledně Bitcoinu je extrémně optimistický Raoul Pal z Real Vision. ,,Moje důvěra v Bitcoin roste každým dnem. Aktuálně si dokonce myslím, že nemá cenu vlastnit žádné jiné aktivum jako dlouhodobou alokaci,” prohlásil v průběhu týdne.

Altcoiny

Chtěli byste si zrekapitulovat nebo doplnit vaše znalosti o altocoinech Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoiun? Nové video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma zde:

Podle specializovaného ratingu kryptoměn firmy Weiss Ratings už Bitcoin není nejlepší kryptoměnou na trhu. Je jí Ethereum, které dostalo špičkové hodnocení A. Na třetím místě je Cardano. Více o pořadí a také informace o dílčích výsledcích, například o tom, která kryptoměna má nejlepší technologii, a která je nejméně riziková z pohledu investování, se dočtete zde.

Kryptoměna Cardano má vynikající kód, který je možné rovnat s Prysm od Ethereum. Uvedla to společnost Quantstamp, která v průběhu posledních dvou měsíců dělala blockchainu Cardano nezávislý audit. Více se dočtete zde.

Cardano má po spuštění éry Shelley po prvním týdnu již více než 700 stávajících staking poolů, což potvrzuje obrovský zájem o takový způsob úročení držených mincí. Tématu jsme se věnovali zde.

Kryptoměna Litecoin začne s testováním významné aktualizace MimbleWimble už v září. Informoval o tom vývojář David Burkett. Proč jde o významný update se dočtete v tomto našem článku.

Mohlo by vás zaujmout

  • Společnost Goldman Sachs se začíná zajímat o kryptoměnový sektor. Dokonce se spekuluje, že by mohla založit vlastní kryptoměnu nebo spojit síly s produkty v souvislosti s jeho projektem Libra
  • Nedávno jsme informovali, že americký Úřad pro kontrolu měn (OCC) udělil americkým bankám povolení nabízet krypotměnové služby týkající se koupě, prodeje a správy digitálních aktiv. Některé pokyny OCC jsou však velmi nejasné a proto se od OCC vyžadují úpravy. Například jde o povolení užívání stablecoinů, či služeb jako je CoinJoin.
  • Ruská Sberbank zvažuje vydání vlastního stablecoinu vázaného na ruský rubl. Vypadá to tak, že jí to povoluje nový zákon, který podepsal po projednání v ruské dumě prezident Vladimir Putin
  • Goldman Sachs očekává, že cena zlata do roku 2023 stoupne o dalších 20%
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Představení kryptoměn Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin

YouTube kanál Zaujalo mě pokračuje v představování největších kryptoměn současnosti. Po prvním videu, ve kterém byly představeny kryptoměny Bitcoin, Ethereum a XRP se tentokrát zaměřil na Bitcoin Cash, Bitcoin SV a litecoin. Jde o tři Coiny, které mají nesmírně mnoho společného s králem trhu Bitcoinem. Jde totiž vlastně o jeho kopie s mírnými úpravami.

Nejnovější, ale nejkontroverznější z této trojice je Bitcoin SV, v jehož čele stojí samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright. Bitcoin Cash je hardforkem samotného Bitcoinu, no a Litecoin existuje již od roku 2011 a řadí se mezi nejstarší kryptoměny. Založil ho Charlie Lee, bývalý zaměstnanec Google, který upravil kód Bitcoinu a z Litecoinu udělal jakési digitální stříbro. Více zajímavých informací se dozvíte z videa.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Winklevossovi: Americký dolar se stává směšný. Kupujte Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bratia Winklevossovci

Cameron Winklevoss označil současnou neschopnost amerických politiků dohodnout se na řešení ekonomických dopadů pandemie koronaviru na americkou ekonomiku za hrozivý fakt a vedle toho zdůraznil, že dolar se i díky nim stává absolutně směšný.

Cameron Winklevoss, který společně s jeho bratrem stál při vzniku Facebooku a později založili úspěšnou kryptoburzu Gemini, byl zděšen z toho, jak se republikánští a demokratičtí zástupci hádali o tom, kolik dalších miliard až bilionů dolarů se vytiskne jako stimul pro americkou ekonomiku.

Zvláštní mu přišlo především to, v jaké obrovské škále se odlišovaly jejich návrhy. ,,Americký dolar se stal takovým směšným, že politici nyní při jednáních mají takové odlišné názory, že jsou v rozdílech bilionů dolarů. Pamatujete si, kdy byla miliarda ještě velké číslo? Pokud toto není budíček pro lidi, aby je začal zajímat Bitcoin, tak nevím co … “

Pravdou je, že Bitcoin opravdu roste na ceně, přičemž zlato, které je nejrespektovanějším úložištěm hodnoty, už dosahuje svá nová historická maxima.

Skutečnost, že nálada kolem Bitcoinu se mění i u institucí podtrhuje i krok giganta Goldman Sachs, který dlouhou dobu zpochybňoval až zesměšňoval Bitcoin, ale nyní už hledá specializovaný personál na digitální aktiva. ,,Nyní je už i Goldman Sachs za Bitcoin. To je pořádná změna oproti jejich zprávě před 3 měsíci, kdy tvrdili, aby lidé nekupovali Bitcoin,” dodal Cameron.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Fear & Greed Index se blíží maximálním hodnotám. Co to znamená pro Bitcoin?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cfgi-cover

Už déle jsme se nepodívali na známý analytický nástroj Fear & Greed Index, který dokáže relativně přesně vyjadřovat aktuální náladu na trhu s kryptoměnami. V současnosti je již na hodnotě 77 ze 100 a blíží se historickým maximům.

Index sestává z hodnocení dílčích vstupů. Z 25% zohledňuje volatilitu na trhu, z 25% tržní objemy, z 15% dění na sociálních sítích, z 15% průzkumy, z 10% dominanci Bitcoinu na trhu az 10% aktuální trendy vyhledávání kryptoměn na Google a dalších významných vyhledávačích.

cfgi

Crypto Fear and Greed Index (CFGI) se ukázal v minulosti jako vhodná pomůcka pro předvídání nejbližšího cenového vývoje Bitcoinu. Pokud si však myslíte, že čím je sentiment na trhu lepší, tím je pravděpodobnost růstu ceny vyšší, můžete být na omylu.

Funguje to totiž většinou přesně naopak. Když se index blíží k maximálním hodnotám, je velká pravděpodobnost, že na trhu je již taková “chamtivá nálada”, že se blíží propad ceny. Naopak když na trhu převládá strach, může to být ideální šance na nákup “za levně”.

Důkazem jsou zejména data z historie. Například v březnu 2020 po velkém propadu ceny Bitocinu byl index jen na 11 bodech ze 100, což znamená, že na trhu byl obrovský strach. Pokud byste však tehdy nakupovali, udělali byste opravdu výborně a teď byste byli v krásném plusu. Naopak když byl index na svých maximech 99 bodech ze 100 v červnu 2019 následně došlo k masivnímu propadu propadu ceny ze 14 tisíc dolarů.

V současnosti má index ještě nějaký prostor pro růst, ale čím bude hodnota blíže 100, tím je pravděpodobnost toho, že přijde očekávaná korekce ceny, větší. Tento index pochopitelně není kouzelný, ale je dobré ho sledovat, vedle dalších informacích, které zohledňuje při investiční strategii.

Tak či onak, z dlouhodobého hlediska se nejvíce vyplácí pravidelné nakupování za stejnou částku například jednou za měsíc. Pokud byste tak dělali od doby kdy Bitcoin dosáhl hodnoty 20 tisíc dolarů až do dnes, byli byste dnes v plusu více než 60% a to přesto, že Bitcoin je daleko od svých historických maxim. Vaše průměrná nákupní cena by byla totiž výrazně nižší, než je ta aktuální.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.8.): Porce pozitivních zpráv, důvěra v růst Bitcoinu stoupá

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Býčí signál: Velryby nakupují Bitcoin, z burz zmizela další miliarda

S býčími zprávami pro Bitcoin přišila analytická platforma CryptoQuant, která referovala, že během turbulentního víkendu, kdy se Bitcoin propadl na ceně o 1200 dolarů, zmizely z burz Bitcoiny v odhadované tržní hodnotě přes 1,2 miliardy dolarů. Jinak řečeno, tyto Bitcoiny odešly z burz na soukromé peněženky. To je další důkaz, že mezi investory je aktuálně vynikající sentiment. Tím, že stahují Bitcoiny z burz, totiž důvěřují dalšímu růstu hodnoty a jsou připraveni držet své Bitcoiny na delší časový úsek. Zároveň tím snižují celkovou nabídku Bitcoinů na obchodování, což také přispívá růstu ceny. Tyto informace tedy naznačují, že propad ceny, který je nyní již téměř kompletně smazán, využily jen velryby na levnější dokoupení BTC. (cointelegraph.com)

Raoul Pal je ohledně Bitcoinu extrémně optimistický

Zakladatel společnosti Real Vision Raoul Pal řekl, že jeho level důvěry v Bitcoin vedle toho, jak ho porovnává s jinými tradičnějšími investičními aktivy roste každým dnem. ,,Moje důvěra v Bitcoin roste každým dnem. Aktuálně si dokonce myslím, že nemá cenu vlastnit žádné jiné aktivum jako dlouhodobou alokaci, ale to je příběh na další den,” uvedl na Twitteru bývalý respektovaný správce fondů z Goldman Sachs. Doplňujeme, že Pal v květnovém rozhovoru pro Cointelegraph uvedl, že očekává 50 až 100-násobný nárůst hodnoty bitcoinu v horizontu příštích 5 let. Pokud by se jeho předpověď naplnila, Bitcoin by mohl eventuelně dorůst až do hodnoty nad milion dolarů. (cointelegraph.com)

Pokud jste od roku 2018 pravidelně dokupovali Bitcoin a Ethereum, jste v pěkném plusu

Analytická společnost CoinMetrics publikovala zajímavou statistiku, jež údajně investoři, kteří průběžně kupovali Bitcoin od roku 2017 až dosud jsou v pěkném plusu přes 60% a to přesto, že Bitcoin je zatím stále výrazně vzdálen svým historickým maximům 20 tisíc dolarů. Tento fakt znamená hlavně to, že průběžné investice do Bitcoinu se vyplácí. Je to léty ověřená úspěšná strategie, v jejímž rámci se průměruje nákupní cena Bitcoinu. Investoři, kteří dodržují tuto strategii, totiž kupovali Bitcoin nejen za zmíněných 20 tisíc dolarů, ale i za mnohem nižší ceny, protože v průběhu těchto let bylo dlouhé období, kdy se obchodoval pod úrovní 7 tisíc dolarů a také několik měsíců, kdy byla jeho cena blízko 3000 USD. Tato strategie přitom nefunguje jen u Bitcoinu. CoinMetrics upozornil, že ačkoli Ethereum je od svých maxim vzdálené 71%, tak při průběžném pravidelném nakupování ETH od ledna 2018 jsou investoři v plusu až 87%. (cointelegraph.com)

Drtivou většinu tokenů v DeFi projektech drží TOP500 adres

Simeone Conti, který stojí za společností CryptoLab’s a je spoluzakladatelem sdružení Defi Italy, publikoval analýzu, podle níž nejsou tokeny u většiny decentralizovaných projektů dostatečně široce distribuované. Podle dat z Defi Pulse a Etherscan dospěl k tvrzení, že 90% tokenů, které jsou u všech DeFi projektů, vlastní 500 největších adres a u tří projektů se toto číslo blíží až k 99%. Rovněž uvedl, že 5 největších adres u drtivé většiny DeFi projektů vlastní více než 40% celkového počtu tokenů. Mírně se odlišuje pouze Bancor, ale i u něj je na 5 nejlepších adresách 33% celkového supply. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (6.8.): Bitcoin, Ethereum, Cardano, S & P500 či zlato

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-spravy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (cž pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum či Cardano. Více se dozvíte zde.

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy. Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelikož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad. Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FEDu prý povedou ke katastrofě

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům, konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem. Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty. Více se dozvíte zde.

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích.

,,Ethereum v roce 2020 zvýšila svá loňské maxima a poskočila na jedno z nejvýznamnějších kryptoměnových aktiv s nejlepší výkonností, avšak její růst vnímáme hlavně jako spekulativní záležitost ve srovnání s tím, jak se vyvíjí poptávka a nabídka u Bitcoinu,” píše se v analýze Bloombergu.

Společnost se domnívá, že růst hodnoty Ethereal pohání zejména stoupající zájem o DeFi projekty a především očekávaný příchod nové éry Ehtereum 2.0, která s sebou přinese staking a má vyřešit problém se škálovatelností tohoto blockchainu. Spoléhání se na budoucnost je však právě tím spekulativním prvkem, který pohání cenu a neodráží současný stav i protože datum spuštění Ethereum 2.0 je neznámý.

U Bitcoinu naopak Bloomberg vyzdvihuje jeho vlastnosti podobné zlatu. Zejména jeho omezenou nabídku a protiinflační charakter. Zároveň poukazuje na stoupající institucionální poptávku po tomto aktivu. Bloomberg rovněž naznačil, že současná cena Bitcoinu je podhodnocena a očekává, že v dohledné době by mohla stoupnout k 18 000 USD.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FED prý povedou ke katastrofě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

pompliano-bitcoin-zlato

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem.

Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty: ,,Bitcoin se stane největším vítězem ze všech aktiv, protože je nejvíce volatilní,” doplnil.

“The Pomp” rovněž konstatoval, že v současnosti je lepší než držení dolaru na bankovních účtech či pod matrací prakticky “cokoli”. Je totiž přesvědčen, že reálná kupní hodnota dolaru bude výrazně klesat. Tuto tezi podporuje i čerstvá informace od amerického Úřadu pro hospodářskou analýzu, která uvádí, že od února do června vzrostly ceny masa a drůbeže o téměř 11% a hověziny až o 20%. Když k tomu přidáte klesající hodnotu dolaru je zřejmé, že lidé se stávají chudšími.

Pompliano v rozhovoru s Petrem McCormack také vysvětlil, proč Bitcoin považuje za ještě lepší investici než zlato. ,,Toto je to, co říkám všem lidem: Řekněte mi jeden byznys, který byl nejprve analogový a pak se stal digitální, a v tomto byznysu zůstala digitální verze menší než ta analogová. Nikdy se to nestalo. Je to z toho důvodu, že digitalizace s sebou přináší řadu výhod. Je to tržně expandující technologie.”

Jinými slovy Pompliano si myslí, že Bitcoin je digitální verzí zlata, což ho předurčuje k tomu, aby zlato překonal.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy.

Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelilkož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad.

Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti.

Korelace mezi dvěma různými aktivy se vyjadřuje na škále od -1 do +1, přičemž hodnota -1 znamená, že dané dvě aktiva vůbec nekorelují (jejich ceny se chovají absolutně odlišně). Naopak čím je korelace blíže k celé 1, tím jsou tato aktiva na sebe více navázaná.

Greenspan uvedl, že u Bitcoinu s akciemi S & P500 byla nejvyšší korelace jasně viditelná v březnu, kdy se strhla na trhu panika spojená s vypuknutím pandemie koronaviru. Tehdy vzrostla jejich korelace až na 0,6 bodu. Aktuálně má však již klesající trend. ,,Teď jsme však už zpět pod hodnotou 0.2 bodu, což v podstatě znamená, že mezi Bitcoinem a akciemi už neexistuje žádná denní korelace,” uvedl Greenspan, který však dodal, že v jedné věci se přece jen Bitcoin a akcie stále podobají:

,,V období, kdy FED (Americká centrála banka) tiskne peníze, posílá tím ceny na všech trzích směrem nahoru.”

My doplňujeme, že akciový trh je pravděpodobně stále přehřátý a existuje u něj velká pravděpodobnost větší korekce. Proto bude důležité sledovat, jakým způsobem se zachová Bitcoin, pokud dojde k očekávanému poklesu u indexu S & P500. Pokud by Bitcoin na rozdíl od března již s tímto indexem nekoreloval, ale dokázal si udržet svou hodnotu nebo nedejbůh by v té době stoupal, mohla by to být pro něj směrem do budoucna vynikající zpráva. Naznačil by tím totiž, že se opravdu stává jakýmsi digitálním zlatem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Adam Back

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (což pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum.

Adam Back na Twitteru uvedl, že Ethereum a jiné vysoce kapitalizované altcoiny mají několik podobných prvků s Ponziho schématem: ,,Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Všechno mi to přijde velmi podobné.”

Zatímco Ethereum, Cardano, Ripple a Stellar jsou známé altcoiny, Bitconnect a OneCoin jsou nejznámější potvrzené kryptoměnové podvody, při kterých přišli investoři o astronomické peníze. Charles Ponzi a Bernie Madoff jsou dva nejznámější tvůrci typických Ponziho schémat a pokud jde o Dana Larmer, pravděpodobně tím odkazoval na jeho projekty Bitshares a Steem.

Back odstartoval toto téma vstupem do “tweetu” televizní novinářky Layahy Hailpernovej, která se zeptala své komunity, zda si myslí, že Ethereum je podvod, nebo má přidanou hodnotu pro ekosystém díky decentralizovaným aplikacím (Dapps). Back reagoval: ,,Nuž 70% předtěžených zásob mluví za všechno. Co si myslíte, co je větší podvod, Ripple nebo Ethereum. “

Není to poprvé, co respektovaný vědec a programátor kritizuje Ethereum. Přirovnal ho také ke startupu Theranos, který tvrdil, že vytvořil revoluční medicínsky nástroj. Ukázalo se, že šlo o podvod.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-