Connect with us

Bitcoin

Antonopoulos varuje před shortováním Bitcoinu. Přirovnal to k házení fiatu do černé díry

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

bitcoin-antonopoulos

Andreas Antonopoulos, jeden z nejpopulárnějších členů bitcoinové komunity, který se neustále snaží vzdělávat lidi o Bitcoinu a technologii blockchain, se vyjádřil k Bitcoin futures kontraktům.

Andreas byl hostem populární YouTube relace “Ivan on Tech”, ve které hovořil i o Bitcoin Futures kontaktech vypořádaných v dolarech, které se od prosince 2017 obchodují na chicagské burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​také až do nedávná i na CBOE.

Mnozí fanoušci kryptoměn se domnívají, že právě tyto produkty přispívají k manipulaci ceny Bitcoinu a Andreas s nimi z části souhlasil. ,,Víme, že když se začala bitcoinová bublina koncem roku 2017 výrazně zvětšovat, ministerstvo financí USA se rozhodlo urychlit nasazení termínových trhů, aby ji zastavilo. Mnoho lidí to vnímá jako spiknutí, ale pokud se podíváte na mandát institucí, jako je státní pokladna, ve skutečnosti zjistíte, že to je jejich práce,” vysvětlil.

Potlačování cen není tedy věcí spiknutí. Spíše jde o tržně orientovaný přístup, který umožňuje lidem, kteří nevěří v kryptoměny, zaujmout protichůdné postavení k tomuto aktivu formou shortování (sázka na pokles ceny).

Tyto kroky nemají přitom vliv pouze na cenu, ale i snižují volatilitu trhu. Trh, který však sestává výhradně ze skutečných fanoušků Bitcoinu, kteří mu věří dlouhodobě a jsou ochotni ho držet (hodleři), se však podle Andrease bude vyvíjet z dlouhodobé perspektivy jen jedním směrem (cena půjde nahoru pozn. Red.).

300x250

Andreas také upozornil, že shortování BTC by se institucionálním investorům mohlo krutě nevyplatit. Pokud by čelili nově vznikající bitcoinové bublině a šli by proti bitcoinu, víceméně by házeli svůj fiat do černé díry.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Posledních sedm dní přineslo tradičně mnoho zpráv o bitcoinu a naši pozornost upoutaly i altcoiny v čele s Bitcoin Cash, Cardano a EOS. Přinášíme vám nový díl nedělního souhrnu top zpráv týdne ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších kryptotraderů, 72-letý burzovní veterán Peter Brand, si myslí, že Bitcoin podle všeho už našel své lokální dno a “slabé ruce” jsou z trhu ven. ,,Mnozí chtěli jen sedět a čekat, až nakoupí opět na šesti nebo pěti tisících a promeškali dno – a myslím si, že mezitím mnoho lidí se silnýma rukama akumulovali Bitcoin,” uvedl na Twitteru. Více se dočtete v tomto článku.

Podle populárního Stock-To-Flow modelu, jehož autorem je známý kryptoanalytik PlanB, míří Bitcoin do roku 2022 k ceně 100 tisíc dolarů. Model, který zohledňuje efekt halvingu a dostupnost vznikajících Bitcoinů na trhu, zatím velmi přesně kopíruje reálný vývoj ceny nejznámější kryptoměny. Více se dozvíte zde.

Americký deficit bude podle odhadu Kongresového rozpočtového úřadu USA (CBO) v příštích 10 letech každý rok 6x větší než současná tržní kapitalizace Bitcoinu. Více o porovnání současného amerického dluhu s Bitcoinem jsme psali zde.

Kryptoměnové burzy drží významnou část Bitcoinů, které jsou v oběhu. Z 11 až 15 milionů dostupných BTC (odhaduje se, že 3 až 7 milionů vytěžených Bitcoinů z celkového počtu více než 18 milionů může být “ztracených”), drží jen americká burza Coinbase téměř milion z nich. Které další burzy v tomto směru dominují? Otevřete si tento článek a dozvíte se.

300x250

Hodně se v průběhu posledního týdne mluvilo o propagátorovi investic do zlata a zároveň kritikovi Bitcoinu Petru Schiffovi, který začal kritizovat BTC z důvodu, že ztratil přístup k Bitcoinům, které mu kdysi věnoval Erik Voorhees. My jsme k tomuto tématu napsali několik článků, ale nejzajímavější diskusi vyvolalo vyjádření šéfa Binance Changpenga Zhaa, který na příkladu nevědomosti Schiffa o bezpečném držení kryptoměn doporučil většině lidí, aby si raději své kryptoměny nechali na bezpečných burzách a vyhnuli se tak jejich případné ztrátě. My doporučujeme lepší řešení – využít Shamir Backup v rámci hardwarové peněženky Trezor. Celý článek si můžete přečíst zde.

Tématem roku 2020 bude nepochybně schvalování amerického zákona o kryptoměnách známého pod pojmem The Cryptocurrency Bil 2020. Cal Evans ze společnosti Gresham Interational publikoval na webu CryptoSlate zajímavý komentář na toto téma, ze kterého jsme vybrali nejzajímavější pasáže. Mimo jiné tvrdí, že tento zákon definitivně zničí premisy, že kryptoměny jsou nelegální.

Kontroverzní podnikatel a vědec Craig Wright stále tvrdí, že získá přístup k tzv. “Tulip Trust”, jehož prostřednictvím získá přístup k přibližně milionu Bitcoinům a výrazně tím podpoří svá tvrzení, že právě on je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Jeho kritici si myslí, že tímto způsobem jen “hajpuje” cenu Bitcoinu SV, tedy kryptoměny o které tvrdí, že je pravým Bitcoinem. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Zajímavou funkcionalitu testují vývojáři v inflací zdemolované Venezuele. Místní BTC komunita pracuje na produktech, které umožní realizaci bitcoinových transakcí i v místech, kde není přístup na internet a to za pomoci radiových vln. Více se dozvíte zde.

Altcoiny

Významnou aktualizací v podobě hardforku projde v únoru kryptoměna Cardano. Oznámil to šéf Cardano Charles Hoskinson, který v rámci pravidelné rubriky Ask me anything informoval i o tom, že Cardano uzavírá nové zajímavé spolupráce. Spekuluje se o partnerství s IBM a finanční rameno projektu Emurgo už podepsalo smlouvu s vládou v Uzbekistánu. Více se dočtete zde.

Společnost Block.one stojící za vývojem kryptoměny EOS informovala, že už 14. února spustí testovací verzi dlouho očekávané sociální sítě Voice, jejímž cílem je stát se konkurencí pro Facebook či Twitter. Zklamáním je však to, že na rozdíl od původního plánu spustit Voice přímo na blockchainu EOSu, bude na začátku fungovat jen přes software eosinu. Více se dozvíte zde.

Centrální banky Kanady, Velké Británie, Japonska, Evropské unie a Švýcarska spojily síly, aby vytvořily skupinu, která se bude zabývat potenciálem národních kryptoměn, takzvaných CBDC. Podrobnosti najdete zde.

Pokud byste se chtěli dozvědět základní věci o kryptoměnách Ethereum a Litecoin, viz výborná videa, která o nich zpracoval český YouTuber Kicom v rámci svého Bitcoinoveho kanálu. Najdete je zde.

S kontroverzním rozhodnutím přišli velcí těžaři kryptoměny Bitcoin Cash. Lídr mining poolu BTC.TOP, který má na těžbu čtvrté nejhodnotnější kryptoměny současnosti největší vliv, Jiang Zhuoer, oznámil, že od 15. května 2020 se začne těžba BCH “danit” 12,5%. Tato hodnota půjde automaticky vývojářům, aby mohli pokračovat ve své práci na BCH. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Společnost Tether stojící za nejznámějším stablecoinem USDT oznámila, že spouští stablecoin s názvem Tether Gold, který je vázán na fyzické zlato. Jeden XAU ₮ by měl představovat vlastnictví jedné trojské unce fyzického zlata, která je bezpečně uložena v trezoru ve Švýcarsku.

Ostatní

  • Společnost Square podala patent na svou technologii, která umožňuje převody mezi kryptoměnami a fiatovými jměny v reálném čase. Napsali jsme o tom zde.
  • Populární peněženka pro ETH a ERC20 tokeny MyEtherWallet umožňuje zjednodušení adres peněženek ve tvaru “.crypto”. Více se dočtete zde.
  • Jižní Korea zvažuje zavedení 20% daně z kryptoměnových transakcí
  • Čínské investice do blockchainu v roce 2019 ve srovnání s rokem 2018 klesly o přibližně 40%
  • Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil, aby země prodala 4,5 milionu barelů ropy z certifikované vnitrostátní rezervy 30 milionů barelů, za kryptoměnu Petro. Také chce, aby byl národní stablecoin využíván jako platidlo při prodeji paliva pro mezinárodní lety.
  • Hodnota blockchainových firem sídlících ve švýcarském “Crypto Valley” ve městě Zug, klesla loni o téměř polovinu. Důvodem je cenový vývoj kryptoměny Ethereum, na kterou jsou výrazně navázány.

Pokud se vám líbí naše články A sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Coinbase má pod kontrolou téměř milion Bitcoinů. Které burzy dominují?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin existuje jen něco přes 11 let a přestože poslední “Satoshi” se vytěží až v roce 2140, už dnes je v oběhu přes 18 milionů z celkem 21 milionů, které kdy budou existovat.

Problémem je, že mnohé z těchto Bitcoinů se podle všeho už nikdy “nepohnou”. Odhaduje se, že kvůli ztraceným přístupovým údajům zejména v prvních letech jeho existence, kdy lidé netušili, že jednou může být opravdu vzácný, by mohlo jít o 3 až 7 milionů BTC. Tři až čtyři miliony BTC odhaduje studia Chainalysis. John McAfee tvrdí, že jde až o sedm milionů.

Reálně v oběhu, když odečteme ty, které jsou “ztracené”, je tedy 11 až 15 milionů Bitcoinů. Značnou část z nich mají pod kontrolou směnárny a burzy.

Portál CryptoSlate informoval, že největší americká směnárna Coinbase má aktuálně pod kontrolou na svých studených peněženkách až 983 706.78 BTC (v době psaní článku), což představuje při současném kurzu kolem 8,4 miliardy amerických dolarů. Coinbase je zároveň i největším poskytovatelem institucionálního custody řešení bezpečné úschovy kryptoměn prostřednictvím platformy Coinbase Custody.

Na druhém místě skončila burza Huobi, která kontroluje 360 ​​000 BTC a třetí je podle Chain.info burza Binance, která byla loni druhá (počet držených BTC nebyl uveden). Na čtvrtém místě je Bitfinex s více než 192 000 BTC. Následují burzy Bitstamp, Kraken a Bittrex.

300x250

Kontroverzní roli při držení Bitcoinů sehrála v posledním roce zejména burza Huobi. Několik analýz naznačovalo, že právě prostřednictvím ní mohla být negativně ovlivňována cena Bitcoinu v druhé polovině roku 2019, protože Huobi zprostředkovávala prodej Bitcoinů, obrovskému čínskému Ponziho schématu Plus Token. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Nedávná studie Chainanalysis zas tvrdí, že přes Binance a Huobi se realizovalo v roce 2019 až 52% všech nelegálních transakcí. Více se dočtete v tomto článku.

https://www.kryptonovinky.sk/binance-a-huobi-prijali-vyse-52-vsetkych-nelegalnych-btc-transakcii/

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Deficit USA je každoročně 6x větší než současná kapitalizace Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Dlh Bitcoin

Znepokojivé údaje, které zveřejnil Kongresový rozpočtový úřad USA (CBO) a upozornil na ně i manažer kryptoměnových zajišťovacích fondů Travis Kling, uvádějí, že průměrný rozpočtový deficit USA nebude v budoucnu nižší než 1 bilion dolarů ročně, respektive 4,5% HDP.

,,Tento deficit je výrazně vyšší než 2,9% HDP, který byl průměrem v posledních 50 letech,” upozornila ve své zprávě CBO. Jak můžete vidět i na grafu, mezi lety 1969 až 2018 byl průměrný deficit USA zmiňovaných 2,9% HDP. Aktuálně CBO předpokládá, že mezi lety 2020 až 2029 bude 4,7% HDP, tedy 12,2 bilionu dolarů. Ročně tedy neklesne pod jeden bilion USD.

Jeden bilion dolarů představuje aktuálně více než 6 násobek celkové tržní kapitalizace Bitcoinu a čtyřnásobek tržní kapitalizace všech kryptoměn dohromady.

Podle portálu Cointelehraph americký deficit není jediným znepokojivým aspektem hospodářské politiky USA. Koncem minulého roku se ukázalo, že celkový dluh země je aktuálně vyšší než kdykoliv předtím a představuje 23 bilionů dolarů (celkový světový dluh je 255 bilionů).

300x250

Rozpočtové deficity se vyskytují, když hodnota výdajů daného státu přesahuje hodnotu jeho příjmů. Kling poznamenal, že vlády řeší tento problém tím, že umožňují vytváření nových peněz, které mohou následně nasměrovat tam, kde je to potřeba.

Proces tištění nových peněz má kořeny v keynesiánské ekonomii, která vyzývá státy a centrální banky, aby řídili peněžní zásobu namísto toho, aby umožnily trhu rozhodovat o cenách zboží a služeb.

Takové nastavení vytváří problém známý jako “nemožná trojice”, což je pokus o dosažení volných kapitálových toků, pevný směnný kurz mezi měnami a nezávislost měnové politiky.

Mnozí odpůrci neustálého “tlačení” nových fiatových peněz a odpůrci zásahů státu a centrálních bank do trhu, věří, že decentralizovaný Bitcoin, který má deflační model (Bitcoin nebude nikdy více než 21 milionů), je alternativou pro stávající systém. Porovnání jeho kapitalizace s ročním deficitem USA jasně vykresluje, jaký je v současnosti stále malý.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Elon Musk vidí využití Bitcoinu hlavně v nelegálních transakcích

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Elon Musk a Bitcoin

Podnikatel, vědec a vizionář Elon Musk, který stojí za společnostmi SpaceX a Tesla, se během oficiálního Tesla podcastu vyjádřil kromě jiných technologických otázek i k Bitcoinu. Spisy však nadšence kryptoměn nepotěšily.

Elon Musk přiznal, že četl Whitepaper Bitcoinu a konstatoval, že šlo o velmi zajímavý dokument plný chytrých myšlenek. Zatím však stále vidí největší přínos Bitcoinu v oblasti nelegálních transakcí (ačkoli později v témže podcastu uvedl, že ne všechny nelegální transakce by měly být nelegální). Teze, že se z Bitcoinu stává digitální zlato přiložena není.

,,Možná tím rozzlobí lidi z kryptobrandže, ale existují transakce, které nejsou v souladu se zákonem. A samozřejmě existují různé zákony v různých zemích. Normálně se pro tyto transakce používá hotovost. Ale aby došlo k nezákonným transakcím, musí být hotovost rovněž použitelná na legální transakce. Potřebujete tedy most, který vás provede z nelegálního trhu na legální. A tady přichází na scénu krypto,” vysvětlil, proč jsou kryptoměny atraktivní na černém trhu.

Musk není přesvědčen o tom, že by se Bitcoin mohl stát v budoucnu jakýmsi druhem rezervní světové změny. ,,Tam, kde vidím potenciál kryptoměn, je to, že mohou být efektivní náhradou hotovosti. Ale nebudou primární náhradou – nevnímám kryptoměny jako primární databázi.”

Je třeba poznamenat, že Elon Musk se v minulosti vyjadřoval na adresu Bitcoinu i v pozitivnějším smyslu. “Struktura Bitcoinu je dost brilantní, ale jedním z nedostatků kryptoměn je, že jsou výpočetně energeticky náročně,” uvedl v rámci loňského podcastu pro Ark Invest. V rámci stejného rozhovoru tehdy však zároveň vyloučil možnost, že by se mohla Tesla spolupodílet na těžbě BTC.

300x250

zdroj: www.forbes.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Schiff přiznal podíl viny na ztrátě svých BTC. Přesto Bitcoin kritizuje

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

peter-schiff

Známý propagátor investic do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff na sebe upoutal v předchozích dnech kritikou Bitcoinu z důvodu, že ztratil přístup k BTC, které mu v minulosti věnoval Erik Vorhees (šlo o Bitcoin v hodnotě cca 1800 dolarů).

Jak jsme již psali v předchozích článcích, Schiff na Twitteru nejprve informoval o tom, že se mu “pokazila peněženka”, na níž měl své Bitcoiny a na základě toho konstatoval, že držení Bitcoinu bylo špatným nápadem. Pomocnou ruku mu následně nabízelo více členů kryptokomunity.

Kritika Bitcoinu jako takového však značnou část komunity především rozzlobila, protože ztráta přístupu k Bitcoinu není chyba technologie, ale jejich majitele. Samotný Schiff konečně přiznal, že byla vina na jeho straně:

,,Záhada kolem mých Bitcoinů je vyřešena. Spletl jsem si můj PIN s mým heslem. Když se moje aplikace aktualizovala, odhlásil jsem se. Snažil jsem se nalogovat zpět s použitím PIN kódu, což bylo jediné heslo, o němž jsem věděl, nebo jaké jsem používal. Zároveň jsem neměl kopii mého seedu. Čestná, ale velmi drahá chyba,” napsal na Twitteru.

Názor na Bitcoin zřejmě nezměnil

Skutečnost, že Schiff přiznal svůj podíl na ztrátě Bitcoinů, jeho názor na technologii kryptoměn nemění. Po kritice na Twitteru, kdy mu bylo vyčítáno, že je asi posledním člověkem, který se může vyjadřovat k Bitcoinu, když ani nerozumí tomu, jak funguje jeho bezpečné držení, se už stihl vyjádřit:

300x250

,,Nejnákladnější věc na bitcoinu je to, že nejde o peníze. Neuspěje ani jako prostředek směny a ani jako držitel hodnoty. Tato epizoda ukázala, jak snadné je ztratit Bitcoin, pokud jste zmateni z toho, jak fungují peněženky. “

Má pravdu?

Od Schiffa je nesprávné v rámci různých relací a článků o investování kritizovat Bitcoin, pokud ani nechápe principu jeho fungování. Na druhou stranu je třeba přiznat, že bezpečné držení kryptoměn u sebe samých je i díky jeho příkladu stále poměrně komplikovaná věc pro běžné méně technicky zdatné uživatele.

Kryptoměny, pokud chceme, aby se jejich adopce rozrůstala, potřebují řešení, která nabídnou jejich bezpečné držení, aniž bychom se obávali, že je ztratíme z důvodu, že si špatně zapíšeme seed, nebo jej odložíme a zapomeneme kde, ukradnou nám ho, nebo se poškodí. Zatímco zkušeným investorům do kryptoměn to může přijít absurdní, pro starší generaci může jít o vážný problém. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao proto tvrdí, že pro běžné lidi je lepší volbou držet kryptoměny na bezpečných burzách. Vitalik Buterin z Ethereum dříve zas volal po tom, aby se pracovalo na vývoji takových peněženek a řešení, které celý proces bezpečné úschovy kryptoměn (ve vlastním držení a nikoliv na burzách) zjednodušší.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Miliardář radí investice diverzifikovat. Bitcoinu však nefandí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin zlato

Zakladatel investiční společnosti Bridgewater Associates Ray Dalio řekl během Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, že Bitcoin nepovažuje za vhodný typ investice, ačkoli souhlasí s tím, že investoři by měli diverzifikovat své portfolio.

Dalio přiznal, že v době obav z ekonomické recese, není vhodné držet své peníze v “cash” (fiatoéj měně). Myslí si však, že vhodnou volbou je zvolit tradiční trhy, přičemž část úspor by měli lidé investovat do zlata.

Pokud jde o Bitcoin, v souvislosti s ním je skeptický. ,,Existují dva účely peněz – buď jsou médiem pro výměnu hodnoty nebo držitelem hodnoty, tedy bezpečným přístavem. Bitcoin není v současnosti ani jedno z toho.”

Dalio následně dodal, že volatilita Bitcoinu je důvodem, proč je neatraktivní pro seriózní investování. Naopak Libra, tedy kryptoměna, kterou chce spustit Facebook, mu je v tomto směru mnohem sympatičtější.

,,Co mají banky držet jako rezervy?” zeptal se. ,,To, co bylo zkoušeno a ukázalo se jako úspěšné? Budou lidé držet Bitcoin jako digitální peníze? …. Ne, budou držet zlato. Zlato je rezervní měnou,” konstatoval.

300x250

Bitcoin versus globální ekonomika

Fanoušci kryptoměn častokrát rádi tvrdí, že Bitcoin se stává digitálním zlatem, které je nezávislé na vládních kontrolách. Jeho dosavadní cenové pohyby však nenaznačují smysluplnou korelaci s globálními trhy a to přesto, že má mírně pozitivní korelaci se zlatem. Odborníci upozorňují, že indexy jsou zatím příliš malé na to, aby se korelace se zlatem mohla považovat za skutečnost a ne jen náhodu.

Zatímco Bitcoin má sotva 11 letou historii, zlato se ukázalo v rámci historie jako spolehlivé bezpečné aktivum, a to i v dobách krize. Bitcoin bude potřebovat ještě dlouhý čas, aby si mezi tradičními investory získal podobnou reputaci.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Square má patent na převod crypto-to-fiat v reálném čase

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Crypto Square Bitcoin

Společnost Square, za níž stojí známý fanoušek Bitcoinu a zároveň zakladatel Twitteru Jack Dorsey, tvrdí, že vynalezla způsob, jak v reálném čase realizovat transakce mezi kryptoměnami a fiatovými penězi (tedy například dolarem či eurem).

,,Všechny kryptoměna čelí stejné nevýhodě v tom, že nejsou obecně akceptovány. V současnosti většina maloobchodníků nebo dokonce většina online obchodníků neakceptuje kryptoměny jako je Bitcoin,” vysvětluje. Square potřebu technologie, které urychlí převody mezi kryptoměnami a fiatovými měny, čímž se stanou atraktivnější pro prodejce.

V současnosti čelí kryptoměny v tomto směru několika nedostatkům. Jedním z nich je právě skutečnost, že transakce mezi fiatem a kryptem trvají nějaký čas. Další skutečností je, že anonymní kryptoměny vystavují obchodníky riziku, že budou obviněni z trestné činnosti, jako je například praní špinavých peněz. A silným argumentem je i to, že obchodníci se vyhýbají přijímání kryptoměn z důvodu, že jejich cena je volatilní a zatímco ty, které přijmou od zákazníků a prodají za fiat, jejich hodnota může být nižší.

Patent Square tyto problémy řeší. Pokud si například zákazník koupí kávu, technologie zajistí, že hodnota dané kryptoměny bude v reálném čase zaměněna za fiatovou měnu. Platit by to mělo i u kryptoměn, které nabízejí možnost anonymních transakcí.

Portál Cointelegraph oslovil Square 21. ledna 2020, aby zjistil, kdy by mohl být patent podán na patentový úřad Spojených států a použitý v rámci reálného produktu. Square však zatím odmítl prozradit, kdy se tak stane.

300x250

Firma Squre podporuje i vývoj technologie Lightning Network, která je určena k řešení problému se škálovatelností Bitcoinu. Jack Dorsey mimoto financuje vývoj aplikace Crypto Square, na níž pracují i ​​někteří přední Bitcoin developeři. Podle slov Dorseyho by mohla být gamechangerom pokud jde o adopci kryptomien.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (23.1.): Líbil by se mi pokles až k 7 800 USD

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na CME futures sme zaplnili potrebný GAP a odvtedy BTC klesol. Priznám sa, že teraz moc nesledujem 1H grafy a sústredím sa na ,,bigger picture“. Pohyby v korekcii už aktívne netradujem a len ich sledujem a sústredím sa na swingy.

Na grafe je niekoľko supportov a momentálne máme dve hlavné možnosti, kde by sa graf mohol zastaviť.

Buď už ABC korekciu momentálne dokončujeme a pôjdeme UP, alebo je to len dokončenie vlny A. Osobne si myslím, že by mal prísť hlbší retracement a preto skôr vsádzam na druhú možnosť. Celkom by sa mi páčilo vyklesanie až na 7 800 usd. Na dennom grafe však musíme ostať nad hranou channelu.

300x250

Dominancia

Na dennom grafe dominancie sa nič nemení a stále pre mňa platí toto.

Na 4H grafe očakávam v najbližších hodinách ešte pokles do zóny.

Kapitalizácia altcoinov

Na grafe kapitalizácie altov sa tvorí potenciálny head and shoulder pattern, ktorý ešte nie je potvrdený. Aj na veľa altoch sa tvorí a celkom by aj dával zmysel.  Vo VIP skupine sme o ňom hovorili už 2 dni dozadu aj s vysvetlením. U altov by som si prial tiež výraznejšiu korekciu, ale zachovanie štruktúr. Stále som názoru, že alty začínajú nový cyklus a práve táto korekcia rozhodne o tom či je tomu naozaj tak, alebo sa ešte pozrieme na nové LOW v tomto trende.

Trader2.0

Už len do zajtra platí zľava 25% na členstvo trader2.0. Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Transakce Bitcoinu bez internetu? Ve Venezuele vyvíjejí řešení pomocí rádiových vln

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin rádio

Ve Venezuele vyvíjejí decentralizovanou síť s názvem Loche, která má být řešením pro realizaci bitcoinových transakcí bez nutnosti internetu za pomoci radiových vln. Jde o reakci místní kryptokomunity na časté výpadky elektřiny a internetu v zemi. Loche je open-source projekt pod vedením Randyho Brita, člena venezuelské bitcoinové asociace.

Projekt Loche využívá dvě zařízení s názvy Turpial a Harpia, které umožňují komukoliv připojit se na bitcoinový blockchain pomocí rádiových vln s dlouhým dosahem.

Tirpial je jednodušší verze rádiového vysílače, o níž se uvádí, že pracuje v městských oblastech na vzdálenost jednoho až dvou kilometrů.

Harpia je omezenější rádiový modul, který se používá s malými počítači, jako je například Raspberry Pi.

Obě zařízení byly vyvinuty tak, aby byly přenosné a fungovaly na baterii. Jejich použití není omezeno jen na Bitcoin. Možné je integrovat i jakékoliv jiné blockchainy, například Monera, či dokonce systémy určené pro zasílání zpráv a přenos souborů jako je IPFS.

300x250

Zařízení Loche tedy nabízejí alternativní způsob přenosu dat na internet. Využití mohou nalézt v oblastech, kde jsou problémy s infrastrukturou, nebo různé vládní omezení internetového připojení.

,,Děláme něco pro situace, kdy nemáte vůbec internet, ať už kvůli nedostatku infrastruktury, nebo cílené cenzuře. Nebo ho můžete využít, když chcete zůstat anonymní, takže nechcete odhalovat svou domácí IP adresu, která souvisí s vaší identitou,” vysvětluje Randy Brito.

Zařízení by se mohly dostat do prodeje prý již v druhém pololetí 2020. Software je však open-source a tak ho může využít kdokoliv v rámci svého vlastního řešení.

Slabinou zatím je, že síť stále v určitém bodě vyžaduje internetové připojení, aby se dokázala napojit na světové uzly (Nody). Brito vysvětlil, že síť nemusí být nutně připojena na Nody přes internetové připojení pevné linky. Myslí si, že uživatelé se satelitními anténami by také mohly fungovat jako brány a opětovně přenášet údaje v rámci sítě.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Americký zákon o kryptoměnách: Názor, že kryptoměny jsou nelegální, definitivně zemře

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Zákon USA

Cal Evans ze společnosti Gresham International publikoval na stránce CryptoSlate zajímavý komentář, který se týká připravovaného zákona o kryptoměnách ve Spojených státech amerických.

Evans v první části svého příspěvku upozornil, že návrh federálního zákona s pojmenováním “The Cryptocurrency Bil 2020” vznikl do velké míry díky Facebooku, který přinutil zákonodárce jednat tím, že oznámil vývoj a plánované spuštění své kryptoměny Libra.

Oznámení Libry vedlo k setkání šéfa Facebooku Marka Zuckerberga s americkými kongresmany, které přímo dokonale ilustrovalo absolutní nevědomost amerických zákonodárců o problematice kryptoměn. Přestože znechuceného Zuckerberga “grilovali” přibližně 6 hodin a ptali se ho otázky související s hrozbou financování terorismu a praní špinavých peněz prostřednictvím Libry, zjevně nikdo nepochopil hlavní téma.

Stačilo to ale na to, aby si Kongres dal za cíl vypracovat zákon, který bude kryptoměny regulovat jednoznačným způsobem. Cal Evans upozornil, že v současnosti slovo kryptoměna v amerických zákonech neexistuje a tedy každé soudní jednání a každá jedna udělená pokuta či sankce v souvislosti s kryptoměnami, byly nařízeny aniž to mělo nějaký právní základ postavený na dané problematice.

Zákon The Cryptocurrency Bill 2020 se nakonec bude týkat jen velkých společností, ale podle Cala Evanse je to i tak významný krok vpřed oproti současnému stavu. ,,Znamená to, že Kongres se probudil. Začít od “velkých” (institucí) a končit u “malých” (retailů), bylo vždy metodou regulátorů a v tomto ohledu bychom kryptoměny neměli považovat za něco jiného. Přestože se návrh zákona nevztahuje na každého, pokud se stane platným zákonem, existuje přesvědčivý argument, který lze použít u soudů v celé USA, pokud jde o povahu a použití kryptoměn,” vysvětluje.

300x250

,,Co je důležité, je to, že častý názor na to, že kryptoměny jsou nelegální, definitivně zemře. Pokud jde o regulační orgány, budou mít vzor, ​​jak postupovat. Kryptoměny budou něco, co budou umět soudci hodnotit a porozumět jim. V právním smyslu je to přesně to, na co každý právník, kryptoměnový investor a nadšenec čekal.”

Evans ve svém sloupku na závěr naznačil, že ačkoli zákon nebude dokonalý, vytvoří alespoň nějaký prostor k tomu, aby se institucím a firmám zabývajícím se technologií kryptoměn, na trhu snadněji dýchalo. Očekává se, že zákon projde v průběhu tohoto roku oběma komorami amerického kongresu a do konce roku by mohl začít být vymahatelný.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-