Connect with us

Bitcoin

Cena Bitcoinu by mohla díky růstu kapitalizace stablecoinů dále růst

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická společnost Glassnode se domnívá, že rostoucí hodnota stablecoinů (Kryptoměn, které kopírují hodnotu fiatových měn) v kryptoměnovém oběhu může přispět k růstu ceny Bitcoinu.

Firma Glassnode upozornila, že poměr množství stabelcoinů v oběhu vůči Bitcoinu je aktuálně 3-násobně vyšší, než tomu bylo v červenci 2019, kdy BTC atakoval hodnotu 14 tisíc dolarů. Odvozuje to na základě Stablecoin Supply Ratio (SSR), což je metrika, která vyjadřuje potenciální kupní sílu stablecoinů.

Společnost se domnívá, že nízká cena Bitcoinů v kombinaci s nárůstem celkové hodnoty stablecoinů na burzách vytváří příležitost pro koupi většího množství BTC (jejichž množství v nabídce se vedle toho zmenšuje například i pro trend výběru BTC z burz na soukromé peněženky). Jinak řečeno, zatímco celková hodnota stablecoinů na burzách je stále vyšší (tedy i jejich celková kupní síla), Bitcoinů je v nabídce k prodeji stále méně. Kupní síla stablecoinů vůči BTC se tedy dramaticky zvyšuje.

,,SSR je 3x silnější, než tomu bylo, když Bitcoin dosáhl podobné cenové úrovně takto před více než rokem,“ upozornila Glassnode. Na grafu níže můžete vidět, jak se změnila kupní síla stablecoinů  vůči BTC (oranžovou barvou). Čím je SSR níže, tím je kupní síla stablecoinů při dané ceně výraznější.

Na dalším grafu můžete vidět vývoj tržní kapitalizace největšího stablecoinu USDT. Ve srovnání s červencem 2019 je patrný obrovský nárůst jeho kapitalizace vůči BTC.

Jak jsme již v průběhu tohoto týdne informovali, průměrná denní hodnota transakcí USDT v průběhu posledního měsíce překonala denní hodnotu transakcí Bitcoinu, na základě údajů z 2. kvartálu firmy PayPal.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne