Connect with us

Bitcoin

Bitcoin si získal respekt tradičních investorů. Podtrhují to vyjádření Cramera i krok Microstrategy

Zveřejněno

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nedávný host relace Mad Money na CNBC Jim Cramer naznačil, že by mohl investovat jedno procento svého majetku do Bitcoinu. Uvedl to během diskuse s Anthonym Pomplianem.

Cramer je tak dalším známým investorem, který se staví relativně pozitivně směrem k Bitcoinu, který byl ještě nedávno z pohledu mnoha známých mainstream investorů označován za podvod, Ponziho schéma či bublinu.

Během zmíněné diskuse s Pomplianem na CNBC Cramer uvedl, že Bitcoin vnímá podobně jako zlato, tedy jako držitele hodnoty. ,,Lidé dost mluví o tom, jak mohou být kryptoměny hacknuté a tak podobně … ale víte co je opravdu špatně? Je to tehdy, když děti nenajdou vaše zlato. A to se mimochodem běžně stává. I to je důvod, proč začínám cítit potřebu vlastnit kryptoměny, protože se bojím obrovské inflace a nemám zatím žádné. Zlato bude v pořádku, nemovitosti budou v pořádku, ty zůstanou na místě. Myšlenka, že opravdu vydělám peníze .. sakra, já to zkusím s tím jedním procentem. „

Zvýšený zájem o Bitcoin mezi tradičními investory rozpoutal zejména miliardář Paul Tudor, který v úvodu roku uvedl, že investoval do Bitcoinu část svého majetku. Odůvodnil to tím, že se obává inflace a Bitcoin považuje za držitele hodnoty.

Jen včera 16. srpna výkonný ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor uvedl, že jeho firma vlastní už 38 250 BTC. Na základě současné hodnoty tedy drží v této kryptoměně majetek v hodnotě více než 400 milionů dolarů.

Příklady Cramera, Tudora či Saylor podtrhují, že velcí institucionální investoři se začínají na Bitcoin dívat stále více než na aktivum, které může ochránit hodnotu peněz v čase předpokládané inflace fiatových měn.

Mnozí tvrdí, že Bitcoin má všechny vlastnosti zlata a i několik výhod oproti němu. Bitcoin na rozdíl od zlata má totiž pevně určené konečné množství (u zlata nikdo netuší, kolik ho na světě opravdu existuje), a zároveň je snadno dělitelný a převoditelný.

Cramer v diskusi na CNBC také upozornil, že držení fyzického zlata považuje za relativně nebezpečné. ,,Je nebezpečné, protože se dá ukrást, je nebezpečné, protože se ho bojíte vybrat z banky, je nebezpečné, protože můžete zapomenout, kde jste ho dali,“ uvedl.

Držení bitcoinu také přináší určitá rizika. Je třeba dbát na to, aby se drželi správné a tedy nikoli na burzách (které mohou být hacknuté, zkrachovat a podob.) A aby byly vaše privátní klíče v bezpečí. Způsob, jak správně držet kryptoměny, rozebral YouTube kanál Zaujalo ma:

Populárne