Connect with us

Cardano

Charles Hoskison: Tato dekáda bude patřit Cardanu!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Hoskinson

Spoluzakladatel Ethereum Charles Hoskinson několik dní po oslavách vstupu lidstva do nové dekády vyjádřil přesvědčení, že toto desetiletí bude patřit kryptoměně Cardano  (ADA).

Hlavní představitel Cardano Charles Hoskinson zastávající pozici generálního ředitele společnosti IOHK, která je jednou ze tří organizací, které zastřešují celý projekt, řekl, že po úspěšném spuštění testnetu fáze Shelley a zapojení se přes 500 staking poolů, míří Cardano k tomu, aby úspěšně komercializovalo technologii , kterou vyvíjí poslední tři roky.

Pravdou je, že spuštění Shelley se neobešlo bez komplikací, které se týkají zejména funkčnosti poolů, ale protože jde o testovací fázi, málokdo by předpokládal, že vše půjde “jako po másle”. Devepoleři jsou dobře naladěni, protože spuštění testnetu potvrdilo velký komunitní zájem a tempo vytváření nových staking poolů překonalo očekávání.

Hoskinson během svého pravidelného YouTube vlog “Ask me anything” (AMA), hovořil o budoucích plánech pro IOHK, Cardano Foundation a Emurgo (zmiňované tři společnosti, které se podílejí na vývoji). V rámci nejnovější části přiznal, že nebýt Bitcoinu jako první kryptoměny, možná by Cardano nikdy nevzniklo. ,,Musíme si pamatovat odkud jsme přišli – vznikli jsme z Bitcoin,” upozornil.

Následující desetiletí bude podle něj plné změn v mnoha odvětvích. Myslí si, že hnací silou, která povzbudí ekonomiky rozvojových zemí, budou hlavně kryptoměny. Cardano v této oblasti plánuje dosáhnout bezprecedentní úspěch.

300x250

,,Toto je desetiletí Cardana,” vyhlásil odvážné a dodal, že vývojáři dělají vše proto, aby se Cardano do konce této nové dekády stalo nejdominantnější silou v kryptoprůmyslu.

Zároveň je přesvědčen o správném nastavení celého projektu, který klade mimořádný důraz na správné nastavení technologie. Díky očekávanému naplnění cíle vytvořit platformu, která zvládne každý den miliardy transakcí, je podle něj dosažení počtu miliardy uživatelů skutečně reálné.

Pokud jde o budoucnost kryptoměn, ačkoli Hoskinson věří, že Cardano bude jedničkou, nemyslí si, že nebude pro něj existovat žádná konkurence. Nemáme čekat, že zůstane jeden blockchain, který bude vládnout všem. Věří, že budoucnost bude nabízet internet vzájemně propojených blockchainů, které budou muset mezi sebou spolupracovat. ,,Buď spolu uspějeme, nebo společně selžeme ” tvrdí.

Podle Roadmapy by mělo Cardano v tomto roce dokončit nejen fázi Shelley, ale i Goguen (smart kontrakty) a Basho (škálování). Spoléhat se na roadmapu se však nemůžeme a samotný Hoskinson řekl, že žádné konkrétní data neprozradí.

Cardano se nadále jeví spíše jako zajímavá dlouhodobá investiční příležitost (nevnímejte to však jako investiční radu), než jako projekt, který by měla v dohledné době čekat obrovský nárůst hodnoty. Aktuálně je cely trh závislý na Bitcoinu, který diktuje tempo oběma směry. Pokud se i cena Cardana v dohledné době zvýší, zpod nadvlády Bitcoinu se tak brzy nedostane a tedy pokud Hoskinson vnímá Cardano jako jednotku, určitě předpokládá, že k tomuto cíli se lze dopracovat nejdříve až za několik let.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cardano

Vývoj testnetu Cardano pokračuje velmi dobře. Průměrná odměna vychází zatím 11% ročně

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Tým vývojářů stojících za kryptoměnou Cardano (ADA) usilovně pracuje na zdokonalování testnetu fáze Shelley, která s sebou přináší možnost stakingu tokenů ADA.

Primárním cílem vývojářů je vyřešit nedostatky týkající se stability testovací sítě. Spuštění testnetu Shelley se setkalo s možná až neočekávaným zájmem komunity a staking poolů, jejichž počet se blíží ke stanovenému cíli 1000. Obrovský zájem však poukázal i na mnohé nedostatky, které se snaží Cardano postupně řešit.

O těchto problémech mluvil nejen Charles Hoskinson, ale i projektový Dimitris Poulopoulos, který v rámci vysílání na YouTube vysvětlil problémy, s nimiž jeho tým v posledních dnech zápasil. Poulopoulos uvedl, že již aktualizace s označením 0.8.6 přinesla zlepšení stability a pozitivní odezvu komunity. Následně byl na řadě upgrade s označením 0.8.7, který podle vývojářů přinesl další zlepšení.

Cardanians.io: Pokračuje to velmi dobře

Pokroky na tesntetu Shelley podrobně sleduje i projekt Cardanians.io, v jehož čele stojí čeští ambasadoři Cardano Lukáš Bárta a Jaromír Tesař. ,,Můžeme s klidem říci, že z našeho pohledu vývoj a pokrok v Cardano Testnetu pokračuje velmi dobře. Na základě údajů z našeho nástroje adapools.org je aktuálně registrováno 940 poolů, z nichž 202 generuje denně alespoň 1 blok. Průměrná výše odměn zatím vychází kolem 11% ročně což jsou na testnet úžasné údaje a decentralizace v podání Cardana vypadá oproti ostatním pokusům o decentralizaci opravdu funkčně a smysluplně,” uvedl Lukáš Bárta. ,,24.1. vyšla nová verze jormunganderu 0.8.7. která opravila spoustu chyb a přinesla několik změn a tak provozovatelé nodů mají o několik starostí méně s příchodem nové verze, namátkou třeba,” informoval ve skupině Cardano [ADA CZ/SK.

Celý únor by měl být věnován z pohledu vývoje především problémům se stabilitou. O datu spuštění mainnetu Shelley se zatím jen spekuluje, ale komunita doufá, že by se tak mohlo stát v prvním pololetí 2020. Následně se budou moci do stakingu ADA zapojit všichni holdeři ADA tokenů a ne jen ti, kteří tak učinili při tzv. “Slapshotoch” na peněženkách Deadolus a Yoroi. Cardano aktuálně úzce spolupracuje i s burzami a informuje o nových partnerstvích.

300x250

Čerstvé informace o vývoji na Cardano najdete ve facebookové skupině Cardano [ADA CZ / SK.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano čeká v únoru hardfork. Její komerční rameno pomáhá Uzbekistánu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) a zároveň šéf společnosti IOHK, která je jednou ze tří, která se podílí na vývoji tohoto projektu, Charles Hoskinson, v rámci své pravidelné rubriky “Ask me anything (AMA)”, prozradil, že Cardano čeká v únoru hardfork.

Hardfork bude souviset s upgradem konsensuálního algoritmu. Hoskinson řekl, že si je poměrně jistý tím, že v polovině února bude implementován Ouroboros Byzantine Fault Tolerance (OBFT). ,,Stále o tom diskutujeme s našimi partnery na burzách, a chceme se ujistit, že veškerá infrastruktura bude uspořádána tak, aby vše dopadlo dobře,” uvedl.

,,Cardano síť na Maine je nyní v Byron éře a používá Ouroboros Classic (federated blockchain). Aby se mohlo přejít na decentralizovanou verzi, tedy do Shelley éry, je třeba vyměnit konsensus. První, který bude nasazen, bude pravé Ouroboros BFT,” vysvětluje v Cardano [ADA] CZ / SK skupině ambasador Cardano Jaromír Tesař. Podrobnosti o hardforku se dočtete v češtině zde.

https://www.facebook.com/groups/cardanoczsk/permalink/1366741986840684/

Hoskinson kromě oznámení data blížícího se hardforku prozradil i to, že hardwarová peněženka Ledger by mohla již brzy integrovat software peněženky Cardana Deadalus.

300x250

Spolupráce v Uzbekistánu

Komerční rameno Cardano, Emurgo, mezitím uzavřelo partnerství s vládou Uzbekistánu a společností Kobe Group & Infinity Blockchain Holdings, s cílem vytvořit pracovní skupinu na vývoj předpisů pro nabídku security tokenů (STO) exchange tokenů (STXs).

V rámci iniciativy budou Emurgo a Kobe poskytovat poradenské služby týkající se infrastruktury pro digitální bankovnictví aktiv a vzdělávání o blockchainu.

Emurgo bude zkoumat potenciál pro blockchain třetí generace Cardano v této zemi a integruje svou vzdělávací platformu pro blockchain v rámci místních univerzit s cílem vyškolit studenty v Uzbekistánu jako budoucí odborníky na blockchain.

Tokenizaci tradičních akcií prostřednictvím STO má Uzbekistán v úmyslu zvýšit transparentnost a bezpečnost finančního sektoru.

Přestože země skrz spolupráci s Emurgo vyjadřuje náklonnost k technologii kryptoměn, vláda zatím prokazuje smíšené postoje k jejich používání. Koncem minulého roku totiž nařídila zákaz jejich koupě.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cryptoslate: Tři faktory, které ovlivňují cenu Cardano

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

S odstupem pár týdnů se portál CryptoSlate opět věnoval tématu kryptoměny Cardano (ADA). Shrnul tři důvody, proč je cena ADA aktuálně tak nízko a také poukázal na faktory, které by mohly tento trend změnit.

Přestože Cardano (ADA) má mnoho fanoušků, je třeba upozornit, že oproti svým rekordním hodnotám klesla cena ADA až o 97%. To dozajista zklamalo mnoho investorů, kteří nakupovali Cardano ve fázi “FOMO”. Po vystřízlivění ze šílenství roku 2017 přichází na řadu střízlivé zhodnocení aktuální situace celého projektu.

1. Nízké volume a nízká poptávka

Faktorem, který může negativně ovlivnit cenu ADA, jsou nízké objemy a nízká poptávka po jeho obchodování. Oproti Bitcoinu se Cardanu zatím nedaří prokázat nárůst v objemu obchodování na hlavních kryptoměnových burzách. Nízké objemy, nízká volatilita a rostoucí pokles obchodní činnosti ještě více odrazují tradery.

,,Toto (Cardano) je něco, čemu bych se vyhýbal při koupi. Před tím, než se propadla (ADA), vykazovala vysokou nečinnost z pohledu pohybu ceny za posledních 7 měsíců. Nevidím žádný důvod k investování nebo obchodování s tokeny, které mají cenovou akci nebo grafy, které vypadají takto,” upozornil analytik známý pod přezdívkou The Crypto Cactus.

300x250

2. Dobrá technologie, aktivní komunita, málo komerčních projektů

Se spuštěním testnetu fáze Shelley se potvrdilo, že Cardano má silnou a aktivní komunitu uživatelů a vývojářů -potvrzují to i údaje z GitHubu. Již během testnetu dokázalo Cardano zajistit nakolik násobně více staking poolů než má EOS a Tron (ačkoli třeba přiznat, že princip jejich stakingu funguje odlišně).

Mínusem je však nedostatek komerčních projektů a aplikací, které využívají ADA tokeny. Toto by se mohlo změnit v době, kdy Cardano přejde na fázi Goguen a spustí možnost vytváření smart kontraktů. Dokončení fáze Goguen se očekává někdy v tomto roce. Podle Roadmapy již v první polovině, ačkoli spoléhat na roadmapu by zřejmě nebyl dobrý nápad.

Cardano tvrdí, že má lepší technologii než Ethereum a další přední sítě blockchainů, ale pokud jejich komerční projekty a decentralizované aplikace (Dapps) nedosáhnou požadované trakce, cena ADA se výrazněji nezmění. Právě to je úkolem Cardano Foundation, zajistit, aby stoupla adopce a popularita samotného projektu. Jednoduše “máknout” na marketingu. Charles Hoskinson, který je hlavním představitelem celého projektu přiznal, že v minulém roce se nepodařilo v tomto směru dosáhnout dostatečného pokroku.

3 # Strmý nárůst v roce 2018, kde je suport a rezistence?

Posledním faktorem, který ovlivňuje cenu Cardano, které v lednu 2018 stálo až 1,25 USD a aktuálně je ve více než 97 procent v mínusu, je jeho samotná cena. Na grafu ADA podle tvrzení portálu CryptoSlate zatím není vidět jasnou technickou úroveň silného supportu a neexistují ani žádné jasné úrovně silné rezistence. Obchodování ADA proto může být poměrně riskantní.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano (ADA) kleslo na letošní low. Jaké jsou důvody?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

Přestože se projekt Cardano (ADA) těší ze silné komunity, rok 2019 pro investory příznivě nedopadl. Portál CryptoSlate ve svém čerstvém článku analyzuje důvody propadu ceny ADA a také vyhlídky pro tento projekt do příštího roku.

Cardano (ADA) se aktuálně obchoduje jen za něco přes 0,034 USD, což je hodnota blízká úrovním z úvodu roku 2019, kdy se Bitcoin propadl k přibližně 3 000 USD. I v porovnání s letošním maximem, které atakovalo cenu 0,10 USD jde o výrazné oslabení. Nízká hodnota ADA, která je aktuálně na míle vzdálená historickému rekordu 1,18 USD (-97,14%) souvisí podle Cryptoslate se dvěma hlavními faktory:

  • Výrazné oslabení celého trhu s altcoiny
  • Cardano zatím nemá žádné komerční funkční aplikace

Slabost trhu s altcoiny

Pokud jde o první důvod, v tomto směru je Cardano na tom stejně jako prakticky všechny ostatní kryptoměny, které stejně jako ADA výrazně oslabovaly v páru s Bitcoinem. V roce 2019 jednoduše diktoval tempo Bitcoin a altcoiny na to doplácely, ať už šel BTC směrem nahoru, nebo dolů. Dá se předpokládat, že tento trend může pokračovat i v roce 2020.

Fundamenty Cardano

Cardano má silnou komunitu. Údaje z GitHub, které jsou dobrým ukazatelem vývojové činnosti na síti, ukazují, že Cardano mělo v roce 2019 aktivnější developery než Ethereum či Stellar. Aktuálně je projekt ve stádiu testnetu fáze Shelley, s čímž souvisí i spuštění stakingu. Když se Cardanu podaří doladit chyby na testech (zatím jich není málo), má přijít ostré nasazení na mainnet.

Podle Roadmapy na cardanoroadmap.com se s dokončením fáze Shelley počítá do konce roku 2019, ale už teď je jasné, že se to nestihne.

300x250

Další fáze, která by měla být dokončena již v první polovině roku 2020, nese název Goguen. Právě ta má přinést smart kontrakty, čímž by se mělo Cardano dopracovat k tomu, že se v jeho ekosystému budou vytvářet reálné funkční decentralizované aplikace, u kterých dosud dominuje především Ethereum. Cardano by se tedy již v průběhu příštího roku mohlo začít výrazněji přemlouvat nejen do DApps (decentralizované aplikace), ale i do decentralizovaného financování (DeFi).

Roadmap Cardano, která působí vzhledem k předchozí zkušenosti možná až přehnaně optimisticky, počítá s tím, že v roce 2020 bude dokončena i fáze Basho související se škálováním a také poslední naplánována fáze Voltaire, která by měla definitivně svěřit celý projekt do rukou komunity, čímž bude zajištěna absolutní decentralizace.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza (20.12.): Našlo Ethereum dno? Litecoin předskokanem a Cardano v akumulaci

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum mělo společně s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami předevčírem velmi zajímavý den, kdy se vytvořilo nové low na ceně kolem 116 USD (ok, o 7 dolarů níž, než byla vyznačená reverzní zóna v minulých analýzách), a poté následovala očekávaná pumpa. Velmi pravděpodobně jsme tedy našli dno a další target pro ETH by měl být kolem 140 a 150 USD. 

LTC/USDT

Litecoin je na tom podobně, ale zde už první důležité rezistence dosahujeme. Litecoin by tedy mohl být takovým předskokanem, který nám ukáže, jak silný kryptotrh na rezistencích bude. Setup je stále platný z předchozí analýzy: 

300x250

ADA/BTC

Jak jsme předpokládali v předchozích analýzách, Cardano dosáhlo určeného supportu a vidíme začínající akumulaci. Věřím, že odtud bude následovat skok nahoru k první rezistenci kolem 490 sat. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Jak na staking Cardano (ADA) v peněžence Yoroi a kompliment od Weiss Ratings

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano Yoroi

Jak jsme vás informovali před dvěma dny, projekt cardanians.io vypracoval v češtině stručný návod, jak již v rámci testnetu stakovat kryptoměnu ADA přes peněženku Deadalus. Dnes vás chceme upozornit, že návod na staking Cardana (ADA) vznikl už i k populární peněžence Yoroi.

Light peněženka Yoroi je u mnoha členů této komunity oblíbenější, protože nestahuje celý blockchain a nevyužívá tedy takové množství místa na disku. Podobně jako v případě Deadalusu se přes ní dá pohodlně stakovat ADA už v rámci testnetu fáze Shelley.

Celý návod jak stakovat tokeny ADA přes peněženku Yoroi si můžete přečíst zde >>>.

Pokud jde o staking ADA spuštěný v úvodu týdne, ten se těší z velkého zájmu a cíl, dosáhnout milníku 1 000 poolů, je stále blíž. ,,Počet poolů Cardano Shelley testnetu překonal 400. Dostaneme se na 500 ještě před koncem roku?,” napsal cardanians.io, za kterým stojí oficiální čeští ambasadoři Jaromír Tesař a Lukáš Bárta, v noci.

300x250

Americká ratingová agentura Weiss Crypto to vidí s Cardano také pozitivně. Včera publikovala na Twitteru zajímavý status: ,,Cardano je jednoznačně jedním z nejvíce pod cenou obchodovaných kryptoměnových aktiv na trhu. Cena neodráží fundamenty.”

O stakingu ADA v Deadalus peněžence najdete více informací zde:

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Pokračovat ve čtení

Cardano

Chcete stakovat ADA v peněžence Daedalus? Přečtěte si český návod

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Deadalus Cardano

Jeden z nejzajímavějších kryptoměnových projektů Cardano(ADA) vstupuje do nové éry. Před dvěma dny byla úspěšně spuštěna testnet fáze Shelley, která vede ke kompletní decentralizaci celého projektu a zároveň přináší odměny držitelům ADA tokenů formou stakingu.

Ve zkratce zcela zjednodušeně: Pokud vlastníte nějaké tokeny ADA, nyní je můžete delegovat už v rámci testnetu na jeden ze staking poolů, za což budete odměněn novými token ADA, které budou následně přeneseny i do mainnetu. Držení ADA vám tedy nenabízí jen spekulativní investiční příležitost v podobě růstu hodnoty těchto tokenů ve fiatovém vyjádření (dolary, eura, koruny), ale i možnost získat další.

kalkulačku, kolik procent vám může přinést přenesení vašich ADA na jeden ze staking poolů, naleznete na stránce staking.cardano.org/en/calculator/. My jsme pro ilustraci použili příklad se 100 000 ADA (v době psaní článku kolem 3 370 USD). Kalkulačka uvádí, že při stakingu takového množství tokenů ADA by měla být vaše odměna za rok kolem 7,178%, tedy okolo 7 178 ADA (při současné ceně ADA okolo 241 dolarů resp. 216 eur).

Ada Staking Kalkulačka

Staking poolů po prvním dni vzniklo již přes 250 a neustále přibývají nové (nový staking pool můžete teoreticky vytvořit i vy). Autoři projektu v čele s Charlesem Hoskinsonem doufají, že se brzy podaří naplnit cíl 1000 poolů, což by mělo vést ke vzniku sítě, která bude mimořádně bezpečná a zároveň decentralizovaná na úrovni, jejíž podle Hoskinsona nemůže v tomto směru konkurovat ani Bitcoin. Zapojit se do stakingu tedy znamená, že přispíváte k bezpečnosti a decentralizaci Cardano.

300x250

Projekt Cardanians.io v čele s českými ambasadory Cardano Lukášem Bártou a Jaromírem Tesařem zpracoval podrobný přehledný návod, jak se můžete do stakingu ADA v testech zapojit i vy prostřednictvím peněženky Deadalus. Pokud vás tato možnost zaujala, celý návod napsaný v češtině najdete na této stránce:

Cardano staking Deadalus návod

V případě jakýchkoliv otázek týkajících se návodu, nebo obecně ohledně kryptoměny Cardano, neváhejte navštívit FB stránky československé komunity Cardano [ADA] CZ / SK.

Zdroje: medium.com

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano hravě překonalo DPoS pooly konkurenčních EOS a Tron

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

cardano

včera jsme vás informovali, že Cardano úspěšně spustilo testnet fáze Shelley, v rámci kterého byl spuštěn i dlouho očekávané staking. Zapojených je do něj již více než 2,6 miliardy tokenů ADA v 281 různých staking poolech. Je to 10-krat více poolů, než má EOS (21) nebo Tron (26).

Charles Hoskinson, ředitel týmu IOHK a vedle toho zakladatel a hlavní tvář Cardano, uvedl, že cílem je vytvoření až 1 000 staking poolů. Ačkoliv se toto číslo jeví v tomto čase jako příliš ambiciózní, spuštění testnetu a téměř okamžitý vznik již přes 260 poolů naznačují, že to není nemožné.

Zatímco prvních 24 hodin přineslo vznik prvních 120 poolů, k včerejšímu dni se tento počet více než zdvojnásobil. Pokud by se zachovala tato míra růstu, 1000 poolů by mohlo vzniknout dříve, než se předpokládalo.

TIP: Pokud vás zajímá možnost stakingu ADA, přečtěte si tento článek i s odkazem na český návod.

I když fáze Shelley, která má dovést Cardano k decentralizaci větší, než má král kryptoměn Bitcoin, je stále jen v plenkách, komunitu těší, že už nyní v tomto směru hravě překonali konkurenční projekty jako jsou EOS a TRON, ale dá se říci, že i nejzávažnějšího konkurenta Ethereum, či samotný Bitcoin.

300x250

,,Existuje již přes 250 poolů na Cardano Shelley test. Všechny mají právo vytvářet nové bloky. V současnosti jich neexistuje více než 10 v Proof-of-Work Bitcoinu a Ethereum. Je pouze 21 a 28 v DPoS (Delegated Proof of Stake) EOS a Tron. Toto je budoucnost decentralizace!,” zhodnotil úspěch Cardano v prvních dnech fáze testnetu Shelley projekt věnující se této kryptoměně cardanians.io.

Přečtěte si také:

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (17.12.): Aktualizace stavu Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum nám dokončilo pohyb do zóny k 133 USD, dokonce pokračovalo dál a porušilo sledovaný bat pattern. Stále se zde ale dívám na swingový scénář, který jsme sledovali několik posledních týdnů. Jako reverzní zóna by měla působit celá oblast až k 123 USD.

LTC/USDT

Litecoin bohužel porušil strukturu A&E bottom a propadli jsme na nižší úrovně. V této chvíli se nám ale tvoří bullish divergence na RSI na 1D i 12h grafu, takže očekávám nějaký bounce a otestování S/R úrovně kolem 42 USD. Reakcí na tuto úroveň zjistíme další postup. 

300x250

ADA/BTC

U Cardana se stalo to, před čím jsem varoval před týdnem. Rozbila se zde neckline H&S a další zajímavý support leží až kolem 470-460 sat. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Cardano

Cardano spustilo staking na testnetu Shelley. Zájem je velký

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Cardano shelley

Staking kryptoměna Cardano (ADA) byl úspěšné spuštěn. Během prvních 24 hodin do něj zapojili držitelé tokenů více než 5 miliard mincí ADA v hodnotě přibližně 195 milionů dolarů.

Společnost IOHK informovala o úspěšném spuštění testnetu Shelley na Twitteru: ,,Naše úžasná Cardano komunita vyvinula o víkendu obrovské úsilí s více než 240 Pooly (další přibývají), které jsou připraveny na staking. Děkujeme vám. Hodlerům ADA dáme vědět jakmile to bude možné, kdy budou mít odměny za staking dostupne na jejich peněženkách – přihlaste se k odběru informací na staking.cardano.org.”

Ze zmíněných 240 poolů bylo aktivních v první den od spuštění přibližně 120. Společnost IOHK je přesvědčena, že Cardano je na dobré cestě dosáhnout svého cíle vytvořit 1 000 funkčních staking poolů, díky čemuž by se Cardano mohlo stát více decentralizovaná kryptoměna než je samotný Bitcoin.

IOHK nabízí uživatelům, kteří se zapojili do testovací fáze kalkulačku, která jim umožní vypočítat si odhadovanou odměnu, kterou dostanou za staking ADA. Například ti, kteří vložili 100 000 ADA, což je v současnosti okolo 3 600 dolarů, by mohli vydělat kolem 260 dolarů ročně.

Po úspěšném testu je naplánováno ostré spuštění fáze Shelley, které umožní zapojit se do stakingu všem držitelům ADA tokenů. Očekává se, že by se tak mohlo stát již začátkem roku 2020, ale my spíše uvádíme střízlivější odhad kolem první poloviny roku 2020.

300x250

Na vizi stakingu Cardano je zajímavé to, že uživatelé budou moci se svými ADA tokeny neustále zacházet a do stakingu se mohou zapojit držitelé jakéhokoli množství tokenů bez ohledu na jejich celkovou hodnotu.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-