Connect with us

Bitcoin

Čína prý stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

cina-mining

Už je to téměř rok od doby, co se médii prohnala informace, že chce Čína tvrdě zasáhnout vůči miningu Bitcoinu ve své zemi. Zdá se však, že od tohoto plánu ustoupila.

V době, kdy Čína otočila o 180 procent v otázce blockchainu, jí zdá se přestal překážet i mining, respektive těžba Bitcoinu. Alespoň tak to uvádí Samson Mow, CSO Blockstreamu, který včera informoval, že zákaz těžby Bitcoinu v Číně již není součástí oficiálních dokumentů, v nichž jsou uvedeny oblasti, které považuje čínská vláda za nežádoucí.

,,Čínská komise pro národní rozvoj a reformu odstranila těžbu kryptoměn ze seznamu odvětví, které chce odstranit. To je velký býčí signál pro Bitcoin,” prohlásil Mow.

Zprávy o tom, že Čína plánuje zákaz těžby kryptoměn na svém území, se začaly objevovat počátkem roku 2019. Čína je přitom zemí, která má v těžbě bitcoinu dominantní postavení. Mnozí odborníci dokonce inklinují k tvrzení, že v důsledku vlivu Číny na mining BTC se stává Bitcoin více centralizovaný, než by bylo žádoucí. Těžba v Číně je atraktivní zejména pro levné zdroje energie.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Instituce pokračují v akumulaci kryptoměn. Nesoustředí se jen na Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum Bitcoin

Během posledního období jsme vás několikrát informovali o rostoucím trendu institucionálního zájmu o investování do kryptoměn v čele s Grayscale Investments. Zprávy byly hlavně v duchu rostoucího zájmu o Bitcoin, ale pravdou je, že Grayscale vedle nejznámější kryptoměny akumuluje stále výraznějším způsobem i Ethereum.

Cointelegraph označil současnou akumulaci Ethereum (ETH) ze strany Grayscale dokonce slovem “agresivní“, protože celkové investice do dvojky na trhu s kryptoměnami měli v tomto roce představovat již 110 milionů dolarů.

Nákupy Ethereum ze strany Grayscale představují za posledních 5 měsíců až 0,4% celkové tržní kapitalizace Ethereum. Generální ředitel Grayscale pro vztahy s investory Reyhaneh Sharif Askar  k tomu poznamenal, že až 38% klientů jejich společnosti má své kryptoměnové portfolio diverzifikované, což znamená, že přes jejich produkty nevlastní jen Bitcoin, ale i jinou kryptoměnu.

Sharif-Askar poznamenal, že Grayscale v současnosti hraje vedoucí úlohu v zabezpečení majetku institucionálních investorů před očekávanou inflací kvůli pandemii koronaviru. ,,Připravili jsme půdu, aby se Bitcoin považoval skrz naše produkty za uložiště hodnoty. Instituce hledají aktiva, která jsou vzácná a která se dají použít jako hedge (zabezpečení) vůči inflaci ve světě,” konstatoval a doplnil povzbudivě: ,,Nikdy předtím jsme neviděli takovou poptávku po našich produktech, jako teď.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je blízko k situaci, která se stala pouze dvakrát v historii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin ťažba

Bitcoin v jednom z důležitých fundamentů vypadá velmi podobně jako v roce 2018, kdy se jeho cena po předchozím bullrunu nacházela “na dně”. Zároveň je na cestě k situaci, která se od jeho vzniku opakovala jen dvakrát. Třetí je na spadnutí.

Řeč je o obtížnosti těžby Bitcoinu, takzvaného “mining difficulty“. Tento parametr se aktualizuje zhruba jednou za dva týdny, každých 2016 vytěžených bloků. Obtížnost se zvyšuje, když stoupá hashrate neboli celková výpočetní síla vynaložená na těžbu nových bloků ze strany těžařů, a naopak snižuje, když hashrate klesá.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Po halvingu, který se konal 11. května, se hashrate snížil již dvakrát. Naposledy 4. června, kdy klesl o 9,3%. Předchozí snížení obtížnosti představovalo šest procent. Podobnost s obdobím, kdy Bitcoin stál v roce 2018 jen 3100 dolarů je v tom, že právě v onom období se naposledy a jen podruhé v historii stalo, že se obtížnost Bitcoinu snížila až třikrát v řadě.

Že se tak stane při nejbližší změně mining difficulty potřetí je velmi pravděpodobné. Předběžně výpočty odhadují, že difficulty by se mohla snížit o dalších 7 procent. Kromě prosince 2018 se snížila třikrát v řadě jen v roce 2011.

Třetí snížení obtížnosti by zároveň znamenalo, že trend snižujícího se hashrate na těžbu Bitcoinu pokračuje a že mineři mají po halvingu, který snížil jejich odměnu za vytěžení nového bloku z 12.5 BTC na 6.25 BTC, problémy.

Aktualizace mining difficulty zajišťuje, aby byla síť stále dostatečně bezpečná. Obecně však platí, že čím je hashrate vyšší, tím je Bitcoin bezpečnější. Vyšší hashrate zároveň znamená, že těžaři více důvěřují v růst ceny Bitcoinu, protože na jeho těžbu vynakládají více úsilí a spotřebovávají více energie, čili zvyšují své náklady.

Až čas ukáže, co tato situace přinese. Pokud by se však opakoval rok 2018, dočkali bychom se výrazného růstu ceny. Na to se ale spoléhat určitě nemůžeme.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (4.6.): Odlišné predikce pro další vývoj

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Medvědí signál mining poolu či varování Hayese. Kam míří Bitcoin?

Když Bitcoin 1. června překonal hranici 10 tisíc dolarů, byl na nejvyšších hodnotách od únorových maxim. Podle šéfa kontroverzní burzy BitMEX Arthura Hayese to však ještě nepotvrzuje začátek nového bullrunu. Medvědím signálem může být také řízení významného hráče mezi mining pooly. Více jsme se tématu věnovali zde.

Bloomberg: Bitcoin může překonat ATH, přispívá Tether i instituce

Podle respektovaného Bloombergu existují při detailnějším pohledu na Bitcoin mnohé důvody, které naznačují, že by mohl v tomto roce atakovat hranici 20 tisíc dolarů. Otázkou je jen to, zda se mu podaří dosavadní rekord překonat. Bloomberg ve své analýze naznačil, že Bitcoin bude testovat už letos své dosavadní maximum a je možné, že do jeho konce dosáhne až ceny 28 000 USD. Více se dočtete zde.

Kvantová analýza Bitcoinu býky nepotěší, čeká nás nové dno?

Populární Twitter účet CryptoWhale zveřejnil 2. června kvantovou analýzu Bitcoinu, jejímž závěrem je, že v roce 2021 hrozí BTC potenciální pokles ceny až k 2000 dolarům, dokud odstartuje výrazný bullrun v průběhu roku 2022. Jelikož jde o komplikovanou analýzu na pochopení, CryptoWhale přislíbil, že koncem tohoto měsíce k ní dodá 27-stránkový dokument, který detailně vysvětlí model, jakým byla zhotovena. Prohlédnout si ji však můžete zde:

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1267920345002106880

“Kryptomama” zůstává v komisi SEC. Trump jí dal zelenou

Hester Peirceová, která si získala v kryptokomunitě přezdívku “Kryptomama” díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a vznikající ekosystém kolem kryptoměn, byla nominována americkým prezidentem Donaldem Trumpem do druhého funkčního období členky americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Hester se v minulosti snažila pozitivně ovlivnit kryptotrh, volala po jeho samoregulaci a také navrhovala úlevy pro začínající decentralizované projekty. Více se dozvíte v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg: Bitcoin může překonat ATH, přispívá Tether i instituce

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bloomberg Bitcoin

Podle respektovaného Bloombergu existují při detailnějším pohledu na Bitcoin mnohé důvody, které naznačují, že by mohl v tomto roce atakovat hranici 20 tisíc dolarů. Otázkou je jen to, zda se mu podaří dosavadní rekord překonat.

Bloomberg ve své analýze naznačil, že Bitcoin bude testovat už letos své dosavadní maximum a je možné, že do jeho konce dosáhne až ceny 28 000 USD.

Pandemie koronaviru, dozrávání Bitcoinu jako aktiv, zvyšující se institucionální zájem, zvláště ze strany Grayscale, to jsou prý hlavní hnací síly pro jeho další růst.

Ve zprávě, která poukazuje i na výrazný nárůst trendu akumulace Bitcoin ze strany institucí, které zejména skrze Grayscale skupují množství novovyťažených BTC, je rovněž uvedeno, že by se na trhu s BTC muselo “něco výrazně pokazit”, aby se jeho cena postupně nezvyšovala.

Bloomberg si myslí, že dalším impulsem pro růst Bitcoinu může být i výrazný růst kapitalizace stablecoinu Tether (USDT). Loni v květnu měla jeho kapitalizace strop 4 miliardy dolarů, ale v současnosti je to již více než 10 miliard. Podle Bloombergu to naznačuje vyšší adopci kryptoaktiv.

,,Zájem o digitální spojení s dolarem znamená, že existuje velká poptávka po potřebě obchodovat a uchovávat hodnotu ve světové rezervní měně bez přímého zprostředkovatele. Nemůžeme si pomoci, ale existují zde paralely s historií a přijetím papírových peněz. Dnešní svět se rychle pohybuje směrem k digitalizaci.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

“Kryptomama” zůstává v komisi SEC. Trump jí dal zelenou

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, která si získala v kryptokomunitě přezdívku “Kryptomama” díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a vznikající ekosystém kolem kryptoměn, byla nominována americkým prezidentem Donaldem Trumpem do druhého funkčního období členky americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC).

Bílý dům dostal dohromady 10 nominací, z nichž stáhl jen jednu. Peirce však prošla tímto výběrovým sítem a tak může pokračovat ve své činnosti v SEC. V poslední době se v souvislosti s kryptoměnami zviditelnila zejména návrhem pro vznik jakéhosi “bezpečného přístavu pro decentralizované tokenové projekty”, které by měly mít po vzniku příležitost tři roky budovat svůj projekt a přilákat do něj účastníky, dokud se na ně budou vztahovat nařízení SEC.

Peirce se zviditelnila i kritikou svých kolegů, kteří odmítají schválit ETF na Bitcoin. Když naposledy odmítli žádost od Wilshire Phoenix z New Yorku nesouhlasila s tím a konstatovala, že její kolegové odmítají poskytnout americkým investorům přístup k bitcoinu (BTC).

Dříve je zas upozornila, že musí přehodnotit svůj postoj k novým technologiím, ale druhým dechem přiznala, že schválení ETF na Bitcoinu může v důsledku jejich staromódního přístupu trvat dalších 25 let. V minulosti se také intenzivně zasadila o samoregulaci kryptotrhu a dá se předpokládat, že v dalším funkčním období bude pokračovat ve svém úsilí pomáhat adopci této technologie v USA.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Medvědí signál mining poolu či varování Hayese. Kam míří Bitcoin?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin medveď

Když Bitcoin 1. června překonal hranici 10 tisíc dolarů, byl na nejvyšších hodnotách od únorových maxim. Podle šéfa kontroverzní burzy BitMEX Arthura Hayese to však ještě nepotvrzuje začátek nového bullrunu.

,,Bitcoin je zpět nad 10 tisíc dolary. Se vším kolem, co se děje ve světě, může klidně rychle vyskočit i na 20 tisíc USD. Kupujte Bitcoin,” oslavoval v onom momentě překonání silné psychologické bariéry jeden z nejznámějších krypto YouTuberů Ivan on Tech.

Jeho radost byla však zřejmě poněkud předčasná, protože Bitcoin předvedl “dokonalého Barta” a po uklidnění trhu se vrátil zhruba tam, kde byl před výstřelem nad 10 000 USD.

Tento propad se připisuje největšímu neznámému mining poolu, který generoval od 20. května celkově pátý největší hashrate. Několik analýz naznačuje, že v momentě, kdy Bitcoin vyskočil na 5-ciferní hodnotu, přesunul tento pool svých vytěžených Bitcoinů na burzu a prodal je. Tím způsobem “zařídil” výrazný pád hodnoty BTC zpět na čtyřmístné hodnoty.

Potvrdila to i analýza společnosti Glassnode, která naznačila, že rychlý prodej množství BTC může být znakem toho, že tento významný těžař jednoduše nevěří v současný růst hodnoty Bitcoinu a v to, že je udržitelný. ,,Těžaři hrají v ekosystému Bitcoinu významnou roli. Pochopit jejich chování dává investorům moc v tom smyslu, že získávají mnohem lepší přehled o hnacích silách tohoto trhu,” uvedla zpráva Glassnode upozorňujíce, že tento krok vedoucí k prodeji množství Bitcoinů může být medvědím signálem pro nejbližší období.

Před předčasnými oslavami varuje i CEO burzy BitMEX Arthur Hayes, který upozornil, že ,,tento růst není skutečný, dokud Bitcoin nepřekoná hodnotu 15 tisíc dolarů.” Přesto však stále stojí za svou predikcí, že do konce roku posílí Bitcoin na $ 20 000 .

Hayes nevysvětlil, proč určil jako významnou úroveň právě 15 tisíc dolarů. Můžeme se však domnívat, že to souvisí s loňským stropem 14 000 USD, čímž by ho překonal.

Portál CryptoSlate odvolávající se na své analytiky uvedl, že pro případné další pokračování růstu ceny by bylo pro Bitcoin důležité usadit se nad supportem okolo úrovně 10 500 USD. S touto tezí se shodují například i analytici z Fundstrat Advisors, kteří upozornili, že pokud Bitcoin překročí tuto úroveň, vytvoří “dvě výšší high” – překoná tím totiž loňskou “Xi Pump” (výstřel ceny po oznámení čínského prezidenta o podpoře blockchainu) a také únorovou nejvyšší cenu.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.6.): Přikláním se k pohybu do strany, dostanou šanci alty?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Keď sa pozrieme na 4H graf , vidíme prerazenie trianglu, ktorý sme formovali takmer 25 dní. Nakoniec prišla silná sviečka hore, prerazili sme daný triangel, ale v zápätí prišiel ,,bart“ patern a znovu sme išli dole. Tieto nechutné štruktúry je veľmi obtiažne obchodovať. V tomto prípade nevieme povedať, či k danému rastu došlo prostredníctvom likvidácií stopiek traderov, ktorí mali otvorené shorty, alebo sa s grafom zahrala nejaká veľryba. Obe možnosti môžu byť správne.

Tak či tak, momentálne sa nachádzame stále nad trianglom. Od tohto sa budeme teraz odrážať. Pokiaľ by sme sa tam dokázali udržať, či už vo forme mierneho rastu, alebo pohybu do strany, mohol by to byť dostatočný signál nato, že budeme pokračovať smerom hore. Momentálne potrebujeme počkať aspoň jeden/dva dni, kam sa budeme pohybovať..Osobne by som sa priklonil k pohybu do strany a myslím, že do konca týždňa dostanú šancu altcoiny.

Ak sa pozrieme na 1D graf, vidíme, že zóna v okolí 10400 dolárov je extrémne silná. Aby sme mohli definitívne začať uvažovať o bull markete, potrebujeme sa dostať nad túto hodnotu a udržať sa nad aspoň niekoľko dní. Do tohto momentu je zatiaľ stále priskoro hovoriť, že pôjdeme dlhodobo UP. Ešte stále je v hre silné zosekanie smerom nadol.

 

Dominancia

Tu sa dnes pozrime na 1D graf. Na tomto grafe vidíme, že sa blížime k dlhodobej modrej trendovke. Osobne predpokladám, že sem by mala prísť čoskoro reakcia. Ak by prišlo k odrazu, mali by sme pokračovať  minimálne na hodnoty 68,5 až 69 %. Naopak ak by prišiel silný prieraz smerom dole, pre Bitcoin by to bolo veľmi zlé. Toto by som ale zatiaľ nerozoberal. Skôr sa prikláňam momentálne k odrazu a postupnému rastu na vyššie spomenuté hodnoty. V tejto dobe môže Bitcoin ale kľudne klesať, zatiaľ čo dominancia bude naberať na sile. Toto sa dá taktiež pozrieť na grafoch z minulosti.

Do konca tohto týždňa by mohlo rozuzlenie, kam sa z dlhodobejšieho hľadiska pohneme.

 

Altcoin market cap

Tu by som sa pozrel na 4H graf. Tu vidíme, že sa nám nakoniec podarilo preraziť zónu v oblasti 85 miliárd, ktorú som naposledy spomínal ako veľmi silnú. Priznám sa, že osobne som tomu nedával veľké šance a skôr predpokladal pokles. Trh nás ale prekvapil a začali sme rásť.

Čo by sme teda vedeli vyčítať s aktuálneho grafu? Podobne ako na grafe BTC, aj tu môžeme vidieť ukážkový ,,BART“ patern. Ak by sme mali pokračovať v raste, potrebovali by sme potvrdiť prerazenú zónu ako support a vytvoriť vyššie high.

Pri pohľade na graf by sme mohli povedať, že dané potvrdenie už prebehlo a budeme pokračovať hore. Danú zónu sme otestovali, vytvorili vyššie high, znovu otestovali a momentálne jemne rastieme. Osobne momentálne predpokladám istý čas pohyb do strany v okolí 90 miliárd dolárov a šancu dostanú skôr malé altcoiny.

Taktiež si myslím, že pokiaľ sa udržíme v znázornenom kanáli, mali by sme pokračovať postupne smerom hore.

Ak si pozrieme navyše aj trendovku na RSI, aj tam by sme zatiaľ mali pokračovať smerom hore.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.6.): Způsobil pád Bitcoinu neznámý pool?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Způsobil poslední propad ceny Bitcoinu neznámý mining pool?

Generální ředitel společnosti CrpytoQuant Ki Young Ju tvrdí, že poslední výrazný propad ceny Bitcoinu, který následoval poté, co Bitcoin dosáhl hodnoty 10 tisíc dolarů, mohl způsobit největší neznámý mining pool, který buď kapituloval, nebo se rozhodl prodat své zásoby. Jak upozornil od 20. května, kdy generoval pátý nejvyšší hashrate, přesunul ze svých zásob 12 571 BTC. ,,Mining pooly nepřesouvají své Bitcoiny, pouze pokud se je rozhodnou prodat. Každý miner má odlišný způsob správy svých Bitcoinů. Významné pooly je posílají na burzy periodicky, a tento největší neznámý mining pool přesunul své Bitcoiny pouze v momentě, kdy Bitcoin dosáhl svého vrcholu,” uvedl. Jak doplnil Cointelegraph, nemusí to nutně znamenat, že daný pool kapituloval. Možná se jen rozhodl prodat své BTC v čase, kdy považoval cenu Bitcoinu za dostatečně vysokou na to, aby generoval požadované zisky. (Cointelegraph.com)

Adam Back: Bitcoin nepotřebuje instituce, aby stál $ 300 000

Adam Back stojící v čele společnosti Blockstream tvrdí, že tištění peněz centrálními bankami přitáhne retailové investory k Bitcoinu a do pěti let posune hodnotu této kryptoměny nad 300 tisíc amerických dolarů. Back se tak vyjádřil během rozhovoru pro Bloomberg, ve kterém opět popřel, že je Satoshi Nakamoto, což je jedna z, v poslední době, nejpopulárnějších teorií o totožnosti záhadného tvůrce Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Buterin: Kryptokomunita musí změnit způsob uvažování, tato krize je jiná než v roce 2008

Spoluzakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin tvrdí, že současná rozbíhající se krize je výrazně odlišná od globální finanční krize z roku 2008, během níž vznikl Bitcoin. Kryptoměny a komunita kolem nich se tomu musí odpovídajícím způsobem přizpůsobit a změnit své myšlení. Více o jeho zajímavých názorech na aktuální téma se dočtete zde.

Charles Hoskinson nechápe, proč Vitalik Buterin ignoruje Cardano

Charles Hoskinson, který stál při vzniku Ethereum (ETH) a aktuálně stojí v čele Cardano (ADA), přiznal, že ho mrzí ignorance Vitalika Buterina (ETH) vůči jeho projektu, přestože k jiným konkurenčním blockchainůům se vyjadřuje poměrně často. Přitom všechny případy použití, které vyvinulo Cardano, si může osvojit i Ethereum, protože celý ekosystém je open-source. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Buterin: Kryptokomunita musí změnit způsob uvažování, tato krize je jiná než v roce 2008

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Vitalik Buterin

Spoluzakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin tvrdí, že současná rozbíhající krize je výrazně odlišná od globální finanční krize z roku 2008, během níž vznikl Bitcoin. Kryptoměny a komunita kolem nich se tomu musí odpovídajícím způsobem přizpůsobit a změnit své myšlení.

Vitalik Buterin si myslí, že tištění peněz a hrozící inflace jsou jen jedním z bodů, které vyplývají ze současné krize. A možná ani ne největším. ,,Ano, mašinky na tištění peněz se rozběhly. Ale je to jen relativně malá část toho, co se opravdu děje. Dokonce inflace zatím klesá a nejde nahoru,” upozornil.

Stále častěji se konstatuje, že kryptoměny v čele s Bitconiem jsou nekorelačnými aktivy, neboť nenapodobují chování ostatních trhů, to podle něj není dostatečně potvrzeno. Například v březnu když se propadla hodnota S & P500, padal i Bitcoin a to o více než 50%. To byl jasný důkaz toho, že Bitcoin koreloval a ne naopak.

Buterin proto upozornil, že je největší čas, aby se komunita posunula ve vnímání kryptoprostoru o něco dál a doporučil to i šéfovi největší kryptoburzy Binance Changpengu Zhaovi, který tweetoval: ,,Bitcoin je tichý mírumilovný protest.”

,,Řeknu to zcela přímo. Toto myšlení je přesně to, od čeho bychom se měli posunout dále. Reformace peněz – to nestačí !,” reagoval.

Buterin zdůraznil, že kryptoměna opravdu nejsou jen o reformě finančního systému. Ethereum a další blockchainy se snaží posunout i do jiné kategorie aplikací. ,,Decentralizovaná publikace a komunikace odolná vůči cenzuře, decentralizované komunity DAOs, decentralizovaní kurátoři pro obsah a tak dále. Vše jsou velmi důležité věci.”

Na závěr dodal: ,,Roky 2016 až 2020 jsou obdobím ideologického uspořádání. Mnoho starých ideologií a koalicí umírá a mnoho nových se rodí. Kopce a doliny na bojišti se mění. Kryptoprostor to musí podrobně sledovat a přizpůsobovat se nové realitě.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adam Back: Bitcoin nepotřebuje instituce, aby stál $300 000

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Adam Back

Adam Back stojící v čele společnosti Blockstream tvrdí, že tištění peněz centrálními bankami přitáhne retailové investory k Bitcoinu a do pěti let posune hodnotu této kryptoměny nad 300 tisíc amerických dolarů.

Back se tak vyjádřil během rozhovoru pro Bloomberg, ve kterém opět popřel, že je Satoshi Nakamoto, což je jedna z, v poslední době, nejpopulárnějších teorii o totožnosti záhadného tvůrce Bitcoinu. Lídr Blockstreamu zároveň konstatoval, že Bitcoin nebude potřebovat podporu institucí, aby výrazně rostla jeho hodnota.

,,Nemusí přijít ani institucionální přijetí, protože současná situace nutí stále více jednotlivců, aby přemýšleli o způsobu, jak chránit svůj majetek vedle toho, jak se ve světě aktuálně tlačí množství nových peněz.”

Back si myslí, že nedávné zprávy v souvislosti s gigantem Goldman Sachs, který prokázal velkou neznalost toho, jak Bitcoin vlastně funguje a co určuje jeho hodnotu, jsou jasným důkazem toho, že tento trh má stále obrovský prostor k využití. Jinak řečeno, mnoho institucí a pochopitelně množství jednotlivců zatím nepochopilo výhody Bitcoinu a pokud se tak v budoucnu stane, adopce tedy může prudce růst.

Pokud jde o teorii o Satoshim Nakamoto, jednoznačně popřel možnost, že by on sám byl zakladatelem Bitcoinu. Zároveň uvedl, že bude nejlepší, když se identitu Nakamoto nikdy nedozvíme. ,,Aby si Bitcoin udržel své vnímání podobné komodity, myslím si, že by bylo velmi dobré, kdyby Satoshi zůstal mimo veřejnost. Přece byste nechtěli, aby mělo zlato zakladatele.”

Back věří, že za 5 let bude moci Bitocin stát i 300 tisíc dolarů, avšak hlavně v důsledku inflace. Jinak řečeno v dnešních penězích při jejich současné hodnotě by to bylo méně.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-