Connect with us

Cardano

Charles Hoskison: Tato dekáda bude patřit Cardanu!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Hoskinson

Spoluzakladatel Ethereum Charles Hoskinson několik dní po oslavách vstupu lidstva do nové dekády vyjádřil přesvědčení, že toto desetiletí bude patřit kryptoměně Cardano  (ADA).

Hlavní představitel Cardano Charles Hoskinson zastávající pozici generálního ředitele společnosti IOHK, která je jednou ze tří organizací, které zastřešují celý projekt, řekl, že po úspěšném spuštění testnetu fáze Shelley a zapojení se přes 500 staking poolů, míří Cardano k tomu, aby úspěšně komercializovalo technologii , kterou vyvíjí poslední tři roky.

Pravdou je, že spuštění Shelley se neobešlo bez komplikací, které se týkají zejména funkčnosti poolů, ale protože jde o testovací fázi, málokdo by předpokládal, že vše půjde “jako po másle”. Devepoleři jsou dobře naladěni, protože spuštění testnetu potvrdilo velký komunitní zájem a tempo vytváření nových staking poolů překonalo očekávání.

Hoskinson během svého pravidelného YouTube vlog “Ask me anything” (AMA), hovořil o budoucích plánech pro IOHK, Cardano Foundation a Emurgo (zmiňované tři společnosti, které se podílejí na vývoji). V rámci nejnovější části přiznal, že nebýt Bitcoinu jako první kryptoměny, možná by Cardano nikdy nevzniklo. ,,Musíme si pamatovat odkud jsme přišli – vznikli jsme z Bitcoin,” upozornil.

Následující desetiletí bude podle něj plné změn v mnoha odvětvích. Myslí si, že hnací silou, která povzbudí ekonomiky rozvojových zemí, budou hlavně kryptoměny. Cardano v této oblasti plánuje dosáhnout bezprecedentní úspěch.

,,Toto je desetiletí Cardana,” vyhlásil odvážné a dodal, že vývojáři dělají vše proto, aby se Cardano do konce této nové dekády stalo nejdominantnější silou v kryptoprůmyslu.

Zároveň je přesvědčen o správném nastavení celého projektu, který klade mimořádný důraz na správné nastavení technologie. Díky očekávanému naplnění cíle vytvořit platformu, která zvládne každý den miliardy transakcí, je podle něj dosažení počtu miliardy uživatelů skutečně reálné.

Pokud jde o budoucnost kryptoměn, ačkoli Hoskinson věří, že Cardano bude jedničkou, nemyslí si, že nebude pro něj existovat žádná konkurence. Nemáme čekat, že zůstane jeden blockchain, který bude vládnout všem. Věří, že budoucnost bude nabízet internet vzájemně propojených blockchainů, které budou muset mezi sebou spolupracovat. ,,Buď spolu uspějeme, nebo společně selžeme ” tvrdí.

Podle Roadmapy by mělo Cardano v tomto roce dokončit nejen fázi Shelley, ale i Goguen (smart kontrakty) a Basho (škálování). Spoléhat se na roadmapu se však nemůžeme a samotný Hoskinson řekl, že žádné konkrétní data neprozradí.

Cardano se nadále jeví spíše jako zajímavá dlouhodobá investiční příležitost (nevnímejte to však jako investiční radu), než jako projekt, který by měla v dohledné době čekat obrovský nárůst hodnoty. Aktuálně je cely trh závislý na Bitcoinu, který diktuje tempo oběma směry. Pokud se i cena Cardana v dohledné době zvýší, zpod nadvlády Bitcoinu se tak brzy nedostane a tedy pokud Hoskinson vnímá Cardano jako jednotku, určitě předpokládá, že k tomuto cíli se lze dopracovat nejdříve až za několik let.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cardano

Dalším významným krokem Cardano bude spuštění fáze Goguen

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Goguen

Nedávný summit Cardano (ADA) odhalil mnoho zajímavých fundamentů, na které se mohou těšit fanoušci této kryptoměny, která se chce stát přímou konkurencí pro Ethereum.

