Connect with us

Bitcoin

Changpeng Zhao čeká, že Bitcoin brzy vyletí na 16k

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Changpeng Zhao Bitcoin Mesiac

Šéf největší kryptoburzy Binance Changpeng Zhao v první listopadový den publikoval tweet, ve kterém uvedl velmi pozitivní predikci pro cenu Bitcoinu. Myslí si, že už velmi brzy pokoří hranici 16 tisíc dolarů.

,,Lol, cenové predikce jsou jednoduché. Jsou těžké jen v jejich načasování. Brzy uvidíme 16 tisíc dolarů. Během toho, jak říkáme, na tom pracuje 1,4 miliardy lidí,” napsal čínský podnikatel známý také pod přezdívkou CZ na Twitteru.

Zhao tímto tweetem odpověděl na jiný příspěvek, který poukazoval na to, že známá predikce ceny Bitcoinu, podle níž měl BTC stát 16 tisíc USD do konce minulého měsíce, se nenaplnila. Předpověď, která byla až dosud velmi přesná, také uváděla, že Bitcoin v prvním čtvrtletí 2020 dosáhne cenu 29 tisíc dolarů, ve 3. čtvrtletí 2020 56 tisíc dolarů a v posledním čtvrtletí až 87 tisíc dolarů.

Šéf burzy Binance nemluvil jen o cenové predikci. Zmínil také zmínil decentralizovanou burzu Binance DEX, která byla spuštěna před několika měsíci. Potvrdil, že podle objemu realizovaných obchodů je již největší decentralizovanou burzou světa. Objemy jsou však ve srovnání s centralizovanými burzami stále velmi malé. ,,Podle objemu obchodů je již největší na světě. Její přijetí (globlálně pozn.red) však bude nějakou dobu trvat,” přiznal.

Binance DEX měla od svého vzniku realizovat již více než 26 milionů transakcí mezi přibližně 290 000 adresami.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

VIDEO: Nový rekord Bitcoinu, instituce nakupují, LN vs. WBTC či novinky o Ethereum 2.0

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptonews-29-9-2020

Bitcoin vytvořil nový rekord, Grayscale skupuje další BTC, Michael Saylor vysvětlil svůj vztah k Bitcoinu a názor na fiatové měny, WBTC brutálně předbíhá Lightning Network v adopci, těžaři Ethereum vydělávají na poplatcích více těžaři bitcoinu a o staking Ethereum je obrovský zájem. Přinášíme vám nový díl souhrnu top zpráv posledních dnů ze světa kryptomien, který připravil YouTube kanál Zaujalo mě. Většinou jde o novinky, které jste mohli číst právě na našem webu.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kumulativní poplatky Ethereum strmě rostou a “utíkají” Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Ethereum

Kumulativní transakční poplatky, které byly zaplaceny těžařům Ethereum v průběhu roku 2020 jsou již téměř dvojnásobně vyšší, než hodnota poplatků, které byly zaplaceny těžařům Bitcoinu.

Výše kumulativních poplatků ETH těžařům aktuálně představuje již více než 276 milionů dolarů, zatímco minerům BTC bylo v dolarové hodnotě vyplacených letos zatím přes 146 milionů USD.

Z grafu Coinmetrics vyplývá, že poplatky zaplacené těžařům Ethereum začaly prudce růst až v druhé polovině roku po spuštění DeFi projektu Compound. Až do 12. srpna platilo, že více vydělávali na poplatcích těžaři Bitcoinu.

Těžaři bitocinu vydělávali až dosud na poplatcích za transakce suverénně nejvíce. Ještě loni byly jejich příjmy 5-násobně vyšší, než u těžařů Ethereum nemluvě o těžařích jiných altcoinů postavených na Proof of Work.

Příjmy těžařů ETH začaly prudce růst až v červnu tohoto roku, kdy se začala prudce navyšovat aktivita na síti a s ní i průměrný poplatek za jednu transakci. Ethereum v období od srpna do září překonalo v tomto směru všechny předchozí rekordy a pro některé běžne účastníky sítě se začalo stávat pro vysoké náklady za transakce nepoužitelným resp. velmi nevýhodným.

Tuto změnu lze přičíst obrovskému rozmachu DeFi sektoru a yeld farmingu, který má vliv na četnost transakcí.

Zatímco Ethereum plánuje přechod na generaci Ethereum 2.0 a Proof of Stake konsenzus, kdy se již Ethereum nebude těžit, ale “stakovat”, čímž se sníží transakční poplatky a transakce budou výrazně rychlejší, v případě Bitcoinu bude postupně stále důležitější, aby celková hodnota poplatků za transakce rostla.

Zatímco v současnosti těžaři Bitcoinu profitují zejména z prodeje vytěžených Bitcoinů (v současnosti umí vytěžit z jednoho bloku 6.25 BTC), toto číslo se bude každé čtyři roky zmenšovat o polovinu. Aby zůstal ekosystém Bitcoinu zdravý a těžaři pokračovali ve své činnosti i v dalších dekádách, je nutné, aby se jim ztráta příjmů z prodeje nově vytěžených Bitcoinů kompenzovala tím, že vydělají více právě na poplatcích. Pokud by se tak nestalo, bezpečnost a také samotná existence bitcoinu by byla vážně ohrožena.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Grayscale nakoupila Bitcoiny za dalších 180 milionů dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

grayscale

Společnost Grayscale Investments, o které jsme intenzivně psali zejména v první polovině roku pro její výraznou akumulaci bitcoinů, oznámila, že v průběhu posledního týdne zvýšila hodnotu svého Bitcoin Trust o více než 180 milionů dolarů.

Podle údajů informační platformy ByBt Grayscale nakumulovala v průběhu posledních 7 dnů přesně 17 100 BTC. V době psaní článku, kdy byla cena BTC 10 890 USD, měla firma pod kontrolou 449 9000 BTC v hodnotě 4,9 miliardy dolarů.

Z těchto čísel vyplývá, že Grayscale kontroluje 2,4% všech Bitcoinů, které jsou aktuálně v oběhu. Podle dat portálu CoinMarketCap je jich v současnosti již přes 18 500 000.

Vytěžit zbývá už jen 11,9% Bitcoinů, nakolik nabídka je předem omezena na 21 000 000 BTC. Pokud by i Grayscale od tohoto momentu nekoupila žádný nový Bitcoin, v roce 2140, kdy se vytěží poslední, by měla při současném držení pod kontrolou až dvě procenta z nich.

Firma Grayscale není jedinou, která v posledním období skupuje Bitcoin. Teprve nedávno společnost Microstrategy oznámila, že nakoupila Bitcoiny za 175 milionů dolarů, čímž navýšila počet držených Bitcoinů na 38 250. Její CEO Michael Saylor tvrdí, že Microstrategy přechází na “bitcoinový standard”, protože ve firmě již nepovažují za držitele hodnoty tradiční fiatové měny, které jsou ovlivněny centrálními bankami a politickými vlivy.

Barry Silbert, který je šéfem Grayscale, k nákupu Bitcoinu ze strany Microstrategy před dvěma týdny vtipně poznamenal, že firmy vstoupily do zajímavého závodu, kde se podaří nakoupit více Bitcoinů.

Grayscale kromě bitcoinu vlastní i Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Horizen, litecoin, Stellar Lumens, XRP a Zcash. Celková hodnota kryptoměn, kterou aktuálně drží, je při současných cenách 5,8 miliardy USD. To je pro ilustraci více, než je tržní kapitalizace Bitcoinu Cash, Binance Coin Pokladot, Chainlink či Cardano.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin s novým rekordem. Tak dlouho nad $ 10 000 ještě nikdy nebyl

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-hulk

Bitcoin opět vytvořil nový rekord a ačkoliv na jeho ceně není na první pohled patrný, může být pro investory velmi býčí. Vyjadřuje totiž jeho odolnost. Cena Bitcoinu totiž ještě nikdy předtím nebyla tak dlouho nad úrovní 10 tisíc dolarů, jako v tomto čase.

Jak upozornil známý propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano, Bitcoin se drží nad úrovní $ 10 000 již déle než 63 dní. Jde o delší období, než v roce 2017, kdy dosáhl rekordní hodnoty 20 tisíc USD.

,,Vážený nepřející Bitcoinu. Bitcoin právě dosáhl rekordních 63 dní v kuse s cenou nad 10 tisíc dolarů a vykazuje jednoznačně náznaky, že půjde výše,” upozornil Pompliano včera na Twitteru a dodal: ,,Trh ukazuje, že vaše medvědí nálady jsou nesprávné. Čas na kapitulaci je tu vždy, přidejte se k večírku. Miluji vás. Pomp.”

Častokrát citovaný trader Michael van de Poppe si navzdory optimismu Pompliana myslí, že prostor pro pokles ceny BTC navzdory býčím signálům zde ještě existuje. Upozornil totiž na stále nevyplněný CME gap na úrovni kolem 9600 dolarů. Krátký nedávný propad na 9800 USD (denní svíčka skončila nad $ 10 000) podle jeho názoru na vyplnění Gapu nestačil.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Čeká nás obrovský přesun bohatství. Víte, do které generace patříte?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

generacie

Jste Mileniál, Baby Boomer, nebo patříte ke Generaci Y či X? Každá z těchto generací má své typické charakteristické vlastnosti a také vlastní určitou část světového bohatství. Podívejte se na zajímavé video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma, ze kterého se dozvíte nejen to, do které generace patříte, ale i to, že už v nejbližších letech dojde mezi dvěma mimořádně důležitými generacemi k velkému přesunu bohatství a dotkne se to prakticky každého z nás. A zásadní vliv to může mít i na Bitcoin, který možná bude například pro generaci Alpha v její dospělosti už absolutně přirozenou záležitostí.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (28.9.): Milník Bitcoinu, bezpečnost burz, DeFi šílenství a Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptomeny

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Kryptoburzy jsou ve své podstatě zranitelné. Třeba s tím počítat

Téma bezpečnosti kryptoměnových burz je po hacku burzy KuCoin, z níž zmizely kryptoměny v hodnotě přes 150 milionů dolarů, opět více než aktuální. Generální ředitel firmy ByBit Ben Zhou, který patří i mezi spoluzakladatelů burzy Binance, vv rozhovoru pro Cointelegraph zopakoval, že každá centralizovaná aplikace, kam patří i burzy s kryptoměnami, je již ve své podstatě náchylná k hacknutí. Jak se chránit se dozvíte v tomto článku.

VIDEO: Čeká nás obrovský přesun bohatství. Víte, do které generace patříte?

Jste Mileniál, Baby Boomer, nebo patříte ke Generaci Y či X? Každá z těchto generací má své typické charakteristické vlastnosti a také vlastní určitou část světového bohatství. Podívejte se na zajímavé video z dílny YouTube kanálu Zaujalo ma, ze kterého se dozvíte nejen to, do které generace patříte, ale i to, že už v nejbližších letech dojde mezi dvěma mimořádně důležitými generacemi k velkému přesunu bohatství a dotkne se to prakticky každého z nás. A zásadní vliv to může mít i na Bitcoin, který možná bude například pro generaci Alpha v její dospělosti už absolutně přirozenou záležitostí.

Vytěžit je třeba už jen 2,5 milionu bitcoinů

Společnost ChartBTC upozornila, že koncem týdne se bitcoinovým těžařům podařilo překonat hranici 18 500 000 vytěžených BTC. To znamená, že do ukončení těžby nejznámější kryptoměny zbývá vytěžit už “jen” 2,5 milionu BTC. Proces jejich uvedení do oběhu až po posledním Bitcoinu však bude trvat ještě více než 100 let. ChartBTC zároveň upozornil, že polovina ze zbývajících 2,5 milionu BTC, bude vytěžená v následujících čtyřech letech. Více se dozvíte v tomto článku.

Humbug kolem DeFi teprve začne, tvrdí zakladatel NEO

Zakladatel kryptoměny NEO, Da Hongfei, se domnívá, že šílenství kolem decentralizovaného financování (DeFi) je jen na začátku. DeFi podle něj přináší na trh zcela nové typy aktiv, které umožňují lidem přístup k financím prakticky kdykoliv a jakkoliv. Věří, že tento nový sektor bude mít proto na budoucí ekonomiku významný dopad. Předpovídá, že lidé díky tomu v budoucnu nebudou již nutně potřebovat banky, protože se budou moci bránit na DeFi. Poukázal také na to, že lidé jsou k možnostem získávat finance i z jiných zdrojů, než bank, přirozeně otevření. Jako příklad použil finanční služby, které nabízejí firmy jako Alipay či Wech v Číně, které jsou velmi populární.

Ethereum není připraveno na DeFi šílenství

Matematik Martin Foehler, který je bývalým manažerem hedgeových fondů a zakladatelem rakouské kryptoměnové platformy Morpher, upozornil, že ačkoli je Ethereum v současnosti to nejlepší, co má blockchain průmysl, nemusí to stačit pro rostoucí šílenství okolo DeFi projektů. Tématu jsme se více věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Vytěžit je třeba už jen 2,5 milionu bitcoinů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-explozia

Společnost ChartBTC upozornila, že koncem týdne se bitcoinovým těžařům podařilo překonat hranici 18 500 000 vytěžených BTC. To znamená, že do ukončení těžby nejznámější kryptoměny zbývá vytěžit už “jen” 2,5 milionu BTC. Proces jejich uvedení do oběhu až po posledním Bitcoinu však bude trvat ještě více než 100 let.

ChartBTC zároveň upozornil, že polovina ze zbývajících 2,5 milionu BTC, bude vytěžená v následujících čtyřech letech. Do roku 2024 až do momentu dalšího halvingu, se totiž vytěží každých průměrně 10 minut 6,25 BTC. Od halvingu v roce 2024 to už bude jen 3,125 BTC (a každé další 4 roky se tento poměr sníží o další polovinu). Díky procesu neustálého snižování odměny pro těžaře v podobě nově vytěžených Bitcoinů bude Bitcoin těžit až do roku 2140, ale každé další čtyři roky bude těch Bitcoinů výrazně méně.

Bitcoin se díky tomuto procesu stávají vzácnější. Nových bitcoinů, které míří na trh a jsou na prodej, je totiž stále méně. Hlavními prodejci Bitcoinu jsou totiž právě jeho těžaři a krypotměnové burzy. Skutečnost, že počet Bitcoinu, které drží burzy se poslední měsíce neustále snižuje v kombinaci s tím, že těžaři mají méně Bitcoinů na prodej, zvýrazňuje vzácnost této kryptoměny. Jde o jeden ze základních pilířů, od kterých se odrážejí ti, kteří říkají, že Bitcoin se stává držitelem hodnoty a proto bude jeho hodnota lety stále růst.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kryptoburzy jsou ve své podstatě zranitelné. Třeba s tím počítat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

hacker

Téma bezpečnosti kryptoměnových burz je po hacku burzy KuCoin, z níž zmizely kryptoměny v hodnotě přes 150 milionů dolarů, opět více než aktuální.

Generální ředitel firmy ByBit Ben Zhou, který patří i mezi spoluzakladatele burzy Binance, v rozhovoru pro Cointelegraph zopakoval, že každá centralizovaná aplikace, kam patří i burzy s kryptoměnami, je již ve své podstatě náchylná k hacknutí. Jejich zabezpečení proto musí být primárním cílem jejích majitelů.

Zhou upozornil, že drtivá většina burz drží značnou část svých kryptoměn (tedy kryptoměn jejich uživatelů) na horkých peněženkách, což vytváří prostor pro jejich krádež. Horké peněženky jsou totiž mnohem náchylnější k hacknutí. “Studené peněženky” jsou mnohem bezpečnější, protože nejsou připojeny k internetu, avšak jelikož nejsou připojeny k internetu, nelze kryptoměny okamžitě převádět, což je věc, kterou uživatelé burz potřebují.

Investice do bezpečnosti by měly být proto prioritou každého provozovatele burzy. Primární fokus musí mířit na neustálé odhalování zranitelných míst. ,,Jakýkoliv bezpečnostní systém by měl chránit informace ve všech bodech interakce. To znamená, že (burzy) musí chránit i data uživatele od procesu jejich registrace, přihlášení, obchodování, až po jakékoliv jiné výměny informací mezi uživatelem a burzou.”

Zhou doporučuje burzám, aby najímaly nejlepší a renomované bezpečnostní konzultanty, kteří budou neustále realizovat penetrační testování. Rovněž doporučuje bounty programy za odhalování chyb pro tzv. bílé hackery, kteří testují bezpečnost systémů bez nepřiměřených úmyslů.

Riziko hacku centralizovaných burz bude však existovat vždy. Proto na našem webu neustále opakujeme, abyste na burzách nedržely kryptoměny, s nimiž aktuálně neobchodujete. Vystavujete se tím nepřiměřenému riziku.

Viz video o tom, jak správně držet kryptoměny:

zdroj: cointelegraph

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (28.9.): Průraz urovně 11 200 USD rozhodne o bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Ještě minulý týden to s bitcoinem vypadalo poměrně dost bledě a velcí hráči si připravovali medvědí vlajku, aby měly pohybové indikátory výše, a mohli bitcoin sestřelit dolů. Aktuálně se na bitcoinu tvoří triangl a sestřel byl zastavený. My se podíváme, proč je úroveň 11 200 USD tak důležitá.

BTC/USD

Minulý týden jsem avizoval růstový kanál, který bude proražený směrem dolů. Což se také stalo a BTC měl pokračovat dolů, ale větší hráči to na supportu vybrali a tím vytvořili triangl – respektive vyšší minimum. Tento triangl má horní hranu, která je zároveň na doteku rezistence, kam by se měl bitcoin vydat před dokončením trianglu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Vidíme, že růstové objemy klesají a růst BTC se nyní zastaví a začne konsolidovat v trianglu. Následně přijde pohyb. Osobně jsme 60 % pro pád a 40 % pro růst. Důležité je sledovat, kde ukončí denní svíce po průrazu 11 200 USD.

Dominance bitcoinu

Na grafu nyní dochází k restování hranu downtrendu. Dominance by se teď měla odrazit směrem vzhůru s cílem 63-64 %, než se stočí zpět dolů a vytvoří nové minimum. Pokud se dominance vrátí zpět do kanálu, budeme pokračovat dolů – nyní je to zásadní.

Analýza dominance BTC

Kapitalizace kryptoměn

Aktuálně se na kapitalizaci kryptoměn blížíme do rezistence, která by měla kapitalizaci opět stáhnout dolů. Kapitalizace se může několik týdnů pohybovat právě mezi supportem a rezistencí, které jsou vyznačené v grafu.

Analýza kapitaliza kryptoměn

Analýza kapitaliza kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů je možná jedním z nejvíc bullish grafů aktuálně. Support byl udržený a dokonce odrazy jsou hodně ostré. Pokud chceme, aby altcoiny připravily další rallye musí se udržet support na 125 mld. USD. Vzhledem k tomu, že altcoiny můžou být pod tlakem s rostoucí dominancí, budou to mít dost složité. Ovšem tento graf nevypadá nyní tak hrozivě díky reakci na supportu.

Analýza kapitalice altcoinů

Analýza kapitalice altcoinů

Závěr analýzy

I přestože bitcoin zastavil svůj pád a některé altcoiny překonaly své klesající korekce, byl bych na trzích velmi opatrný. Americké indexy vypadají, že porostou ten týden, proto by měl růst i bitcoin. U altcoinů čekám spíše konsolidaci a stagnace. Už jsem poslal včera dva limitní signály a pro další obchody budu trpělivý. Hedging ETH i BTC jsem se ziskem namnožených mincí ukončil a nyní nechávám portfolio dýchat.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Uplynulých sedm dní přineslo řadu zajímavých zpráv, ať už šlo o Bitcoin, altcoiny, DeFi boom nebo stablecoiny, které mohou držet už i americké banky. Přinášíme vám přehled TOP zpráv týdne.

Bitcoin

Počet bitcoinových hodlerů, kteří vlastní alespoň jeden Bitcoin, dosáhl čtyřměsíčního minima. Tato skutečnost však nemusí být nutně medvědím signálem. Je totiž možné, že Bitcoinoví hodleři jen tokenizují své Bitcoiny a přemísťují je do DeFi projektů. Jejich důvěra v Bitcoin by v tom případě přetrvávala. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.

Realizovaná kapitalizace bitcoinu je o 50 procent vyšší, než byla v době, kdy Bitcoin dosáhl své dosud historické maximální ceny 20 tisíc dolarů. Vyplývá to z údajů analytické firmy Glassnode. Více o tom, co je to realizovaná kapitalizace bitcoinu,  se dočtete v tomto článku.

Společnost Arcahne Resarch upozornila, že Bitcoin vlastní díky akvizici firmy Microstrategy například i norský vládní penzijní fond či velké správcovské společnosti BlackRock Fund Advisors či Tenguard Group Ing. Více se dozvíte zde.

Už tento rok bychom se měli dočkat pravého bitcoinového ETF. Nepůjde však o ETF na americkém trhu schváleného SEC, což by bylo pro cenu bitcoinu zřejmě extrémně býčí, ale o ETF na Bermudách, které spouští Nasdaq ve spolupráci s brazilským regulovaným správcem fondu Hashdex. Více se dočtete v tomto článku.

Video souhrn TOP zpráv první poloviny týdne:

Bitcoin je v šesti ze sedmi kategorií lepší než zlato, ke kterému je častokrát přirovnáván. Uvedl to na Twitteru šéf a zakladatel známé americké kryptoburzy Gemini Tyler Winklevoss. Více se dozvíte zde.

Bitcoin tento týden zaznamenal výrazný skok v mining difficulty (obtížnost těžby) v důsledku toho, že hashrate (celková výpočetní síla vynaložená na těžbu BTC) opět dosáhl nové rekordní hodnoty. Současný nárůst difficulty, která se mění jednou za dva týdny, lze zařadit mezi nejprudší v historii. Těžaře však zdá se negativně neovlivnil, což podtrhuje zdraví tohoto ekosystému.

Michael Saylor ze společnosti Microstrategy v rozhovoru pro Bloomberg mírně vystrašil bitcoinové investory, když naznačil, že kdykoli mohou prodat Bitcoiny, které v průběhu tohoto roku naakumulovali. Jelikož jde o více než 30 tisíc BTC v hodnotě přes 425 milionů dolarů, mohl by takový krok velmi negativně ovlivnit cenu BTC. Saylor však v rozhovoru s Maxem Keizerem ve čtvrtek zdůraznil, že ve firmě Microstrategy jsou nastavení tak, že chtějí přejít na nový bitcoinový standard. Hrozba, že by v dohledné době plánovali prodávat své Bitcoiny, tedy zřejmě není příliš aktuální.

Video souhrn druhé poloviny týdne:

Altcoiny

Pokud by byl hlavním katalyzátorem nového kryptoměnového bullrunu “boom” kolem DeFi projektů, nemusí to být pozitivní. Upozornil na to v rozhovoru s Anthonym Pomplianem výkonný ředitel Diginex Richard Boyworth.

DeFi projekty jsou méně decentralizované, než si můžete myslet. Vyplývá to ze studie DeFi Watch, která zjistila, že jen 3 z 15 největších DeFi projektů jsou opravdu decentralizované, pokud jde o dopad jejich vývojářů na celý projekt. A i to je z části sporné. Více čtěte zde!

Stablecoiny neboli kryptoměny, jejichž hodnota je vázána na fiatovou měnu (většinou dolar) mohou od nynějška držet federální americké banky. Rozhodl o tom Americký úřad pro kontrolu měn, v jehož čele stojí bývalý zaměstnanec Coinbase. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto textu.

Známý bitcoinový býk Tim Draper prozradil, že drží i několik altcoinů. Patří mezi ně Bitcoin Cash, Ripple, Tezos či Aragon.

Mohlo by Vás zajímat

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-