Connect with us

Bitcoin

Bitcoin nedopadl až tak špatně, naznačil Horsley. Je ochranou před tištěním peněz?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin nedokáže ochránit investory před všemi globálními krizemi, například tou, která souvisí s koronavirem, ale může v konečném důsledku chránit lidi před centrálními bankami, vládami a tlačením nových peněz. Shodli se na tom dva obhájci kryptoměn po čerstvých turbulencích na světových trzích.

Pondělí vedlo k velkým otřesům na měnových a akciových trzích, ke kterým se později připojily i výnosy ze státních dluhopisů USA. Celková výnosová křivka amerických dluhopisů klesla pod 1%, což signalizuje silné obavy investorů z globální recese, „války“ o cenu ropy a vlivu koronaviru.

Ve stejný čas se nedařilo ani bitcoinu, který vůči dolaru ztratil téměř 15% (později část této ztráty smazal). Hunter Horsley, generální ředitel společnosti Bitwise, která usilovala o schválení Bitcoinu ETF, nicméně upozornil, že Bitcoin si vede v porovnání s S&P 500 lépe než kdykoliv předtím.

Na ztráty Bitcoinu se totiž podíval z pohledu vlivu jeho tradiční běžné volatility. ,,S &P dnes padla o 7,6%. Na základě historické volatility S&P 500 je to totéž, jakoby Bitcoin padl o 41%,“ upozornil. ,,Přesto je Bitcoin za posledních 24 hodin už jen v minusu 5%. A od dnešní půlnoci již pouze 0,5%. To znamená, že nekoreluje.“

Názor Horsleyho samozřejmě třeba brát s velkou rezervou, protože držet investici v Bitcoinu před investicí v S&P 500 prostě v době propadu trhu znamenalo větší ztráty vůči fiatovým měnám. Na druhou stranu je třeba uznat, že na jeho postřehu je i kus pravdy. Propad S&P 500 je totiž vzhledem k charakteru těchto akcií mnohem bolestivější a hrozivější, než propad Bitcoinu, který je na takovou volatilitu zvyklý a častokrát dokáže své ztráty i rychle smazat.

Generální ředitel z AngelList Naval Ravikant mezitím konstatoval, že Bitcoin v současnosti nepředstavuje aktivum, které by bylo schopné ochránit investici před všemi negativními tržními vlivy, ale z dlouhodobého hlediska je hedgem proti tištění peněz centrálními bankami. Bitcoin je tedy hlavně pro investory, kteří se na něj dívají z dlouhodobého hlediska a nenechají se odradit krátkodobými turbulencemi.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne