Connect with us

Bitcoin

CEO Ryanair: Do Bitcoinu bych neinvestoval ani cent

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Stále platí, že kryptoměny v čele s Bitcoinem mají mnoho odpůrců. V posledním období snad žádným negativním způsobem se na jejich adresu vyjádřil generální ředitel letecké společnosti Ryanair.

Michael O’Leary v nedávném rozhovoru s The Times totiž přirovnal Bitcoin k Ponziho schématu a doporučil investorům, aby se mu obloukem vyhnuli. ,,Nikdy bych do toho neinvestoval ani cent. Je to podle mě ekvivalent Ponziho schématu. Důrazně doporučuji všem, kteří mají alespoň trochu základní logiky a uvažování, aby ignorovali tento falešný příběh a vyhnuli se Bitcoinu, protože je to mor.“

O’Learyho negativní postoj k Bitcoinu podle všeho souvisí zejména se skutečností, že nedávno koloval internetem falešný příběh o tom, jak skrz kryptoměnový podvod s názvem „Bitcoin Lifestyle“ vydělal na Bitcoinu skrz automatizované obchodní systémy obrovské peníze.

Bohužel je pravdou, že známé osobnosti jsou podvodníky nejednou využívány na propagaci falešných podvodných investičních schémat, u nichž se stále více zmiňují zejména kryptoměny. O’Leary však dělá zásadní chybu v tom, že spojuje podvodný projekt, který si „ukradl.“ Pojem Bitcoin s reálným Bitcoinem, což jsou dvě naprosto odlišné věci.

Bohužel takové podvody, které zneužívají Bitcoin a kryptoměny, dělají kryptoměnám nesmírně špatnou pověst. Nováčci, kteří nevědí nic o technologii kryptoměn, mohou tak velmi snadno nabýt přesvědčení, že jde o podvod. A bohužel mnozí z těch, co se rozhodnou pro investici do kryptoměn, častokrát naletí právě podvodným projektům namísto toho, aby si koupili reálné kryptoměny.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne