Connect with us

Bitcoin

Co se stalo s kryptoměnami v Číně? Toto jsou 3 důležité faktory

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Čína Bitcoin

Uplynuly již více než dva roky od momentu, kdy Čínská lidová banka (PBoC), která v nejlidnatější zemi světa zastává úlohu centrální banky, oficiálně zakázala kryptoměny. Přesto při pohledu na globální trh s kryptoměnami sehrává Čína i v roce 2020 významnou roli.

Portál CryptoSlate poukázal ve svém článku na 3 faktory, které nejenže potvrzují stále velký vliv Číny na kryptoměny, ale zároveň naznačují, že tento vliv se může v následujícím období ještě zvýraznit:

  • Významné postavení Číny v oblasti těžby Bitcoinu
  • Rychle rostoucí vývoj blockchainových řešení v zemi
  • Existence dvou předních kryptoměnových burz v Číně OKEx a Huobi

1 # Dominantní postavení v těžbě

Není to ještě velmi dávno (srpen 2019), kdy jsme vás informovali o tom, že Čína plánuje realizovat globální zákaz těžby kryptoměn na jejím území. Od té doby se však věci výrazně změnily. Národní komise pro rozvoj a reformu (NDRC) svůj původní návrh na aplikaci tohoto nařízení stáhla, čímž v podstatě legitimizovala už nyní dobře zaběhnutý minigový průmysl. Čína má dominantní postavení pokud jde o těžbu Bitcoinu a změna názoru vládou kontrolovanou institucí jen potvrzuje, že je v jejím zájmu tento podíl udržet, nebo ještě zvýraznit.

Pro Bitcoin to však nemusí být dobré zprávy. Už nyní více než polovina celkové výpočetní síly vynaložené na těžbu BTC (Hashrate) pochází z mining poolů v Číně. Nárůst vlivu jedné jediné země na těžbu BTC ho centralizuje, což je v rozporu s jeho samotnou podstatou.

2 # Růst rozvoje blockchainu

Přestože o kryptoměnách mluvili v uplynulém roce v americkém kongresu, o Bitcoinu “tweetoval” Donald Trump a zesměšňoval ho americký ministr financí, nejdůležitějším vládním prohlášením roku, které souviselo s kryptoměnami, měl na svědomí čínský prezident Xi Jinping. Ten v posledním čtvrtletí oznámil, že pro Čínu bude v následujících letech důležité, aby implementovala technologii blockchain do národního hospodářství. Tento výrok okamžitě změnil národní vnímání kryptoměn a v přísně cenzurovaném zpravodajství se začaly objevovat i články, které popisovaly historii a přínos Bitcoinu. Ačkoliv od Číny nemůžeme čekat, že otevře dveře decentralizovaným kryptoměnám, jisté je, že její technologický přínos týkající se vývoje blockchainových řešení bude v následujících letech velmi velký.

3 # Částečné schválení kryptoměnových burz

Už v úvodu článku jsme upozornili, že Čínská lidová banka PBoC už před více než dvěma lety zakázala obchodování kryptoměn. Přesto některé burzy fungují dodnes, ačkoli se dá konstatovat, že jejich existence byla a stále je v jakési šedé zóně. To už ale neplatí o dvou gigantech – burzách Huobi a OKEx, které měly podle informací CEO společnosti Sino Global Capital Matthewa Grahama získat od Číny jakýsi level oficiálního schválení.

Při změně čínské rétoriky o blockchainu, dominantním postavení při těžbě Bitcoinu a částečnému otevření trhu pro kryptoměnové burzy se zdá, že Čína pomalu ale jistě ještě více stupňuje svůj vliv na tomto trhu. Rozhodně lze tedy konstatovat, že Čína kryptoměnaám dveře nezavírá, ačkoli pravděpodobně nikdy, nebo minimálně v dohledné době, jim oficiálně cestu nevydláždí.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Krypto zprávy dne (6.8.): Bitcoin, Ethereum, Cardano, S & P500 či zlato

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-spravy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (cž pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum či Cardano. Více se dozvíte zde.

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy. Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelikož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad. Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FEDu prý povedou ke katastrofě

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům, konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem. Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty. Více se dozvíte zde.

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg: Růst Ethereum je spekulativní, Bitcoinu ne

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

Společnost Bloomberg ve svém srpnovém vydání komplexní analýzy kryptoměnového trhu konstatovala, že růst kryptoměny Ethereum je ve srovnání s cenovým vývojem Bitcoinu založen hlavně na spekulacích.

,,Ethereum v roce 2020 zvýšila svá loňské maxima a poskočila na jedno z nejvýznamnějších kryptoměnových aktiv s nejlepší výkonností, avšak její růst vnímáme hlavně jako spekulativní záležitost ve srovnání s tím, jak se vyvíjí poptávka a nabídka u Bitcoinu,” píše se v analýze Bloombergu.

Společnost se domnívá, že růst hodnoty Ethereal pohání zejména stoupající zájem o DeFi projekty a především očekávaný příchod nové éry Ehtereum 2.0, která s sebou přinese staking a má vyřešit problém se škálovatelností tohoto blockchainu. Spoléhání se na budoucnost je však právě tím spekulativním prvkem, který pohání cenu a neodráží současný stav i protože datum spuštění Ethereum 2.0 je neznámý.

U Bitcoinu naopak Bloomberg vyzdvihuje jeho vlastnosti podobné zlatu. Zejména jeho omezenou nabídku a protiinflační charakter. Zároveň poukazuje na stoupající institucionální poptávku po tomto aktivu. Bloomberg rovněž naznačil, že současná cena Bitcoinu je podhodnocena a očekává, že v dohledné době by mohla stoupnout k 18 000 USD.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Pompliano vyzvedl Bitcoin nad zlato. Kroky FED prý povedou ke katastrofě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

pompliano-bitcoin-zlato

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Anthony Pompliano v dopise, který adresoval 5. srpna svým klientům konstatoval, že plán Americké centrální banky FED nezvyšovat úrokovou míru, dokud inflace dolaru nedosáhne 2%, je cestou, která může skončit katastrofálním způsobem.

Pompliano si myslí, že kroky FEDu nakonec povedou k tomu, že z nich budou čerpat zejména investoři do zlata a Bitcoinu, ale ostatní utrpí velké ztráty: ,,Bitcoin se stane největším vítězem ze všech aktiv, protože je nejvíce volatilní,” doplnil.

“The Pomp” rovněž konstatoval, že v současnosti je lepší než držení dolaru na bankovních účtech či pod matrací prakticky “cokoli”. Je totiž přesvědčen, že reálná kupní hodnota dolaru bude výrazně klesat. Tuto tezi podporuje i čerstvá informace od amerického Úřadu pro hospodářskou analýzu, která uvádí, že od února do června vzrostly ceny masa a drůbeže o téměř 11% a hověziny až o 20%. Když k tomu přidáte klesající hodnotu dolaru je zřejmé, že lidé se stávají chudšími.

Pompliano v rozhovoru s Petrem McCormack také vysvětlil, proč Bitcoin považuje za ještě lepší investici než zlato. ,,Toto je to, co říkám všem lidem: Řekněte mi jeden byznys, který byl nejprve analogový a pak se stal digitální, a v tomto byznysu zůstala digitální verze menší než ta analogová. Nikdy se to nestalo. Je to z toho důvodu, že digitalizace s sebou přináší řadu výhod. Je to tržně expandující technologie.”

Jinými slovy Pompliano si myslí, že Bitcoin je digitální verzí zlata, což ho předurčuje k tomu, aby zlato překonal.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin a akcie S&P500 už nekorelují! Je to dobrá zpráva?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin

Na naší stránce jsme v mnoha článcích upozorňovali, že od velkého březnového propadu akciového trhu, který s sebou strhl i Bitcoin, který na krátkou dobu klesl až pod úroveň 4000 dolarů, Bitcoin a akcie mezi sebou výrazně korelují, tedy mají na grafu podobné růstové a klesající trendy.

Tato korelace je však v souvislosti s Bitcoinem vnímána spíše negativně, jelilkož Bitcoinoví přívrženci ale i mnozí jiní účastníci a analytici jsou přesvědčeni, že akcie jsou aktuálně mimořádně nafouknuté a hrozí jim velký propad.

Podle analytika Matiho Greenspana však několikaměsíční korelace Bitcoinu s největším akciovým indexem S & P500 již není v platnosti.

Korelace mezi dvěma různými aktivy se vyjadřuje na škále od -1 do +1, přičemž hodnota -1 znamená, že dané dvě aktiva vůbec nekorelují (jejich ceny se chovají absolutně odlišně). Naopak čím je korelace blíže k celé 1, tím jsou tato aktiva na sebe více navázaná.

Greenspan uvedl, že u Bitcoinu s akciemi S & P500 byla nejvyšší korelace jasně viditelná v březnu, kdy se strhla na trhu panika spojená s vypuknutím pandemie koronaviru. Tehdy vzrostla jejich korelace až na 0,6 bodu. Aktuálně má však již klesající trend. ,,Teď jsme však už zpět pod hodnotou 0.2 bodu, což v podstatě znamená, že mezi Bitcoinem a akciemi už neexistuje žádná denní korelace,” uvedl Greenspan, který však dodal, že v jedné věci se přece jen Bitcoin a akcie stále podobají:

,,V období, kdy FED (Americká centrála banka) tiskne peníze, posílá tím ceny na všech trzích směrem nahoru.”

My doplňujeme, že akciový trh je pravděpodobně stále přehřátý a existuje u něj velká pravděpodobnost větší korekce. Proto bude důležité sledovat, jakým způsobem se zachová Bitcoin, pokud dojde k očekávanému poklesu u indexu S & P500. Pokud by Bitcoin na rozdíl od března již s tímto indexem nekoreloval, ale dokázal si udržet svou hodnotu nebo nedejbůh by v té době stoupal, mohla by to být pro něj směrem do budoucna vynikající zpráva. Naznačil by tím totiž, že se opravdu stává jakýmsi digitálním zlatem.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adam Back přirovnal Ethereum, Cardano i Ripple k Ponziho schématu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Adam Back

Generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, který byl v minulosti již několikrát označen za horkého kandidáta na Satoshiho Nakamoto, tedy záhadného tvůrce Bitcoinu (což pochopitelně popřel), naznačil, že několik předních kryptoměn jsou jen úspěšné Ponziho schémata. Na tento seznam zařadil i Ethereum.

Adam Back na Twitteru uvedl, že Ethereum a jiné vysoce kapitalizované altcoiny mají několik podobných prvků s Ponziho schématem: ,,Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Všechno mi to přijde velmi podobné.”

Zatímco Ethereum, Cardano, Ripple a Stellar jsou známé altcoiny, Bitconnect a OneCoin jsou nejznámější potvrzené kryptoměnové podvody, při kterých přišli investoři o astronomické peníze. Charles Ponzi a Bernie Madoff jsou dva nejznámější tvůrci typických Ponziho schémat a pokud jde o Dana Larmer, pravděpodobně tím odkazoval na jeho projekty Bitshares a Steem.

Back odstartoval toto téma vstupem do “tweetu” televizní novinářky Layahy Hailpernovej, která se zeptala své komunity, zda si myslí, že Ethereum je podvod, nebo má přidanou hodnotu pro ekosystém díky decentralizovaným aplikacím (Dapps). Back reagoval: ,,Nuž 70% předtěžených zásob mluví za všechno. Co si myslíte, co je větší podvod, Ripple nebo Ethereum. “

Není to poprvé, co respektovaný vědec a programátor kritizuje Ethereum. Přirovnal ho také ke startupu Theranos, který tvrdil, že vytvořil revoluční medicínsky nástroj. Ukázalo se, že šlo o podvod.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (6.8.): Mohli bychom jít až k $ 14 000?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Z hľadiska 4H grafu momentálne sledujem zónu 11 000 až 11 300 dolárov. Táto zóna nás zatiaľ veľmi pekne drží a kým sa neprepadneme pod, myslím si že by sme mali pokračovať smerom hore. Osobne už neočakávam výraznejší prepad, skôr si myslím že pôjdeme ešte nejaký čas do strany a potom jednoducho znovu začneme rásť. Myslím že by sme postupne mohli pokračovať smerom k hranici 14 000 dolárov.

Dominancia

Na 1D grafe vidíme, že ideme v obrovskom klesajúcom kanáli. Momentálne vidíme, že sa nachádzame zhruba v strede a osobne si myslím, že budeme dlhodobo pokračovať postupne smerom dole. Najbližšiu zastávku by som teda videl niekde okolo 59 až 60 %.  Samozrejme nepredpokladám kolmý pohyb dole. Skôr si myslím, že budeme postupne vlnkovať a posúvať sa nižšie a nižšie.

Altcoin market cap

Na 4H grafe sa pohybujeme v kanáli smerom hore. Pokiaľ sa nachádzame v danom kanáli, sme jednoducho stále bullish. Nato aby sme mohli povedať, že pôjdeme pár dní dole potrebuje preraziť daný kanál smerom dole. V takomto prípade by sme už mohli hovoriť o väčšej korecii na altcoinoch. Zatiaľ sa nám ale táto varianta nepotvrdila. Momentálne na altcoinovom market cape predpokladám jemný pokles k spodnej trendovke a následne znovu rast. Ja osobne tam zatiaľ nevidím žiadny bearish signál, ktorý by nám naznačoval, že pôjdeme výraznejšie dole.

Ak by sme sa predsalen prepadli dole, najbližšiu zastávku by som videl v zóne približne 111 až 113 miliárd dolárov.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (5.8.): Bitcoin, Cardano, Ethereum, Chainilink či ruský stablecoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

90% držitelů Etheru a 100% držitelů Chainlink v plusu!

Velmi zajímavá čísla zveřejnily v průběhu včerejšího dne analytické společnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podle jejich závěrů totiž v době publikací jejich dat byly téměř všichni držitelé krypotměn Chainlink a Ethereum vůči hodnotě dolaru v plusu, jinak řečeno koupili daný coin za méně, než byla jeho současná tržní cena v USD. Více se dozvíte zde.

Cardano má po 5 dnech již více než 700 staking poolů

Od spuštění mainnetu fáze Shelley trvalo kryptoměně Cardano (ADA) jen 5 dní, zatímco na jejím blockchainu vzniklo více než 700 aktivních staking poolů, což podtrhuje obrovský zájem o staking na této platformě. V době publikace článku portálem CryptoSlate existovalo na Cardano již 731 různých poolů a uzamčených v nich bylo již více než 6 miliard mincí ADA. Více se dozvíte v tomto článku.

Litecoin začne testovat MimbleWimble už v září

První testnet implementace MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by se měl realizovat již v září. Informoval o tom hlavní vývojář projektu David Burkett. Tato aktualizace může vyřešit problém fungiblity, což by mohlo jednak výrazně přispět adopci a popularitě Litecoinu, ale také být dobrou zprávou i pro samotný Bitcoin. Více se dozvíte zde.

Ruská Sberbank přemýšlí nad vlastním stablecoinem

Největší ruská komerční banka Sberbank zvažuje možnost vydání vlastního tokenu. Ředitel společnosti Sergey Popov informoval, že by šlo o stablecoin, který by byl v poměru 1 k 1 vázaný na ruský rubl. Vydání takového tokenu jí umožní nový zákon přijat v ruské dumě, který před pár dny podepsal ruský prezident Vladimír Putin. ,,Pravděpodobně můžeme vydat stablecoin na základě toho, jaký zákon byl přijat. A můžeme tento stalbecoin navázat na rubl. Tento token může být základním instrumentem jako podkladové aktivum pro jiná finanční aktiva,” uvedl Popov. (cointelegraph.com)

Adopce Bitcoinu funguje. Přidává se celebrita z oblasti sportovního průmyslu

Dave Portoney je ve Spojených státech velmi známá osoba, čehož důkazem je 2,7 milionu followerů, kteří ho sledují na Instagram. Jde o zakladatele úspěšného portálu zaměřeného na sport a pop kulturu Bartstool Sports. Vypuknutím pandemie koronaviru, kterým utrpěl i jeho projekt, se však rozhodl orientovat na obchodování na akciových trzích, čímž na sebe strhl i relativně nemalou pozornost mainstreamových médií. V souvislosti s Bitcoinem se zviditelnil tím, že ho nejprve označoval za podvod a později ho zesměšňoval. Postupně však mění názor, což je důkazem rostoucí adopce. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Adopce Bitcoinu funguje. Přidává se celebrita z oblasti sportovního průmyslu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

portoney-bitcoin

Dave Portoney je ve Spojených státech velmi známá osoba, čehož důkazem je 2,7 milionu followerů, kteří ho sledují na Instagramu. Jde o zakladatele úspěšného portálu zaměřeného na sport a pop kulturu Bartstool Sports. Vypuknutím pandemie koronaviru, kterým utrpěl i jeho projekt, se však rozhodl orientovat na obchodování na akciových trzích, čímž na sebe strhl i relativně nemalou pozornost mainstreamových médií.

Během tohoto období se několikrát kriticky a později úsměvným, ale laickým způsobem vyjadřoval i na adresu Bitcoinu. Slouží díky tomu jako pěkný příklad toho, jak se dá na Bitcoin postupně měnit názor.

Ještě v roce 2017, kdy se tradingu vůbec nevěnoval, publikoval vtipné video, ve kterém označil Bitcoin bez hlubšího zkoumání jeho podstaty za podvod a jeho těžbu přirovnal ke hře Mario Brothers. Následně během zmíněných začátků obchodování na akciových trzích vícekrát naznačil, že mu nerozumí a nechápe, čím je vzácný.

V současnosti však už názor na Bitcoin změnil a tvrdí, že ho chce vlastnit, ačkoli ho stále zcela nechápe. Proto oficiálně požádal bratry Winklevossovce, kteří stali u zrodu Facebooku a vydělali ranými investicemi do Bitcoinu nemalý majetek, aby mu ho vysvětlili. Winklevossovci, kteří mimochodem reprezentovali v minulosti USA na olympiádě ve veslování, a tudíž mají také podobně jako Portoney blízko ke sportu, jsou aktuální předními představiteli bitcoinové komunity v USA, protože stojí v čele jedné z největších burz Gemini.

Příklad Portoneyho ukazuje, že mladí a mnohdy i úspěšní lidé dokáží předem odsoudit něco, aniž by se tomu pokusili porozumět. Zároveň je však dobrou zprávou, že jsou schopni sebereflexe a dokáží změnit názor. Portoney je relativně sledovanou osobou a to, že se začíná orientovat pro-bitcoinově je dobrou zprávou pro další adopci.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Mohl Elon Musk založit i Bitcoin? Sledujte video o jeho revolučních projektech

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Musk Bitcoin

SpaceX, Tesla, Boring Company, SolarCity, OpenAI, Neuralink, Hyperloop či Starlink. Všechny revoluční projekty, které mohou výrazně ovlivnit naši budoucnost jsou spojovány s úspěšným podnikatelem, vědcem a vizionářem Elonem Muskem. Mohl však založit i Bitcoin? Do jaké míry je to šílená myšlenka?

V době, kdy se Muskovo společnosti SpaceX podařilo jako první úspěšně podnikající komerční společnosti ve vesmírném průmyslu dosáhnout dalšího významného milníku, když nejprve raketou Falcon 9 dopravila astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS a následně je modulem Crew Dragon dostala bezpečně i zpět na zem, přichází slovenský YouTube kanál Zaujalo ma se zajímavým videem, které se věnuje všem revolučním firmám Elona Muska a v krátkosti se ve svém závěru zabývá i možnými zajímavými propojeními mezi Elonem a Bitcoinem. Je třeba zdůraznit, že sám autor uznává, že Elon určitě není nejžhavějším kandidátem na Satoshiho Nakamoto, ale možné souvislosti mezi ním a Bitcoinem stojí minimálně za zmínku. Proto závěr videa berte s nadhledem a hlavně pro pobavení, vychutnejte si jeho hlavní pasáž. Sledujte video až do konce.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Weiss Ratings: Nejlepší kryptoměna je Ethereum. Kdo následuje?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

ethereum-bitcoin-cardano

Nejkvalitnější kryptoměnou na trhu již není Bitcoin, ale Ethereum. K takovému závěru dospěla analytická ratingová agentura Weiss Ratings, v jejímž aktuálním pořadí je Ethereum (ETH) první kryptoměna se špičkovým ratingem A.

Druhý v pořadí Bitcoin, který byl dlouhodobě lídrem tohoto pořadí, sice svou známku (B +) nezměnil, ale Ethereum ho pokorně, díky týkajícímu se dlouho očekávaného spuštění nové éry “Ethereum 2.0”, dokázalo předběhnout.

Třetí nejlepší kryptoměna na trhu je podle agentury Weiss Ratings projekt Cardano (ADA) se známkou B. Následují litecoin, Stellar, Dash, Tezos a ZCash s hodnocením B. Devítkou je XRP (C +) a na desátém místě je kontroverzní Bitcoin SV (taktéž C +).

Pokud jde o dílčí hodnocení, v kategorii adopce je stále nejlepší Bitcoin. Následují Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a Bitcoin SV. Adopce vyjadřuje hlavně použivatelnost dané kryptoměny a je tedy logické, že například Cardano, které spustilo svůj mainnet jen před pár dny, v této kategorii zaostává, zatímco na Ethereum se již dlouhou dobu budují smart kontrakty a Bitcoin je obecně nejpoužívanější kryptoměna.

Naopak z pohledu technologie je na tom nejlépe právě Cardano, za kterým následují Cosmos, Fantom, Tezos a Ethereum.

Zajímavou metrikou je také kategorie investičního rizika, která zohledňuje nakolik je rizikové investovat fiatové peníze do dané kryptoměny. Není překvapivé, že první je Bitcoin. Následují Ethereum, Cardano, Monera a Waves.

Na závěr jsme se podívali i na pořadí tokenů. Mezi nimi dominuje Chainlink. Následují Huobi Token, Basit Attention Token, KyberNetwork a KxChain.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-