Connect with us

Bitcoin

Bitcoin předvedl pátý největší hodinový propad ceny ve své historii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Pád Bitcoinu

Bitcoin umí stále překvapit. Krátce poté, co se opět vrátil na pětimístnou hodnotu, předvedl před několika hodinami obrovský propad ceny z 10 200 dolarů na 9 200 dolarů. Tento “dump” se udál během pouhých několika minut.

Jak informoval portál CryptoSlate, jde o historicky pátý největší cenový pokles zaznamenaný během jedné jediné hodiny. Yassine Elmandjra ze společnosti ARK Invest upřesnila, že výraznější hodinové poklesy ceny Bitcoinu vůči dolaru byly viditelné jen v době, kdy Bitcoin padal ze svého dosavadního maxima 20 000 USD. Všechny čtyři se udály kolem prosince 2017.

Důležité při analýze tohoto prudkého propadu je upozornit na důležitou skutečnost, že býci byli schopni absorbovat výrazné množství vzniklého prodejního tlaku, což vedlo k vyšplhání ceny výše (aktuálně se BTC v době psaní textu obchoduje kolem ceny 9 600 USD). Díky tomu se mnozí analytici domnívají, že střednědobý výhled pro růst ceny Bitcoinu zůstává neporušený a stále je ve hře možnost, že jsme jen na začátku nového bullmarketu.

Druhou stranou mince je skutečnost, že Bitcoinu se již po několikáté v průběhu tohoto roku nepodařilo udržet nad hranicí 10 000 dolarů, což znamená, že se nad ní nachází velmi silný odpor medvědů, který je pro býky nelehkou překážkou.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Draper je přesvědčen, že lidé najdou jistotu v Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tim Draper

Známý investor do rizikového kapitálu Tim Draper je přesvědčen, že lidé najdou důvěru v Bitcoin vedle toho, co budou sledovat růst celkového účtu za záchranu světové ekonomiky, který již nyní prý představuje 7 bilionů dolarů.

Draper jako známý podporovatel Bitcoinu uvedl, že splynutí několika faktorů souvisejících s dopadem koronaviru povede k tomu, že se začne stále více dařit technologickým inovacím jako jsou Bitcoiny a smart kontrakty (inteligentní smlouvy).

V rozhovoru ze dne 6. dubna uvedl, že je velmi skeptický vůči řešení krize v podobě neustálého “tištění” nových peněz a řekl, že může trvat roky, než tyto peníze opravdu proniknou do globální ekonomiky. ,,Chystají se zaplavit ekonomiku hromadou peněz, které budou mít stále menší a menší hodnotu,” upozornil.

Draper proto věří, že lidé se začnou zajímat více o Bitcoin, protože jeho množství je omezené. ,,Vím, že jich (Bitcoinů) je pouze 21 milionů a nemusím se obávat, že je vláda oslabí tím, že jich vytiskne tuny. Místo toho můžeme Bitcoin použít jako měnu, na které se všichni shodneme a je součástí ekonomiky, je otevřená, transparentní a globální.”

Miliardář se vyjádřil i ke stále častějším tvrzením, že koronavirus povede k tomu, že se zastaví úspěšný příběh globalizace, kterému se dařilo posledních 25 let. Draper si myslí, že se to nestane a tvrdí, že Bitcoin, inteligentní smlouvy a umělá inteligence přinutí vlády na celém světě konkurovat si na virtuální úrovni, aby přinesly lepší služby za nižší náklady na přilákání talentů. Na oplátku to umožní lidem, aby měli více možností svobodně se pohybovat a žít “v hezčím globálním světě”. ,,Nezáleží na tom, zda jste z USA, Číny, Ruska, Indie nebo Evropy …. jsme otevřeným světem a geografické hranice budou znamenat stále méně,” uvedl pro některou možná až utopistickou vlastní představu o budoucnosti tohoto světa.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bobby Lee je optimista. Cena Bitcoinu prý půjde po halvingu výrazně nahoru

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bobby Lee Bitcoin

Bobby Lee, který patří mezi respektované členy kryptokomunity a je členem správní rady nadace Bitcoin Foundation, si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého růstu ceny.

Lee uvedl, že v květnu, kdy Bitcoin čeká očekávaný halving, se opět dostane na pětimístnou hodnotu a do prosince předpokládá, že vytvoří nové historické cenové maximum okolo 25 tisíc dolarů.

Lee se tak navzdory probíhající finanční krizi domnívá, že halving bude mít na Bitcoin pozitivní efekt. Událost, která byla předem určena a stane se přibližně už za 35 dní, sníží odměnu pro těžaře BTC o polovinu ze současných 12.5 BTC za jeden vytěžený blok na 6.25 BTC. Dosavadní dva halvingy, které se udály v letech 2012 a 2016 měly na cenu Bitocinu pozitivní vliv, protože Bitcoin se díky nim stal ještě cennější (vytváří se ho méně). Avšak Bitcoin si ještě v období halvingu nikdy neprošel takovými nejistými časy, jako jsou dnes.

Bobby Lee je také autorem tweetu z listopadu 2019, v němž uvedl, že hodnota nejznámější kryptoměny se do roku 2018 vyšplhá na 500 tisíc dolarů.

,,Pokud se nová nabídka sníží o polovinu a poptávka zůstane stejně nebo vyšší, zvýšení ceny Bitcoinu je jistota,” konstatoval k halvingu a dodal: ,,Očekávám obrovský nárůst poptávky po kryptoměnách během několika následujících týdnů, kdy se bitcoinová inflace zpomalí s halvingem, zatímco vlády budou nadále nafukovat své měny, aby zmírnily ekonomický dopad pandemie. “

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.4.): Pozitivní signál z Hashrate, Satoshi, Predikce a CMC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-explozia

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Hashrate Bitcoinu opět roste. Je to pozitivní signál?

Není důležité sledovat jen cenu Bitcoinu, ale také zájem těžařů (minerů) o jeho těžbu. Pokud se totiž propadne, znamená to, že mineři prostě důvěřují těžbě Bitcoinu méně, respektive je náročnost těžby až tak složitá, že kapitulují a musí vypínat své stroje (tuto věc však reguluje minining difficulty, který se aktualizuje jednou za 2 týdny). Pozitivním signálem v tomto směru je skutečnost, že hashrate Bitcoinu, tedy výpočetní výkon vynaložený na vytěžení nového bloku BTC, se od 4. dubna do 6. dubna zvýšil až o zhruba 25%. Ve stejném časovém rámci se přitom cena bitcoinu zvýšila jen o jedno procento. Tyto údaje naznačují, že těžaři nadále důvěřují Bitcoinu a považují jeho těžbu za rentabilní. Ta je samozřejmě rentabilní pouze za předpokladu, že cena Bitcoinu je a bude vyšší, než náklady na ni vynaložené. Upozorňujeme, že halving bitcoinu, tedy snížení odměny za vytěžení bloku o polovinu, které se děje jednou za čtyři roky, se stane už za 36 dní. (cointelegraph.com)

CoinMarketCap bude mít problém, aby zůstal neutrální, tvrdí zakladatel CoinGecko

Nedávno jsme vás informovali, že burza Binance je blízko k získání vlastnického podílu v největším webu s cenami a profily kryptoměn CoinMarketCap. Tato akvizice se nakonec i udála. Binance to vyšlo na slušných 400 milionů dolarů, což se řadí mezi největší akvizice v historii kryptosektoru. Ne všichni si však myslí, že to bude pozitivní krok pro samotný portál. Více se dozvíte zde.

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto. Myslí si však, že to není nutné. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Buterin vybral 2 nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin

Zakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum a časný fanoušek Bitcoinu Vitalik Buterin se rozhodl poukázat na dvě nejhorší cenové předpovědi pro kryptoměny od roku 2009, kdy datujeme první krůčky existence Bitcoinu. Více se dočtete v tomto článku.

300x250

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Buterin vybral 2 nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin Bitcoin kalkulačka

Zakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum a včasný fanoušek Bitcoinu Vitalik Buterin se rozhodl poukázat na dvě nejhorší cenové předpovědi od roku 2009, kdy datujeme první krůčky existence Bitcoinu.

Buterin označil za vůbec nejhorší pozitivní předpověď pro Bitcoin, tolikrát omílanou predikci kontroverzního programátora Johna McAfee, který v roce 2017 prohlásil, že pokud cena Bitcoinu do konce roku 2020 nedosáhne hodnoty milionu dolarů, tak v celostátní americké televizi v přímém přenosu sní své vlastní přirození. ,,Když jsem do konce roku 2020 předpověděl cenu Bitcoinu na 500 000 USD, použil jsem model, který předpověděl 5000 dolarů na konci roku 2017. BTC však zrychlil mnohem rychleji než předpoklady mého modelu. Nyní předpovídám Bitcoin na milion dolarů do konce roku 2020. Pokud se budu mýlit, sním vlastního ptáka,” prohlásil tehdy McAfee, který dokonce chtěl v roce 2020 z azylu kandidovat na amerického prezidenta.

Pravděpodobně již víte, že McAfee tuto predikci nakonec stáhl a prohlásil, že Bitcoin se časem stane bezcenným a nahradí jej novější a lepší kryptoměna.

Jako nejhorší předpověď ze strany medvědů, tedy lidí, kteří nevěří v úspěch Bitcoinu, označil Buterin tvrzení ekonoma a vysokoškolského profesora Nouriela Roubiniho, který v únoru 2018 prohlásil, že Bitcoin je na cestě k nulové hodnotě. Učinil tak v době, kdy se cena Bitcoinu propadla na 7000 dolarů, ačkoli v prosinci 2017 byla ještě na částce 20 000 USD. Roubini je častokrát přezdíván jako Mr. Doom, protože upozorňoval na riziko vypuknutí finanční krize v roce 2008, což mu nakonec vyšlo.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Satoshi Nakamoto

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto.

Hoskinson uvedl, že nejúčinnějším způsobem by bylo využití technik stylometrie neboli studie stylistiky textu. ,,Jde o statistické vymezování nebo potvrzení vlastností stylu díla. Stylometrie je metoda, pomocí které se určuje autorství a čas vzniku textu,” definuje tento proces Wikipedie.

Hoskinson upozorňuje, že stylometrie již byla v minulosti při hledání Nakamoto použita, ale zaměřena byla na jeho text z Bitcoin whitepaperu. Lídr Cardano si myslí, že efektivnější by bylo, kdyby se aplikovala na studování jeho kódu.

Hoskinson to vysvětlil při poukázání na předpokládaný profil Satoshiho: ,,Nyní by měl mít kolem 50 až 60 let. Studoval tedy v osmdesátých nebo devadesátých letech a byl vychován ve velmi konkrétní škole informatiky. Samotný bitcoinový skript poskytuje mnoho informací o tom, kde byla tato osoba vyškolená, protože vychází z jazyka zvaného Forth. To je velmi neobvyklý jazyk, ale v té době se používal většinou v pedagogice informatiky zejména v Anglii a na Východě USA.

Současný lídr Cardano, který nepopírá svůj obdiv k Bitcoinu, přiznal, že jemu je absolutně jedno, kdo je Satoshi. ,,Tato osoba opustila ekosystém a nechce s ním být spojována. Bitcoiny fungují bez problémů od roku 2012. Je to již 8 let a neměl žádný problém. Proč tedy musíme přivést jeho zakladatele zpět?,” položil na závěr řečnickou otázku.

300x250

zdroje: u.today, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.4.): Bitcoin nás překvapuje, no já tomuto pohybu stále nevěřím

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nás neprestáva prekvapovať a stále sa tlačí hore. Ja si však nemôžem pomôcť a tomuto pohybu nahor neverím. Fundamentálnych dôvodov na rast aj na pokles je hneď niekoľko, ale ktorý si vybrať?

Na 4H grafe sme však stále neprekonali channel a na grafe som vyznačil niekoľko rezistencií. Myslím si, že jedna z nich bude pre Bitcoin osudná. Najbližšie bodové rezistencie vidím na 7756usd, 8175usd. Invalidaiton level pre celú analýzu je na hodnote 8466usd.

300x250

Priznám sa, že neviem ktorá rezistencia nás zastaví, ale jedna určite. Celkovo tomuto rastu neverím, či už na základe uhlu, pod ktorým rastieme, celkovej situácii vo svete, alebo aj objemov, vďaka ktorým ideme hore.

Dôležité je v tejto situácii sledovať aj indexy a zvyšné trhy. Uvidíme, čo sa s Bitcoinom začne diať akonáhle začne S&P500 klesať. Rovnako dôležité je si uvedomiť dve základné veci. Toto bude celkovo len tretí halving a nemôžeme sa na tento fundament 100-tne spoliehať. Čo sa týka ekonomických problémov vo svete, tak toto je pre Bitcoin úplne nové a my si môžeme len domýšľať ako sa asi zachová. Faktov máme málo a preto musíme ísť krok po kroku.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny sú podľa mňa na tom dosť podobne a sú na silnej rezistencii. Veľa ľuí si však neuvedomuje, že všetky altcoiny rastú v channeli a veľa z nich práve prišlo len na 0.382 fibo retracement, čo je bežná hodnota. Po takto silných a ostrých pádoch je teda logické, že nejaké dni rastieme. Navyše nám hrá do kariet aj to, že rastú aj indexy na čele s S&P500, ktoré sú taktiež pod silnou rezistenciou.

Dominancia

Graf dominancie je na nižšom časovom rámci dosť rozbitý a ťažko sa kreslí. Ak sa však nič nezmení, tak sa ho posnažím analyzovať budúci týždeň. Na dennomg grafe je to však stále o tom istom.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kiyosaki upozorňuje na výhody Bitcoinu. Doporučuje ho zejména mladým

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Robert Kiyosaki - kryptomeny

Od začátku pandemie koronaviru začaly akcie, dluhopisy ale i fiatové měny po celém světě ztrácet na své hodnotě. Vedle toho jak se krize prohlubuje si někteří lidé začínají stále více uvědomovat skutečné kouzlo, které tkví v Bitcoinu.

Autor mezinárodního bestselleru “Bohatý táta, Chudý táta” Robert Kiyosaki dva dny v řadě upozorňoval své fanoušky na to, aby v souvislosti s Bitcoin zpozorněli.

Prvního dubna nazval Bitcoin na Twitteru lidovými penězi a zopakoval, že v těchto nelehkých časech by měli lidé držet buď zlato, což označil za boží peníze nebo Bitcoin – což jsou zase peníze lidí. Tyto dvě aktiva si samozřejmě nevybral náhodou. Kiyosaki upozorňuje na to, že dolar ztrácí na hodnotě, protože je ho možné nekontrolovatelně tisknout více a více a to se nyní právě děje. Bitcoin a zlato mají naopak deflační charakter, protože jejich množství je omezené.

V dalším tweetu doplnil: ,,Je to jednoduché. Mějte svůj vlastní zlatý standard (narážel tím i na Bitcoin). Udělejte si nějaké významné procento držení ve zlatě. Pokud patříte do generace Z nebo generace Y, nebo jste součástí mladší poloviny generace X, uděláte to jako váš plán na důchod,” doplnil o den později.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Palihapitiya: Bitcoin potřebuje tento čas, aby zazářil

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Zajímavý rozhovor se o víkendu udál mezi dvěma obhájci Bitcoinu Anthonym Pomplianem z Morgan Creek Digital a miliardářem Chamathem Palihapitiyem, který stojí v čele společnosti Social Capital.

V rámci interview, které se netýkalo jen Bitcoinu, ale i jiných mnohých témat souvisejících se současnou situací globální ekonomiky, Palihapitiya poukázal na to, že Bitcoin je stále mimořádně volatilní a to zejména ve srovnání s měnovými trhy. ,,Nemůžete to efektivně využít. Zatlačí vás to do ghetta obchodníků a spekulantů a právě teď jsme v té pozici,” upozornil a zdůraznil, že právě proto je fanouškem dlouhodobého držení bitcoinu. Teprve pak se prý můžeme postupně přihlížet tomu, jak proniká do tradiční infrastruktury a stává se bezpečným přístavem.

V případě Bitcoinu následně uvedl zajímavé přirovnání: ,,On je buď o tom, že bude na nule nebo na milionech, protože pokud opravdu uspěje, vytvoří standard typu zlata. Vytvoří index avšak s výjimkou toho, že na rozdíl od zlata, které ve velkém vlastní centrální banky, jde o nástroj, jehož hodnota je vlastněna všemi,” uvedl.

