Connect with us

Nezaradené

Bitcoinový víkend v kostce: Chceme žít ve světě, kde uspěje Bitcoin?

Zveřejněno

otaznik
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Víkend přinesl několik zajímavých vyjádření a zpráv týkajících se Bitcoinu. V tomto článku jsme je shrnuli ve zjednodušené formě.

Chceme žít ve světě, kde uspěje Bitcoin?

Jon Danielsson, který je ředitelem Centra pro systémová rizika na London School of Economics, ve svém pátečním sloupku pro Voxe konstatoval, že pokud Bitcoin uspěje, nebude to pro svět přínosem, ale právě naopak.

Danielsson upozornil, že Bitcoin v tom případě vytvoří novou třídu nejbohatších lidí na světě – budou nimi současné bitcoinové velryby, které budou „soupeřit s králi a císaři, kteří vládli naší říši v minulých stoletích.“

,,Když bitcoinoví aristokraté začnou utrácet své biliony, co to bude znamenat pro nás ostatní? Víme, že takové extrémní úrovně nerovnosti podporují sociální rozdělení a populismus. Bitcoinoví aristokraté se buď stanou rostoucí hrozbou a vláda bude muset reagovat. Buď je bude chránit, nebo na ně bude útočit. Nemůže být však neutrální. Tak či onak, politická a sociální nestabilita se zhorší,“ upozornil.

Za velryby jsou považovány adresy, na kterých se nachází více než 1000 BTC (cca 31% všech BTC se nachází na takových adresách). Většina z nich podle všeho patří institucím a velkým korporacím, ale nacházejí se tam i Bitcoiny patřící prvotním osvojitelům BTC, kteří své úspory nadále drží v této kryptoměně.

Google Finance přidal podporu pro kryptoměny

Malý ale poměrně významný krok pro kryptoměny se udál na platformě Google Finance. Google (abeceda), která měl v minulosti s digitálními aktivy své problémy (blokování reklam s krypto obsahem, problémy YouTuberů) se rozhodl přidat do své finanční platformy podporu pro ticker s cenami kryptoměn. Nově tak můžete v Google Finance sledovat ceny Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu a Bitcoinu Cash.

Problémem pro instituce jsou daně a bezpečnost

Spolupředseda společnosti Galaxy Digital, která patří mezi největší institucionální držitele BTC, Damien Vanderwilt, řekl v rozhovoru pro Bloomberg, že v současnosti jsou největšími obavami firem, které zvažují koupi bitcoinu, obavy z bezpečnosti a daňových povinností. ,,Když si povídáme s institucemi a korporacemi, jako první problém označují bezpečnost. Problémem druhé řady je daňové zacházení s Bitcoinem a způsob, jak je vést v účetnictví,“ uvedl a doplnil: ,,Nejsou to neřešitelné problémy, ale trvá to nějaký čas.“

Vanderwilt zároveň prozradil, že investici o Bitcoinu zvažuje podle jejich odhadů přibližně 5% finančních manažerů v USA, což je číslo, které sedí i s nedávnou studií firmy Gartner.

Etsy do Bitcoinu zatím neinvestuje

Populární internetové tržiště Etsy.com, jehož akcie mají hodnotu 27 miliard dolarů, v roce 2021 podporu pro platby kryptoměnami v čele s Bitcoinem nezavede. Potvrdil to generální ředitel firmy Josh Silverman v rozhovoru pro Yahoo Finance. ,, Musí existovat opravdu mnoho lidí, kteří je budou držet. Nikdy neříkejte nikdy, ale nemyslím si, že rok 2021 bude tím rokem, kdy bychom tomu dali přednost.“

Šéf populární platformy také vyloučil, že by v dohledné době investovali do Bitcoinu. ,,Nemyslím si, že je naším úkolem spekulovat s hotovostí našich akcionářů. Hotovost, kterou má Etsy ve své rozvaze zůstává uchovávána ve velmi bezpečných cenných papírech.“

OLB Group usnadní platby kryptoměnami

Newyorská firma OLB Group oznámila, že za spolupráce s OmniSoft spouští platformu, která usnadní více než 8500 prodejcům v New Yorku přijímat platby kryptoměnou Bitcoin, Etheruem, USDC a DAI. Zákazníci, kteří budou u těchto prodejců platit kryptoměnami si jednoduše skrz aplikaci vyberou kryptoměnu, kterou chtějí zaplatit a skrz platební bránu SecurePay získá prodejce již fiatový ekvivalent zaplacené částky (dojde tedy k automatické záměně krypotměny za dolary).

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co, decrypt.co, cointelegraph.com

Populárne