Connect with us
do workshopu o těžbě kryptoměn

Ethereum

Blockchain může vyřešit problémy Facebooku a Twitteru s moderováním obsahu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

facebook

Spoluzakladatel projektu Aragon Luis Cuende v rozhovoru pro Cointelegraph konstatoval, že technologie, na níž pracují, by mohla mít obrovský přínos pro sociální sítě jako jsou Facebook a Twitter, které zápasí s tím, jakým způsobem mají “regulovat” uživatelský obsah na těchto platformách.

Fakenews či dezinformace patří mezi nejčastější neduhy na sociálních sítích. Bohužel společnost se neumí shodnout na tom, do jaké míry je mazání těchto příspěvků správně. Zatímco jedna strana tvrdí, že jde o tvrdou cenzuru, která je nepřípustná, druhá obhajuje mazání těchto příspěvků tím, že jsou nebezpečné a proto by neměly existovat. Dokud však bude finální rozhodnutí, co s takovými zprávami dělat výhradně na samotném správci sítě, tedy na Facebooku či Twitteru, problém to bude stále aktuální a jedna ze stran bude nadále nespokojená.

Projekt Aragon však mezitím pracuje na technologickém balíku pro decentralizované autonomní organizace (DAO), který je již nyní využívaný v různých DeFi projektech včetně Aave, Curve a mStable a má potenciál i u sociálních sítí. Jde hlavně o jeho koncept tzv. “Virtuálního soudu”, v jehož rámci musí účastníci soudu vložit určité množství kryptoměn jako formu zálohy a následně se podrobit rozhodnutí decentralizovaných porotců.

Stejně jako v případě běžného soudního systému, strana která prohraje má možnost odvolat se na vyšší soud, což je v případě Aragon soud s více porotci. Možností je dokonce obrácení se na “nejvyšší soud”, kde o řešení sporu rozhoduje celá decentralizovaná síť. Je třeba však poznamenat, že jde zatím jen o koncept, respektive beta verzi, v jejímž rámci si účastníci sporů dokázali mezi sebou vyrozumět jen několik základních případů.

Spoluzakladatel projektu Luis Cuende je však přesvědčen, že moderování příspěvků na sociálních sítích za pomoci této technologie, by v budoucnu mohlo mít obrovský přínos. Zatímco v současnosti přímý zásah ze strany Twitteru či Facebooku je vnímán značnou částí lidí jako cenzura, kdyby rozhodovala o osudu takových zpráv decentralizovaným způsobem komunita, celý proces by působil “umírněnější.”

,,Myslím, že o cenzuru se jedná tehdy, když pravidla definuje jen jedna strana. Moderování je tehdy, když existuje konsenzus o pravidlech. Takže pokud by se Twitter nebo Facebook ve skutečnosti řídili způsobem, který by byl pro všechny spravedlivý, mohli bychom kolektivně rozhodovat o tom, co dělat a co ne, abychom se posunuli vpřed. A to se dá implementovat už dnes. Ta technologie tady je …”

Cloudu prozradil, že se šéfem Twitteru Jackem Dorseym, který je známým fanouškem Bitcoinu, o této možnosti ještě nemluvil, ale plánuje tak učinit v dohledné době. Cesta takové technologie k Twitteru je zdá se schůdnější než k Facebooku, jelikož Jack Dorsey sám v minulosti přiznal, že by chtěl, aby se z této platformy stala v budoucnu decentralizovaná sociální síť. Zároveň však není známo, že by Dorsey inklinoval k jiné kryptoměně, než k Bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Bitcoinu může být brzy nedostatek. Přispívá k tomu jejich tokenizace

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

V průběhu roku 2020 se stala populárním trendem takzvaná tokenizace Bitcoinu. Růst popularity tohoto způsobu, jakým je možné převést hodnotu drženého Bitcoinu na Ethereum blockchainu (nebo jiné blockchainy), však může vést až k situaci, kdy se výrazně sníží nabídka Bitcoinu, které budou na prodej.

Nejznámějším typem tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchainu Ethereum. Jeden WBTC se rovná jednomu BTC. WBTC je možné nabýt uzamčením svého BTC pomocí smart kontraktu. Jinak řečeno, pokud máte Bitcoin, můžete za ně tímto způsobem dostat token, který má stejnou hodnotu, ale běží na blockchainu Ethereum. Proč by to však někdo dělal? Nuž hlavně z důvodu, že s takovým “Bitcoinem” se dají využívat příležitosti, které nabízí Ethereum ekosystém. Největší popularitu má v rámci DeFi projektů jako jsou Aave či UniSwap.

Podle portálu CoinMarketCap existuje již 124 766 Wrapped BTC, což znamená, že se celkově takto uzamklo už 124 766 BTC. Nejde však o jediný typ tokenizovaného Bitcoinu. Existuje jich více, přičemž velký potenciál se přisuzuje zejména novému BTCB – což je tokenziovaný Bitcoin na Binance Smart Chaine. Burza Binance podobně jako v případě jiných trendů cítí, že chce hrát důležitou roli i v této oblasti, přičemž využití může najít u projektů jako jsou Beefy, Bakery, Pancake a v protokolu CREAM. V době psaní tohoto článku existuje již 9 600 takto tokenizovaných BTC.

Zároveň je třeba uvést, že vlastní způsoby, jak se budou uzamykat Bitcoiny v rámci smart kontraktů platforem naznačují i ​​další blockchainy – ať už jde o Polkadot nebo Solana.

Čím více Bitcoinů se takto uzamkne, tím bude méně Bitcoinů reálně na prodej. Sníží se tím jejich nabídka, což může mít potenciálně pozitivní vliv na růst jejich hodnoty. Automaticky to však neznamená, že to tak určitě bude.

Co-to naznačil k tomuto tématu Aaron Wright na Twitteru. Uvedl, že aktuálně bylo wrappovaných jen zhruba 0,6% existující nabídky Bitcoinu. Avšak růst tohoto trendu je jednoznačný. ,,Co se stane, když to bude 10%?,” zeptal se.

Na závěr bychom doplnili, že existují teorie, podle kterých by problémy škálování Bitcoinu a jeho drahých transakcí mohla řešit právě jeho tokenizace. Dennodenní platby Bitcoinu by skrz takové wrappované Bitcoiny mohly probíhat na jiných blockchainech, které jsou potenciálně rychlejší a levnější a “tvrdé” platby by se děly přímo na Bitcoinu. Upozorňujeme však, že jde jen o teorii a taková alternativa má množství kritiků.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (23.11.): Bitcoin vzhůru a ADA s ETH míří do bullrunu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

V minulém článku, jsem poukazoval na divergenci mezi cenou a objemy, zároveň divergenci mezi cenou a indikátorem Commodity Channel Index, který měří pohybové momentum. Tato analýza by byla platná, pokud by týdenní svíce nevygenerovala obrovské objemy i volatilitu a neudělala na CCI v týdení periodě nové high. Tato situace vlastně překonala obě divergence a ukončila týdenní svíci ve velmi býčí náladě, tudíž je velká pravděpodobnost pokračování růstového trendu.

BTC/USD

Právě zlomení divergence na týdenním časovém rámci dalo bitcoinu ještě 7-14 dní času na další růst. Bitcoinu se ovšem nepodařilo zlomit divergenci na denní periodě a tam stále hrozí velký výplach, až to velcí hráči utnou. V tuto chvíli při exponenciálním trendu nelze říci, kam až bitcoin doletí, ale očekávám ještě jeden zobáček nahoru, než to praskne.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

V aktuální moment to vypadá, že půjdeme přes 20 000 USD. Jak razantně? Na to si budeme muset počkat. Fomo veřejnosti ještě nezačalo a je dost možné, že se spustí až s průrazem 20 000 USD nebo s vyššími čísly. Už teď je jasné, že kryptoměnový trh začíná být hodně při chuti.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance

Analýza dominance

Na grafu jsem nakreslil dvě situace. Je velmi pravděpodobné, že dominance otestuje support 62 % a následně se od něj odrazí, jako tomu bylo v historii. Následně jsem spíše pro variantu A, že BTC utrhne svoji dominanci a poletí nahoru. Ovšem celá situace bude velmi citlivá, protože s poklesem altcoinů malý stačí přesun kapitálu a to zapříčiní extrémní nárůst cen altcoinů. Kdyby nastala varianta B, tak přijde altseason. Nyní mají altcoiny ještě pár týdnů šanci na růst cen.

ETH/USD

Ethereum k bitcoinu udrželo uptrend a celá konstrukce míří do exponenciálního rozjezdu. Ethereum by mělo dojet až do 750 – 800 USD. Pokud by exponenciální křivka chtěla opravdu vystřelit, tak další rezistence je až kolem 1 000 USD. Ethereum na rozdíl od bitcoinu má opravdu čistý korekční graf.

Graf ethereum

Graf ethereum

ADA/USD

Cardano nemá tak čistý graf jako ehtereum, ale jeho křivka nám říká jasnou rozjezdovou plochu pro budoucí bullrun.  Nyní očekám dotek rezistence na 0,18 USD, kde by mohlo přijít nějaké to cuknutí a reakce, kterou by mohlo high posledního swingu udržet (0,15 USD). Na rozdíl od etheru má Cardano mnohem delší a zploštěnou rozjezdovou plochu, proto můžeme předpokládat, že finální výstřel cardana bude mnohem ziskovější než třeba u etheru.

Analýza Cardana

Závěr analýzy

Kryptoměnový trh mi dělá aktuálně radost. I přestože se mi nyní na bitcoinu tolik nedaří, tak ziskovost na těžbě nám krásně roste a swingové obchody s altcoiny výborně navyšují naší ziskovou křivku. Je dobře, že altcoiny se odrazily ze dna při stagnaci ceny bitcoinu. Je to upřímně dříve než jsem očekával, neboť altcoiny mohly začít růst až třeba po výrazném poklesu ceny BTC. Ten trh je nyní živý a vypadá do konce roku zajímavě. O to více se těším na rok 2021/2022, kdy pravděpodobně zažijeme další bullrun kryptoměnového světa spojeného s příchodem státních virtuálních měn.

Pokud chceš mít TOP informace o dění v kryptoměnovém světě a možné vstupy právě do altcoinů, přidej se do naší party. Kromě mnoha návodů a videí, máš u zlatého členství 50% slevu a přístup do úzké a klidné tradingové komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: ATH Bitcoinu vs. altcoiny, Čína opět hajpuje BTC a kupuje ho i mexický miliardář

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptonews piatok

Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní. Dočíst jste se o nich mohli tradičně i na naší stránce Kryptonovinky.sk, ale pokud vám něco uniklo, v dnešním videu se dozvíte i o tom, že Bitcoin vytvořil nové ATH v kapitalizaci, že těžařům se už daří tak jako před květnovým halvingem, a o tom, jak Čína hajpuje Bitcoin. Dozajista zajímavým tématem je i kritika Bitcoinu v amerických médiích či informace, podle níž do BTC investoval už i respektovaný mexický miliardář. Nepřehlédněte ani novinky o Ethereum 2.0 či výsledky průzkumu o kryptoměnách mezi milionáři.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Až 10 kryptoměn je lepších než Bitcoin, tvrdí čínský CCID

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína CCID

Po delší době spatřil světlo světa aktualizovaný žebříček nejlepších kryptoměn, který zveřejňuje Čínské ministerstvo průmyslu a technologie (CCID). Ani jeho nejnovější vydání nemění nic na tom, že Bitcoin “dle Číny” mezi nejlepší kryptoměny zdaleka nepatří.

Zatímco Bitcoin atakuje svá historická cenová maxima, o čem může drtivá většina ostatních kryptoměn jen snít, CCID si nemyslí, že Bitcoin je tou nejlepší kryptoměnou. Dokonce se nevešel ani do první desítky. V nejnovějším vydání žebříčku je totiž až na 11. příčce.

CCID tradičně hodnotil kryptoměny podle tří základních kritérií – technologie, aplikace (použitelnosti kryptoměny) a kreativita. Technologie kryptoměny má však největší váhu – celkové skóre totiž ovlivňuje až ze 65%. Aplikace kryptoměn má 20% váhu a kreativita 15%.

První místo opět patří kryptoměně EOS, což je v případě tohoto žebříčku absolutně běžné. EOS získal 104.5 bodu v kategorii technologie, přičemž v tomto směru ho překonal jen třetí IOST. Více bodů než IOST však získal v ostatních dvou kategoriích. Na druhém místě skončilo Ethereum, které má prý horší technologii než EOS, ale lépe si vede v aplikaci a kreativitě.

Následoval čtvrtý Tron, pátý Dash, šestý BitShares, sedmý Cosmos, osmé NEO, devátý Stellar a desátý GXCChain.

Celkové pořadí můžete vidět na přiloženém obrázku:

Pokud jde o Bitcoin, ten si oproti srpnovému vydání polepšil o tři příčky, když poskočil ze 14. pozice na 11. místo. Oproti srpnu z první desítky vypadlo hned několik kryptoměn – XRP, Bitcoin Cash, litecoin, Cardano, Chainlink, Polkadot a Binance Coin.

My doplňujeme, že ratingy kryptoměnám uděluje i americká ratingová agentura Weiss Crypto. Ta se však na kryptoměny dívá zdá se dost odlišně. Nejlepší je podle ní totiž Ethereum s malým náskokem před Bitcoinem. Následují XRP, Litecoin a Stellar. Podle adopce je nejlepší Bitcoin následujíc Ethereum a Ripple a podle technologie vede Cardano před Tezos a Cosmos.

zdroj: dailyhodl.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Odloží se Ethereum 2.0? Buterin odpověděl komunitě, slibuje velký pokrok

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin

V době psaní tohoto článku je naplněn plán, v rámci kterého je nutné uzamknout před spuštěním nové generace Ethereum 2.0 s označením “fáze 0” alespoň 524 288 ETH sotva z 20%. Hlavní představitel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin však uklidňuje komunitu a mluví o úžasné budoucnosti tohoto projektu.

Původní plán pro spuštění “Ethereum 2.0 fáze nula” a s ním souvisejícího stakingu byl nastaven tak, aby se do 24. listopadu uzamklo skrz depozitní smlouvu minimálně 524 288 ETH a zapojilo se alespoň 16 384 validátorů (do stakingu je možné se zapojit pokud máte alespoň 32 ETH). Pokud by se podařilo tento cíl naplnit, 1. prosince by se spustila “fáze 0” a tedy staking. Nyní, když je už téměř jistě, že se tento cíl včas naplnit nepodaří je pravděpodobnost odložení na pozdější měsíce obrovská, což vyvolává mnohé otazníky.

Proč cíl selhává?

Důvody, proč hodleři ETH zatím nepřistoupily k uzamčení svých etherů jsou různé. Někteří možná jen čekají na “deadline” a mezitím své ethery aktivně používají. Jiní je uzamknout ani neplánují, protože chtějí být kdykoli připraveni s nimi manipulovat (na platby, prodej, v DeFi sektoru …). Nuž a někteří prostě možná jen nevěří vývojářům natolik, aby toto “riziko” podstoupili. Všechny tyto důvody mají základ v jedné důležité věci – uzamčením mincí přes depozitní kontrakt ztrácejí majitelé těchto ETH možnost s nimi manipulovat, dokud se nedokončí další fáze Ethereum 2.0. A to je otázka ne měsíců, ale let. Mezitím se jim sice budou uzamčeny ethery díky stakingu “úročit”, ale fakt, že s nimi nemohou zacházet, je do značné míry odrazující.

Buterin naznačil řešení

Vitalik Buterin během AMA na Redditu (rubrika, v jejímž rámci jsou kladeny respondentovi komunitní otázky) naznačil, že požadovaný limit uzamčených etherů a počtu validátorů může být při počáteční fázi 0 nakonec v případě potřeby i snížený. Lídr Ethereum, který sám uzamkl 3 000 ETH, zároveň odpověděl na hypotetickou otázku, co by se s těmito kryptoměnami stalo, kdyby se náhodou nová generace Ethereum 2.0 nikdy nedokončila. V tom případě by podle něj došlo k hardforku, který by je uvolnil a vrátil jejich původním majitelům.

Vitalik zároveň komunitu ujistil, že jejich práce na novém ekosystému pokračuje rychlým tempem. Přislíbil, že nebude trvat dlouho, než si Ethereum bude užívat transakce v rychlosti 100 000 TPS, čili 100 000 transakcí za sekundu. Pomalé transakce jsou jedním z největších problémů současného blockchainu Ethereum první generace, který je domovem pro většinu decentralizovaných projektů, ale špatné škálování způsobuje, že tyto projekty mají omezené možnosti rozvoje a adopce pro pomalé a nákladné transakce.

zdroj: fxstreet.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Bitcoin je blízko. Kolik ale ztrácejí na ATH altcoiny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Altcoiny ATH

Tím, že Bitcoin tento týden poprvé od závěru roku 2017 překonal cenu 18 tisíc dolarů, se výrazně přiblížil svým rekordním hodnotám. V tomto článku jsme se však podívali na to, jak se daří v tomto směru ostatním kryptoměnám.

Zatímco Bitcoin v době psaní tohoto článku, kdy se obchoduje kolem ceny 17 800 USD, dělí od historického maxima (20 089 USD) zhruba 11,6%, ostatní altcoiny jsou svým rekordním hodnotám vzdáleny mnohem výrazněji.

Tyto altcoiny musíme v první řadě rozdělit do dvou kategorií – na ty, které se obchodovaly již koncem roku 2017, kdy vrcholil předchozí bullrun a ty, které ne. I díky tomu mohou být tyto údaje poněkud zkreslené.

Například bilance Polkadot či Chainlink (-31,7% resp. -32,4%) nevypadají až tak katastrofálně, ale jde o kryptoměny, které nezažily největší bullrun na přelomu let 2017 a 2018, kdy hodnoty altocoinů, za nimiž bylo v té době minimum reálné práce (a dá se říci jen přísliby o tom, co dokážou v budoucnu), nabíraly nereálné absurdně nadhodnocené ceny. I proto se mnohé z nich dostaly v onom období na hodnoty, které jsou jim dnes na míle vzdálené a je možné, že je už nikdy nezopakují.

Druhé Ethereum, do kterého se vkládají stále velké naděje, ztrácí aktuálně vůči svému maximu 1421 dolarů až 66,7%. Možná se to zdá být mnoho, ale ve srovnání s většinou altcoinů, které zažily minulý bullrun, je to ještě výborná bilance.

Příkladem toho je XRP, které bylo v onom období jasnou trojkou na trhu a na krátký čas předběhlo i Ethereum. Hodnota této kryptoměny, za níž stojí firma Ripple, je však aktuálně o 91% nižší, než byl její strop 3,29 USD.

O nic lépe na tom není litecoin, který ztrácí na své ATH 80%. Podobně katastrofálně jako XRP jsou na tom i Bitcoin Cash (-93,8%), Cardano (-91,8%) či EOS (-88,7%).

Zajímavou výjimkou v tomto směru je nativní token burzy Binance s názvem Binance Coin, který existoval již v předchozím bullrunu, ale  od maxim ho dělí jen 28,4%. Tento token si své ATH totiž mírně překvapivě vytvořil až začátkem léta 2019 na rozdíl od drtivé většiny kryptoměn, které vznikly v roce 2017 a dříve. Binance Coin je silně centralizovaná kryptoměna, která má však své kouzlo v tom, že patří největší burze Binance a využívá se mimo jiné na snižování poplatků za obchodování ve všech jejích produktech, kterých je opravdu požehnaně. I proto ji dodnes drží ve svém portfoliu mnoho spekulantů.

Zda se podaří výše zmiňovaným kryptoměnám někdy napodobit své dosavadní ATH opravdu nevíme. Některé z nich od roku 2017 toho hodně nepředvedli ani z pohledu vývoje, u jiných se čeká na dokončení slibovaných věcí a je otázkou, zda a v jaké kvalitě je dodají.

Altcoiny, pokud vůbec, budou pravděpodobně čerpat zejména z přílivu retailového kapitálu, který současný růst hodnoty Bitcoinu nepohání. Nezkušení investoři totiž mohou být náchylnější investovat do rizikovějších kryptoměn s větším potenciálem růstu, než do ověřeného, ale robustního Bitcoinu, který ani kdyby naplnil ty nejšílenější očekávání pravděpodobně nedokáže udělat procentně tak velké zhodnocení, jako rizikový nejistý altcoin, kterému se může vlivem FOMO “zadařit” .

Pokračovat ve čtení

Ethereum

DeFi potřebuje více, než nabídne Ethereum 2.0, tvrdí Bankman-Fried

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

defi-bublina

Zakladatel a generální ředitel kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried si myslí, že Ethereum není schopno absorbovat budoucí poptávku po decentralizovaném financování (DeFi) a to dokonce ani po přechodu na novou generaci Ethereum 2.0.

Bankman-Fried mluvil o tomto tématu s Camilla Russo v rámci podcastu Defiant Podcast. Během něj konstatoval, že Ethereum nyní zpomaluje vývoj DeFi sektoru a pravděpodobně jediným způsobem, jak tento problém vyřešit, bude přechod na jiné blockchainy.

Šéf burzy FTX poznamenal, že ve hře je i možnost, že bude nutné vymyslet pro DeFi něco zcela nové a bodu, kdy se budou muset definitivně rozhodnout, zda budou pokračovat na Ethereum nebo zvolí jinou cestu, se pravděpodobně nevyhnou. Zároveň uvedl, že v DeFi sektoru se stalo už několikrát, že se vymyslel koncept, ze kterého byla komunita opravdu nadšená, ale okamžitě se zjistilo, že pro jeho funkčnost by muselo Ethereum škálovat mnohem lépe a tak v současnosti je jeho realizace nereálná.

Bankman-Fried tvrdí, že z tohoto důvodu zkoumali více než 30 různých blockchainů, ale ani jeden nesplnil jejich požadavky. I z toho důvodu založili nový DeFi projekt s názvem Serum, který je postaven na blockchainu Solana pro jeho rychlost a infrastrukturu.

DeFi podle jeho názoru bude jednoho dne aktivně používat miliarda lidí, což znamená, že blockchainy budou muset dramaticky zvýšit své škálovací možnosti. Domnívá se, že stačit nebude ani úspěšné dokončení generace Ethereum 2.0, v souvislosti s nímž se hovoří o přibližně 100x až 1000x vyšší rychlosti. ,,Nejen stokrát rychlejší než Ethereum, my potřebuje miliónkrát rychlejší blockchain než Ethereum,” upozornil.

Problémy Ethereum se příchodem DeFi éry zviditelnily, protože vyšší počet transakcí vedl k přetížení mempoolu a růstu transakčních poplatků, které se dostaly do dvouciferných čísel. To je pro rozvoj nového segmentu absurdně vysoký poplatek.

Opačný názor má ředitel DappRadar Jon Jordan, který si myslí, že když se dokončí Ethereum 2.0, pro DeFi sektor to bude skutečné vítězství, které rozšíří jeho možnosti. Nám nezbývá než dodat, že miliarda uživatelů, o níž hovoří Bankman-Fried je zřejmě ještě v nedohlednu a tak nezbývá než doufat, že až přijde taková masová adopce, tak budou existovat řešení, které tyto poptávky hravě zvládnou.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Depozitní kontrakt Ethereum 2.0 zatím naplnil pouze 10% potřebné kapacity. Stihne to?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum

Už minulý týden jsme informovali, že započal odpočet do spuštění nové éry Ethereum 2.0. Stalo se tak spuštěním tzv. depozitní smlouvy, která umožňuje uzamknout ETH ze současného Ethereum blockchainu na ETH 2.0.

Podmínkou pro spuštění “Ethereum 2.0 fáze 0” je, aby se sedm dní před 1. prosincem, tedy do 24. listopadu 2020, uzamklo skrz depozitní smlouvu alespoň 524 288 ETH, což je v době psaní tohoto článku kolem 230 milionů dolarů v ETH. V současnosti je však zatím uzamčených jen kolem 53 000 ETH, tedy přibližně 10% požadované hodnoty, což naznačuje, že by se tento cíl nemuselo podařit splnit včas. Mírný optimismus však vlévá skutečnost, že každým dnem je uzamčených více ETH a tudíž tento proces má rostoucí trend.

Problémem započetí stakingu na Ethereum 2.0 skrz depozitní smlouvu je to, že vlastníci těchto ETH nevědí, kdy se opět ke svým penězům dostanou. Výběr ETH bude totiž možný až po spuštění fáze 1, možná až fáze 2. Jejich dokončení se odhaduje na roky, přičemž ty optimističtější scénáře hovoří o roku 2022. Odhadované zhodnocení stakingu se přitom odhaduje pod 10% (toto číslo však dopředu nikdo nezná) .

Tyalor Monihan, který je zakladatelem webu mycrypto.com realizoval na svém Twitteru, kde má přes 20 tisíc followerů, nezávislou anketu, v níž se zeptal lidí, zda by vložili své peníze na bankovní účet, pokud by jim bylo slíbeno zhodnocení 3 až 7 procent, ovšem nemohli by se dotknout svých peněz minimálně 2 roky a možná i více. 48% lidí odpovědělo ne a 36% uvedlo ano. Touto anketou chtěl poukázat na to, že mnozí držitelé ETH pravděpodobně váhají, zda se mají do stakingu zapojit a zda nebude lepší počkat pro jistotu na fázi 1 respektive fázi 2.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Může Polkadot ohrozit dominanci Ethereum?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Polkadot Ethereum

Mezi potenciální hlavních konkurenty Ethereum se stále více řadí kryptoměna Polkadot, která patří z pohledu růstu své hodnoty mezi největší vítěze roku 2020. Popularita Polkadot roste vedle toho, jak stoupá poptávka po decentralizovaném blockchainu, který má schopnost pokrýt poptávku po vysokokapacitním rychlém škálovači řešení pro smart kontrakty .

