Connect with us

Bitcoin

ASIC vs. GPU: Plusy a minusy těžby kryptoměn přes ASIC minery a grafické karty (GPU)

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Asic vs. GPU ťažba

Pokud vás zajímá téma těžby kryptoměn a chcete se o ní dozvědět více, pravděpodobně jste již narazili na informaci, že těžit kryptoměny je možné několika způsoby. Nejpopulárnější a zároveň nejefektivnější jsou dva – pomocí GPU grafických karet nebo využitím takzvaných ASIC minerů.

V tomto článku si shrneme výhody i nevýhody dvou nejběžnějších způsobů miningu.

ASIC minery jsou nejefektivnější, ale je možné je použít pouze na těžení jedné konkrétní kryptoměny, například Bitcoinu. To znamená, že jste vázán na jeden konkrétní druh těžby a vaše investice do tohoto nelevného zařízení je tedy v rukou budoucnosti dané kryptoměny a toho, zda bude její hodnota růst nebo klesat.

GPU, tedy grafické karty, jsou výkonnou “kalkulačkou” nejen pokud je chcete použít pro hraní her. Slouží efektivně i na těžbu kryptoměn. Bitcoin bychom na nich sice těžit nedoporučili, ale jejich obrovskou výhodou je, že je můžete využívat na těžbu různých kryptoměn a zároveň střídat těžbu podle toho, u které kryptoměny je to aktuálně nejziskovější.

ASIC minery

plusy

 • Nízká spotřeba energie ve srovnání s těžbou přes grafické karty (GPU) nebo PC
 • Efektivita těžby se nedá srovnat s ničím jiným
 • Velmi vysoký výkon hash pro specifické kryptoměny
 • Fyzická velikost – ASIC minery zaberou při přepočtu na stejný výkon mnohem méně místa, než byste potřebovali na stejný výkon v případě grafických karet. Platí to i o jejich váze

mínusy

 • Velmi vysoké počáteční náklady
 • Jsou specializované na konkrétní kryptoměnu. Například ASIC miner na Bitcoin využijete pouze při Bitcoinu. Na nic jiného ho nikdy nepoužijete
 • Nízká prodejní hodnota – pokud byste chtěli prodat starší model, měl by jen zanedbatelnou hodnotu
 • Krátká životnost – ASIC minery mají již několik generací. Předchozí verze mají oproti nejnovější vážnou konkurenční nevýhodu
 • Mohou se stát zastaralým přes noc – stačí změna hash a ASIC miner může být k ničemu – například se developeři kryptoměny, kterou přes ASIC miner těžíte, rozhodnou, že zablokují možnost těžby přes toto zařízení (například u Ethereum)
 • Neaktualizovatelnost – když vyjde na trhu nový model ASIC mineru, ten starý je zastaralý. Neexistuje způsob, jak ho aktualizovat, tedy provést na něm upgrade
 • Malá konkurence – drtivou většinu těžby kryptoměn přes ASIC minery (hlavně Bitcoin) kontroluje jen několik velkých společností, malá konkurence je i mezi výrobci ASIC minerů

Ťažba CryptoKingdom

GPU grafické karty

plusy

 • Všeobecný výpočetní výkon – grafickou kartu můžete použít pro různé účely, je výborným nástrojem pro složité výpočty. Můžete pomocí nich těžit jakýkoliv druh kryptoměny
 • Konkurenční prostředí – grafické karty vyrábí mnoho společností, které mezi sebou vytvářejí konkurenční prostředí. Trh s kryptoměnami se pro ně stává z dlouhodobého hlediska stále atraktivnější a je předpokladem, že budou vyrábět stále efektivněji karty určené pro těžbu digitálních měn. Konkurenční prostředí zároveň zamezuje tomu, aby malá skupina kontrolovala celý trh
 • Standardní hardware – grafickou kartu zapojíte do základní desky stolního počítače. Vyhnete se tak chaosu, který může nastat při instalaci ASIC mineru. Jsou spolehlivé a ke grafickým kartám naleznete lehkou podporu (technický support). Zároveň ji můžete snadno použít i pro jiné účely.
 • Prodejní cena – karta ztrácí hodnotu mnohem pomaleji, než ASIC minery
 • Aktualizovatelnost – GPU karty můžete aktualizovat o nové aktualizace vždy, když jsou k dispozici, což může znamenat, že dosáhnete mnohem lepší výkon.

mínusy

 • Těžba přes GPU karty není tak efektivní, jako pomocí ASIC mineru
 • Spotřebovává více energie než ASIC minery
 • Zabírá více místa než ASIC miner, pokud chcete dosáhnout srovnatelného výkonu
 • Nemůžete pomocí nich těžit některé konkrétní kryptoměny
 • Nebudete pomocí GPU těžby ziskový, pokud se na danou kryptoměnu používají především ASIC minery. Platí to zejména pro Bitcoin a litecoin

Kterou možnost zvolit?

Těžba pomocí GPU grafických karet je dobrou volbou, pokud se rozhodnete těžit kryptoměny, které nepodporují těžbu pomocí ASIC mineru. Dobrým příkladem je Monera. Ethereum dělá také kroky k tomu, aby tuto kryptoměnu nebylo možné těžit pomocí ASIC mineru. Předpokládá se, že vždy bude existovat dost kryptoměn, ktere budou odolné vůči ASIC minerům.

Těžba přes ASIC minery je výhodná tehdy, když máte k dispozici velký rozpočet na pořízení si těchto zařízení a zároveň máte přístup k nízkým cenám elektřiny. Zároveň musíte být ochoten držet vytěžené kryptoměny delší dobu bez ohledu na to, co se bude dít na trhu a doufat, že cena kryptoměny, kterou budete těžit, vám to vynahradí v podobě zisků. Pokud však chcete flexibilitu a svobodu, vhodnějším způsobem je těžba pomocí GPU.

TIP: Pokud tě těžba kryptoměn zaujala, máš nyní možnost těžit s opavdovými odborníky z Crypto Kingdom. Těžbě kryptoměn se věnují od roku 2013 a od roku 2016 klientům generují v průměru 9 % měsíčně čistého zisku. Ceny strojů na těžbu kryptoměn jsou nyní na minimech. Stroje ti nakoupí a postarají se o těžbu.

Mohlo by vás také zajímat:

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

zdroj: trymining.com

CryptoKingdomGIF670x100

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

LIVE STREAM (11.11.): Analýza Bitcoinu, altcoinů a čínského vlivu na trhy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 11.11.2019 o 21.00h.

Trader Jakub Kralovanský se dnes podívá na kryptoměny a klasické trhy v rámci svého live streamu, který začíná o 21.00h a prohlédnout si ho můžete i takto přímo přes kryptonovinky. Kromě Bitcoinu a vybraných altcoinů bude mluvit i o čínském vlivu, o různých fundamentálních zprávách a forexu.

Upozornění: Obsah videa je čistě informační a nelze jej považovat za investiční radu. Udělejte si vlastní průzkum a pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn (nebo jiného druhou aktiv), investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bývalý šéf ECB: Bitcoin není reálný, jde o spekulaci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Európska centrálna banka

Bývalý prezident Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet prohlásil, že Bitcoin nemá žádnou reálnou hodnotu a ta, kterou mu uděluje trh, je čistě spekulativního charakteru.

Názory Trichera na Bitcoin publikoval čínský zpravodajský kanál South China, který citoval jeho vyjádření během konference Caixin konané v Pekingu.

,,Jsem silně proti bitcoinu. Tato “měna” nemá charakteristiky, které by měla skutečná měna mít,” vyjádřil se vedle toho, když zdůraznil své pochybnosti ohledně kryptoměn.

Nakupování kryptoměn je v mnoha ohledech podle jeho názoru čistou spekulací. Ačkoliv přiznává, že některé digitální měny jsou kryty skutečnými aktivy podle něj zdaleka nejde o “zdravý trh”.

V rozhovoru přiznal, že nefandí ani plánům Facebooku vytvořit digitální měnu Libra, která má být kryta košem národních měn v čele s dolarem, librou, eurem, či Juanem. Podobně jako Trichet se na adresu kryptoměn vyjádřil nedávno i další bývalý šéf ECB Mario Draghi, který řekl, že dokonce ani stablecoiny kopírující hodnotu fiatových měn nejsou navrženy tak, aby mohli nahradit současné peníze.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

V Číně nevídané: Státem kontrolované médium psalo pozitivně o Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Bitcoin

Měnící se postoj Číny k technologii blockchain zjevně vede i ke změně rétoriky o kryptoměnách ze strany vládou ovládaných čínských médií.

Státní zpravodajská agentura Číny Xinhua News nejnověji publikovala článek, ve kterém označila Bitcoin za první úspěšnou aplikaci technologie blockchain. Publikování obdobného odborného článku by bylo přitom v Číně ještě před několika měsíci nepředstavitelné a to minimálně od září 2017, kdy Čína zakázala kryptosměnárny a investování do ICOS.

Článek začíná otázkou, zda kryptoměny reprezentují nezbytný nový trend budoucího vývoje měn, nebo jde jen o bublinu typu slavné tulipánové mánie ze sedmnáctého století.

Text popisuje základní principy blockchainu jako decentralizovaného, ​​neměnného a důvěryhodného systému, ve kterém není nutné, aby si strany důvěřovali k tomu, aby mezi sebou mohly dosáhnout shody (konsensu). Pojednává také o základních aspektech fungujícího blockchainu bitcoinu včetně jeho těžby.

Článek však upozorňuje i na nestálost bitcoinu, pokud jde o jeho cenu, protože není podporován centralizovanou suverénní mocností na rozdíl od národních fiatových měn.

Nezávislí čtenáři zhodnotili, že jde o první článek publikovaný čínskou vládou kontrolovaným médiem, který Bitcoin nedémonizuje. Souvisí to pravděpodobně s budoucími plány Číny, která chce mezi lidmi prosadit používání své připravované kryptoměny kontrolované centrální bankou (PBoC). Prezent Xi mezitím nařídil, aby aplikace technologie blockchain do národního hospodářství byla v nejbližších letech absolutní prioritou.

V USA mezitím sílí lobbing upozorňující na náskok Číny v této oblasti. Američané zatím nepřiznali žádné plány na spuštění vlastní digitální verze dolaru a zákonodárci se negativně staví k jakýmkoli plánům soukromého sektoru včetně projektu kryptoměny Libra od Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Predikce Bobbyho Lee: Bitcoin se vyrovná zlatu do 9 let

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin zlato

Spoluzakladatel čínské kryptotměnové burzy BTCC Bobby Lee si myslí, že Bitcoin jednoho dne překoná tržní kapitalizaci zlata. Na tento moment si však budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Bobby Lee přišel s odvážným tvrzením v rámci tweetů, které publikoval v průběhu uplynulého víkendu. V diskusi, která porovnávala Bitcoin se zlatem, prohlásil, že Bitcoin podle něj překoná kapitalizaci zlata do 9 let, čili někdy kolem roku 2028. V tom momentě jeho cena přesáhne 500 tisíc dolarů.

Svůj předpoklad zakládá zejména na klesající nabídce nových Bitcoinů a pravidelném halvingu, čili snižování odměny pro těžaře (minerál) o polovinu. Ta se snižuje každé čtyři roky. Nejbližší halving je na programu příští rok v květnu, kdy se odměna sníží na 6.25 BTC za jeden vytěžený blok (cca 10 minut). Do roku 2028 se stane halving ještě třikrát. ,,(Koncem) 20. let bude nová denní produkce bitocinů jen 255 BTC – roční inflace bude nižší než 0,5%. Bitcoin bude vzácnější než zlato !,” napsal.

Bobby Lee rovněž přiznal, že cena Bitcoinu může dosáhnout jeho stanoveného cíle i dříve a to za předpokladu, že FED bude pokračovat v kvantitativním uvolňování (QE), čili “tlačení” nových peněz. To by mohlo urychlit růst hodnoty bitcoinu i o několik let.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (11.11.): Bitcoin neudržel výstřel

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Z analýzy z minulého týdne skvěle bitcoin spadl na nákupní úroveň 8 800 USDT, kde jsme bitcoin nabrali all in. Včera přišel důležitý výstřel ze supportu, který retestoval 9 200 USDT. Což je úroveň, která je bodem kontroly. Bohužel to velcí hráči po pumpě shodili dolů, což nám díky 3Commas platformě (recenze 3commas tady) zabránilo veškerým ztrátám z pozic a naopak ziskový obchod.

4hodinový graf BTC/USDT

Aktuálně situace nevypadá pro bitcoin příliš růžově a já jsem aktuálně se vším kapitálem v USDT a fiatu.

Dominance bitcoinu

4hodinový graf dominance bitcoinu

Když se podívám na graf bitcoinu a dominanci bitcoinu, tak můžeme vidět, že dominance již vymazala celý bitcoinový výstřel. Očekávám nyní odraz od supportu a následně pokračování downtrendu na dominanci bitcoinu. Celá aktuálně manipulovaná situace na bitcoinu se mi vůbec nelíbí.

Celková kapitalizace

Celková kapitalizace prakticky kopíruje bitcoin kvůli stále vysoké dominanci bitcoinu.

Kapitalizace altcoinů

Zde se nacházíme přímo v bodu kontroly akumulační zóny. Osobně bych čekal na support kolem 65 mld. USD. Líbí se mi ethereum, které jde proti bitcoinu aktuálně, což může být zajímavá změna v korelace altcoinů. Ethereum se považuje za otce altcoinů a předchůdce výstřelu altcoinů.

Graf celkové kapitalizace altcoinů

Aktuální trh vyžaduje preciznost

Kvůli nízké kapitalizaci dokážou manipulátoři využívat nelikvidní gapy a posílají cenu, kam potřebují. Je to velmi složité obchodovat při střídající se sekvenci pump & konsolidace & dump & konsolidace & pump. Chce to precizní nastavení stopek. Halving se blíží a každý chce být aktuálně v bitcoinu. Mikovi se vydařil short bitcoinu v našich signálech z 9 300 USD na 8 800 USD. Kdykoliv se dá nakoupený bitcoin zajistit opačnou kontraktní pozicí.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

Tématem, kterému se během tohoto týdne věnoval velký prostor, byla studie, kterou vypracovali akademici amerických univerzit v Ohiu a Texasu. Jejich závěrem je, že bullrun Bitcoinu v rok 2017 byl zmanipulován jednou jedinou entitou – Bitfinexem. Podrobnosti se dočtete zde.

Studie zmíněných akademiků se však setkala s poměrně velkou kritikou. Jako první se k ní vyjádřili Ari Paul a Samson Mow, kteří se shodli na tom, že závěry této práce jsou hloupostí. O dva dny později publikoval portál Cointelegraph další článek, v němž poukázal na tři hlavní důvody, proč tato studie má od pravdy opravdu daleko.

Pozitivní předpověď pro cenu Bitcoinu vyřkl šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Je přesvědčen, že cena nejznámější kryptoměny 16 tisíc dolarů, bude již brzy realitou.

Během týdne se opět hodně psalo o Číně, která razantním způsobem změnila svůj přístup k technologii blockchain. Nejdůležitější zprávou je informace o tom, že Čína podle všeho přehodnotila svůj plán omezit, respektive zakázat mining Bitcoinu ve své zemi.

Čína vraj stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Upozornit musíme i na článek, který zdůrazňuje, že změna přístupu Číny k technologii blockchain automaticky neznamená, že to bude mít vliv na samotné kryptoměny. Objevila se také spekulace, že Čína chce legalizovat kryptosměnárny. avšak ukázalo se, že jde o hoax.

Vznik čínské národní kryptoměny bude podle známého propagátora zlata Petra Schiffa medvědím signálem pro Bitcoin. Myslí si, že Bitcoin se totiž dostane do konkurenční nevýhody. Zatímco Bitcoin podle něj není krytý ničím, čínská kryptoměna bude kryta z části i zlatem. Shiff je známým kritikem nejznámější kryptoměny.

Altcoiny

Hardfork kryptoměny Ethereum s názvem Istanbul, který bude poslední před přechodem na fázi “Ethereum 2.0” a koncept programu proof-of-work, je naplánovaný na 4. prosince. Potvrdil to vedoucí představitel Ethereum Foundation Péter Szilágyi.

Jaké jsou vyhlídky pro kryptoměnu XRP do budoucna? I o tomto tématu hovořil s Bloombergem šéf společnosti Ripple Brad Garlinghouse. Ten zaujal i prohlášením, že jen jedno procento současných kryptoměn přežije, což znamená, že ze současných 3000 jich zůstane jen kolem 30. Více se dočtete zde.

Aké sú vyhliadky XRP do budúcnosti? Garlinghouse sa nepozerá na súčasnú cenu

Agentura Weiss Ratings pobouřila kryptoměnovou komunitu tvrzením, že přesun komunity XRP k Stellar Lumens (XLM) by dával smysl. Argumentuje tím, že Stellar buduje decentralizovanější systém, dokud XRP vede v adopci. Více se dozvíte v tomto článku.

Viceprezident peněženky Calibra určené pro kryptoměnu Libra od Facebooku si myslí, že Libra je spíše podobná emailu, než platebnímu systému PayPal. Více se dozvíte zde.

Zdá se, že Evropská unie se začíná zabývat možností vzniku takzvaného eurocoinu neboli kryptoměny, která by byla pod kontrolou Evropské centrální banky. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Blížící se spuštění testnetu fáze Shelley, se kterou souvisí i spuštění stakingu kryptoměny Cardano, zjevně pohnulo aktivitou na této síti. Firma InfoTheBlock tvrdí, že objem transakcí vyšších než 100 tisíc dolarů dosáhl ve srovnání s předchozím týdnem nárůstu o 464 procent. Upozornit musíme také na to, že se objevily podvodné kryptoměny Cardano Gold, Cardano Cash či Cardano Vision, které se snaží zneužít stoupající zájem o Cardano.

Šéf TRON (TRX) Justin Sun během týdne informoval, že počet účtů na blockchainu Tron překonal magickou hranici čtyř milionů. Bohužel neprozradil, kolik z těchto účtů je aktivních. Pro ilustraci počet denně aktivních BTC adres je okolo 460 tisíc.

Jeden z hlavních představitelů Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver se rozhodl nabídnout svým přátelům možnost, že jim pošle BCH v hodnotě 5 dolarů. Stačí, aby do komentáře pod jeho příspěvkem uvedli adresu, kde má transakci v této hodnotě odeslat. Co je však zajímavější, k této nabídce dodal, že v budoucnu může z těchto 5 dolarů být 5000 USD, čímž naznačil, že hodnota Bitcoin Cash může podle něj dosáhnout i 100 000-násobného zhodnocení.

Burza Coinbase začala podporovat přes svou platformu staking kryptoměny Tezos. Doposud ho podporovala pouze v rámci služby Coinbase Custody.

Měli byste vědět …

 • Studie portálu CryptoSlate zjistila, že až 76% z 1000 dotázaných Američanů je proti tomu, aby se zrušil cash, tedy papírová forma peněz. Jiná studie z tohoto týdne zas zjistila, že až 30% Američanů věří, že dolary jsou stále kryté zlatem
 • Objemy obchodování na Bakkt, kde byly 23. Září spuštěny první Bitcoin futures kontrakty vázané na reálné Bitcoiny, začali výrazně stoupat.
 • Prezident Turecka Recep Tayyip Ergodan prohlásil, že Turecko musí příští rok ukončit testování své národní kryptoměny. Očekává, že následně bude uvedena do provozu
 • Šéf právního oddělení burzy Coinbase apeluje na americkou vládu, aby umožnila soukromému sektoru vytvořit digitální dolar
 • Rusko zvažuje zákon, který by umožnil konfiskaci Bitcoinu. Otázkou je, jak chce tento proces realizovat v praxi. Více se dozvíte zde.
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Rusko chce zákon, který by umožnil konfiskaci Bitcoinů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptomeny a Rusko

Rusko plánuje návrh zákona, který by umožnil na první pohled nemožné – konfiskaci Bitcoinu. Ruské státní orgány chtějí prosadit tento zákon v platnost v roce 2021.

Návrh nemluví konkrétně o Bitcoinu, ale o “digitálních aktivách”, mezi které patří především kryptoměny. V rámci publikace byl citovaný vedoucí specializovaného výboru ruského parlamentu, který uvedl:

,,Rostoucí trend zločinů využívajících virtuální aktiva a nedostatek ochrany spotřebitele v případě tohoto druhu trestného činu přirozeně diktuje potřebu vyvinout mechanismy na právní regulaci a kontrolu směnáren s virtuálními aktivy. “

Ačkoli Rusko tedy chce tímto zákonem docílit, aby státní orgány mohly vymáhat konfiskaci kryptoměn, je otázkou, jak to chtějí v praxi realizovat. V případě, že by šlo o kryptoměny umístěné na burzách a směnárnách, mohlo by se to podařit v případě, že by dané burzy a směnárny respektovaly ruské zákony. Pokud má však subjekt kryptoměny na vlastní peněžence s vlastním privátním klíčem, Rusko nemá v rukou žádný způsob, jak by mohlo standardním způsobem přinutit daný subjekt tyto klíče poskytnout.

Prvotní reakce zatím hovoří především o tom, že ruské orgány zřejmě nerozumí decentralizované povaze kryptoměn a způsobem jejich držení. Jinými slovy jakoby se snažili efektivně ovládat neovladatelné.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Podle šéfa FBI budou kryptoměny stále větším problémem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-fbi

Ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování, známého pod lidovou zkratkou FBI, Christopher Wray, vypovídal před Výborem pro národní bezpečnost. Během svého projevu označil kryptoměny za reálnou hrozbu, která bude stále větší.

V rámci slyšení, na kterém kromě Wraye mluvili i další vedoucí představitelé FBI, ministerstva vnitřní bezpečnosti a Národního centra pro boj proti terorismu, byly vyjádřeny značné obavy týkající se bezpečnosti státu v souvislosti s digitálními aktivy.

Na hrozbu v souvislosti s kryptoměnami se zeptal Wray kromě jiných i republikánský senátor z Utahu Mitt Romney, který přiznal, že neví jak fungují kryptoměna, no chce vědět, zda jsou pro stát nebezpečně.

,,Pro nás jsou kryptoměny významným problémem už nyní a můžeme klidně říct, že se stanou ještě větším a větším,” odpověděl mu šéf FBI. V rámci slyšení poznamenal, že FBI využívá nástroje jejichž prostřednictvím se snaží sledovat kryptoměnové transakce. Zdůraznil proto potřebu, aby USA držely krok s novými technologiemi. Americkým vyšetřovatelům se nedávno v rámci spolupráce s firmou Chainalysis podařilo zrušit stránku s dětskou pornografií a zadržet jejího provozovatele. Pomohlo k tomu sledování transakcí na bitcoinovém blockchainu.

Pokud jde o skutečnou hrozbu kryptoměn v oblasti financování nelegálních činností, zmiňovaná blockchainová analytická společnost Chainalysis nedávno zveřejnila studii, v níž uvedla, že hodnota transakcí (v dolarech), které souvisely s nelegální činností, dosáhla v tomto roce rekordu. Zdůraznila však i to, že v minulosti měli z procentuálního hlediska nelegální transakce mnohem větší podíl na celkovém počtu bitcoinových transakcí, než v současnosti. Aktuálně má jít o zhruba jedno procento.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čína prý stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cina-mining

Už je to téměř rok od doby, co se médii prohnala informace, že chce Čína tvrdě zasáhnout vůči miningu Bitcoinu ve své zemi. Zdá se však, že od tohoto plánu ustoupila.

V době, kdy Čína otočila o 180 procent v otázce blockchainu, jí zdá se přestal překážet i mining, respektive těžba Bitcoinu. Alespoň tak to uvádí Samson Mow, CSO Blockstreamu, který včera informoval, že zákaz těžby Bitcoinu v Číně již není součástí oficiálních dokumentů, v nichž jsou uvedeny oblasti, které považuje čínská vláda za nežádoucí.

,,Čínská komise pro národní rozvoj a reformu odstranila těžbu kryptoměn ze seznamu odvětví, které chce odstranit. To je velký býčí signál pro Bitcoin,” prohlásil Mow.

Zprávy o tom, že Čína plánuje zákaz těžby kryptoměn na svém území, se začaly objevovat počátkem roku 2019. Čína je přitom zemí, která má v těžbě bitcoinu dominantní postavení. Mnozí odborníci dokonce inklinují k tvrzení, že v důsledku vlivu Číny na mining BTC se stává Bitcoin více centralizovaný, než by bylo žádoucí. Těžba v Číně je atraktivní zejména pro levné zdroje energie.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Několik důvodů, proč Bitcoin nemohla zmanipulovat jedna velryba (Cointelegraph)

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin veľryba - Whale

Snad nejznámější portál zabývající se kryptoměnami Cointelegraph publikoval ve středu článek, ve kterém shrnul odvoláním na citáty předních představitelů krypto sektoru 3 důvody, proč jsou závěry studie akademiků z univerzit v Ohiu a Texasu tvrdící, že bullrun 2017 byl zmanipulován jednou jedinou entitou, chybné a nepravdivé.

První důvod chybných závěrů uvedl Jeremy Allaire, CEO společnosti Circle. Úvodem prohlásil, že myšlenka, aby cenu bitcoinu v roce 2017 manipuloval jeden hráč, je absurdní. ,,Směnárny používají omnibus peněženky, které sdružují všechny transakce a zůstatky zákazníků na burze a mimo ni. Analýza, která ukazuje, že do toků z Bitfinexu na jiné burzy byla zapojena jen jedna peněženka, nemá smysl. Veškeré údaje ukazují, že obchodníci opravdu (na burzách) obchodovali,” uvedl.

,,Budíček. Každý trh je manipulován. Každý, kdo sdílí nějakou informaci o ceně a určitém assetu manipuluje s trhem. To ale neznamená, že na tom nemůžete vydělat peníze,” reagoval Michael van de Poppe.

Bruce Fenton, který je bývalým výkonným ředitelem nadace Bitcoin Foundation, kritizoval technický způsob zpracování dat zmiňované studie. ,, Zdá se, že autoři studie v základě nepochopili, jak fungují trhy a jak fungují stablecoiny. ” Následně vysvětlil, že více Tetherů v oběhu neznamená zákonitě vyšší cenu bitcoinu.

V prosinci 2017 se tržní strop Tetheru (USDT) pohyboval kolem jedné miliardy dolarů. Ale zatímco nyní je cena Bitcoinu o polovinu nižší, než v době jeho ATH, aktuálně je USDT čtyřikrát více (4,1 miliardy USDT). To potvrzuje, že vydání nových USDT přímo neovlivňuje obchodování BTC / USD.

Důvod, proč přibylo do trhu mnoho nových USDT, vysvětluje Elaine Ou stojící za mobilní aplikací zaměřenou na kryptoměny Abra. Vysvětluje, že přímý vliv na to měla Čína a její zákaz obchodování kryptoměn. Od momentu, co čínští investoři ztratili možnost obchodovat Bitcoin s čínským jüanem, museli najít alternativu a tou byl právě stablecoin USDT.

,,Jakmile byl zákaz v platnosti, obchodníci neměli žádný způsob, jak obchodovat krypto zpět do juanu, takže jej převedli na zámořských burzách do Tetheru jako náhradu za fiatovou měnu (koneckonců juan je zhruba vázán na dolar),” vysvětlila.

Spekulaci o manipulaci trhu s USDT vyvrátila i argumentem o Coinbase: ,,(Coinbase) musela zpracovat tolik obchodních aktivit, že jí padla burza. Představa, že osamocená velryba poháněla po celý rok bitcoinový bullrun, je více než hloupá. ”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-