Connect with us

Kryptoměny

Binance spouští možnost investice do tokenizovaných akcií Tesla

Zveřejněno

Tesla Roadster na Falcon Heavy - odkaz Don`t panic
Tesla Roadster na Falcon Heavy - odkaz Don`t panic

Největší kryptoměnová burza Binance rozběhla proces, v jehož rámci začne nabízet možnost obchodování tokenizovaných akcií běžných společností z akciového trhu. První, u které to bude možné, je automobilka Tesla, tedy společnost, která má ke kryptoměnám blízko.

Akcie Tesly, firmy, která nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů, je tedy možné nově vlastnit i skrz obchodovatelné tokeny na Binance včetně možnosti nabytí potenciálních dividend.

Na rozdíl od tradiční koupě akcií, u kterých je vyžadováno uložení fyzických certifikaci akice, si uživatelé Binance budou schopni koupit jen jednu setinu akcie Tesla, kterou bude představovat digitální token. Binance zdůrazňuje, že tyto tokeny budou plně kryty depozitním portfoliem podkladových cenných papírů.

TIP: Pokud ještě nejste na Binance a chtěli byste investovat do tokenizovaných akcií Tesly, použijte náš registrační link s 20% slevou na obchodování na této platformě.

CEO Binance Changpeng Zhao věří, že digitální akciové tokeny vytvoří most mezi tradičními trhy a trhy s kryptoměnami a přinesou i fanouškům kryptoměn snadnější přístup k investování do tradičnějších aktiv.

V dalším tweetu uvedl: ,,Děkujeme Elonu Muskovi, že přivedl kryptoměny k Tesle. My nyní přinášíme Teslu ke kryptoměnám.“

Obchodování s digitálními tokeny akciových společností bude bez provize a produkt bude zajištěn skrze spolupráci s licencovanou německou investiční firmou CM-Equity AG a švýcarskou platformou pro tokenizace aktiv Digital Assets AG. Tyto tokenizované akcie však nebudou dostupné pro obchodování v Číně, Turecku a v USA. Pokud bude mít zákazník zájem do nich investovat, musí kompletně dokončit proces ověření totožnosti (KYC).

zdroj: cointelegraph.com

Populárne