Mezi projekty, které by v tomto směru mohly potenciálně konkurovat Ethereum se suverénně největší základnou vývojářů, ale s problémy se škálováním, patří i Cosmos, Tezos či Cardano, ale stále větší pozornost se soustředí právě na Polkadot.

Jak poznamenává portál Cryptoslate tento projekt má totiž velmi podobný koncepční návrh infrastruktury jako Etheruem 2.0 neboli nová generace Ethereum, jejíž počáteční fáze s označením fáze 0 se spustí pravděpodobně již tento rok (fáze 0 nabídne možnost stakingu ETH skrz depozitní smlouvu, avšak ne smart kontrakty pozn. red.).

Analytik Delphi Digital Ashwath Balakrishnan konstatoval, že u Ethereum 2.0 a u Polkadot existuje mnoho podobností právě v souvislosti s extrémně důležitým tématem škálování, tedy rychlé, instantní a nízko nákladové realizace transakcí. Obě řešení totiž rozdělují svou blockchain síť na několik dalších částí, aby se stalo ověřování těchto transakcí efektivnější.

V případě Ethereum 2.0 se počítá s rozdělením blockchainu na 64 různých “kusů”. Tyto kusy se nazývají Shardy, které budou mezi sebou komunikovat pomocí tzv. Beacon chai. Jde o systém nazývaný sharding, který má optimalizovat, jak bude Ethereum zpracovávat informace. Zjednodušeně řečeno namísto toho, aby celá komunita zpracovávala všechny informace společně, ověřená komunita nebo ověřovatel bude ověřovat data konkrétního Shardu.

Balakrishnan na margo toho poznamenal, že Relay Chain od Polkadot je v tomto směru koncepčně velmi podobný. ,,Relay Chain od Polkadot je podobný Beacon chai, protože vytváří infrastrukturu pro blockchainy na komponentě Substrate pro bezproblémové připojení k Polkadot. Tyto nezávislé blockchainy se jmenují parachainy. ”

Problémem Polkadotu může být podle něj fakt, že ačkoliv jde o technologii, která působí velmi zajímavě a kvalitně, je v rané fázi řízení. Velkou překážkou může být i spuštění Ethereum 2.0, které započne pravděpodobně již v prosinci, pokud se podaří skrz depozitní smlouvu uzamknout na Ethereum 2.0 vklady v hodnotě 524 288 ETH a to do 24. listopadu.

Pokud se totiž vývojáři Ethereum rozhodnou zamknout své ETH skrz tuto depozitní smlouvu, prakticky se rozhodnou pro dlouhodobý pobyt na blockchainu Ethereum. Pokud ne, jejich potenciální přechod na Polkadot by mohl být reálnější.

,,Design Polkadot je velmi elegantní a opravdu dobře řešený problém se škálovatelností. Existují tu však nějaké otazník. Zaprvé jeho on-chain government (vláda) je zatím neověřená časem a mladá. Decred a Tezos již nějakou dobu toto řeší a zatím nedosáhly takového úspěchu, jako si fanoušci těchto projektů představovali. Za druhé, vrstva pro aplikace je rekreací Ethereum. S vylepšeným škálováním na Ethereum prostřednictvím L2S a ETH 2.0 bude zajímavé sledovat, zda bude existovat skutečný katalyzátor pro vývojáře, aby zcela migrovali na Polkadot nebo vytvořily zrcadlovou instanci svých protokolů na Polkadot,” vysvětlil svůj názor.

K tomuto konstatování nezbývá dodat snad nic jiného než jen to, že Ethereum navzdory svým problémům se škálováním a odkládáním spuštění éry Ethereum 2.0 zatím nenašlo na trhu konkurenci v podobě blockchainu, který by poskytl v decentralizovaném prostředí takové možnosti vývojářům, než Ethereum. Polkadot je však rozhodně jedním z kandidátů, který má jakousi šanci toho dosáhnout.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-raketa

Bitcoin dosáhl tento týden nejvyšší ceny od 8. ledna 2018 a několik fundamentů naznačuje, že jeho růstový cyklus je jen na začátku. Pozornost si kromě něj tento týden žádá i Ethereum či Cardano. Přinášíme tradiční víkendový souhrn TOP zpráv posledních sedmi dny.

Bitcoin

Přestože cena Bitcoinu v posledních dnech krásně roste, skutečného bullrunu jsme se ještě prakticky ani nedočkali. Minimálně tak to tvrdí článek portálu Cointelegraph, který vyjmenoval 5 důvodů, které naznačují, že jsme zatím jen v počáteční fázi celého růstového cyklu. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Populární DCA model (dolar-cost average) je podle svého partnera Buffetta nejlepší volbou, kterou mohou v tomto období zvolit investoři v mladém věku. Ačkoli nejslavnější hodnotový investor známý také pod přezdívkou “Věštec z Omahy” není fanouškem Bitcoinu, tento přístup se jeví být skvělou volbou i při investování do do něj. Více se dozvíte zde.

Firma Grayscale, která je již nyní jednoznačně největším institucionálním držitelem Bitcoinu, by mohla při svém tempu akumulace BTC dosáhnout už letos milníku 500 000 BTC. No a pokud by v tomto tempu pokračovala i v roce 2021, tak jeho koncem by mohla mít pod kontrolou až 5% celkové nabídky Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Zatímco se radujeme z růstu ceny, jeden ukazatel se jeví být méně optimistický. V průběhu tohoto týdne se totiž prudce propadla mining difficulty (obtížnost těžby), která souvisí s hashrate. Šlo dokonce o druhý nejvýraznější propad této metriky za posledních 10 let. O tom proč je to důležité se dočtete v tomto článku.

Podle ratingové agentury Weiss Ratings je nejlepší kryptoměna Bitcoin. Cardano je zas top kryptoměna z pohledu technologie, ale selhává v adopci a “tržním momentu”. Více o aktuálním pořadí se dočtete zde.

TIP: O růstu ceny Bitcoinu a její udržitelnosti, propadu mining difficulty se více dozvíte také v tomto videu:

Altcoiny

Významný okamžik nastal u kryptoměny Ethereum. Spuštění její nové generace Ethereum 2.0, konkrétně “fáze 0”, se totiž konečně blíží. Podrobnosti o oznámení depozitní smlouvy, která umožní staking a spuštění odpočtu do zahájení tohoto procesu se dočtete zde.

Cardano spustilo takzvaný Marlowe Payground, který umožňuje i vývojářům jen s malými programátorskými zkušenostmi vytvářet smart kontrakty a to v rámci testovací verze před spuštěním éry Goguen. Více se dočtete zde.

Charles Hoskinson, který je hlavním představitelem Cardano a zároveň lídrem firmy IOHK hovořil o dalších plánech Cardano, přechodu na éru Goguen a také prozradil několik důležitých termínů. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Kryptoměna XRP se netěší očkovávané adopci bankami. O důvodech, proč progres tohoto projektu není tak velký, jak očekávalo mnoho fanoušků této kryptoměny, mluvil technologický ředitel firmy Ripple David Schwartz. Více se dočtete zde.

Na decentralizované burze Uniswap se jednomu z traderů “podařilo” zaplatit poplatek 9500 dolarů (23 ETH) za realizaci transakce v hodnotě 130 dolarů. Jak se mohl vůbec tento omyl stát a proč tvrdí, že si tím pokazil celý život, se dozvíte zde.

Mohlo by vás zajímat

  • Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagerdeová vyzvala na veřejnou diskusi o možné digitální verzi eura (CBDC). Více informací najdete zde.
  • Společnost PayPal, která minulý týden potvrdila, že vstoupí do sektoru kryptoměn, odhalila své další plány v tomto sektoru a také potvrdila, že její kryptoslužby už využívá přibližně 10% jejích amerických zákazníků.
  • Prohlížeč Brave, v jehož rámci je možné využívat i nativní token Basic Attention Token (BAT), dosáhl dalšího významného milníku v podobě 20 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Podrobnosti se dozvíte zde.
  • Známý bitcoinový býk Jack Dorsey si obhájil svou pozici CEO společnosti Twitter, kterou zakládal. Dorsey je také zakladatelem a CEO firmy Square, která nedávno nakoupila 50 000 BTC
  • Z burzy Binance odešel největší obnos Bitcoinů v její historii. Podrobnosti čtěte zde.
Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-