Connect with us

Cardano

Cardano spustilo staking na testnetu Shelley. Zájem je velký

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Cardano shelley

Staking kryptoměna Cardano (ADA) byl úspěšné spuštěn. Během prvních 24 hodin do něj zapojili držitelé tokenů více než 5 miliard mincí ADA v hodnotě přibližně 195 milionů dolarů.

Společnost IOHK informovala o úspěšném spuštění testnetu Shelley na Twitteru: ,,Naše úžasná Cardano komunita vyvinula o víkendu obrovské úsilí s více než 240 Pooly (další přibývají), které jsou připraveny na staking. Děkujeme vám. Hodlerům ADA dáme vědět jakmile to bude možné, kdy budou mít odměny za staking dostupne na jejich peněženkách – přihlaste se k odběru informací na staking.cardano.org.”

Ze zmíněných 240 poolů bylo aktivních v první den od spuštění přibližně 120. Společnost IOHK je přesvědčena, že Cardano je na dobré cestě dosáhnout svého cíle vytvořit 1 000 funkčních staking poolů, díky čemuž by se Cardano mohlo stát více decentralizovaná kryptoměna než je samotný Bitcoin.

IOHK nabízí uživatelům, kteří se zapojili do testovací fáze kalkulačku, která jim umožní vypočítat si odhadovanou odměnu, kterou dostanou za staking ADA. Například ti, kteří vložili 100 000 ADA, což je v současnosti okolo 3 600 dolarů, by mohli vydělat kolem 260 dolarů ročně.

Po úspěšném testu je naplánováno ostré spuštění fáze Shelley, které umožní zapojit se do stakingu všem držitelům ADA tokenů. Očekává se, že by se tak mohlo stát již začátkem roku 2020, ale my spíše uvádíme střízlivější odhad kolem první poloviny roku 2020.

300x250

Na vizi stakingu Cardano je zajímavé to, že uživatelé budou moci se svými ADA tokeny neustále zacházet a do stakingu se mohou zapojit držitelé jakéhokoli množství tokenů bez ohledu na jejich celkovou hodnotu.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Analýza BTC a Cardano (28.2.): Je čas začít pomalu hodlit?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-cardano

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn, ale také podrobněji na kryptoměnu Cardano, podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Halving bitcoinu se blíží a s ním i korelační změny na kryptoměnových trzích. Určitě jste si už všimli, že vysoce kapitalizované altcoiny rostou s bitcoinem a lowcapové altcoiny, když je dobrý sentiment. Dneska jsem si vybral na paškál Cardano, které začínám pomalu ale jistě nakupovat a to opravdu nejsou ve svém charakteru hodler.

Analýza bitcoinu

Jen v rychlosti bychom se měli podívat na aktuální nastavení bitcoinu, který se nachází na hraně 9 000 USD a nad sebou má silnou rezistenci. Čekám na grafu ještě nějaký ten tyjátr mezi 9 – 8 000 USD, než se graf otočí směrem vzhůru zpět nad 10 000 USD.

300x250

Analýza kapitalizace altcoinů

Na to nemusím být znalý technický analytik, abych viděl, že na kapitalizaci altcoinů dochází k velké akumulaci a altcoiny si ještě rok dva projdou časovým testem, kde přežijí jen ty aktivní vývojářské týmy s aktivní komunitou. A tam Cardano rozhodně patří. Očekávám oscilační pohyby kolem 85 – 72 mld. USD.

Analýza Cardana

Nejdříve se podíváme na graf ADA/BTC, který si myslím je zajímavější, než křížově proti dolaru.

Pokud máme přemýšlet nad nákupem Cardana, tak rozhodně na aktuálním supportu by měl přijít nákup a dalším zvládnutým odrazem od supportu nákup další. Cardano nyní půjde i časovým testem na grafu, kde musí zvládnout akumulační strukturu kolem 0,00000608 sts. Ta spodní akumulační zóna bude gravitačně cenu stahovat, proto tento support bude extrémně zásadní pro další rozhodování při dalších nákupech Cardana.

Nyní se podíváme i na ADA/USDT, který je právě velmi ovlivněn chováním bitcoinu v momentě podobné korelace.

Tento graf je opravdu velmi nehezký a rozhodně, kdybych Cardano nesledoval již delší dobu, tak bych ani za boha nevstoupil do trhu. Hluboká korekce způsobená korelací s bitcoinem. Ovšem pokud korelace vydrží, tak ano půjdeme ještě na akumulační zónu dolů, ale pak by měl přijít s růstem bitcoinu a dlouhodobým růstem highcaps poměrně svižný úprk na horní rezistenci. Tento graf bude analyticky méně přesný a psychicky náročný sledovat klesající dolarovku.

Závěr Cardana

Osobně mám na Cardano vyhrazeno 15 % portfolia, kde mám nyní alokováno 5 % a budu sledovat právě supportní úroveň na denním grafu ADA/BTC, který bude pro mé rozhodování zásadní. A druhým důležitým faktorem je dominance bitcoinu, pokud uvidím náznaky high trendu, bude dokapitalizovávat pomaleji.

Dále se mi hrozně líbí práce Lukáše Bárty a Jardy Tesaře ve FB skupině Cardano [ADA] CZ/SK, kteří pro nás dodávají informace a tak můžeme vidět skutečný fundamentální vývoj této kryptoměny, což je důležité pro důvěru v kryptoměnu a její dokapitalizování při poklesu.

Na závěr musím dodat, že neočekávám žádný mega hype na Cardanu, ale pozvolný opilý nárůst. Po dlouhém downtrendu se musí dole postavit pevné základy, jak na grafu, tak v komunitě a následně při píli vývojářů se může začít cena zvedat. Pokud bitcoin vystřelí vzhůru, tak se noví členové před média budou přesouvat tam, kde uvidí důvěru v CEO, pevné základy a fungující komunitu. A to aktuálně Cardano má!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Aktivita na Cardano od začátku roku výrazně roste

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano graf

Vývoj na kryptoměně Cardano dosahuje v posledních týdnech výrazného pokroku a pro developery a fanoušky tohoto projektu pozitivním signálem je i skutečnost, že vedle toho výrazně roste i aktivita uživatelů.

Z údajů, o kterých informovala společnost IntoTheBlock vyplývá, že 12. února 2020 dosáhlo Cardano nového rekordu s téměř 10 000 aktivními adresami (9960), což je nárůst o 319 procent ve srovnání s prvním dnem letošního roku, tedy v průběhu ani ne 50 dní.

Další zajímavý ukazatel je poměr aktivních adres na síti Cardano. Ten byl k 1. lednu 0,58%, ale 17. února dosáhl již 1,93%. Tento poměr vyjadřuje počet adres v síti, které provedli v daném dni alespoň jednu transakci.

300x250

V síti Cardano kromě toho stoupá i celkový počet transakcí. Za poslední týden šlo v průměru o 3610 transakcí denně, zatímco v úvodu roku 2020 byl průměr jen kolem 1000 transakcí.

Všechny tyto statistiky naznačují, že komunitní zájem o Cardano roste. K zvýšenému povědomí o této kryptoměně pomohlo především spuštění testnetu fáze Shelley, v jehož rámci se mohli uživatelé zapojit do stakingu. Očekává se, že v prvním nebo nejpozději druhém čtvrtletí bude spuštěna fáze Shelley i na Maine. V tomto roce, možná ještě v jeho první polovině, má být spuštěna i fáze Goguen, v jejímž rámci Cardano přinese dlouho očekávanou možnost vytváření smart kontraktů.

Tématu kryptoměny Cardano jsme se nedávno věnovali i v rozhovoru s Jaromírem Tesařem, který je oficiálním ambasadorem tohoto projektu pro Českou republiku. Chcete-li se o této kryptoměně dozvědět více, viz také úvodní video k tomuto tématu od známého českého YouTuber Kicoma.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

VIDEO: Bitcoinový kanál vysvětluje kryptoměnu Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kicom-cardano

Kryptoměna Cardano patří na československé scéně mezi nejpopulárnější, čehož důkazem je i anketa známého krypto YouTubera Kicoma, v níž si jako další altcoin na zpracování zvolilo Cardano až 44% hlasujících. Pokud dosud nerozumíte tomu, co chce tento projekt přinést, sledujte nejnovější díl Bitcoinového kanálu, ve kterém Jakub “Kicom” Vejmola slíbil, že se k tomuto tématu vrátí ještě v rámci rozhovoru s odborníkem na toto téma Jaromírem Tesařem.

Doporučujeme také náš rozhovor o Cardano:

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Pokračovat ve čtení

Cardano

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Jaromír Tesař - Cardano rozhovor

V posledním období neuběhne den, kdy se v souvislosti s Cardano (ADA) neobjeví nějaká zajímavá informace. Rozhodli jsme se opět vyzpovídat Jaromíra Tesaře, který je oficiálním ambasadorem Cardano pro Česku republiku, abychom vám přinesli čerstvé informace ze zákulisí této nadějné kryptoměny. Věnovali jsme se pokrokům ohledně stakingu a fázy Shelley, komunikaci s burzami, fázi Goguen a smart kontraktům a také DeFi na ekosystému Cardano.

Staking na testnetu z pohledu komunitního zájmu zjevně překonal očekávání. Můžeš našim čtenářům říci nějaká konkrétní čísla?

Nejzajímavější číslo je rozhodně účast 672 aktivních poolů a velký zájem komunity. Tým IOHK v testnetu očekával asi 50 poolů a 100 by považoval za úspěch. V konsensuální distribuované síti, ve které figurují pooly je počet pool operátorů jedno z hlavních kritérií při posuzování míry decentralizace. Jak jsme nedávno viděli u projektu Bitcoin Cash, dominantní operátoři se bez ostychu rozhodli zavést nucené daně, které by měli platit všichni operátoři na další vývoj protokolu. Operátoři jsou ti, kteří mají právo se rozhodnout, na jaký blok se naváže a mohou tak ignorovat bloky těch menších, neboť mají dostatečný hashrate na to, aby z nepohodlného bloku udělali sirotka. Úplně stejně by se dali třeba cenzurovat transakce. Tohle se může stát jen tehdy, pokud má někdo v síti dominantní postavení a nejlepší obrana je distribuce moci, což je hlavním posláním decentralizovaných sítí. Decentralizaci nikdy neošidíte. Jakmile je někde skulina, lidé ji dříve či později využijí pro svůj vlastní prospěch. PoW není vůbec připravený na zneužití moci zevnitř systému. Pooly v PoW jsou ekonomicky motivováni stát se hegemony, neboť velikost poolu přímo ovlivňuje množství odměn. Dříve mohli velikost poolů regulovat domácí těžaři, kteří mohli přejít k menšímu poolu, pokud se jim nějaký zdál velký. S tím jak se stále více nevyplácí domácí těžba a sami pooly vlastní velké těžební haly, mizí ze scény i tento regulační prvek a ovlivní to snahy projektů jako BetterHash. 

Dalším zajímavým číslem z testnetu je ⅓ zamknutých ADA mincí, které jsou aktuálně v oběhu. Je vidět, že lidé mají o staking zájem. To je důležité, neboť zamčené mince tvoří permanentní rozpočet na bezpečnost. Už nyní je k útoku na síť skrze získání konsensuální dominance potřeba $330 000 000, nepočítaje pravděpodobný růst ceny mincí, pokud by se je útočník snažil vykouit. Síť bude od začátku relativně bezpečná a rozpočet na zabezpečení bude škálovat s rostoucím významem sítě, tedy s distribucí a růstem ceny mincí. Osobně očekávám, že na mainnetu bude zájem o staking mnohem vyšší a stakované budou ⅔ mincí v oběhu.

Mnoho lidí v souvislosti se stakingem “usnulo” a následně zjistili, že se do něj budou moci zapojit nejdříve až po spuštění mainnetu. Kdy je to podle tebe reálné?

300x250

Očekávám, že to bude někdy v Q1 až Q2 letošního roku. Přechod proběhne přes dva hardforky a oznámený je zatím jen ten první a to na 20. únor.

Charles Hoskinson v posledních týdnech hovoří také o intenzivní komunikaci s burzami. Čeho se to týká? Zajímalo by mě například to, proč Cardano stále není na Coinbase. Je to spíše věc cenové spekulace. Zalistování jiných kryptoměn na Coinbase totiž přispělo k růstu cen daných tokenů …

Coinbase může kvůli regulacím zalistovat pouze decentralizované projekty a to se týká i mnoha dalších burz působících v USA. Jakmile se spustí mainnet, k zalistování dojde. V tomto kontextu je potřeba si uvědomit, že Cardano letos čeká globální marketing a to za asistence firem PwC a McCann. Tohle zatím v kryptu nebylo. Žádný projekt se nepokusil světově představit své řešení a nabídnout svoji síť masám. Z mého pohledu je tohle důležité, neboť krypto je stále vnímané jako způsob jak rychle zbohatnout, nebo místo, kde vás někdo podvede. Lidi si občas myslí, že krypto musí být něco, co reklamu nepotřebuje a co musí povstat ze spodu. To se ale moc nedaří a nefunguje. Částečně i kvůli rozhádané a rozštěpené komunitě, kde jednotlivci prosazují zájmy vybraného projektu místo toho aby si uvědomili, že kryptoměny mohou uspět jako celek. Mise Cardana není nutně o pokusu nahradit národní měny, ale možnosti nahradit zbytečné prostředníky všude tam, kde jejich činnost mohou převzít smart kontrakty a zajistit vyšší soukromí, spolehlivost, necenzurovatelnost, výhodnější cenu, transparenci, férovost a všechny další pěkné vlastnosti plynoucí z decentralizace. Na Cardano se dívejte třeba jako na Linux, nebo novodobý Microsoft s tím rozdílem, že vlastníci jsou sami uživatelé sítě. Je to projekt, který jde dělat revoluci skrze technologickou vyspělost, ne přes protest vůči stávajícím pořádkům. Mysleli jste si, že je blockchain pomalá a drahá databáze? Pro PoW to platí, ale PoS to změní. Nevěříte na tokenizaci? Problém je řešitelný, pokud se nebojíte komunikovat s lídry států či regulátory a síť je schopna všechny požadavky zajistit. Jestli marketing dopadne dobře, lidé začnou možností projektu využívat a Coinbase nebude se zalistováním dlouho otálet.

TIP: Pokud vás zajímá Cardano, nezapomeňte sledovat dění ve facebook skupině Cardano [ADA] CZ/SK

Stále žhavějším tématem je fáze Goguen a tudíž smart kontrakty. Jak bude probíhat její spuštění? Zkus to přirovnat k Shelley.

Jakmile poběží Shelley, tedy fáze, kdy se rozjede decentralizace, bude údajně přidání smart kontraktů otázkou doslova několika řádků kódu. Na obojím se pracovalo paralelně a propojení nebude složité. Očekávám, že se jednoduše oznámí datum hard forku a po něm budou smart kontrakty realitou. Cardano bude mít právě kvůli kontraktům rozšířený UTXO model. Mělo by se tak předejít hackům, které jsme viděli v minulosti u Etherea, které UTXO nepoužívá. Uvidíme jak to bude fungovat.

Poslední dva-tři měsíce se hodně mluví a píše o decentralizovaných financích (DeFi). Zde hraje zatím jednoznačně první housle blockchain Ethereum. Co chystá v tomto směru Cardano? Kdy je reálné, že něco podobného se bude budovat i na něm?

Jakmile máte smart kontrakt platformu, můžete udělat vše co už existuje a něco k tomu přidat. Uvidíme další stabilní minci a možná se dočkáme dalšího Oracle projektu, který kontraktům zprostředkuje reálný svět. I to se dá do určité míry udělat decentralizovaně, pokud zprostředkování obalíte funkčním ekonomickým a reputačním modelem. Je potřeba říct, že existují i jiné smart kontrakt platformy, ale vše důležité se stejně děje na Ethereu. Všem ostatním ujíždí vlak a to hodně rychle. Každá technologie si musí najít své uživatele a adopce je možná větší oříšek, než technologii dodat. Ethereum je král a má obrovskou základnu vývojářů. Bude nesmírně těžké tento vlak dohánět.

Cardano má jedno eso v rukávu. Nebojí se spolupráce s regulátory a pracuje na vlastním systému pro digitální identitu. Díky tomu vám může zajistit soukromí ala Monero, ale plně v souladu s úřady. Vlastně bude jen na státech, jaké soukromí svým občanům dovolí a tady je to zase o lidech, aby si za svými právy více stáli. Požadavky státu mohou být třeba takové, že pokud někdo zaplatí v obchodě za zboží a bude to občan daného státu, musí se odvést daň. Pokud se tak stane, je vlastně státu jedno kdo platí a za co. Stále tu však bude nějaký prostor pro 100% anonymní mince, které jdou cestou vzdoru a revoluce. To je zcela v pořádku, ale není to cesta, po které kráčí Cardano. To má být skutečně komerční platformou, přes kterou půjde legálně vybudovat decentralizovanou konkurenci pro existující služby.

Moderní kryptografie umožňuje velmi zajímavé věci, ale z technického pohledu bylo potřeba jít na dřeň možností sítě. Doufejme, že se to podařilo. Pokud vám nevadí odhalit identitu za cenu lepšího úroku při půjčení peněz, nemusíte mít zbytečně velký kolaterál. Pravděpodobně vznikne nové odvětví, kdy právníci a smart kontrakty budou nějakou formou spolupracovat a digitální kontrakty do určité míry nahradí ty papírové, ze začátku minimálně v exekutivní části procesu. Zajištění důvěry mezi lidmi, kteří se navzájem neznají je stále nevyřešený problém a samotný transakční systém na to zkrátka nestačí. Když se podíváte do historie, tak přesně tenhle problém chtěli první kryptonadšenci řešit. Tady vidím velký potenciál. 

Hodně si slibuji také od vyřešení škálovatelnosti. Cardano bude schopné odbavit až 250 transakcí za vteřinu (TPS) v jednom shardu. S pouhými deseti shardy jsme tedy na 2500 TPS a s těmito čísly už se masové adopce bát nemusíme. Jsme na podobné úrovni, kterou zvládá třeba Ripple s obrovským rozdílem v úrovni decentralizace. 

Pokud tomu rozumím správně, kromě fáze Shelley (staking) a Goguen (smart kontrakty) má být letos spuštěna i fáze Basho, která se týká škálovatelnosti a interoperability. V souvislosti s tím mě zaujala zpráva od týmu Syscoin, kterému se prý podařilo úspěšně propojit s blockchainem Ethereum, tedy udělali jakýsi most pro interakci dvou různých blockchainů bez potřeby třetí centralizované strany. Můžeme čekat něco podobně v dohledné době i od Cardano? Například vytvořit “most” s Ethereum?

Vytvořit most není problém a IOHK má vymyšlené, jak důvěryhodně pracovat s PoW systémy. Není například problém napsat kontrakt, který udělá něco na základě toho, co se stane na PoW síti. Nyní to chce spíše domluvit se napříč projekty na standardizaci. Dříve či později k tomu dojde a můžeme pozorovat první vlaštovky. Propojování má z mého pohledu velký smysl, neboť přesně takhle funguje také internet. Platba kryptem v eshopu je svým způsobem také možná jen díky propojení sítí. Jako uživatel použijete nějaký web, přijde vám email a zaplatíte přes decentralizovanou síť vašeho oblíbeného projektu. A zkuste spočítat, kolik dalších stavebních kamenů a technologií musí existovat, aby tohle bylo možné a zároveň bezpečné. Výčet by vás mohl dost překvapit. Možná až propojení kryptoprojektů a jejich funkcionalit přinese vyšší adopci. V DeFi se tohle začíná pomalu dít a je potřeba v tom pokračovat i přes dílčí neúspěchy. 

Cardano není akademický, ale komerční produkt. Toto zaznělo z úst Hoskinsona v poslední době vícekrát. V kterých komerčních oblastech by mohlo uspět nejdříve?

Cardano je platforma, která nabízí určité možnosti. Na co ji kdo použije už je na vývojářích, kteří se rozhodnou ji použít pro svůj byznys. V první řadě se nabízí cokoliv, co se týče financí, neboť programovatelnost peněz a distribuované vykonávání převodů a kontraktů je to, co je nové a doposud nevyzkoušené. Rád bych řekl, že by to mohli být věci spojené s požadavky na soukromí, či svobodou slova, ale mám trochu obavu, že o to lidé zase až tak nestojí a poptávka je nízká. Lidé v první řadě touží po něčem, co jim ušetří peníze nebo na tom vydělají. 

Zatím se ještě nezačalo s tokenizací, i když různě po světě už se něco málo realizuje. Například Švýcarsko už má zákon, který tokenizaci umožňuje. Akcie mohou velmi krásně fungovat digitálně bez nutnosti toho, aby se k tomu používal papír. V případě Cardana není práce s reálnou identitou překážkou. Nyní už je to hlavně o úpravě legislativy daných států. Technologie čeká už jen na to.

Charles Hoskinson také řekl, že dny společnosti IOHK, tedy firmy, které je generálním ředitelem, se dokončováním celého projektu pomalu blíží ke konci. Je reálné, že Cardano bude hotovým decentralizovaným produktem už za rok či dva?

Projektu vždy nejvíce rozumí ti vývojáři, kteří ho vytvořili a roky o něm debatovali. V případě Cardana se bavíme o 5 letech vývoje. Vstoupit do takového projektu a začít do něj bezpečně implementovat změny může trvat hodně dlouho. Až skončí všech 5 vývojových fází projektu a proběhne decentralizace řízení, IOHK už nebude rozhodovat o tom, na čem se bude pracovat. Rozhodovat by měli uživatelé, či jejich zástupci, skrze nějakou formu hlasování. Vše se ladí, takže v tuhle chvíli nevím, jak to přesně bude vypadat. IOHK nejspíš nikam neodejte, stále u projektu bude a z mého pohledu je to jen dobře. Kdyby se objevily nějaké problémy v prvních letech provozu sítě, stávající tým má nejlepší předpoklady vše dobře vyřešit. Očekávám, že tým může mít méně práce a možná pár lidí začne pracovat na nějakém komerčním projektu, který bude na Cardanu postavený. Ale možná taky ne, už teď se mluví třeba o Oracles a dalších věcech, na kterých se pracuje pod pokličkou a ne nutně souvisí s tím, co vidíme v roadmapě. První fáze přechodu na mainnet bude 20 února, takže decentralizaci rozhodně uvidíme už letos. Krátce na to bychom se měli dočkat smart kontraktů a Charles slibuje, že se tento rok dočkáme i shardingu. Upřímně si myslím, že některé věci uvidíme až v roce 2021. To nejdůležitější, decentralizace a smart kontrakty budou letos. 

Mnoho lidí má za to, že projekty jako Cardano nepotřebujeme a že vše může pojmout Bitcoin. Nemůže. V první vrstvě má mnoho lidí zamčené velké bohatství a to včetně core vývojářů. Větší změny na první vrstvě se všichni bojí, neboť to ohrožuje jejich vlastní bohatství. Je logické, že vývoj probíhá jinde u jiných projektů a je to dobře i pro Bitcoin, neboť to může ukázat cesty, po kterých by se Bitcoin nikdy nevydal. Pokud selže PoS, Bitcoin to posílí. Pokud se za 5 let ukáže, že PoS spolehlivě funguje, může se Bitcoin v některých věcech inspirovat. Z Bitcoinu zkrátka nikdy nebude Ethereum a naopak. Je neuvěřitelné, jak se někteří lidé bojí vývoje, který probíhá jinde a hledají argumenty, proč musí selhat, přitom do krve bojují za vše, co se děje kolem Bitcoinu. Občas žasnu, jak lidé berou ostatním projektům právo na život. Jsem velký fanda Bitcoinu a myslím si, že tu má své místo, ale počítám s variantou, že to zkrátka nemusí být nejvíce decentralizovaný projekt, který bude umět všechno, co se nám může hodit. Hlavně, u Bitcoinu to nutně nevadí a pořád to bude vzácný asset a vývojáří stejně nechtějí, aby uměl všechno. Proč tedy rezignovat na budování další decentralizované a škálovatelné konsensuální sítě? Technologický vývoj se nedá zastavit a bude probíhat ať se to někomu líbí nebo ne. Nikomu na světě se zatím nepodařilo vytvořit technologii, která by nebyla překonaná. Bitcoin udělal nejspíš jeden člověk a zdrojový kód nebyl na začátku v nejlepší kondici. Přesto to stále funguje. Neexistuje racionální důvod, proč by neměl fungovat projekt, na kterém 5 let pracují špičky z různých IT oborů a tým má asi 200 lidí. To samozřejmě není záruka, že PoS bude fungovat na první pokus, ale my máme pokusů tolik, kolik jich budeme potřebovat. 

Děkujeme za rozhovor.

Pokud vás zajímá Cardano, nezapomeňte sledovat dění ve facebook skupině Cardano [ADA] CZ/SK

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčí náladě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se na trh vysoce kapitalizovaných kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Davos otevřel pro Cardano mnoho nových dveří, píše CryptoSlate

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Portál CryptoSlate se v posledním období věnuje s výjimkou Bitcoinu snad nejčastěji kryptoměnám Ethereum (ETH) a Cardano (ADA). Jde o dvě platformy, které si mohou být v budoucnu hlavními konkurenty, pokud jde o decentralizované financování a smart kontrakty.

CryptoSlate po Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu konstatoval, že tato akce otevřela Cardano mnoho nových dveří. 10-členná delegace, kterou zahrnovali představitelé tří týmů stojících za projektem – Emurgo, Cardano Foundation a IOHK, díky tomu započala několik spoluprací s velkými korporacemi. Alespoň tak to uvedl ředitel PR oddělení Cardano Foundation Baky Azimkanov, který prohlásil, že účast v Davosu byla z pohledu Cardano mimořádně úspěšná.

Delegace se měla během konference setkat s předními akademickými pracovníky, vedoucími představiteli firem a také s politiky z různých koutů světa. Předseda Cardano Foundation Nathan Keiser a generální ředitel IOHK Charles Hoskinson absolvovali mnoho rozhovorů o budoucnosti fintech, blockchain řešeních pro fonace trhy a také o použití security tokenů.

Zástupci Cardano sehráli roli i při silně zastoupených akademických kulatých stolech, za nimiž seděli zástupci Technologického institutu v Massachusetts či zHarvardské univerzity. Byl při nich mimo jiné schválen grant na výzkum blockchainu v Harvardském centru Berkman Klein.

Pokud jde o konkrétní spolupráce, jsou jen věcí ústních dohod, Azimikanov odmítl být příliš konkrétní. Prozradil však začínající dohodu o spolupráci s DUST identity, která se zaměřuje na identifikační technologie, což by mělo vést k větší transparentnosti u globálních organizací.

300x250

Velmi pozitivně vnímá i rozhovory se švýcarskou neziskovou organizací Finka, která chce využít blockchain při chovu dobytka a učinit ze skotu životaschopnou třídu aktiv.

Americká LO3 Energy, který je poskytovatelem lokální platformy energetických řešení, by se zas prý mohla stát jedním ze startovacích partnerů v souvislosti se smart kontrakty, které přivede Cardano k světu spuštěním fáze Goguen (předpokládá se, že v tomto roce). A pokud jde o přímé využití tokenů ADA, v tomto směru se slibně jeví rozhovory s firmou GenTwo, která by mohla uvést na trh strukturované finanční produkty s označením ADA.

Zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuální rezistence altcoiny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přinášejí pravidelné aktualizace k situaci na trzích. Dnes se na altcoiny vůči BTC podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

  1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
  2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
  3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

300x250
Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

  1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
  2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
  3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
  4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
  5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Úspěch Cardana začátkem konce pro IOHK? Hoskinson mluvil o budoucnosti

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Hoskinson

O projektu Cardano a kryptoměně ADA píšeme na Kryptonovinkách poměrně často. Důvody jsou dva – podle našeho názoru jde o jeden z nejzajímavějších altcoinových projektů vůbec a na československé kryptoscéně pravděpodobně neexistuje silnější mimo-bitcoinová komunita než ta, která se shromažďuje kolem Cardana.

TIP: Chcete být členem komunity Cardano? Přidejte se do facebook skupiny Cardano [ADA] CZ / SK!

Portál CryptoSlate citoval zajímavé poznámky zakladatele projektu Charlese Hoskinsona, který je zároveň generálním ředitelem společnosti IOHK, která zastřešuje vývoj Cardano. Rozhodli jsme se, že vám je zprostředkujeme prostřednictvím tohoto článku.

Hoskinson konstatoval, že jsme se dočkali období, kdy jsou konečně vidět plody práce, na kterých se v rámci tohoto robustního projektu pracovalo dlouhých 5 let. Viditelné výsledky však zároveň znamenají začátek konce účasti firmy IOHK na celém projektu. Tím, že IOHK se jednoho dne stáhne, Cardano se stane zcela decentralizované. Tedy přesně takové, jaké mělo být, když se o něm začalo uvažovat.

To, co dělá Cardano jedinečným, je použití akademických metod zkoumání. Hoskinson vzpomíná, že projekt se hned od počátku zabýval otázkou, zda je možné “psát kód jinak”. Na rozdíl od toho, aby napsali whitepaper a vytvořili základní kód se IOHK vrátila k úplným základům a začala starou dobrou matematikou.

300x250

Formální metody a proces provádění pokročilých matematických analýz při návrhu softwaru – to byly kroky, které měly za úkol zajistit, aby byl konečný projekt co nejspolehlivější a nejrobustnější. Tento postup byl však nesmírně náročný na pracovní sílu a také náklady.

,,Když píšete software, jako je tento, přidá vám to do plánu roky práce navíc,” přiznává. Trvalo to přesně 5 let, kdy jsou výsledky práce patrné. Na Cardano se totiž začalo dělat už v roce 2015.

Významným pokrokem, který zaznamenal obrovský úspěch, bylo spuštění testnetu fáze Shelley a s ní souvisejícího stakingu. Uživatelé, kteří se zapojili už v rámci testnetu, jsou odměňováni za “staking” svých ADA mincí. Ti, kteří tuto příležitost promeškali, budou muset počkat na spuštění mainnetu. Zájem už v rámci testnetu byl obrovský, což je významným bullish signálem i pro cenové spekulanty.

Testnet fáze Shelley překonal podle Hoskinsona všechna očekávání. Dlouhodobým cílem sice bylo, aby vzniklo alespoň 1000 poolů, což zajistí decentralizaci mnohonásobně překonávající i decentralizaci Bitcoinu, ale rozhodně nečekali, že poolů bude přes 1000 již v rámci testnetu. A stále přibývají další …

Cardano však není jen o stakingu. Zvýšený zájem o Cardano díky spuštění testnetu má podle Hoskinsona i druhou stranu mince. Lidé totiž přehlížejí další skvělé věci, které se dějí “pod povrchem”. Upozornil například na to, že Cardano má za sebou první bezpečnostní zprávu, která upozornila na dobré i špatně části kódu. Po opravách bude zveřejněna podrobná zpráva.

Hoskinson řekl, že je velmi hrdý na to, jak aktuálně spolupracuje komunita. Její myšlenky a názory pomáhají porozumět tomu, jak funguje a co je třeba vylepšit na Ouroboros, nativním protokolu pro staking.

Domnívá se, že “investice” do komunity jdou správným krokem a poznamenává, že konečným cílem IOHK je vzdát se vší kontroly nad projektem a nechat ho v rukou jeho uživatelů, kteří budou v praxi používat pokročilý systém řízení, na kterém se pracuje. To bude totiž jediný způsob, jak může být Cardano skutečně decentralizovaným blockchainem a kryptoměnou.

Po mainnetu Shelley je na řadě Goguen

V době, kdy se blíží spuštění fáze Shelley na Main, se stále více hovoří o fázi Goguen. Ta s sebou přinese dlouho očekávané smart kontrakty. Cardano se tak stane v tomto směru plně konkurence schopné Ethereum. Vize, že Cardano dosáhne vysoké míry decentralizace díky stakingu a vedle toho umožní vytvářet decentralizované aplikace (Dapps) vypadá velmi zajímavě.

V současnosti probíhají snahy o vylepšení správy multi-asset managementu (správa více aktiv), identit, Oracle či kanálů spravujících metadata, které procházejí transakcemi. Předmětem zkoumání je také interoperabilita s Ethereum. ,,Veškerá práce, která byla vložena do Shelley v posledních měsících, probíhá souběžně s prací, která se děje na Goguen,” prozrazuje Hoskisnon. ,,Toto jsou výplody let našeho úsilí,” dodal.

Cardano se má v nejbližších měsících soustředit na dodání slibovaných produktů a aktualizací, na kterých v minulých letech pracovalo.

Všechny tři organizace pracující na Cardano, čili kromě IOHK i Emurgo a Cardano Foundation si kladou za společný cíl zlepšit komunikaci s komunitou. Přiznávají, že v minulosti v tomto směru udělali několik chyb. Vyčtena byla zejména selhání v oblasti marketingu či neaktualizovaných nebo nepřesných Roadmap.

Častěji se zmiňuje už i fáze Basho, která je zaměřena na řešení škálovatelnosti a interoperabilita sítě. Testnet by mohl být spuštěn již v březnu nebo dubnu.

Hoskinson poznamenal také to, že vedl mnohé zajímavé rozhovory s partnery a obchodními organizacemi, které se týkaly toho, jak Cardano komercializovat. ,,Skutečně máme šanci nahradit globální platební a zúčtovací systémy tím, co jsme s Cardano dosáhli,” doufá.

Pokud jde o plány IOHK, uvedl, že čím je Cardano blíže k hotovému produktu, tím je IOHK blíže k odchodu ze scény. ,,Tato kniha se pomalu chýlí ke konci,” přiznává, ale zároveň vyjadřuje touhu, aby IOHK předtím dodala pevné základy systému, který bude udržitelný a škálovatelný po dlouhá léta a budou schopný rozvoje a samořízení.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Co je to Proof of Stake? Vysvětluje Kicom z Bitcoinového kanálu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kicom Proof of Stake

Proof of Work je algoritmus, na kterém funguje Bitcoin a většina známých kryptoměn. Aktuálně i dvojka na trhu Ethereum, která však plánuje přejít na algoritmus Proof of Stake. Takzvané stakeování by mohlo podle obhájců tohoto konceptu pomoci vyřešit problémy s decentralizací těžby, škálovatelností a také ekologickou otázku. Tématu toho, co to vlastně Proof of Stake je, se věnoval v oblíbeném YouTube projektu Bitcoinový Kanál Jakub Vejmola a.k.a Kicom.

Tématu základních rozdílů mezi Proof of Work a Proof of Stake jsme se věnovali i my. Popsali jsme je v tomto článku.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Pokračovat ve čtení

Cardano

 Smart kontrakty na Cardano: Spustila růst ceny nová dokumentace?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Goguen

Pokud sledujete pohyby ceny kryptoměny Cardano (ADA), určitě neušlo vaší pozornosti, že si vede v posledních dnech velmi dobře. Důkazem toho je posílení o 23% (v době psaní článku) za poslední týden, což je z 10 nejsilnějších kryptoměn na trhu podle tržní kapitalizace jednoznačně nejlepší výsledek.

O důvodech růstu ceny ADA tokenů se intenzivně spekuluje, ale pravděpodobně to můžeme připsat pondělní publikaci, která popisuje fázi Goguen neboli implementaci dlouho očekávaných inteligentních smluv (smart kontraktů) na Cardano blockchainu.

Zveřejnila ho společnost Input Output Hong Kong (IOHK), v jejímž čele stojí zakladatel a hlavní představitel Cardano Charles Hoskinson. Takzvaný Extended UTXO (EUTXO) model popisuje způsob, jakým budou fungovat smart kontrakty a vypadá to tak, že by měl využít to nejlepší z Bitcoinu a Ethereum.

V Bitcoinu je každá transakce založena na konceptu vstupů a výstupů, které reprezentují specifické množství BTC. Specifická transakce jednoduše vezme některé Bitcoiny ve formě vstupů a přetvoří je na různé výstupy. Podobné jako při změně vyúčtování na níže nominální hodnoty, není důležitý počet výsledných výstupů nebo jejich konkrétní částky, pokud jejich celková hodnota je rovna hodnotě vstupů. Správnost transakcí zajišťují kryptografický ověřovatelé, kteří v případě bitcoinu využívají soukromý klíč uživatele k vytvoření ověřitelného podpisu.

Vědci z Cardano si myslí, že tento model je vhodný pro souběžně distribuovaný charakter blockchainu, ale zároveň má omezení v programovatelnosti, což je nepraktické pro řešení většiny smart kontraktů.

300x250

Naproti tomu Ethereum umožňuje složité výpočty, které však musí ověřovat “sdílený stát” – což je jakási kolektivní paměť všech transakcí a smluv. Vývojáři Cardano si v tomto případě myslí, že tento model je obtížné zajistit kvůli komplikovanému kódu, což vede k incidentům, jako byl například hack DAO.

S cílem umožnit výkonnější inteligentní smlouvy v modelu UTXO proto představili mechanismy, které mohou rozdělit provádění inteligentních smluv na několik transakcích. V modelu Cardano bude mít každý výstup transakce datové pole, které bude obsahovat libovolné informace spojené s konkrétní inteligentní smlouvou. Kromě toho má systém zajistit, aby určitý řetězec výstupů používal stejný smluvní kód. Koncept získal pojmenování contact continuity.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-