Connect with us

Cardano

Cardano (ADA) pokročilo v marketingu. Potvrzují to čísla a nové iniciativy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Cardano

Cardano (ADA) nepatří mezi kryptoměny, o kterých by se psalo velmi často. Mnozí investoři tohoto projektu by proto ocenili, kdyby fungoval marketing Cardana na lepší úrovni.

Jak píše portál Cryptoslate.com, některé důvody toho, že se o Cardano nepíše v souvislosti s různými marketingovými činnostmi, mohou být i ideologické. Přece jen za tímto projektem stojí zejména vědci, na rozdíl od marketingového “mága” Justin Suna a jeho Tronu (TRX).

Druhý důvod však může souviset s vnitřními konflikty v rámci nadace Cardano, která vedle IOHK a Amurgu patří mezi hlavní řídící orgány, které stojí za vývojem této kryptoměny. Právě Cardano Foundation má odpovědnost za marketing a propagaci značky. Až do posledních měsíců však podle komunity v tomto směru selhávala.

Komunita okolo Cardano dokonce uspořádala v druhé polovině minulého roku petici za odvolání předsedy Cardano Foundation Michaela Parsonsa. Vybrali se tisíce podpisů. Zakladatel Cardana Charles Hoskinson a CEO Ken Kodama proto souhlasili, že nadace projde restrukturalizací a Parson ze své pozice rezignoval.

Věci se hýbou správným směrem

Je potřeba přiznat, že povědomí o Cardano v posledních měsících konečně výrazněji roste. Potvrzuje to několik statistik:

  • Návštěvnost portálu cardano.org stoupla z 200 000 uživatelů v únoru na 400 000 v dubnu 2019. Během stejného období stoupla návštěvnost konkurenčních stránek Tron.network z 270 000 na 280 000 a EOS.io z 210 000 na 230 000
  • Na Redditu stoupl od ledna počet followerů skupiny r/Cardano z 50 000 lidí na 73 000 lidí
  • na Twitteru měl profil @Cardano průměr 1000 nových followerů měsíčně. Aktuálně narostl tento měsíční průměr na přibližně 2500 nových lidí

7. května Cardano přislíbilo, že bude usilovat o zlepšení své komunikace s komunitou a zároveň se bude snažit zvýšit transparentnost procesu vývoje. Mělo by jít zejména o tyto kroky:

  • Aktualizace Roadmapy na Cardano.org s podrobnějšími informacemi a jednoznačnějším způsobem sledování vývoje
  • Pravidelné rubriky AMA (Ask me anything) každý měsíc. Během nich se budou moci členové komunity ptát hlavních představitelů projektu své otázky
  • Interní zprávy o aktuálním stavu a ukázky produktů formou zprávy, které budou publikovány každý týden

Cardano je považováno za jeden z nejnadějnějších kryptoprojektů, ale z marketingového pohledu je o této kryptoměně slyšet mnohem méně, než například o kontroverzním Tronu. Zdá se, že iniciativa komunity přispěla k tomu, že se to změní, což může přispět k rychlejšímu získávání nových investorů.

Už tento víkend vám přineseme zajímavý rozhovor o Cardano s odborníkem na tuto kryptoměnu Jaromírem Tesařem. Nezapomeňte nás sledovat na kryptonovinky.skkryptonovinky.com (česká verze).

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza altcoinů (29.5.): Ethereum, Litecoin, Cardano, TRX a XRP

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné analýzy vybraných altcoinů. Dnes se na některé podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

My se dneska v analýze podíváme na možné pokračování růstových kanálů u highcaps altcoinů, které by tento rok měly růst rychleji, než samotný bitcoin. Aspoň to tak po halvingu bývá, že highcaps vůči bitcoinu přidávají lehká procenta, která pak vyústí v exponenciální rallye. Pak se přidávají později i další altcoiny.

Kapitalizace altcoinů

Právě se nacházíme na důležité denní rezistenci, která zatím nebyla překonána. Navíc moc místa k horní trendovce nezbývá. Já očekávám návrat kapitalizace altcoinů na 75 mld. USD. To znamená spíše negativní měsíc červen, co se týče zisků na altcoinech. I pohybové indikátory jsou aktuálně překoupené, chce to korekci a na rallye, kde by se ignorovaly indikátory to opravdu ještě není.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Ethereum

Ethereum vůči bitcoinu se mi líbí, hlavně ten akumulační výběžek mezi 0,03 – 0,035 sts. Tam se bude ethereum vracet. Nyní kdyby vystřelilo nahoru, tak by se jednalo o zrychlenou konstrukci. To mi přijde zbytečné a očekávám ještě sražení dolů, než přijde ten pohyb na výběžek. Opět CCI aktuálně překoupené. Na druhou stranu nikde není psáno, že nemůže přijít pohyb rovnou. Být na to ve scénářích připraveni.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Litecoin

Litecoin osobně vidím jako nejhorší možný graf na spekulaci highcapovým altcoinů. Nahoru jde velmi pomalu a navíc má před sebou velmi silnou rezistenci. Tento altcoin je v jasném medvědím trendu, kde si tím pomalým pohybem vzhůru vystřelil na denním časovém rámci CCI pekelně vysoko. Tohle je zralé na další pohyb dolů.

Analýza LTC/BTC

Analýza LTC/BTC

Cardano

Cardano díky spuštění Shelley zvedlo razantně svoje objemy s úprkem vzhůru. Nyní jsme téměř bez korekce a je zajímavou otázkou, jestli korekce vůbec přijde. Hrozí totiž až výstřel na akumulační výběžek 1100 sts. Pokud by to Cardano zvládlo, dovolil bych si říct, že tu máme nový velký uptrend. Já jsem k tomu průrazu nahoru zatím skeptický a spíše jsem přikloněný ke korekci. Na pohybových indikátorech už vzniká divergence. Pokud přijde korekce všeobecně na altech, tak Cardano poletí prudce dolů kvůli prodeji spekulantů, kterých tam nyní bude opravdu hodně.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Tron

Tron se nachází těsně od akumulační zóny, proto věřím, že v následujících hodinách dojede tento pohyb až na 185 – 190 sts. Určitě zajímavý pro nějaký ten obchod s pákou.

Analýza TRX/BTC

Analýza TRX/BTC

XRP

Analýzu XRP vidím podobně jako u litecoinu. Graf je ve velmi nepříjemné medvědí náladě. Na přelomu června došlo k zásadnímu odmítnutí ceny a gravitace je tu velmi silná. Pro nějaký vstupy bych určitě ještě počkal, pokud člověk nenakupuje pravidelně každý měsíc.

Analýza XRP/BTC

Analýza XRP/BTC

Závěr analýzy

Aktuálně již nejsme zastáncem agresivních nákupů altcoinů. Mince bitcoinu jsme na altcoinech rozmnožili a nyní budeme spíše vyčkávat na další pohyb bitcoinu. Očekávám spíše sražení cen altcoinů v blízké době.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Charles Hoskinson nechápe, proč Vitalik Buterin ignoruje Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin, Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, který stál při vzniku Ethereum (ETH) a aktuálně stojí v čele Cardano (ADA), Přiznal, že ho mrzí ignorance Vitalika Buterina (ETH) vůči jeho projektu, přestože k jiným konkurenčním blockchainům se vyjadřuje poměrně často.

Přitom všechny případy použití, které vyvinulo Cardano, si může osvojit i Ethereum,pProtože celý ekosystém je open-source.

,,Nežiji v jeho mysli, takže nevím, proč nikdy nezmiňuje náš projekt. Je to jeho rozhodnutí, že to nedělá. Je to jen škoda pro jeho ekosystém, protože v Cardano je mnoho nápadů, které by mohly být pro Ethereum velmi užitečné. Vedoucí představitelé Ethereum se rozhodli být před tím slepí a nikdy nepoukazovat na naší technologii, nebo naše dokumenty, ledaže by je chtěli zkritizovat, vše čeho tím dosáhnou je to, že brání, aby těmto myšlenkám poskytli hodnotu. Nemáme na ty věci patenty, je to celé open source a Ethereum je větší než jen Vitalik.”

Hoskinsona také mrzí, že vedle toho se Buterin vyjadřuje k jiným projektům. Naposledy to udělal na Twitteru, kde napsal: ,,EOS je zajímavý projekt. Možná Tezos. Ale existují ještě nějaké jiné zajímavé projekty?”

Lídr Cardano se domnívá, že Vitalik je určitým způsobem velmi podobný Elonu Muskovi. ,,Má velký ekosystém. Je velmi mladý. Učí se, jaké je to být generálním ředitelem a dělá spoustu věcí vlastním způsobem. A nemůžete zpochybňovat, že je úspěšný. Takže kdoví. Možná je to nový způsob podnikání. I Elon Musk má svébytný jedinečný způsob interakce s lidmi a u něj to funguje docela dobře.”

Rozhovor Cointelegraphu s Hoskinsonem byl dělán 18. května, ale publikovaný byl až později. K Buterinovi se však donesla tato vyjádření a proto se 22. května vyjádřil ke Cardano na Twitteru svým svérázným způsobem, když napsal stručně: ,,Tímto se vyjadřuji ke Cardano. “

Vztah mezi Buterinem a Hoskinsonem je již několik let na bodu mrazu. Podle všeho Buterin nedokáže Charlesovi odpustit, že opustil projekt a rozhodl se založit si vlastní. Tento vztah tedy neříká nic o kvalitách jednotlivých projektů, které si mohou být v budoucnu možná největšími konkurenty. Cardano se totiž pomalu ale jistě blíží k tomu, že může být její technologie pro Ethereum vážným soupeřem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano “To the Moon”? Byl oznámen datum spuštění Shelley!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano raketa

Cardano (ADA) je kryptoměna, která má mnoho fanoušků, ale i dost kritiků. Těm se nelíbí zejména pomalé tempo dodávání slibovaných produktů. Vypadá to však tak, že Cardano se v následujících měsících blíží do malého finále a potvrdí, že je jedním z nejambicióznějších a najserióznejších kryptoměnových projektů na scéně. Strategie pomalejšího, ale důsledného vývoje založeného na špičkových vědeckých pracích, tak nakonec může sklízet ovoce.

Cardano komunita je po včerejšku mimořádně pozitivně naladěná. Generální ředitel IOHK, tedy jedné ze tří společností, které stojí za vývojem Cardano, Charles Hoskinson, totiž oznámil dlouho očekávaný datum spuštění mainnetu fáze Shelley. Měla by se rozjet mezi 30. červnem až 7. červencem 2020.

,,Přátelé, chcete vědět, kdy bude Shelley? Řekneme vám to! 9. červen bude dnem, kdy se zpřístupní úplně pro všechny. Dalším datem, který pro vás máme je 16. červen, kdy se začnou dávat věci dohromady. Pokud bude vše fungovat bez problémů, 30. června dodáme Shelley,” prozradil Hoskinson, který následně doplnil, že pokud by nastaly nějaké komplikace, proces se může zpozdit do 7. července.

,,Jsem hrdý na všechny lidi kolem. Bylo to nesmírně těžké období a velmi náročný poslední rok, protože jsme museli měnit pneumatiky, když bylo auto v provozu. Avšak to co tvoříme je v podstatě budoucí světový operační systém.”

,,Funkčnost Shelley dodá skutečnou decentralizaci prostřednictvím pokročilého algoritmu konsensuálního chování Ouroboros a vědecky zkoumané stimulační schémata,” doplnil hlavní představitel Cardana, který se v minulosti nechal slyšet, že Cardano bude po spuštění fáze Shelley decentralizovanější než Bitcoin. Pokud by se to stalo realitou a systém by fungoval bezchybně, mohlo by to vzbudit velkou pozornost. Se Shelley zároveň přichází tzv. staking, kterého se mohli uživatelé dosud zúčastnit pouze v rámci testnetu. Po spuštění mainnetu by měl být staking mincí ADA dostupný pro všechny.

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano pracuje na mikročipu, který by přiblížil krypto reálnému světu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano-cip

Šéf společnosti IOHK a hlavní lídr kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson prozradil v rozhovoru pro Cointelegraph, že IOHK pracuje ve své blockchain laboratoři na University od Wyoming na mikročipu, který by mohl mít průlomové případy použití a dokázal by přiblížit kryptoměny podobným vlastnostem jako mají fiatové peníze a hotovost.

Cardano se již delší dobu zabývá myšlenkou, jak by se daly využít kryptoměny v dodavatelském řetězci. Vedle toho si uvědomili, že neexistují žádné čipy, které by dokázaly uspokojit požadavky jako jsou volitelnost či schopnost uchovávat kryptografické klíče a vedle toho, aby jejich výroba nebyla extrémně drahá.

,,Na trhu naneštěstí neexistuje žádný standard s důvěryhodným hardwarem a otevřeným kódem, který by byl dostatečně silný na to, aby se dal použít s kryptoměnami a také by byl vhodný pro dodavatelský řetězec,” uvedl Hoskinson, který doplnil, že jejich práce na takovém mikročipu je open-source a nemusí mít prospěch jen pro Cardano, ale i pro celou kryptokomunitu.

Čip by se prý mohl použít v různých případech dodavatelského řetězce. Potenciál má zejména při určování pravosti luxusního zboží. Využití je však možné i u cenově běžně dostupných věcí – například v zemědělství.

,,Víte, celá pointa Bitocinu je jít od hotovosti k něčemu, co je online. Ale pokud chcete jít opačným směrem? Pokud byste chtěli převést něco z nativní kryptoměny do něčeho, co má mezipaměť jako je uživatelská zkušenost? Bez hardwarového komponentu je to velmi těžké.”

Cardano tvrdí, že jde o dlouhodobý projekt a může trvat roky, než se dokončí. Má však velký potenciál a to především v oblastech, kde je omezený přístup k internetu či bankovním službám.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Rozhovor o altcoinech s A. Kracíkem: Ethereum & DeFi, Cardano, gaming tokeny, Tether a digitální zlato

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Adam Kracík - rozhovor altcoiny

Pokud se začínáte zajímat o kryptoměny, nastudování si Bitcoinu by mělo být vaší první volbou. Bitcoin také lze v sektoru kryptoměn považovat za nejbezpečnější volbu, pokud jde o cenovou spekulaci. Máme tu však i množství altcoinů, z nichž mnohé mají potenciál formovat naši budoucnost. Pochopitelně pokud naplní své cíle a získají si širší adopci. Přinášíme vám rozhovor s odborníkem na altcoiny Adamem Kracíkem, který tvrdí, že kryptoměny mají potenciál vytvořit novou globální ekonomiku. Mluvili jsme hlavně o těch nejznámějších.

V posledním období se hodně píše o spuštění Ethereum 2.0. Podle Buterina bychom se stakingu mohli dočkat již v tomto roce. Jsou tyto cíle podle tebe reálné? Není škoda, že stakovat ETH budou moci pouze držitelé většího množství a ne všichni?

Odhadovat, co je v kryptosvětě reálné a nereálné je opravdu extrémně složité. Myslím, že každý majitel kryptoměn by měl vědět, že krypto je bezprecedentní technologie. Všechno se buduje nově a tak prakticky neexistují rámce, ve kterých by se dal vývoj jednotlivých projektů porovnávat. To znamená, že do jisté míry je možné věřit vývojářům, ale zároveň je také důležité si pamatovat předchozí predikce. Na ETH 2.0 se už pár let čeká a je v pořádku, že se vývoj protáhl, nicméně je slova vývojářů potřeba brát s jistou rezervou. Pokud ETH 2.0 a staking nebude tento rok, tak se vlastně nic neděje. Technologie potřebují čas a je lepší to udělat pořádně. Problém je hodně v komunitě, která chce rychlé zisky a extrémně tlačí na rychlost vývoje. Řekl bych, že cíl je to reálný, nicméně je rozhodně rozumné počítat i s variantou, že se vývoj prostě a jednoduše protáhne.

Co se týká samotného stakingu ETH, tak limit je na 32 ETH. Validátor bude muset mít přesně 32 ETH, aby se mohl účastnit konsensu a dostávat odměny za udržování sítě v chodu. Je to klasický trade off v rámci blockchain trilema. V kompletně decentralizované síti (kde by byl validátor každý, kdo má i zlomky ETH) by nastaly např. problémy s rychlostí sítě, protože dosáhnout konsensu by bylo kategoricky složitější. Časem se tam třeba dostaneme, ale kryptoměny jsou stále na úplném začátku. Na druhou stranu se nejedná o nereálné peníze. V západním světě si tak velká část lidí může takové peníze dovolit a zároveň tím i prokázat zájem o síť. 

Charles Hoskinson, který stál i u vzniku Ethereum a nyní je v čele Cardano řekl, že vývojáři Ethereum si naložili na ramena až příliš mnoho. Chtějí do pár měsíců dotáhnout věci, které si podle něj vyžadují ještě roky práce ….

Cardano je konkurenční projekt ETH. Obě sítě se budou mezi sebou a ostatními prát o místo na světě. I proto bych byl velmi opatrný, protože Hoskinson má přímou pobídku k tomu kritizovat ETH. Nechtěl bych jej z ničeho nařknout, ale takový pohled na svět investic se podle mě vyplatí. Je důležité sledovat motivace, které mohou různé persony vést k určitým vyjádřením.

Nicméně i Vitalik Buterin nedávno řekl, že mu je nejvíce líto, že s ETH nestrávili o půl roku více práce, protože pak již museli dělat updaty na mainnetu a celý proces upgradů sítě byl kategoricky složitější. Doufám, že se z toho vývojáři ETH 2.0 poučili. Zdržení není nikdy takový problém jako vydání produktu, který nefunguje, anebo funguje nespolehlivě. 

Hoskinson doplnil i to, že Ethereum je tak rychlé jak rychlý je Vitalik Buterin. Je podle tebe závislost Ethereum na jeho lídrovi taková výrazná a je to na škodu?

Opět to samé. Hoskinson je přímá konkurence a tak je potřeba na jeho slova i nahlížet. A velká část komunity si je dobře vědoma problému osoby ve vedení vývoje decentralizovaných systémů. Takže to je jeden z důvodů, proč to může říkat, ale opět, nechci mu křivdit.
Vývoj postavený na významných osobnostech do světa kryptoměn nepatří a je to pozůstatek starého systému, i proto je Vitalik brán jako slabina ETH.

Ethereum na sebe nicméně nabalilo nejvíce vývojářů v historii a řekl bych, že má jedno z nejlepších postavení v prostoru a i proto jsem k němu optimistický. Řekl bych, že i kdyby nyní Vitalik vypadnul z celého procesu, tak je dostatek lidí a know-how, aby projekt pokračoval. Sharding, staking nejsou již nové koncepty a mnohé chainy je budují, i když jinými způsoby a prakticky vše je open-source, takže je možné se učit i od ostatních. Vitalik je rozhodně pro ETH důležitý, ale myslím, že doby, kdy by byl nepostradatelný už jsou pryč. Myslím, že už  neexistuje žádná osoba ve světě kryptoměn, která by byla nepostradatelná a to je skvělé! Právě to je důležité ve vztahu k decentralizaci. 

Stále větší potenciál se připisuje decentralizovanému financování (DeFi), které si zatím našlo domov právě u této kryptoměny. Generální ředitel společnosti Trustology Alex Batlin tvrdí, že v budoucnu může být DeFi jedním z nejdůvěryhodnějších a nejlikvidnějších fondů. Ale aby uspělo, Ethereum musí být schopno zvládat několikanásobně více transakcí za minutu, než dnes. Je reálné, že nastane takový pokrok v příštích letech nebo Ethereum hrozí, že DeFi si najde domov na blockchainu, kde bude škálovatelnost na vyšší úrovni?

To je podle mě nádherná část světa kryptoměn. Pokud by ETH neuspělo, tak uspěje jiný blockchain. To už se podle mě nedá zastavit. Samozřejmě by to byla rána pro majitele ETH, nicméně o to ani tolik nejde. Hlavním cílem je vybudovat solidní architekturu pro decentralizovaný svět. Svět, kde všichni hrají podle rovných a transparentních podmínek. A nezáleží na tom, komu se to povede, ale že se to povede.

Defi jsou pak tím, co kryptoměny mají být v první řadě a to je finanční systém nové generace. Finanční systém, který nediskriminuje a umožňuje všem na světě účast. DeFi je teprve v počátcích, ale první výsledky jsou fascinující a podle zájmu uživatelů je jasné, že jsou i žádané. Samozřejmě jsou zde také zatím obrovská rizika jako špatně napsaný smart kontrakt (viz. Bancor) nebo prostě neschopnost určitých systémů reagovat na “drsné” události. To se stalo např. Maker DAO, když přišel “koronavirový” propad ceny a jejich smart kontrakt nestíhal kvůli limitaci transakcí likvidovat pozice locknutých mincí a stalo se to, že část stablecoinů DAI zůstala nekrytá.

U DeFi je skvělé, že pokud by ETH neuspělo, tak není žádný velký problém přenést smart kontrakty na jiné smart-kontrakt platformy. Většina je Solidity kompatibilní (Solidity je programovací jazyk Etherea) a tak je možné, že projekty jako MakerDAO budou klidně existovat na více blockchainech. Nicméně jak jsem říkal, tak není důležité, kdo uspěje. Je důležité, aby vítězové byli decentralizované a férové systémy, které nikdo neovládá. 

graf-defi

Také se psalo o tom, že DeFi “kanibalizuje” na Ethereum v tom smyslu, že čerpá stále více z omezených možnosti současného škálování Ethereum a tím pádem škodí ostatním transakcím …

Tenhle problém byl nejvýraznější u CryptoKitties. Tenkrát se uživatelé ETH zlobili, že jedna, hloupá Dapp zasekala celou síť. Jenže kryptoměny jsou svobodné systémy (mají být) a pokud uživatelé chtějí sbírat a šlechtit kočičky, tak ať. A stejně to je s DeFi. DeFi bude obecně podstatně hodnotnější než kočičky samozřejmě, ale nemyslím si ,že se to dá nazvat kanibalizací. Každý člověk na planetě má jiný hodnotový systém a pro každého je nejdůležitější ten jeho. Na ethereu se nedá zakázat aplikace jen proto, že se na ní někdo zlobí.

V ideálním světě budou systémy dostatečně škálovat a nebude to v budoucnu problém. DeFi má ovšem jinou a možná strukturální vadu. Pokud by např. bylo výhodnější svá ETH zavřít do smart kontraktů Defi než je používat na stakování, tak by mohl být problém s bezpečností sítě, ale tento scénář se mi jeví jako méně pravděpodobný, i když je rozhodně potřeba jej sledovat. 

Jak vnímáš Cardano, potenciálního konkurenta Ethereum?

U Cardana je prozatím problém absence mainnetu a smart kontraktů, takže je pro mě těžké jej hodnotit. Často tu máš Jaromíra Tesaře a to je podle mě jedna z největších kapacit prostoru kryptoměn a jeho názory považuji ve vztahu ke Cardanu za extrémně relevantní a věřím mu daleko více než sobě. Takže si opravdu Cardano netroufnu hodnotit. 

Konkurence mezi smart kontrakt platformami je ovšem obrovská. Mnoho vývojářů v prostoru chápe, že je to cesta kupředu a tak tu máme ETH, EOS, Tezos, Tron, NEO, ADA, ATOM, ICON, QTUM a desítky dalších projektů, kteří všichni cílí na to samé. Stát se go-to platformou pro smart kontrakty a potažmo pak decentralizované aplikace. Osobně sleduji hlavně ETH, ATOM, Tezos, ADA, ALGO a několik menších projektů. Poznat, který projekt uspěje je jako věštit z koule.
Navíc je zde také DAG větev technologie, kde spolu soupeří projekty jako IOTA, Hedera Hashgraph, Fantom, Holochain, Perlin a další. Ty také cílí na podobné věci. Upřímně věřím, že nikdo neví, kdo nakonec vyhraje a nebo kolik bude vítězů. V Jižní Koreji má např. dobře našlápnuto právě ICON díky silnému, lokálnímu nacionalismu. Můžou to být také projekty, které ještě vůbec nejsou na trhu jako Dfinity nebo Polkadot. A právě obrovské množství projektů a konkurence mezi nimi ve mně budí naději, že je vše tak, jak má být. Nakonec věřím, že uspěje rychlá, bezpečná a decentralizovaná síť. To znamená, že sítě jako Tron nebo EOS budou brzy snad kompletně ze hry. 

Rád bych se tě zeptal i na potenciál kryptoměn v gaming sektoru. Právě teď v období, kdy jsme zůstali zavření doma, jsem začal intenzivněji vnímat příležitost pro velkou budoucnost kryptoměn, které se soustředí na tokenizované vlastnictví aktiv v hrách. Přestože zcela upřímně musím říct, nechci žít ve společnosti, v níž by moje děti žili více v jakémsi virtuálním světě než v tom reálném, myšlenka toho, že si koupím pozemek ve virtuálním světě a v budoucnu ho prodám s velkým ziskem, zní jako zajímavá investiční příležitost . A těch investičních možností ve virtuálním světě je potenciálně mnoho. Virtuální decentralizované světy na blockchainu se už budují. Jsou zde projekty jako Decentraland či Somnium Space. Jaký vidíš v tomto sektoru kryptoměn potenciál a které projekty jsou nejzajímavější podle tebe?

Obrovský. Vždycky jsem byl gamer a dříve jsem na tomhle i vydělával. Prostě jsem lidem prodával virtuální peníze za peníze reálné. Byla to jen legrace, ale nakonec se ukázalo, že se na tom dá vydělat i docela dost. To je deset let zpátky. V sociologii existuje jedna velmi silná poučka a tou je Thomasův teorém. Ten říká, že pokud lidé definují něco jako reálné, tak je to reálné i ve svých důsledcích. To se dá převést na virtuální světy. Pokud si někdo váží svého virtuálního meče, tak má pro něj reálnou hodnotu a pokud si jej váží i někdo jiný, tak mu za to v důsledku bude ochoten zaplatit reálné peníze.

Krypto má potenciál vytvořit otevřené světy s funkční, decentralizovanou ekonomikou,. Díky pokročilým funkcím tak bude moci existovat i decentralizované řízení projektů (jako např. u MakerDAO).

Pro mnohé je tahle hranice velmi podivná a nelibá, nicméně já to tak nevidím. Reálný svět umí být také pěkně odporný a pro mnohé lidi může být komplexní, virtuální svět podstatně lepší volba než svět, ve kterém jsme všichni nuceni žít. Neřikám, že jedna varianta je lepší než druhá, ale spíš si myslím, že je v pohodě dát lidem na výběr. A je podle mě lepší žít ve světě neomezené, lidské kreativity než ve světě ubohého facebooku, kam se již mnozí uchýlili.
A jedna z potenciálních vývojových linií lidstva je tzv. Dysonova sféra – koule okolo slunce, kdy by se lidská mysl uploadovala do virtuální reality a díky dlouhé životnosti hvězd by lidstvo mohlo existovat v této podobě. A kdo ví, stejně možná již dávno žijeme v simulaci a nemáme šanci to poznat, protože nic jiného neznáme.

Omluva za zbytečně rozsáhlou úvahu. U gamingu sleduji hlavně dva projekty. Zmíněný Decentraland a Enjin coin jako způsob integrace kryptoměn do gamingu. Osobně si myslím, že ale může teprve killer projekt přijít. Gaming je extrémně kompetitivní odvětví a nejlepší vývojáři her ještě o blockchainu možná mnoho neví – takže bych očekával, že to nejlepší teprve přijde. 

Reálnou hrozbou je, že důsledkem  krize bude i velká inflace. Kryptonadšenci doufají, že je zachrání investice do Bitcoinu, ale je třeba počítat i s tím, že ne. Bezpečnějším přístavem se jeví být tisíciletími ostřílené zlato. To si můžeme koupit fyzicky, nebo dokonce do něj investovat už i v kryptosvětě, například koupí PAX Gold (PAXG). Je to podle tebe dobrý nápad v tom smyslu, zda je společnost Paxos důvěryhodná? Myšlenka investovat do zlata a mít “ho na blockchainu” zní zajímavě. Ale na druhou stranu musím důvěřovat třetí straně, že PAXG je opravdu krytý zlatem …

To je problém s důvěrou. Na rozdíl od klasických institucí si PAX musí důvěru budovat. Nicméně velká část bank je extrémně nedůvěryhodná a také tam lidé drží peníze. PAX nicméně přebírá slabiny starého systému a to je bohužel problém. Zde bude stále potřeba důvěra.

Co se týká samotného zlata, tak je ověřeno časem, to ano. Ale zároveň žijeme v bezprecedentní době informací a stále více a více lidí již chápe, že peníze a vlastně i hodnota zlata je založena na důvěře. Důvěře, že nějakou hodnotu má. A důvěra může časem zmizet. Je nepravděpodobné, že by se to stalo nějak rychle, ale ten potenciál tu je. Víceméně je to velmi podobné jako důvěra v peníze. Zlato budovalo svou hodnotu na tom, že má vlastnosti jako odolnost vůči korozi, snadno se dělí, je blyštivé a tak lahodí lidskému oku. Tyto vlastnosti už dnes ale nejsou potřeba. Dnes má zlato hodnotu, protože kolem něj je určitý narativ a důvěra, že hodnotu má a že se používá jako hedge proti nejistotě. Ale fakticky už ani tato důvěra nemá opodstatnění. Zlato není potřeba pro industriální sektor a klenotnictví samo o sobě není dost velké, aby jeho cenu ospravedlnilo. Podle mě se musíme smířit s tím, že existuje velký potenciál nejistoty v tom, jak bude svět vypadat za 10, 20, 50 let. Staré narativy padají a tvoří se nové a jedním z nich je Bitcoin a kryptoměny a ty jsou postaveny na rozumných základech. I proto bych daleko radši vlastnil Bitcoin než zlato. 

Na závěr otázka k Tetheru (USDT). Vnímáš ho jako potenciální hrozbu? Peter Brand nedávno řekl, že USDT hodlují “přes noc” jen blázni.

Tether má stejný problém jako PAX gold, jen je zvětšený o to, že Tether už byl usvědčen ze lži, kdy majitelé společnosti tvrdili, že USDT je kryto 1:1. A pak se ukázalo, že to tak není. Tether je jen dočasný nástroj. Zatím do určité míry funguje a tvoří obrovské riziko svou centralizací a silnou rolí. Budoucnost je podle mě DeFi a v tomto konkrétním porovnání pak DAI. 

Kolaps Tetheru by mohl být ránou, která bude extrémně silná. Velká část komunity a traderů nechápe rozdíly mezi decentralizovanými projekty a centralizovanými. Jsou tu jen kvůli tomu, že chtějí vydělat peníze. A ti tvoří právě to riziko. Jejich finance v kryptosvětě mohou stát z velké části na Tetheru a jeho kolaps by následně oslabil důvěru v systém kryptoměn. Ale Tether byl vždy jen tokenem a nic víc. Jeho významná role v ekosystému kryptoměn bude snad v delším výhledu slábnout. 

Kdo je Adam Kracík?

Kryptoměnám se na plno věnuji jako analytik a nezávislý žurnalista od roku 2017. Kryptoměny mají potenciál proměnit fungování celého, finančního světa a vytvořit novou, globální ekonomiku, kde bude moci každý obchodovat s každým a to s nižší potřebou důvěry a bez prostředníků. Kryptoměny mají také potenciál vytvořit novou verzi internetu, která bude kvalitativně odlišná od verze internetu, kterou známe nyní. Bude férovější, otevřenější a bude umožňovat snadný přesun hodnoty. Když je dostatek času, tak o kryptoměnách také přednáším a snažím se co nejvíce pomáhat nováčkům v prostoru.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Proč vyletěla cena Cardano (ADA)? Pomohla i dvě důležitá oznámení

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano ADA

Hodnota kryptoměny Cardano (ADA) posílila za poslední týden o krásných téměř 40 procent, což po boku Stellaru (XLM) představuje největší růst z vysoce kapitalizovaných altcoinoů a přestože při kryptoměnách nikdy nelze se stoprocentní jistotou říci, jaké důvody způsobily jejich cenové pohyby vůči fiatovým měnám, v tomto případě se přikláníme k tomu, že svou roli sehrály i dobré zprávy týkající se tohoto projektu.

Společnost IOHK, která stojí za vývojem tohoto projektu, nejprve v polovině minulého týdne oznámila významnou novinku v podobě spuštění mainnetu peněženky Daedalus 1.0.0. Šlo o uvedení produktu, na kterém se pracovalo 18 měsíců a byl nezbytný pro spuštění dalších důležitých funkcionalit v čele s ostrým spuštěním mainnetu Shelley a s ním souvisejícího stakingu a decentralizace. IOHK tvrdí, že nová verze peněženky přináší vedle toho robustní stabilitu a bezpečnost a zároveň rychlejší synchronizaci a obnovu dat.

Další významnou novinkou je to, že zdrojový kód Cardano prošel nezávislým auditem od respektované společnosti Root9B, což je dobrou zprávou pro všechny, kteří dosud pochybovali o bezpečnosti tohoto protokolu. Nezávislý audit, který dopadl úspěšně, zjednodušeně řečeno znamená to, že peněženka a software, které používá Cardano, jsou bezpečné a měly by umět ochránit jejich uživatele před finanční ztrátou nebo jinými problémy.

,,Zdrojový kód je psán programátory a to jsou jen lidé, kteří mohou udělat chybu. Psaní správně fungujícího a bezpečného softwaru je proto velmi složitý úkol,” uvádí do problematiky ve svém článku o nezávislém auditu pro Cardano [ADA] CZ / SK ambasador této kryptoměny v ČR Jaromír Tesař. ,,V případě kryptoměn je třeba myslet na blockchain, síťový protokol, konsenzus, uživatelskou peněženku, kryptografické nástroje, node a mnoho dalších věcí. Když se to dá všechno dohromady, musí to společně dobře fungovat,” naznačil potřebu nezávislého auditu, který však není v kryptosektoru běžný:

,,Cílem bezpečnostního auditu je odhalit jakoukoliv bezpečnostní chybu ve zdrojovém kódu, kterou by mohl útočník využít ve svůj prospěch. Výhodou externího auditu je, že zdrojový kód vidí jiný expertní tým, který má zájem o nalezení chyb, protože je za to dobře zaplacen. Z pohledu uživatele je to také výhodné, protože si mohou být jisti, že kvalitu kódu zajistil nejen tým (který ho vyvíjel), ale i někdo nezávislý, “ vysvětluje Tesař.

Pokud jde o samotný audit, nalezené chyby byly sepsány a tým IOHK pracoval na jejich vyřešení. IOHK následně obdržela od R9B odpověď, která potvrdila, že problémové body byly vyřešeny správně.

,,Cardano brzy spustí decentralizovanou verzi mainentu. Je proto důležité ujistit všechny budoucí uživatele, že zdrojový kód je dostatečně bezpečný. Je třeba říci, že podobný typ auditu je velmi nákladný a tým IOHK neváhal zaplatit za ověření kvality zdrojového kódu. V krypto světě to není běžné,” tvrdí a Tesař a na závěr dodává: ,,Bezpečnostní audit je také velmi dobrou konkurenční výhodu pro adopci projektu ze strany bank a institucí.”

Podrobnější detaily o auditu naleznete ve facebookové skupině Cardano [ADA] CZ / SK.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Hoskinson mluvil o krátkodobých a dlouhodobých plánech pro Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Charles Hoskinson

Hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson se zúčastnil podcastu The Cardano Effect, v němž hovořil o podrobnostech týkajících se uvedení mainnetu fáze Shelley na trh. Kromě toho však hovořil i o dlouhodobejších plánech celého projektu.

Hoskinson v úvodu prozradil, že aktualizace související se Shelley směrem k burzám budou trvat 4 až 6 týdnů. Jinak by směnárny, které mají ADA zalistované, nedokázaly inovovat na nový kód Shelley a měly by tedy problém s ověřením transakcí, protože starý Byron kód není schopen rozeznat nově implementovaný formát adres Bech32.

Lídr projektu hovořil i o peněžence Daedalus, kterou po aktualizaci pro fázi Shelley bude možná reparameterizovat, což znamená, že bude v budoucnu schopna akceptovat jakoukoli minci. Měla by fungovat tedy podobně jako Ledger Live, kde si mohou uživatelé nainstalovat různé aplikace, které podporují jednotlivé mince. Cílem IOHK je motivovat co nejvíce uživatelů, aby si stáhli a používali tuto peněženku i když nepoužívají samotné ADA. Jelikož Daedalus funguje jako úplný uzel v síti Cardano, čím více stažení bude mít, tím bude celá síť silnější a decentralizovanější.

V Cardano řeší i problematiku narůstající velikosti blockchainu. Hoskinson poznamenal, že čím bude větší, tím bude náročnější jeho ukládání. IOHK proto pracuje na řešení, které zajistí, aby každý uživatel mohl vyžívat celý blockchain bez ohledu na to, jak velký bude. Měly by k tomu dopomoci protokoly Snark.

Dokud se to však stane, bude nutné vyřešit problém, jak odstraňovat údaje z blockchainu. Hoskinson uvedl, že do 5 let by měli vědět, kdy a jaké údaje bude možné odstranit z blockchainu aniž by se narušila jeho důvěryhodnost.

Ohledně krátkodobějších plánů nebyla oznámena konkrétní data, ale řekl, že light peněženka Daedalus Flight bude mít integrovanou podporu pro peněženku Ledger Wallet do 3 až 5 týdnů a úplný firmware Daedalus by měl být hotový do června nebo července.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Hoskinson mluvil o Ethereum: Je tak rychlé, jak rychlý je Vitalik Buterin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin, Charles Hoskinson

Portál Cointelegraph mluvil se spoluzakladatelem kryptoměny Ethereum a aktuálním lídrem projektu Cardano (ADA) Charlesem Hoskinsonem. Předmětem publikované první části rozhovoru bylo Ethereum (ETH) a jeho hlavní lídr Vitalik Buterin.

Charles Hoskinson si myslí, že jedním z hlavních důvodů, proč Ethereum v některých bodech selhává, zejména pokud jde o tempo prací, je samotný Vitalik Buterin a to z toho důvodu, že na něm závisí příliš mnoho věcí. ,,Takže v podstatě Ethereum se pohybuje rychlostí Vitalik,” konstatoval na úvod.

,,Pokud je někdo v tom co dělá velkým odborníkem a stane se příliš kompetentním, začne na něm vše záviset. Když však mluvíme o výzkumu a o skutečném dodání produktu na trh, některé věci vyžadují více zkušenosti,” naznačil Hoskinson, že Buterinovi chybí praktické zkušenosti, protože předtím nevedl žádný jiný důležitý projekt. ,,Předtím nic podobného nedělal. Toto je jeho první byznys, jeho první projekt. Nikdy nedělal ve výzkumu, nikdy nebyl generálním ředitelem.”

Hoskinson kritizoval i to, že prezentovány plány Ethereum jsou příliš optimistické, což vede k nerealistickým očekáváním komunity. ,,Myslím, že marketing Ethereum v tomto selhává. Cíle jako decentralizace webu, vytváření nové tokenové ekonomiky, problematika škálování, tyto věci jsou velmi náročné a vyžadují hodně tvrdé práce na vědecké i technické úrovni. Mohou trvat 5, 10, 20 let, ale v komunitě Ethereum existuje přesvědčení, že nějak se to celé podaří a udělá se to v průběhu měsíců, nebo maximálně pár let na rozdíl od desetiletí.”

Lídr Cardano se také divil určitým postupům Ethereum ohledně Proof of Stake algoritmu. Ethereum má přece v plánu přechod na Proof-of-Stake, takže nerozumí tomu, proč se snaží změnit proof of work algoritmus.

Pokud jde o Vitlaika Buterina, chválí jeho osobnostní vlastnosti. ,,Nikdy jsem nezpochybnil jeho etiku Nikdy jsem nezpochybnil jeho integritu a jeho víru v produkt a jeho ekosystém. “

Hoskinson přiznává, že Ethereum navzdory zmíněným problémům vnímá jako hlavního konkurenta pro jeho Cardano. ,,Myslím, že tu stále budou a budou relevantní a silní konkurenti,” přiznal.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Basic Attention Token

Charles Hoskinson jmenoval 9 kryptoprojektů, které obdivuje

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, který stál u vzniku kryptoměny Ethereum a v posledních letech je hlavním představitelem kryptoměny třetí generace a možného konkurenta Ethereum – projektu Cardano (ADA), se v rozhovoru pro Cointelegraph vyjádřil k několika kryptoprojektům, které upoutaly jeho pozornost.

Konkrétně jde o kryptoprojekty Ergo, ZCash, StarkWare, Lightning Labs, Dash, Tezos, Algorand, Avalanche a Basic Attention Token.

V souvislosti s projektem Ergo poznamenal, že podle něj jde o jednu z nejrevolučnějších kryptoměn, které byly kdy představeny. Tvrdí, že je postavena na několika opravdu bláznivých nápadech. Ergo založil Hoskinsonův oblíbený technolog Alex Cheuprnoy, který se podílel i na vývoji Cardano.

Když mluvil o StarkWare uvedl, že v čele projektu stojí neuvěřitelně inteligentní lidé. Dokonce poznamenal, že vývoj na tomto projektu pomáhá i Cardano pokud jde o problematiku škálovatelnosti.

Hoskinson přiznává, že má velký respekt vůči společnosti Lightning Labs, která řeší problematiku škálovatelnosti a interoperabilitu mezi kryptoměnami. ,,Zdá se, že s těmito lidmi je snadné komunikovat a pracovat. Jsou to spravedliví, otevření, dobří lidé,” pochválil lidi z projektu, jehož hlavním cílem je postavit řešení druhé vrstvy pro bitcoinovou síť, což umožní posílání a přijímání peněz efektivněji, než kdykoliv předtím.

Pokud jde o Dash, tvrdí, že vůči jeho komunitě přechovává velkou úctu. Vedle ZCash jde o druhý projekt, který je orientovaný na realizaci soukromých transakcí, který Hoskinson obdivuje.

V souvislosti s Tezos uvedl, že komunitu kolem této kryptoměny nemá příliš v lásce, protože vůči Cardano komunitě je poměrně “jedovatá a negativní”. ,,Někdy se mi zdá, že nikdy neminou příležitost, když si do nás mohou kopnout, ” přiznal. Na druhou stranu Hoskinson uvedl, že má velkou úctu vůči technologii a filozofii projektu Tezos. Ten byl vytvořen s cílem zajistit bezpečnost a správnost kódu pro aktiva a jiné případy použití s ​​vysokou hodnotou.

Pochvalně se vyjádřil i k Algorandu, který je podle něj další z mála kryptoměn, které vedle Cardano staví na vědeckých principech. ,,I když jsme z tohoto pohledu konkurenti, dokážeme si navzájem odkazovat na naše práce, učit se jeden od druhého a růst vedle sebe,” pochvaluje si. Algorant je další blockchain pracující na stakingu (proof of stake). Hlavním cílem projektu je vytvořit transparentní systém, ve kterém mohou všichni uživatelé dosáhnout úspěchu skrz decentralizaci.

Avalanche je méně známý projekt, v jehož čele stojí profesor Cornell Emin Gun Siirier. Jeho cílem je přinést škálovatelnost a funkčnost. Hoskinson si myslí, že jde o kryptoměnu, která může být základní účetní jednotkou mezi více blockchainami umístěnými ve větší AVA Network.

Na závěr se vyjádřil ke kryptoměně Basic Attention Token. Růst přijetí tokenu BAT označil za fenomenální. ,,Myslím, že jsou připraveni stát se do 5 nebo 10 let předním hráčem ve světě prohlížečů. Minimální nahradit Firefox a potenciálně získat smysluplný podíl ve světě prohlížečů, což by mohlo vést k miliardám dolarů z příjmů z reklam,” upozornil na velký potenciál kryptoměny napojené na decentralizovaný prohlížeč Brave, který odměňuje uživatele za sledování reklam distribucí tokenů Basic Attention Token.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Je kryptoměna Cardano (ADA) scam?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano ADA

O kryptoměně Cardano (ADA) píšeme na Kryptonovinkách poměrně často. Je to i díky tomu, že má na československé scéně velmi aktivní komunitu a dokonce dva ambasadory v podobě Jaromíra Tesaře a Lukáše Barta z Carandians.io. V poslední době však Cardano čelí i silné antikampani, v jejímž rámci se šíří zprávy tvrdící, že jde o scam (podvod).

V tomto směru byl v posledním období aktivní především známý krypto-YouTuber Chico Crypto, který má velmi slušnou základnu přes 81 tisíc subscriberů. Jeho nejnovější video, ve kterém hovoří o tom, jak se opět odkládá spuštění mainnetu Shelley a jak lidé z Cardano lžou své komunitě, si můžete prohlédnout zde.

Přímo do “žaludku” Cardanu vidí (podobně jako u jiných blockchain projektů) opravdu jen málokdo. Lidé z projektu v čele s Charlesem Hoskinsonem se však snaží o co největší transparentnost. Už zvykem se staly pravidelné “Ask me anything” na YouTube, během nichž šéf IOHK informuje o tom, co se kolem Cardano děje, co již funguje, co ne a co s tím je třeba udělat …

K tématu zda je kritika na adresu Cardano oprávněná nebo ne se rozhodl napsat článek pro skupinu Cardano [ADA] CZ / SK Jaromír Tesař, jehož jistě dobře znáte i z našich rozhovorů. My jsme se rozhodli vybrat některé pasáže, přičemž celý článek si můžete přečíst zde >>

Jaromír hned v úvodu svého článku popírá tvrzení, že by Cardano bylo “jen peněženkou”, nebo “jen whitepaperem”, jak rádi tvrdí kritici. ,,Tyto názory jsou založeny na netrpělivosti, neznalosti hloubky problémů a složitosti projektu, taktéž neschopnosti objektivně posoudit všechny aspekty. Tento FUD (na Cardano) je častokrát způsoben příznivci konkurenčních projektů a to jen proto, aby byla konkurence v očích lidí více relevantní,” vysvětluje.

Cardano je složitý projekt

,,Cardano je první projekt, který já založený na vývoji skrz formální metody a buduje se jako mission-critical projekt. Tedy podobně, jak se buduje software například do letadel či jaderných elektráren. Potenciální chyba či výpadek mohou mít katastrofální následky. Tým IOHK udělal podrobný výzkum ve všech oblastech souvisejících s blockchainem a distribuovanými sítěmi,” vysvětluje v části, která se věnuje složitosti projektu.

Následně konstatuje, že Cardano se vydalo jinou – náročnější cestou, než jiné blockchainy. Kdyby zvolili tu jednodušší, zařadili by se mezi stovky podobných projektů. ,,Bylo nutné dát dohromady odborníky na kryptografii, bezpečnost softwaru, distribuované sítě, modelované hrozby, návrhy síťových protokolů, teorie her, operačních systémů, návrhářů programovacích jazyků, ekonomů a samozřejmě softwarových architektů a programátorů.”

Transparentnost na vysoké úrovni

Jaromír Tesař v rozsáhlém textu zdůrazňuje transparentnost projektu. ,,Je jedním z nejtransparentnějších v kryptosektoru. CEO IOHK Charles Hoskinson dělá aktualizace o stavu projektu velmi často. Někdy i vícekrát do měsíce. Během AMA se ho můžete zeptat na doslova cokoliv. Ostatní členové týmu také začali nedávno dělat videa s aktualizacemi o stavu.”

Tesař také upozorňuje, že Cardano jako jeden z mála projektů zveřejňuje všechny své vědecké práce. Kdokoli se na ně může podívat a kriticky je zkontrolovat. Počet prací se neustále navyšuje. Pokud má někdo pochybnosti o kvalitě projektu, může se pokusit najít v těchto pracích chyby. ,,Najdete tam takové skvosty, jako vyřešení problému s PoS konsensem, Extender UTxO model, důkaz, že PoW funguje tak, jak se obecně věří a mnohem víc. “

Žádné Lambo nečekejte!

Cardano je složitý projekt, který je budován pro budoucí generace. Tesař upozorňuje, aby lidé nečekali, že investice do ADA z nich udělá okamžitě boháče. ,,Cardano zde není na to, aby vám zařídilo Lambo. Charles slíbil, že dodá nejvíce decentralizovanou síť, bezpečné smart kontrakty, správu projektů a vyřešenou škálovatelnost. Vše je založeno na vědeckém výzkumu. Pokud takovou síť bude možné dodat a lidé ji adoptují, tak potom můžeme říci, že uspěl. Ovlivní to cenu ADA? Určitě ano. Tím nyní musí být plně zaměřen na vývoj. Ne na cenu. Takže si nestěžujte na cenu. Nikdo vám nepomůže. Jste dospělí a o svých krocích rozhodujete sami,” upozornil.

Celý text, který jde podstatně více do hloubky, čtěte zde.

Upozorňujeme vás, abyste do žádné kryptoměny neinvestovali více, než si můžete dovolit ztratit. Investice do kryptoměn je velmi spekulativní a v žádném případě není zárukou budoucích zisků.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-