Connect with us

Cardano

Cardano je blíže k decentralizaci. IOHK uzavřelo partnerství s Orion Protocol

Zveřejněno

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměna Cardano (ADA) udělala 31. března 2021 výrazný krok k decentralizaci, protože úpravou „parametru D“ ztratila společnost IOHK, která stojí za vývojem tohoto blockchainu, jakoukoli výhodu oproti ostatním producentům bloků tohoto ekosystému. Ověřování transakcí je tak aktuálně již pod stoprocentní kontrolou přes 2000 různých stake poolů.

Ačkoli některá média po úpravě tohoto parametru označují Cardano za 100% decentralizovaný blockchain, aby se to opravdu mohlo tvrdit, musí se ještě minimálně dokončit éra Voltaire , která s sebou přinese nástroje pro decentralizované řízení projektu. Ve finále by se tak měla vytratit i dominantní pozice IOHK týkající se vývoje – jinak řečeno samotná komunita by skrz hlasování měla mít právo sama rozhodnout, kdo bude zajišťovat vývoj tohoto ekosystému v následujících letech. IOHK bude tedy muset v budoucnu přesvědčit držitele ADA, že jsou tou pravou firmou pro Cardano. A pokud se jim to nepodaří, tak jednoduše o svůj mandát přijdou a vývoje se zhostí jiná společnost (nutné je však přiznat, že vliv Charlese Hoskinsona a jeho firmy IOHK na Cardano je obrovský a takový scénář se nepředpokládá).

IOHK spolupracuje s Orion Protocol

Další zajímavá zpráva pro fanoušky kryptoměny Cardano přichází v souvislosti se společností Orion Protocol, která uzavřela partnerství s IOHK, aby se stala prvním agregátorem likvidity pro Cardano blockchain .

Orion Protocol má přitom již bohaté zkušenosti v této sféře díky spolupráci s Binance Smart Chain, Huobi ECO chain, Avalanche a Elrond .

IOHK označuje partnerství s Orion Protocol za významný krok vpřed, ale podobně to vnímají i u Orion Protocol. ,,Je pro nás obrovská čest spolupracovat s IOHK a že se staneme prvním agregátorem likvidity pro Cardano blockchain. Obdivujeme a sdílíme jejich vášeň pro vybudování škálovatelného a interoperabilního defi ekosystému a těšíme se na spolupráci, která povede k dosažení udržitelné budoucnosti tohoto průmyslu,“ uvedl Alexey Koloskov, CEO a spoluzakladatel Orion Protocol.

Podle oficiálního oznámení poskytnou Cardano decentralizovanou bránu do celého kryptotrhu tím, že zajistí likviditu z centralizovaných i decentralizovaných směnáren a různých swap platforem do jedné decentralizované platformy.

Zjednodušeně řečeno Orion Protocol má pomoci IOHK zajistit udržitelnost a škálovatelnost defi projektů a NFT ekosystémů, které se vybudují a budou fungovat na Cardano. Blockchain Cardano bude využíván k tomu, aby umožnil vyšší výkonnost Orion protocolu pro řešení interoperability. No a třeba dodat, že toto řešení má být kompletní open source a bez jakýchkoliv patentů.

zdroj:cryptoslate.com , cryptoslate.com

Populárne