Connect with us

Bitcoin

Binance Research: Bakkt měl vliv na pád ceny bitcoinu

Zveřejněno

binance-bakkt
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Binance Research, výzkumné oddělení burzy Binance, které se věnuje analýze trhu s kryptoměnami, zveřejnilo zprávu, jejímž závěrem je, že propad ceny Bitcoinu o zhruba 20% mohlo způsobit do velké míry otevření institucionální obchodní platformy Bakkt.

Bakkt byl spuštěn 23. září 2019 jako dlouho očekávaný produkt, na kterém je možné obchodovat Bitcoin futures kontrakty vázané přímo na Bitcoin. Jde o vůbec první produkt tohoto typu, který dostal v USA povolení od regulátora CFTC, čili Americké komise pro komoditní futures. Cena Bitcoinu po spuštění této platformy však pozitivně nereagovala. Právě naopak o tři dny později se Bitcoin propadl o více než 1 500 dolarů.

Binance Research si myslí, že právě Bakkt se mohl na tomto propadu výrazně podepsat. ,,Mnozí kryptoobchodníci byli přesvědčeni, že Bakkt bude dalším primárním kanálem, který přivede institucionální peníze do trhu s kryptoměnami. Určitě to tak může v budoucnu udělat, což dokazuje růst zájmu o CME futures. Z krátkodobého hlediska je však začátek Bakkt zklamáním a pravděpodobně přispěl k nedávnému poklesu cen. “

Náš názor

Spuštění Bakkt nelze vnímat jako negativní fundament. Z dlouhodobého hlediska má jistě velký potenciál, protože americkým institucím, které jsou na trhu s kryptoměnami stále mimořádně opatrné, přináší jednoduchý a regulovaný způsob jak investovat do bitocoinu. Očekávání spojená s Bakkt však opravdu mohly být přehnané. První týden ukázal, že zájem institucí o tento produkt je zanedbatelný. To se opravdu mohlo do určité míry podepsat pod následném prodeji. Na druhou stranu je třeba počítat i s možnou manipulací a tichem před bouří. Také nelze vyloučit, že spuštění Bakkt se do ceny bitcoinu promítlo již při jeho předchozím růstu v první polovině roku, kdy bylo jasné, že Bakkt již brzy otevře dveře.

Populárne