Connect with us

Bitcoin

Budoucí ministryně financí USA Yellenová je z kryptoměn znepokojená

Zveřejněno

Yellenová

V souvislosti s výměnou hlídky v Bílém domě se neustále spekuluje, jaký dopad na svět kryptoměn bude mít nová vláda Joea Bidena. Už včera jsme psali, že šéfem Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) by se měl stát Gary Gensler, který Bitcoinu opravdu rozumí a jeví se to být tedy jako dobrá zpráva. Názor na kryptoměny Janet Yellenové, která se stane Ministryní financí, však může být oproti Genslerovi výrazně odlišný.

Bývalá šéfka FEDu (americká centrální banka) a horký kandidát na pozici odcházejícího Stevena Mnuchina, hovořila o kryptoměnách během virtuálního online rozhovoru Finančního výboru senátu USA v rámci tématu, které se týkalo proti financování terorismu a praní peněz. Konkrétně je zmíněna v momentě, kdy se jí senátorka Maggie Hassanova z New Hampsihre zeptala, co říká na tuto nově vznikající technologii, kterou používají teroristé k financování svého fungování.

Yellenová reagovala takto: ,,Musíme zajistit, abychom se uměli vypořádat s problematikou financování teroristů, kteří změnili způsoby vedle příchodu nových technologií. Kryptoměny jsou v tomto obzvlášť důležité. Myslím si, že mnoho z nich se používá přinejmenším v transakčním smyslu hlavně k nedovolenému financování a myslím si, že musíme opravdu zkoumat způsoby, jak můžeme jejich používání omezit a zajistit, aby k praní peněz nedocházelo v rámci těchto kanálů.“

Pokud Yellenovou schválí senát, stane se vůbec první ženou která povede ministerstvo financí USA. Kryptoměny dosud však nezmiňovala s výjimkou jednoho krátkého konstatování z roku 2018, kdy je označila za „cokoliv, jen ne užitečné.“

Někteří analytici se domnívají, že její vyjádření, z nichž bylo vyňato zejména to, že kryptoměny se používají ve velkém na nelegální činnost, mohly ovlivnit cenu Bitcoinu v předešlých hodinách. Na druhou stranu Yellenová naznačila, že Kongres bude muset co se týče fiskálních stimulů pro ekonomiku za nové vlády Joea Bidena jednat „ve velkém“. Dá se tedy očekávat, že do ekonomiky opravdu budou proudit nové miliardy dolarů, což může být pro cenu Bitcoinu silným bullish signálem.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne