Connect with us

Bitcoin

Bitcoinové velryby vytvořily důležité supporty. Udrží se cena nad nimi?

Zveřejněno

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinové klastry velryb ukazují na tři kritické hladiny ceny Bitcoinu, na které se bude soustředit v nejbližším období zvýšená pozornost.

Klastry velryb se vyrábějí v době, kdy velcí investoři nakupují množství Bitcoinů a následně s nimi nehýbou. Tyto klastry většinou naznačují, kde se nacházejí klíčové support úrovně a pokud se nad nimi cena udržuje, existuje velká pravděpodobnost dalšího růstu.

Podle údajů z Whalemap jsou aktuálně třemi důležitými úrovněmi supportu, které vytvořily velryby, ceny 10 407 dolarů, 10 570 dolarů a 10 667 dolarů.

Strategií velryb, pokud jsou přesvědčeny, že se nacházejí v býčím období, je skupovat Bitcoin, když se na trhu nachází významná likvidita. Je to jednoduše z toho důvodu, že se snaží nakoupit (nebo prodat) bitcoiny ve velkém množství a zvýšená likvidita je ideálním časem na realizaci tohoto plánu.

Akumulace velryb proto častokrát probíhá právě v momentě, kdy se na trhu strhne panika a zejména retailoví investoři přistupují k prodeji svých BTC. Období, kdy se děje tento prodej, nastokrát končí tím, že tyto „levnější“ BTC se dostanou do rukou velryb.

Portál Cointelegraph upozornil, že podobně se choval trh i v posledních dnech, kdy cena klesla z 10 900 dolarů na 10 500 USD. V následujících dnech však začala opět stoupat a v době psaní tohoto článku je již přibližně na 10 800 USD. Strach na trhu, který vedl k výprodeji, způsobily zejména negativní zprávy v souvislosti s kauzou BitMEX a následným potvrzením diagnózy Donalda Trumpa na koronavirus (tato informace zasáhla všechny trhy a ovlivnila i trh s krypotměnami, který koreluje s akciovým trhem pozn.red.).

Chování velryb je jedním z faktorů, které rozhodně netřeba při odhadování sentimentu na trhu podceňovat. Pokud velryby skupují Bitcoin, kterých se ostatní zbavují, znamená to, že mají silnou důvěru v další růst ceny.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne