Connect with us

Bitcoin

CIO giganta BlackRock potvrdil zájem firmy o Bitcoin

Zveřejněno

BlackRock Bitcoin

Rick Rieder, který je hlavním investičním ředitelem (CIO) největšího komerčního správce finančních aktiv na světě firmy BlackRock, výrazným způsobem naznačil, že mohou investovat nějakou část ze svého portfolia do kryptoměn.

Vrcholový představitel firmy spravující majetek v hodnotě 8,6 bilionu dolarů, což je více než 5-násobek kapitalizace všech kryptoměn dohromady, hovořil o tomto tématu v rozhovoru na CNBC v relaci Squawk Box, když uvedl, že se ve společnosti začali ještě intenzivněji zabývat tématem kryptoměn.

Rieder konkrétně konstatoval, že volatilita Bitcoinu je „mimořádná“ a že mnoho investorů aktuálně hledá na trhu „místa, která mají pravděpodobnost růstu na hodnotě za předpokladu, že se zvýší inflace a poroste zadluženost“.

,,Zdá se, že přesunutí nějaké části vaší hotovosti do kryptoměn mi dává nějaký smysl, ale určitě bych se nezastával významné alokace nebo cílového držení. Mám pocit, že technologie se vyvinula a předpisy (regulace) se posunuly do bodu, kdy mnoho lidí zjistí, že by kryptoměny měly být součástí jejich portfolia.“

CIO BlackRock nekonkretizuje, jaká část portfolia jejich firmy by mohla zamířit do kryptoměn, ale pravděpodobnosti, že nějakou část Bitcoinu či jiných digitálních aktiv opravdu koupí nahrává i fakt, že už dvakrát podali „preventivně“ na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) žádost o povolení vytvořit vlastní Bitcoin futures kontrakty.

Čerstvé vyjádření Riedera jen podtrhuje pozitivní postoj této společnosti vůči Bitcoinu. On sám už loni konstatoval, že Bitcoin má směrem do budoucna potenciál ve velké míře nahradit zlato v roli jakéhosi bezpečného přístavu, nuže a generální ředitel firmy Larry Fink v prosinci 2020 řekl, že z Bitcoinu se může stát globální trh.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne