Connect with us

Bitcoin

CBOE chce zalistovat Bitcoin ETF od VanEck

Zveřejněno

bitcoin-etf
Canva.com

Koncem roku 2020 podaná žádost společnosti VanEck o schválení vůbec prvního Bitcoinu ETF na území Spojených států s názvem VanEck Bitcoin Trust získala včera silného partnera v podobě americké burzy CBOE BZX Exchange. Ta totiž Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) požádala, aby mohla tento produkt přivést skrz svou platformu na americký trh.

V USA byly dosud všechny žádosti o Bitcoin ETF zamítnuty. Již v roce 2016 se jako první snažili o schválení bratři Winklevossovci, zakladatelé burzy Gemini. Následně neuspěli ani žádosti od firem Bitwise, Phoenix Wilshire a právě VanEck a CBOE.

,,CBOE podala žádost zalistovat Bitcoin ETF od VanEck. Je velmi nepravděpodobné, že by to udělali jen tak náhodně. Může být Bitcoin ETF za horizontem?,“ tweetl na margo této novinky Anthony Pompliano.

Bitcoin ETF je investiční fond obchodovaný jako akcie, které je možné koupit a prodat v jakýkoliv čas během této doby otevřeného trhu. Tím se odlišuje od podílových fondů a dalších investičních produktů.

Současnou nejoblíbenější alternativou k neexistujícímu Bitcoinu ETF je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od firmy Grayscale, která drží více než 640 000 BTC. Ten se však častokrát obchoduje za vyšší prémiovou cenu a je určen pouze solventnějším investorům vzhledem k minimální výši vstupního kapitálu 50 000 USD. Kromě toho má tento produkt fix 6 měsíců, během kterých nemůže instituce tyto „akcie vázané na Bitcoin“ prodávat.

Zatímco v USA nebyly povoleny žádné Bitcoiny ETF, v Kanadě v úvodu roku uspěly u místního regulátora hned dvě žádosti. Oba fondy od firem Evolve a Purpose si rychle získávají velkou popularitu a proto se bude na případné schválení prvního amerického ETF opět soustředit velká pozornost.

Někteří analytici si myslí, že rok 2021 by mohl být tím, kdy SEC konečně udělí souhlas na takový produkt. Trh v porovnání s předchozími lety vyspěl a kromě toho je v čele komise SEC nová tvář v podobě Garyho Genslera, který je známý jako odborník na kryptoměny a blockchain technologii.

zdroj: decrypt.co

Populárne