,,Myslím, že (Bitcoin) bude potřebovat ještě nějaký čas na to, aby se stal relevantní. Je to stále spekulativní nástroj a je příliš spekulativní na to, aby byl spolehlivý,” konstatoval, ale zároveň přiznal, že doba, jako je tato, je pro něj ideální příležitostí zazářit.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Zatímco cena Bitcoinu navzdory špatným zprávám ze světa mírně posiluje, objevilo se několik pozitivních i méně pozitivních zpráv ze světa kryptoměn. Přinášíme vám víkendový souhrn.

Bitcoin

Bitcoin má za sebou poměrně zdařilý týden pokud jde o růst jeho ceny. To samozřejmě není zárukou dalšího růstu a ve hře je i výrazný propad, ale VIP klienti burzy Kraken si myslí, že má již letos namířeno k historicky nejvyšším hodnotám. Více o exkluzivním průzkumu Krakenu, kterého se zúčastnilo 400 předních klientů s množstvím držených BTC, se dočtete zde.

Podle společnosti Glassnode, která sleduje dění na blockchainu Bitcoinu, stoupá počet lidí, kteří vlastní alespoň jeden Bitcoin. Peněženek s takovou hodnotou je již více než 800 000. Podrobnosti se dočtete zde.

Je dost možné, že ani netušíte, kdo financuje vývoj Bitcoinu, protože tomuto tématu se média věnují dost okrajově. Pokud vás to zajímá, cosi jsme o tom psali v tomto článku, který byl postaven na průzkumu BitMEX Research.

Nepříliš dobře znějí čísla o tom, že počet bitcoinových transakcí začalo výrazně klesat. Nemusí jít ale o překvapení vzhledem k současné ekonomické situaci. Výrazně méně transakcí totiž eviduje například i společnost VISA. Je tedy možné, že lidé už prostě začali šetřit a chystají se na vážné dopady krize.

300x250

Respektovaný ekonom Jeffrey Tucker, který se v minulosti netajil svými sympatiemi k Bitcoinu, uvedl, že v úspěchu mu brání problémy se škálovatelností. Ne všichni s ním však souhlasili a více poukázali na to, že cena Bitcoinu se škálovatelností přímo nesouvisí. Více se dozvíte zde.

K Bitcoinu se vyjádřil i zakladatel Etheruem Vitalik Buterin, který uvedl, že Bitcoin nebyl vždy považován za digitální zlato, jak je tomu zejména v posledním období. Upozornil, že u Bitcoinu stál již v roce 2011 a dobře si pamatuje, jak se tehdy o něm mluvilo hlavně jako o peer-to-peer penězích na denní použití. Více se dočtete v tomto článku.

Binance Research analyzovala první kvartál roku 2020 a v rámci své studie uvedla, že Bitcoin sice koreloval s akciovými trhy, ale dopadl nakonec lépe, než oni. Analýza také tvrdí, že vysoký korelační koeficient bitcoinu s akciemi ve střednědobém a dlouhodobém horizontu nepředpokládá.

Altcoiny

Zajímavý názor na DeFi a jeho vliv na blockchain Ethereum vyjádřil Ganesh Swahi, který je spoluzakladatelem analytické firmy Covalent. Myslí si, že kombinace zvýšeného zájmu o DeFi s tím, že Ethereum nedostatečně škáluje, vede k tomu, že DeFi na Ethereum doslova kanibalisuje a tudíž škodí tradičním převodům ETH a transakcím ERC-20 tokenů.

Mining gigant Bitmain aktualizoval software miner Antimener E3, čímž zvýšil jeho životnost pro těžbu Ethereum odhadem až do října 2020. Původně se odhadovalo, že tento miner bude nedostatečný již v dubnu tohoto roku.

Možná jste postřehli poměrně výrazný trolling vůči kryptoměně Cardano tvrdící, že jde o podvod. Přestože do žaludku žádného blockchainu nevidíme dostatečně na to, abychom uměli to či ono tvrzení na sto procent vyvrátit, Jaromír Tesař z cardanians.io se tomuto tématu podrobně věnoval a jmenoval mnoho argumentů potvrzujících, že na Cardanu se reálně a usilovně pracuje. Více se dočtete zde.

Pokud jde o Cardano, to prošlo přes týden významným restartem Byron, čímž se aktualizovalo mnoho hlavních komponentů. Výsledkem aktualizace je mimo jiné zvýšení škálovatelnosti a možnost měnění a aktualizace modulů aniž byly ovlivněny ostatní.

Šéf TRONu (kryptoměny TRX) Justin Sun oznámil spuštění údajně přelomového projektu Djed a s ním současně minci JED. Okamžitě se však strhla na adresu projektu obrovská kritika, protože svými vlastnostmi připomíná MakerDAO (= Djed) a jeho minci DAI (= JED). Mimochodem tento čínský podnikatel byl za plagiátora považován i při představením kryptoměny TRX v roce 2017. Její whitepaper totiž zjevně výrazně čerpal z jiných projektů.

Měli byste vědět

  • Francouzská centrální banka chce posunout testování digitálního eura na nový level a vyzývá potenciální účastníky (firmy), aby předložili své žádosti o zapojení do testování
  • Burza Binance je údajně velmi blízko tomu, aby koupila portál CoinMarketCap, tedy nejnavštěvovanější stránku s cenami kryptoměn. Více se dozvíte zde!
Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.4.): Čeká nás krvavý týden na kryptoměnách?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Na cenách bitcoinu kolem 6 800 USD všichni netrpělivě čekáme, zda konečně přijde korekce na bitcoinu. Bitcoin totiž od svého dna ušel kolem 80 % během několika týdnů. Tento růstový pohyb, který rovněž přepálil pohybové indikátory by měl být následující týden potrestán.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Prvně se vytvořila rising wedge, kde došlo k propálení směrem dolů, ovšem s poměrně nižšími objemy, než jsem čekal. Býci těchto nižších objemů využili a vytáhli na sílu bitcoin opět až k rezistenci. Na rezistenci můžeme vidět pinbarové odmítnutí a pak zpětný dojezd a opět silné odmítnutí. Víkendové dojezdy jsou ještě býčí – celkově orderbook binance/bitmex je ještě stále v býčí náladě. Proto se nyní čeká na silné shortové market příkazy, protože limitky tam nejsou.

300x250

Důvody poklesu ceny

  1. Pohybové indikátory na denním a 4hodinovém časovém rámci jsou přepálené a potřebují zdravou korekci
  2. Na denním grafu vzniká na CCI dvojitá bearish divergence
  3. Rising wedge už zpomalil růst ceny bitcoinu
  4. Rezistence na 6 800 USD několikrát nepřekonána
  5. Od začátku dubna růstové pohyby umělé na sílu

Korelace s indexy

Já kromě bitcoinu obchoduji ještě ropu, zlato a americký nasdaq a právě sleduji chování bitcoinu právě s těmito tradičními komoditami a akciovými indexy. Je to pro mě velmi důležité, protože tak sleduji, jestli se bitcoin stává komoditou, která by mohla být záchranným přístavem. Při posledním výstřelu ropy šel vlastně bitcoin spolu se zlatem ihned nahoru po Trumpovo konferenci.

Nasdaq

Nasdaq

Posledních 48 hodin vidím poměrně výrazný odklon korelace s indexy, kde hlavně v pátek bitcoin rostl a americký Nasdaq klesal. Na obrázku je podobná rising wedge, kde právě Nasdaq udělal korekci na PoC, ale bitcoin nikoliv. Bitcoin by nyní měl udělat ten zpětný pohyb dolů také, protože v týdenním horizontu se ve svých pohybech srovnávají.

Závěr analýzy

Z těchnické analýzy jsem si hodně jistý následujícím červeným týdnem na bitcoinu. Ovšem je potřeba si uvědomit, že bitcoin nemá likviditu a velcí hráči si kord v této době chodí pro velmi vzdálené stopky. Nepotřebují tak vysoký kapitál, aby s trhem pohnuli. Takže může přijít nějaká prasárna, jako třeba vypnutí celé horní rezistence! Rozhodně počítám, že velcí hráči vyberou zisky z tohoto růstu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-