Connect with us

Bitcoin

Bitcoin a Ether v DeFi projektech tvoří přibližně 44% celkové kapitalizace

Zveřejněno

Bitcoin DeFi
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V projektech decentralizovaného financování (DeFi) jsou uzamčeny Bitcoiny a Ethereum v hodnotě téměř čtyř miliard dolarů. Vyplývá to z údajů DeFi Pulse.

Nejznámější web reportující data z DeFi projektů uvedl, že počet ETH uzamčený v DeFi protokolech se od června zvýšil o 218,% z 2,7 milionu ETH na 8,6 milionu ETH. Pokud jde o Bitcoin, trend je ještě prudší. Zatímco v polovině roku 2020 bylo v DeFi skrz tokenizace bitcoinu uzamčených okolo 5 000 BTC, v současnosti je to už 158 800 BTC (nárůst o 3000%).

Bitcoin se do DeFi projektů ve skutečnosti převést nedá. Vždy je jen na svém blockchainu. Dá se však tokenizovat například skrz WrappedBTC (WBTC), který běží na Ethereum blockchainu. Díky smart kontraktu jsou WBTC vždy rovné BTC a tím, že někdo tokenizuje svůj BTC na WBTC, ve skutečnosti neztrácí nárok na svůj držený Bitcoin. Toto řešení je stále populárnější, ale kritici upozorňují, že v případě bezpečnosti je třeba spoléhat na smart kontrakt.

Hodnota Etherů uzamčených v DeFi je 3,23 miliardy dolarů, což tvoří již 7,6% celé kapitalizace kryptoměny Ethereum. Pokud jde o Bitcoin, hodnota tokenizovaných BTC představuje 1,81 miliardy, což je okolo 0,85% kapitalizace BTC.

Při součtu kapitalizace uzamčených ETH a WBTC, tvoří Ethereum a tokenizovaný Bitcoin přibližně 45% celkové kapitalizace uzamčených mincí v DeFi protokolech.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne