Connect with us

Bitcoin

Bitcoin předvedl pátý největší hodinový propad ceny ve své historii

Zveřejněno

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin umí stále překvapit. Krátce poté, co se opět vrátil na pětimístnou hodnotu, předvedl před několika hodinami obrovský propad ceny z 10 200 dolarů na 9 200 dolarů. Tento „dump“ se udál během pouhých několika minut.

Jak informoval portál CryptoSlate, jde o historicky pátý největší cenový pokles zaznamenaný během jedné jediné hodiny. Yassine Elmandjra ze společnosti ARK Invest upřesnila, že výraznější hodinové poklesy ceny Bitcoinu vůči dolaru byly viditelné jen v době, kdy Bitcoin padal ze svého dosavadního maxima 20 000 USD. Všechny čtyři se udály kolem prosince 2017.

Důležité při analýze tohoto prudkého propadu je upozornit na důležitou skutečnost, že býci byli schopni absorbovat výrazné množství vzniklého prodejního tlaku, což vedlo k vyšplhání ceny výše (aktuálně se BTC v době psaní textu obchoduje kolem ceny 9 600 USD). Díky tomu se mnozí analytici domnívají, že střednědobý výhled pro růst ceny Bitcoinu zůstává neporušený a stále je ve hře možnost, že jsme jen na začátku nového bullmarketu.

Druhou stranou mince je skutečnost, že Bitcoinu se již po několikáté v průběhu tohoto roku nepodařilo udržet nad hranicí 10 000 dolarů, což znamená, že se nad ní nachází velmi silný odpor medvědů, který je pro býky nelehkou překážkou.

zdroj: cryptoslate.com

Populárne