Zatímco největší mediální důraz byl kladen na blížící se spuštění fáze Shelley, které v podstatě spustí celý projekt do ostrého provozu a zabezpečí jeho decentralizaci (prý 50 až 100krát větší, než mají jiné blockchainy) a vedle toho umožní staking ADA mincí, neméně zajímavým tématem je blížící se spuštění fáze s názvem Goguen.

Až fáze Goguen totiž přinese funkce, díky kterým se Cardano bude moci skutečně porovnávat s Ethereum. Přinese totiž možnost vytváření smart kontraktů neboli inteligentních smluv.

Během summitu se tématu Goguen věnoval zejména produktový manažer Cardano Nebojsa Vojinovic, který uvedl, že Goguen bude klíčovým stavebním kamenem při vytváření globálního sociálního a finančního systému postaveného na tomto blockchainu. Vývojářům totiž umožní vytvářet řešení kolem aplikačních domén, dodavatelských řetězců, zpráv nemovitostí až po produkty pro tradiční finance.

Jelikož půjde o servisní platformu, důraz bude kladen na uživatelské zkušenosti a užitečnost. Vojinovic upozornil, že vytvoření takového prostředí při otevřeném ekosystému není jednoduché a je opravdu velkou výzvou vytvořit systém, který umožní snadný vývoj aplikací a také integraci stávajících off-chain aplikací.

Goguen má být interoperabilní platformou, která neuzamkne jeho uživatele v ekosystému Cardano, ale naopak umožní využívat jeho funkce a propojit ho s jinými systémy. Proto má být atraktivní i pro mnohé společnosti a také vlády. Vývojáři budou tedy moci integrovat Cardano jako backend do platebních systémů, či vytvářet různé aplikace, které využívají blockchain Cardano.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Proč Cardano vyletělo o téměř dvojnásobek? Toto jsou 3 hlavní důvody

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano raketa

Portál Cointelegraph upozornil, že kryptoměna Cardano (ADA) se za posledních 10 dní propracovala už na šesté místo tržní kapitalizace kryptoměn (podle CoinMarketCapu), když v rámci tohoto časového úseku posílila na hodnotě o více než 85%. Tento prudký růst hodnoty ADA připisuje hlavně třem faktorům.

První je potvrzení termínu spuštění mainnetu Shelley, se kterým přijde staking a přechod na proof-of-stake konsenzus. Díky tomu budou zajišťovat bezpečnost sítě samotní držitelé ADA mincí a za to budou získávat odměnu (staking). Přechod na éru Shelley zároveň přinese podle představitelů tohoto projektu decentralizaci, které se nevyrovná žádný jiný blockchain. ,,Příchodem Shelley éry očekáváme, že Cardano bude 50 až 100-násobně decentralizovanější než jiné velké blockchain sítě, vzhledem k tomu, že schéma je nadizajnované tak, aby ji zajišťovalo okolo 1000 stake poolů,” uvádí projekt.

Druhý důvod růstu hodnoty mincí ADA lze hledat přímo na grafu této kryptoměny vůči americkému dolaru, na kterém se jí podařilo překonat více než roční rezistenci, která měla platnost již v roce 2018. Aktuálně by mohla být pro další růst ceny překážkou až hodnota kolem 0, 17 USD, ale jak upozornil Cointelegraph, ADA je z pohledu tradingu aktuálně v zóně, kde neexistují žádné výraznější rezistence.

Třetím faktorem, který pozitivně ovlivňuje hodnotu Cardano má být rostoucí zájem o decentralizované financování (DeFi) a přestože tento blockchain zatím oficiálně ani nefunguje (až po spuštění Shelley), lídr Cardano Charles Hoskinson konstatoval, že po spuštění sítě očekává, že Cardano sehraje v rozvoji DeFi klíčovou roli.

Výhodou blockchainu Cardano by totiž například na rozdíl od Ethereum, kde se DeFi zatím zdomácnělo, měla být jeho rychlost. Etheruem fungující na konceptu Proof-of-Work je pomalé a proto má výrazné problémy se svou škálovatelností už i při současném využití jeho blockchainu, nemluvě o tom, že všichni očekávají v tomto segmentu výrazný nárůst. Pravdou je, že tento problém má vyřešit přechod na generaci Ethereum 2.0, ale náskok Cardano, které chystá spuštění svého mainnetu už koncem měsíce, může sehrát v tomto připravujícím se konkurenčním boji důležitou roli.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

5 důležitých oznámení Cardano z virtuálního summitu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

První den virtuálního summitu Cardano (ADA) u příležitosti blížícího se spuštění mainnetu Shelley přinesl několik významných oznámení ze strany mateřské společnosti stojící za celým tímto projektem, čili firmy IOHK.

Mediální pozornost vzbudilo zejména 5 oznámení, které IOHK sdílelo se svými partnery i prostřednictvím tiskové zprávy.

fáze Shelley

První sdělení bylo nejméně překvapivé – týká se totiž dlouho očekávaného spuštění mainentu Shelley, která s sebou přinese možnost stakingu a očekávané decentralizace celého projektu. Jak to bylo známé již před summitem, mainnet by měl být spuštěn po hardforku, který se chystá na konec července.

Atala PRISM

Zatímco spuštění Shelley je dlouho avizovanou věcí, Atala PRSIM je čerstvější zprávou. PRISM je decentralizovaný systém identifikace, který má umožnit milionům lidí, kteří nemají bankovní účet, přístup k blockchainu a jeho finančním a sociálním službám, které s sebou přináší. Toto řešení umožní bezpečně sdílet osobní údaje přes blockchain Cardano vedle toho, jak on bude postupně kompatibilní s jinými blockchainy a ekosystémy.

,,Jako otevřený a inkluzivní systém, který je potenciálně přístupný prostřednictvím jednoduchých mobilních telefonů nebo papírových peněženek by to mohlo podpořit novou vlnu aplikací rozšiřujících sociální a finanční systémy pro miliony lidí po celém světě,” uvedl k tomuto sdělení lídr Cardano a CEO IOHK Charles Hoskinson.

Projektový katalyzátor (krok k Voltaire)

Překvapující novinkou je výrazný krok vpřed ke spuštění fáze Voltaire, která souvisí s řešením pro decentralizovanou vládu / vládnutí nad tímto projektem, IOHK představilo Project Catalyst, který přináší sadu nástrojů, které umožní držitelům ADA hlasovat za návrhy na financování blockchainu Cardano. Projekt spojuje modely demokracie, sociálních experimentů a souhlasu komunity s cílem usnadnit plně decentralizovaný systém správy “státní pokladny”. Do provozu má být uveden na konci roku 2020.

,,Držitelé ADA potřebují jednoduchý proces, v rámci kterého mohou přímo ovlivňovat budoucnost Cardano. Tento proces musí být spravedlivý, použitelný a musí vést k rozhodujícím rozhodnutím o financování, čehož dosud žádný jiný projekt v tomto odvětví nedosáhl. Budeme to spouštět ve čtvrtém čtvrtletí 2020,” poznamenal Hoskinson a dodal, že projekt Catalyst připravuje Cardano na éru Voltaite a jde o obrovský krok se splnění příslibu IOHK, že dodá decentralizovaný a spravedlivý systém správy státní pokladny.

projekt Atlas

Další oznámení se týkalo projektu Atlas, který se zaměřuje na zvýšení uživatelského komfortu na platformě Cardano zvýšením dostupnosti produktů a nástrojů. Uživatelé díky němu mohou také kontrolovat celkový stav sítě a hlasováním či delegováním dělat důležitá rozhodnutí.

cFund

Poslední oznámení se taková partnerství se společností Wave Financial Group, v jehož rámci vznikne fond spravující 20 milionů dolarů na podporu začínajících startupů, které chtějí budovat své projekty na technologiích od IOHK, mezi které patří i Cardano. Zpočátku věnuje do tohoto fondu samotné IOHK 10 milionů dolarů a Wave plánuje dalších 10 milionů zajistit skrz fundraising. Následně bude po celém světě investovat do začínajících startupů částky mezi 250 000 až 500 000 USD.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Cardano může být 100-násobně decentralizovanější než Bitcoin, tvrdí Hoskinson

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Charles Hoskinson - Cardano

Zatímco většina kryptoměn je v posledním týdnu vůči dolaru ve ztrátě, kryptoměně Cardano (ADA) se daří a v době psaní tohoto článku je v plusu téměř 14%. Vděčí za to zejména virtuálnímu summitu, který je tbude tento týden a v rámci kterého budou představeny různé novinky a zejména k blížícímu se spuštění mainnetu Shelley.

V současnosti je za nejdecentralizovanejší kryptoměnu právem považován Bitcoin, ale lídr Cardano Charles Hoskinson se domnívá, že po spuštění éry Shelley u Cardana to tak už nemusí být. Cardano může podle něj Bitcoin v některých aspektech decentralizace překonat až stonásobně.

Pokud jde o Bitcoin, jeho nejchoulostivějším bodem v otázce decentralizace je výrazný vliv Číny na jeho těžbu. Většina největších mining poolů se totiž nachází právě v této zemi. Je v ní totiž levná energie a dobré klima. Těžaři dokáží v Číně využívat mnohé obnovitelné zdroje energie, díky čemuž je těžba i ekologičtější. Společnost CoinShares odhaduje, že na těžbě Bitcoinu má Čína až dvoutřetinový podíl a podobně to vidí i Brad Garlinghouse z Ripple, který v rozhovoru pro CNN konstatoval, že jde minimálně o 60% celé těžební kapacity.

Problém je to z toho důvodu, že Čínská vláda může kdykoliv tyto společnosti regulovat či dokonce zakázat. Teoreticky tak může všechny minery v Číně i vypnout, což by dozajista otřáslo i Bitcoinem. Ten by sice s určitostí přežil, ale zřejmě by to mělo minimálně z krátkodobého pohledu výrazný dopad na cenu. Rovněž lze polemizovat nad tím, co by se stalo s bezpečností sítě, kdyby najednou vypadlo ze hry více než 50% hashrate. Upřímně tyto obavy jsou pravděpodobně přehnané. Zatím realita nenaznačila, že by bylo soustředění minerů v Číně vážný problém. Na druhou stranu je třeba přiznat, že ti, co touží po skutečné decentralizaci, by byly určitě spokojenější, kdyby i v tomto aspektu byl Bitcoin v rámci světa přerozdělenejší a Čína neměla takové dominantní postavení v jeho těžbě.

Cardano má po spuštění mainnetu Shelley fungovat zcela odlišně než Bitcoin. Nebude se totiž spoléhat na své těžaře v rámci konceptu Proof of Work, ale na koncept Proof of Stake, na který mimochodem projde i Ethereum. Bezpečnost sítě budou tedy zajišťovat samotní hodleři kryptoměny ADA přes pooly, na kterých budou své mince stakovat a dostávat za to odměnu. Poolů by mělo být až 1000 a systém je navržen tak, aby si byly rovny, tedy neměly by existovat pooly, které budou silnější a dominantnější. Hoskinson odvolávající se na mnohé vědecké studie věří, že systém je navržen tak, aby byl bezpečný a nenapadnutelný, ale vedle toho mnohem decentralizovanější, než samotný Bitocin.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Očekávání od spuštění Cardano jsou proto velké. Jde o projekt, který si zvolil delší a náročnější cestu, protože všechna navržená řešení se nejprve snažil vědecky ověřit. V důsledku toho mu například výrazně ujel konkurent Ethereum, na němž se již dávno budují smart kontrakty a šikovné aplikace. Cardano bude muset po spuštění mainnetu dokázat, že je nejen decentralizované, ale také stabilní a rychlé. Následně ho čeká spuštění fáze Goguen se smart kontrakty a náročný boj o uživatele, které si nechalo zejména Ethereum. Aktuální růst ceny ADA je jistě ovlivněn i cenovými spekulacemi a je možné, že po spuštění mainnetu Shelley přijde cenová korekce v rámci starého dobrého známého “buy the Rumour, sell the news”.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Které kryptoměny jsou nejvyhledávanější na Google?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kryptomeny

Portál Google Trends, který informuje o trendech vyhledávání na Google, je výborný analytický nástroj, který dokáže hodně naznačit i směrem do budoucna. Portál blockchaincenter.net zpracoval jeho data související s kryptoměnami díky čemuž umíme snadno zjistit například i to, jaký zájem je ve světě o vyhledávání konkrétních digitálních aktiv.

Nejvyhledávanější kryptoměna je podle předpokladů a nepřekvapivě Bitcoin, který tvoří 80,8% všech vyhledávání na Google v souvislosti s kryptoměnami. Na druhém místě je Ethereum s téměř 14% a třetí je XRP s téměř 8 procenty. Do první desítky se dostal ještě Litecoin (4,7%), Bitcoin Cash (2,7%), IOTA (2,5%), Monero (2,1%), Tron (1,8%), Dogecoin (1 , 8%) a Cardano (1,5%).

Největší úspěch slaví Bitcoin v afrických a jihoamerických zemích. V Keni tvoří vyhledávání Bitocinu téměř 95% všech vyhledávaných kryptoměn. Okolo 90% se pohybuje ještě Brazílie, Chile, Ekvádor, Nigérie a Jihoafrická republika.

Naopak na Ukrajině, v Rusku, Srbsku, Jižní Koreji a Japonsku je dominance Bitcoinu nižší než 70%, což znamená, že altcoiny jsou v těchto zemích mnohem populárnější.

Ethereum je nejvyhledávanější v Srbsku, Rusku a Jižní Koreji, XRP se nejvíce daří v Jižní Koreji, Japonsku a Irsku a například Cardano slaví největší úspěch v Holandsku, Slovinsku a Japonsku. O Monero je největší zájem na Ukrajině, v Česku a ve Venezuele a IOTA si získala zejména německé, rakouské a japonské publikum.

zdroj: blockchaincenter.net

Pokračovat ve čtení

Cardano

Live rozhovor o Cardano: Jaromír Tesař u Kicoma!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kicom Jaromír Tesař

Živé vysílání začíná v neděli 14.6.2020 o 20.00h.

Populární YouTube kanál Bitcoinovej kanál, který má již přes 15 tisíc followerů, odvysílá dnes večer v osm live stream, ve kterém Kicom vyzpovídá jednoho z největších odborníků na altcoiny na československé scéně a především experta na kryptoměnu Cardano Jaromíra Tesaře. Předmětem jejich rozhovoru bude samozřejmě právě tento altcoin, který dosáhl v posledních týdnech díky oznámení o nových partnerstvích a zejména o blížícím se spuštění mainnetu Shelley poměrně výrazné zhodnocení. Live stream začíná o 20.00h a prohlédnout si ho můžete i přes náš web.

Pokračovat ve čtení

Cardano

IOHK stojící za vývojem Cardano (ADA) se přidala k Hyperledger

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

IOHK Cardano

Společnost IOHK, která stojí za vývojem kryptoměny Cardano, se přidala k open-source komunitě Hyperledger, která pracuje na vývoji a adopci technologie blockchain.

IOHK o tom informovala v tiskové zprávě, v níž uvedla, že toto partnerství jí umožní spolupracovat s dalšími společnostmi v blockchain komunitě a dále tím vylepšovat Cardano. Kromě IOHK se do Hyperledger přidalo přes týden i několik dalších firem.

CTO IOHK Roman Pellerin tvrdí, že celkový úspěch kryptoměn a adopce blockchainu bude záviset do značné míry na tom, jak dokáže tato komunita spolupracovat. ,,Je skvělé, že jsme se zapojily do organizace, která sdílí tuto naši filozofii a pracuje na využití blockchainu při zlepšování průmyslových odvětví a budování otevřenějšího dostupnějšího světa. “

Hyperlendger má již více než 250 členů a podle IOHK disponuje výjimečným bohatstvím sdílených odborných znalostí o blockchainech, což podle Pallerina umožní Cardanu rozvíjet nové průmyslové a obchodní spolupráce.

Výkonný ředitel Hyperledgeru Brian Bahlendorf konstatoval, že silná vize IOHK vybudovat na Cardano robustní decentralizovaný systém je skvělým doplňkem pro celou tuto komunitu.

Kromě IOHK se k Hyperledger přes týden přidaly společnosti jako Atomyze od Tokentrust AG, Binarystar, DB syst GmbH, IOVlabs a Public Mint. Dřívěji v tomto měsíci přibyly i Global Blokcchain Business Council a Interwork Alliance.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Charles Hoskinson z Cardano: Kryptoměny jsou i politickým hnutím

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Hoskinson

Lídr kryptoměny Cardano a spoluzakladatel Ethereum (ETH) Charles Hoskinson v nejnovější rubrice “Zeptejte se mě cokoliv” (Ask me Anything), kterou dělá pravidelně na YouTube, konstatoval, že kryptoměny jsou politickým hnutím a lidé z kryptosektoru by se měly sjednotit, aby dokázali odolat snahám o jeho potlačení.

Hoskinson uvedl, že základní narušení současného měnového systému novou technologií, kterou nabízí kryptografie, nepřijde jen tak bez boje. ,,Kryptoměny jsou i o politice. Budeme znovu objevovat koncept peněz. Vytáhneme je z rukou vlád a budeme je ovládat my (lidé). ”

Pokud jde o přirovnání kryptoměn k politice, tento výraz použil, protože peníze hrají velkou roli v otázce politického vlivu nejvýznamnějšího a nejsilnějšího hráče – mají tedy největší vliv. Technologie, kterou přinášejí kryptoměny, bude mít dopad na množství aspektů přes způsob obchodování, změnu vlastnických práv, obchodní transakce, jejich strukturu, až po zákony.

Čím blíže budou kryptoměny k naplnění tohoto cíle, tím bude snaha vlád a jejich regulátorů vzdorovat jim, větší. Již nyní cítí, že tato technologická revoluce mnohým zákonodárcům vůbec nevoní. ,,V americkém Senátu i v americkém kongresu, ale i v ostatních koutech světa jsou dnes lidé, kteří chtějí kryptoměny úplně zakázat,” upozornil.

Nesmírně důležité je, aby kryptoměny neměly žádný “zadní dveře” a nikdo nedokázal s jejich systémem účelově manipulovat, aniž  by se na změnách shodla celá komunita. To je jeho cílem i u Cardano. Lidí sledujících video se proto řečnicky zeptal: ,,Přátelé, používali byste Cardano, kdyby v něm existovaly zadní dveře a systém bychom navrhli tak, aby některé malé skupiny měli pod kontrolou vaše peníze a dokázali by vám je kdykoliv zmrazit? Kolik z vás by Cardano používalo? ”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Nejlepší kryptoměny podle Weiss Ratings. Máte je v portfoliu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-weiss

Již delší dobu jsme se nepodívali na data americké ratingové agentury Weiss Ratings, která se v úvodu roku 2018 rozhodla jako první hodnotit i kryptoměny.

Weiss Ratings hodnotí kryptoměny podle několika dílčích výsledků – v potaz bere technologické provedení projektu, jeho adopci a také míru investičního rizika a potenciální odměny.

Sympatické nám je, že na rozdíl od konkurenčního čínského CCID, který dlouhodobě označuje za nejlepší blockchain EOS, který je však poměrně výrazně centralizovaný (což však Číňanům nevadí), u agentury Weiss se na decentralizaci klade důraz, čehož důsledkem jsou výrazně odlišné celkové ratingy.

I díky tomu je aktuální jednotkou žebříčku nejznámější a nejuznávanější kryptoměna Bitcoin s celkovým hodnocením A-. Na druhém místě se stejným ratingem je Ethereum, které má velmi podobné i dílčí hodnocení. Třetí příčka patří Cardano a čtvrtá IOTA. Obě kryptoměny mají známku B.

S hodnocením B- obstály kryptoměny na čtvrtém až 12. místě. Jde o projekty Zcash, Ripple (XRP), Stellar, Litecoin, Tezos, BitShares, Steem a Grin.

Pokud jde o dílčí výsledky, při součtu ukazatelů technologie a adopce dominují také Bitcoin a Ethereum – obě kryptoměny mají jako jediné známku A. Následují Ripple, Cardano, IOTA a Litecoin s hodnocením B +.

Z pohledu investičního rizika má sedm kryptoměn hodnocení “férové”. Jde o Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tezos, Cardano, Monero a WAX. Skutečnost, že žádná kryptoměna nemá v tomto směru lepší hodnocení než “fair” je důkazem toho, že trh s kryptoměnami je stále velmi nestálý a dokáží ho ovlivnit i vnější vlivy. Stačí si vzpomenout na prudký březnový propad trhu po vypuknutí pandemie koronaviru.

Weiss Ratings hodnotí i technologii samotnou – v tomto směru jsou na tom nejlépe Cardano, Tezos, Cosmos a Fantom – tyto čtyři kryptoměny dostaly klasifikaci “excelentní”.

Agentura hodnotí i tokeny – v tomto směru dominuje Chainlink (LINK). Následují Huobi Token, Basic Attention Token, Enjin Coin a KyberNetwork (KNC).

Tak co? Našli jste mezi vyjmenovanými kryptoměnami i váš oblíbený projekt? Weiss Ratings pochopitelně vyjadřuje pouze názor analytiků dané firmy a ti se mohou, podobně jako jiní, nakonec mýlit.

zdroj: weisscrypto.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza altcoinů (29.5.): Ethereum, Litecoin, Cardano, TRX a XRP

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné analýzy vybraných altcoinů. Dnes se na některé podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

My se dneska v analýze podíváme na možné pokračování růstových kanálů u highcaps altcoinů, které by tento rok měly růst rychleji, než samotný bitcoin. Aspoň to tak po halvingu bývá, že highcaps vůči bitcoinu přidávají lehká procenta, která pak vyústí v exponenciální rallye. Pak se přidávají později i další altcoiny.

Kapitalizace altcoinů

Právě se nacházíme na důležité denní rezistenci, která zatím nebyla překonána. Navíc moc místa k horní trendovce nezbývá. Já očekávám návrat kapitalizace altcoinů na 75 mld. USD. To znamená spíše negativní měsíc červen, co se týče zisků na altcoinech. I pohybové indikátory jsou aktuálně překoupené, chce to korekci a na rallye, kde by se ignorovaly indikátory to opravdu ještě není.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Ethereum

Ethereum vůči bitcoinu se mi líbí, hlavně ten akumulační výběžek mezi 0,03 – 0,035 sts. Tam se bude ethereum vracet. Nyní kdyby vystřelilo nahoru, tak by se jednalo o zrychlenou konstrukci. To mi přijde zbytečné a očekávám ještě sražení dolů, než přijde ten pohyb na výběžek. Opět CCI aktuálně překoupené. Na druhou stranu nikde není psáno, že nemůže přijít pohyb rovnou. Být na to ve scénářích připraveni.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Litecoin

Litecoin osobně vidím jako nejhorší možný graf na spekulaci highcapovým altcoinů. Nahoru jde velmi pomalu a navíc má před sebou velmi silnou rezistenci. Tento altcoin je v jasném medvědím trendu, kde si tím pomalým pohybem vzhůru vystřelil na denním časovém rámci CCI pekelně vysoko. Tohle je zralé na další pohyb dolů.

Analýza LTC/BTC

Analýza LTC/BTC

Cardano

Cardano díky spuštění Shelley zvedlo razantně svoje objemy s úprkem vzhůru. Nyní jsme téměř bez korekce a je zajímavou otázkou, jestli korekce vůbec přijde. Hrozí totiž až výstřel na akumulační výběžek 1100 sts. Pokud by to Cardano zvládlo, dovolil bych si říct, že tu máme nový velký uptrend. Já jsem k tomu průrazu nahoru zatím skeptický a spíše jsem přikloněný ke korekci. Na pohybových indikátorech už vzniká divergence. Pokud přijde korekce všeobecně na altech, tak Cardano poletí prudce dolů kvůli prodeji spekulantů, kterých tam nyní bude opravdu hodně.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Tron

Tron se nachází těsně od akumulační zóny, proto věřím, že v následujících hodinách dojede tento pohyb až na 185 – 190 sts. Určitě zajímavý pro nějaký ten obchod s pákou.

Analýza TRX/BTC

Analýza TRX/BTC

XRP

Analýzu XRP vidím podobně jako u litecoinu. Graf je ve velmi nepříjemné medvědí náladě. Na přelomu června došlo k zásadnímu odmítnutí ceny a gravitace je tu velmi silná. Pro nějaký vstupy bych určitě ještě počkal, pokud člověk nenakupuje pravidelně každý měsíc.

Analýza XRP/BTC

Analýza XRP/BTC

Závěr analýzy

Aktuálně již nejsme zastáncem agresivních nákupů altcoinů. Mince bitcoinu jsme na altcoinech rozmnožili a nyní budeme spíše vyčkávat na další pohyb bitcoinu. Očekávám spíše sražení cen altcoinů v blízké době.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-