Connect with us

Bitcoin

Co se stalo s kryptoměnami v Číně? Toto jsou 3 důležité faktory

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Čína Bitcoin

Uplynuly již více než dva roky od momentu, kdy Čínská lidová banka (PBoC), která v nejlidnatější zemi světa zastává úlohu centrální banky, oficiálně zakázala kryptoměny. Přesto při pohledu na globální trh s kryptoměnami sehrává Čína i v roce 2020 významnou roli.

Portál CryptoSlate poukázal ve svém článku na 3 faktory, které nejenže potvrzují stále velký vliv Číny na kryptoměny, ale zároveň naznačují, že tento vliv se může v následujícím období ještě zvýraznit:

  • Významné postavení Číny v oblasti těžby Bitcoinu
  • Rychle rostoucí vývoj blockchainových řešení v zemi
  • Existence dvou předních kryptoměnových burz v Číně OKEx a Huobi

1 # Dominantní postavení v těžbě

Není to ještě velmi dávno (srpen 2019), kdy jsme vás informovali o tom, že Čína plánuje realizovat globální zákaz těžby kryptoměn na jejím území. Od té doby se však věci výrazně změnily. Národní komise pro rozvoj a reformu (NDRC) svůj původní návrh na aplikaci tohoto nařízení stáhla, čímž v podstatě legitimizovala už nyní dobře zaběhnutý minigový průmysl. Čína má dominantní postavení pokud jde o těžbu Bitcoinu a změna názoru vládou kontrolovanou institucí jen potvrzuje, že je v jejím zájmu tento podíl udržet, nebo ještě zvýraznit.

Pro Bitcoin to však nemusí být dobré zprávy. Už nyní více než polovina celkové výpočetní síly vynaložené na těžbu BTC (Hashrate) pochází z mining poolů v Číně. Nárůst vlivu jedné jediné země na těžbu BTC ho centralizuje, což je v rozporu s jeho samotnou podstatou.

2 # Růst rozvoje blockchainu

Přestože o kryptoměnách mluvili v uplynulém roce v americkém kongresu, o Bitcoinu “tweetoval” Donald Trump a zesměšňoval ho americký ministr financí, nejdůležitějším vládním prohlášením roku, které souviselo s kryptoměnami, měl na svědomí čínský prezident Xi Jinping. Ten v posledním čtvrtletí oznámil, že pro Čínu bude v následujících letech důležité, aby implementovala technologii blockchain do národního hospodářství. Tento výrok okamžitě změnil národní vnímání kryptoměn a v přísně cenzurovaném zpravodajství se začaly objevovat i články, které popisovaly historii a přínos Bitcoinu. Ačkoliv od Číny nemůžeme čekat, že otevře dveře decentralizovaným kryptoměnám, jisté je, že její technologický přínos týkající se vývoje blockchainových řešení bude v následujících letech velmi velký.

300x250

3 # Částečné schválení kryptoměnových burz

Už v úvodu článku jsme upozornili, že Čínská lidová banka PBoC už před více než dvěma lety zakázala obchodování kryptoměn. Přesto některé burzy fungují dodnes, ačkoli se dá konstatovat, že jejich existence byla a stále je v jakési šedé zóně. To už ale neplatí o dvou gigantech – burzách Huobi a OKEx, které měly podle informací CEO společnosti Sino Global Capital Matthewa Grahama získat od Číny jakýsi level oficiálního schválení.

Při změně čínské rétoriky o blockchainu, dominantním postavení při těžbě Bitcoinu a částečnému otevření trhu pro kryptoměnové burzy se zdá, že Čína pomalu ale jistě ještě více stupňuje svůj vliv na tomto trhu. Rozhodně lze tedy konstatovat, že Čína kryptoměnaám dveře nezavírá, ačkoli pravděpodobně nikdy, nebo minimálně v dohledné době, jim oficiálně cestu nevydláždí.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (28.1.): Ve hře jsou tři scenáře, UP potvrdí překonání této úrovně!

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Na Bitcoine máme momentálne 3 základné scenáre. Prvý scenár je bullish a ten je vyznačený zelenou. V takomto prípade by bola ABC korekcia už dokončená a išli by sme UP. Pre mňa by bolo potvrdením rastu prekonanie 9 426 USD na Bitstampe, pretože sa tam nachádza 1.238 retracecement. Prvý bearish scenár je taký, že sme stále v korekcii a to konkrétne vo vlne /b/, kde vytvoríme triangel a potom príde break dole. Tretí a zároveň posledný scenár je taktiež bearish a ten je vyznačený červenou a teda klasickou abc korekciou.

Momentálne je to 50 na 50 aj keď ja by som si prial viac pokles. Svoju úlohu môže zahrať aj Donald Trump a indexy. Indexy včera dumpli a zlato vystrelilo. Dnes by indexy mohli urobiť retracement a jemne podrásť. Zároveň zlato potvrdiť pokračovanie korekcie a pohyb down.

300x250

Na dennom grafe sme stále pod MA200 a včera sme tam aj uzavreli. To, že sme v dnešnej dennej sviečke už nad zatiaľ nič neznamená, pretože stále môže prísť dump a uzavrieme pod. Ak však dnešná denná sviečka uzavrie nad MA200 je to silný bullish signál.

O Bitcoine a celom trhu by sa teraz hovoriť hodne, ale viac si môžete pozrieť zo záznamu včerajšieho streamu.

Dominancia

Dominancia má eštepriestor na pokles. Teraz vidíme celkom zaujímavú situáciu, pretože veľké alty voči USD rastú rýchlejšie ako Bitcoin, ale malé alty voči BTC rastú pomalšie a sú v červenom a tým pádom dominancia stagnuje. Očakávam však pokračovanie do targetu.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii altcoinov riešime podobnú vec ako pri bitcoine. Je už korekcia dokončená, alebo nie? Najbližšie hodiny môžu rozhodnúť. Ja osobne by som sa priklonil asi 51% short a 49% long. Momentálne nemám otvorenú žiadnu pozíciu /okrem mincí so zápalnou šnúrou/ a čakám. Viac o Money managemente a o tom ako tento stav odtradovať v našej VIP skupine Trader 2.0.

Záznam STREAMu

Ak vás zaujímajú podrobnejšie analýzy altcoinov, alebo viaceré scenáre na Bitcoin, tak si pozrite záznam včerajšieho streamu:

Trader2.0

Viac informácií na Telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Existuje velká šance, že Bitcoin pod $ 5000 už nespadne, tvrdí Digitalik.Net

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-graf

Ve druhé polovině roku 2019, kdy Bitcoin začal klesat postupně z loňského maxima 14 tisíc dolarů až k hodnotě 6 800 USD, mnoho analytiků naznačovalo, že korekce růstu by mohla jít ještě níže.

Dlouholetý bitcoinový skeptik a propagátor investování do zlata Peter Schiff dokonce tvrdil, že cena nejznámější kryptoměny by se mohla propadnout k úrovni 1000 dolarů a přesto, že Bitcoin koncem roku začal posilovat, i někteří analytici naznačovali, že propad k cenám okolo 3000 USD je stále reálný. V jedné ze svých ročních analýz to naznačoval i portál Cointelegraph jako jednu z možností.

Autor statistického portálu Digitalik.Net zaměřeného na Bitcoin, na jehož zjištění upozornil portál CryptoSlate, ve své čerstvé analýze však tvrdí, že Bitcoin pravděpodobně již nikdy neklesne pod cenu 5000 dolarů. Vyplývá to z pohledu na čtyřletý jednoduchý klouzavý průměr (SMA) Bitcoinu, který 24. ledna 2019 poprvé překročil úroveň 5000 dolarů.

4-ročné SMA Bitcoin

zdroj: Digitalik.net

300x250

Tento důležitý graf ukazuje, jak se Bitcoin v minulosti vždy odrazil od čtyřleté SMA a pokud ji náhodou prorazil směrem (dolů), vždy se prakticky okamžitě odrazil nad ní. Po bublině v roce 2013, na ní našel klíčový support na několik měsíců a v roce 2018 se od ní odrazil po brutálním propadu ceny z 20 tisíc dolarů na něco přes 3 000 USD.

S ohledem na historické statistiky čtyřletého jednoduchého klouzavého průměru Bitcoinu Digitalik.net tvrdí, že šance na to, že Bitcoin se už nikdy nepodívá pod cenu 5000 dolarů je opravdu velká.

Nejde přitom o jediný dlouhodobý graf bitcoinu, který vypadá pro nejznámější kryptoměnu aktuálně velmi pozitivně. V prosinci upozornil respektovaný cryptotrader Filb Filb na riziko, že Bitcoin může vypadnout ze svého logaritmického růstového kanálu, který je platný již přes 8 let (viz graf níže), pokud se propadne pod cenu 6 400 dolarů. To se nakonec nestalo, protože Bitcoin se opět úspěšně odrazil od spodní hranice kanálu, který tak zůstal v platnosti.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

LIVE STREAM (27.1.): Kam míří Bitcoin? Analýza živě od Jakuba Kralovanského

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondělí 27.1.2020 o 21.00h.

Slovenský trader Jakub Kralovanský z projektu Trader 2.0, jehož znáte mimo jiné prostřednictvím technických analýz Bitcoinu psaných pro náš portál Kryptonovinky, se ve svém dnešním večerním Live streamu vysílaném o deváté večer bude věnovat především trhu s kryptoměnami. Dočkáte se tedy aktuálního pohledu nejen na Bitcoin, ale i mnohé zajímavé altcoiny, které aktuálně stojí za pozornost z pohledu technické analýzy.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Technická analýza Bitcoinu (27.1.): Bitcoin je zralý na korekci

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Poslední měsíc vidíme na denním grafu bitcoinu spíše zelené svíce, které táhnout cenu vzhůru. Kvůli tomu, že tento růst je pomalý, tak jsou pohybové indikátory poměrně vysoko a chtělo by to jejich srovnání a pozastavení růstu. Ideální by byl pohyb zpět do akumulační zóny. To by pravděpodobně pomohlo velmi altcoinům, protože highcaps vypadají na další zajímavé rallye před halvingem.

Denní graf bitcoinu

Denní graf bitcoinu

Když se na graf podíváš pečlivě, tak vidíš, že se pokusí znova na útok rezistence mezi 8 800 – 9 000 USD, kterou podle mě nezvládne a půjde se zchladit zpět do akumulační zóny kolem 8 000 USD. I bitcoin potřebuje čas na svoje další rallye. Na druhou stranu v každém bullrunu jsme byli svědky toho, že technická analýza přestala fungovat a trh převzaly emoce. Zatím se ovšem trh přes FOMO nerozjel, tudíž očekávám spíše korekci.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je stále stejná jako v minulé pondělní analýze. Půjdeme o malinko ještě níže a odraz vzhůru očekávám pod 66 %.

Celková kapitalizace

Stejně jako u bitcoinu očekávám stažení směrem dolů na support kolem 200 mld USD, aby se graf vyčistil a připravil na silný push vzhůru.

4hodinový graf celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Po tom, co se altcoiny navrátily na svou akumulační nejsilnější zónu, tak věřím, že několik měsíců budou altcoiny na této úrovni stagnovat. Od 80 mld. USD směr dolů, naopak od 75 mld. USD směrem vzhůru. Až zásadní daily své přes support/rezistenci ukáže jasný směr altcoinů. Nyní nelze pohyb altcoinů moc dobře predikovat, protože jsme na průměru cen.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Posledních sedm dní přineslo tradičně mnoho zpráv o bitcoinu a naši pozornost upoutaly i altcoiny v čele s Bitcoin Cash, Cardano a EOS. Přinášíme vám nový díl nedělního souhrnu top zpráv týdne ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších kryptotraderů, 72-letý burzovní veterán Peter Brand, si myslí, že Bitcoin podle všeho už našel své lokální dno a “slabé ruce” jsou z trhu ven. ,,Mnozí chtěli jen sedět a čekat, až nakoupí opět na šesti nebo pěti tisících a promeškali dno – a myslím si, že mezitím mnoho lidí se silnýma rukama akumulovali Bitcoin,” uvedl na Twitteru. Více se dočtete v tomto článku.

Podle populárního Stock-To-Flow modelu, jehož autorem je známý kryptoanalytik PlanB, míří Bitcoin do roku 2022 k ceně 100 tisíc dolarů. Model, který zohledňuje efekt halvingu a dostupnost vznikajících Bitcoinů na trhu, zatím velmi přesně kopíruje reálný vývoj ceny nejznámější kryptoměny. Více se dozvíte zde.

Americký deficit bude podle odhadu Kongresového rozpočtového úřadu USA (CBO) v příštích 10 letech každý rok 6x větší než současná tržní kapitalizace Bitcoinu. Více o porovnání současného amerického dluhu s Bitcoinem jsme psali zde.

Kryptoměnové burzy drží významnou část Bitcoinů, které jsou v oběhu. Z 11 až 15 milionů dostupných BTC (odhaduje se, že 3 až 7 milionů vytěžených Bitcoinů z celkového počtu více než 18 milionů může být “ztracených”), drží jen americká burza Coinbase téměř milion z nich. Které další burzy v tomto směru dominují? Otevřete si tento článek a dozvíte se.

300x250

Hodně se v průběhu posledního týdne mluvilo o propagátorovi investic do zlata a zároveň kritikovi Bitcoinu Petru Schiffovi, který začal kritizovat BTC z důvodu, že ztratil přístup k Bitcoinům, které mu kdysi věnoval Erik Voorhees. My jsme k tomuto tématu napsali několik článků, ale nejzajímavější diskusi vyvolalo vyjádření šéfa Binance Changpenga Zhaa, který na příkladu nevědomosti Schiffa o bezpečném držení kryptoměn doporučil většině lidí, aby si raději své kryptoměny nechali na bezpečných burzách a vyhnuli se tak jejich případné ztrátě. My doporučujeme lepší řešení – využít Shamir Backup v rámci hardwarové peněženky Trezor. Celý článek si můžete přečíst zde.

Tématem roku 2020 bude nepochybně schvalování amerického zákona o kryptoměnách známého pod pojmem The Cryptocurrency Bil 2020. Cal Evans ze společnosti Gresham Interational publikoval na webu CryptoSlate zajímavý komentář na toto téma, ze kterého jsme vybrali nejzajímavější pasáže. Mimo jiné tvrdí, že tento zákon definitivně zničí premisy, že kryptoměny jsou nelegální.

Kontroverzní podnikatel a vědec Craig Wright stále tvrdí, že získá přístup k tzv. “Tulip Trust”, jehož prostřednictvím získá přístup k přibližně milionu Bitcoinům a výrazně tím podpoří svá tvrzení, že právě on je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Jeho kritici si myslí, že tímto způsobem jen “hajpuje” cenu Bitcoinu SV, tedy kryptoměny o které tvrdí, že je pravým Bitcoinem. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.

Zajímavou funkcionalitu testují vývojáři v inflací zdemolované Venezuele. Místní BTC komunita pracuje na produktech, které umožní realizaci bitcoinových transakcí i v místech, kde není přístup na internet a to za pomoci radiových vln. Více se dozvíte zde.

Altcoiny

Významnou aktualizací v podobě hardforku projde v únoru kryptoměna Cardano. Oznámil to šéf Cardano Charles Hoskinson, který v rámci pravidelné rubriky Ask me anything informoval i o tom, že Cardano uzavírá nové zajímavé spolupráce. Spekuluje se o partnerství s IBM a finanční rameno projektu Emurgo už podepsalo smlouvu s vládou v Uzbekistánu. Více se dočtete zde.

Společnost Block.one stojící za vývojem kryptoměny EOS informovala, že už 14. února spustí testovací verzi dlouho očekávané sociální sítě Voice, jejímž cílem je stát se konkurencí pro Facebook či Twitter. Zklamáním je však to, že na rozdíl od původního plánu spustit Voice přímo na blockchainu EOSu, bude na začátku fungovat jen přes software eosinu. Více se dozvíte zde.

Centrální banky Kanady, Velké Británie, Japonska, Evropské unie a Švýcarska spojily síly, aby vytvořily skupinu, která se bude zabývat potenciálem národních kryptoměn, takzvaných CBDC. Podrobnosti najdete zde.

Pokud byste se chtěli dozvědět základní věci o kryptoměnách Ethereum a Litecoin, viz výborná videa, která o nich zpracoval český YouTuber Kicom v rámci svého Bitcoinoveho kanálu. Najdete je zde.

S kontroverzním rozhodnutím přišli velcí těžaři kryptoměny Bitcoin Cash. Lídr mining poolu BTC.TOP, který má na těžbu čtvrté nejhodnotnější kryptoměny současnosti největší vliv, Jiang Zhuoer, oznámil, že od 15. května 2020 se začne těžba BCH “danit” 12,5%. Tato hodnota půjde automaticky vývojářům, aby mohli pokračovat ve své práci na BCH. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Společnost Tether stojící za nejznámějším stablecoinem USDT oznámila, že spouští stablecoin s názvem Tether Gold, který je vázán na fyzické zlato. Jeden XAU ₮ by měl představovat vlastnictví jedné trojské unce fyzického zlata, která je bezpečně uložena v trezoru ve Švýcarsku.

Ostatní

  • Společnost Square podala patent na svou technologii, která umožňuje převody mezi kryptoměnami a fiatovými jměny v reálném čase. Napsali jsme o tom zde.
  • Populární peněženka pro ETH a ERC20 tokeny MyEtherWallet umožňuje zjednodušení adres peněženek ve tvaru “.crypto”. Více se dočtete zde.
  • Jižní Korea zvažuje zavedení 20% daně z kryptoměnových transakcí
  • Čínské investice do blockchainu v roce 2019 ve srovnání s rokem 2018 klesly o přibližně 40%
  • Prezident Venezuely Nicolas Maduro nařídil, aby země prodala 4,5 milionu barelů ropy z certifikované vnitrostátní rezervy 30 milionů barelů, za kryptoměnu Petro. Také chce, aby byl národní stablecoin využíván jako platidlo při prodeji paliva pro mezinárodní lety.
  • Hodnota blockchainových firem sídlících ve švýcarském “Crypto Valley” ve městě Zug, klesla loni o téměř polovinu. Důvodem je cenový vývoj kryptoměny Ethereum, na kterou jsou výrazně navázány.

Pokud se vám líbí naše články A sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Coinbase má pod kontrolou téměř milion Bitcoinů. Které burzy dominují?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Bitcoin existuje jen něco přes 11 let a přestože poslední “Satoshi” se vytěží až v roce 2140, už dnes je v oběhu přes 18 milionů z celkem 21 milionů, které kdy budou existovat.

Problémem je, že mnohé z těchto Bitcoinů se podle všeho už nikdy “nepohnou”. Odhaduje se, že kvůli ztraceným přístupovým údajům zejména v prvních letech jeho existence, kdy lidé netušili, že jednou může být opravdu vzácný, by mohlo jít o 3 až 7 milionů BTC. Tři až čtyři miliony BTC odhaduje studia Chainalysis. John McAfee tvrdí, že jde až o sedm milionů.

Reálně v oběhu, když odečteme ty, které jsou “ztracené”, je tedy 11 až 15 milionů Bitcoinů. Značnou část z nich mají pod kontrolou směnárny a burzy.

Portál CryptoSlate informoval, že největší americká směnárna Coinbase má aktuálně pod kontrolou na svých studených peněženkách až 983 706.78 BTC (v době psaní článku), což představuje při současném kurzu kolem 8,4 miliardy amerických dolarů. Coinbase je zároveň i největším poskytovatelem institucionálního custody řešení bezpečné úschovy kryptoměn prostřednictvím platformy Coinbase Custody.

Na druhém místě skončila burza Huobi, která kontroluje 360 ​​000 BTC a třetí je podle Chain.info burza Binance, která byla loni druhá (počet držených BTC nebyl uveden). Na čtvrtém místě je Bitfinex s více než 192 000 BTC. Následují burzy Bitstamp, Kraken a Bittrex.

300x250

Kontroverzní roli při držení Bitcoinů sehrála v posledním roce zejména burza Huobi. Několik analýz naznačovalo, že právě prostřednictvím ní mohla být negativně ovlivňována cena Bitcoinu v druhé polovině roku 2019, protože Huobi zprostředkovávala prodej Bitcoinů, obrovskému čínskému Ponziho schématu Plus Token. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Nedávná studie Chainanalysis zas tvrdí, že přes Binance a Huobi se realizovalo v roce 2019 až 52% všech nelegálních transakcí. Více se dočtete v tomto článku.

https://www.kryptonovinky.sk/binance-a-huobi-prijali-vyse-52-vsetkych-nelegalnych-btc-transakcii/

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Deficit USA je každoročně 6x větší než současná kapitalizace Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Dlh Bitcoin

Znepokojivé údaje, které zveřejnil Kongresový rozpočtový úřad USA (CBO) a upozornil na ně i manažer kryptoměnových zajišťovacích fondů Travis Kling, uvádějí, že průměrný rozpočtový deficit USA nebude v budoucnu nižší než 1 bilion dolarů ročně, respektive 4,5% HDP.

,,Tento deficit je výrazně vyšší než 2,9% HDP, který byl průměrem v posledních 50 letech,” upozornila ve své zprávě CBO. Jak můžete vidět i na grafu, mezi lety 1969 až 2018 byl průměrný deficit USA zmiňovaných 2,9% HDP. Aktuálně CBO předpokládá, že mezi lety 2020 až 2029 bude 4,7% HDP, tedy 12,2 bilionu dolarů. Ročně tedy neklesne pod jeden bilion USD.

Jeden bilion dolarů představuje aktuálně více než 6 násobek celkové tržní kapitalizace Bitcoinu a čtyřnásobek tržní kapitalizace všech kryptoměn dohromady.

Podle portálu Cointelehraph americký deficit není jediným znepokojivým aspektem hospodářské politiky USA. Koncem minulého roku se ukázalo, že celkový dluh země je aktuálně vyšší než kdykoliv předtím a představuje 23 bilionů dolarů (celkový světový dluh je 255 bilionů).

300x250

Rozpočtové deficity se vyskytují, když hodnota výdajů daného státu přesahuje hodnotu jeho příjmů. Kling poznamenal, že vlády řeší tento problém tím, že umožňují vytváření nových peněz, které mohou následně nasměrovat tam, kde je to potřeba.

Proces tištění nových peněz má kořeny v keynesiánské ekonomii, která vyzývá státy a centrální banky, aby řídili peněžní zásobu namísto toho, aby umožnily trhu rozhodovat o cenách zboží a služeb.

Takové nastavení vytváří problém známý jako “nemožná trojice”, což je pokus o dosažení volných kapitálových toků, pevný směnný kurz mezi měnami a nezávislost měnové politiky.

Mnozí odpůrci neustálého “tlačení” nových fiatových peněz a odpůrci zásahů státu a centrálních bank do trhu, věří, že decentralizovaný Bitcoin, který má deflační model (Bitcoin nebude nikdy více než 21 milionů), je alternativou pro stávající systém. Porovnání jeho kapitalizace s ročním deficitem USA jasně vykresluje, jaký je v současnosti stále malý.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Elon Musk vidí využití Bitcoinu hlavně v nelegálních transakcích

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Elon Musk a Bitcoin

Podnikatel, vědec a vizionář Elon Musk, který stojí za společnostmi SpaceX a Tesla, se během oficiálního Tesla podcastu vyjádřil kromě jiných technologických otázek i k Bitcoinu. Spisy však nadšence kryptoměn nepotěšily.

Elon Musk přiznal, že četl Whitepaper Bitcoinu a konstatoval, že šlo o velmi zajímavý dokument plný chytrých myšlenek. Zatím však stále vidí největší přínos Bitcoinu v oblasti nelegálních transakcí (ačkoli později v témže podcastu uvedl, že ne všechny nelegální transakce by měly být nelegální). Teze, že se z Bitcoinu stává digitální zlato přiložena není.

,,Možná tím rozzlobí lidi z kryptobrandže, ale existují transakce, které nejsou v souladu se zákonem. A samozřejmě existují různé zákony v různých zemích. Normálně se pro tyto transakce používá hotovost. Ale aby došlo k nezákonným transakcím, musí být hotovost rovněž použitelná na legální transakce. Potřebujete tedy most, který vás provede z nelegálního trhu na legální. A tady přichází na scénu krypto,” vysvětlil, proč jsou kryptoměny atraktivní na černém trhu.

Musk není přesvědčen o tom, že by se Bitcoin mohl stát v budoucnu jakýmsi druhem rezervní světové změny. ,,Tam, kde vidím potenciál kryptoměn, je to, že mohou být efektivní náhradou hotovosti. Ale nebudou primární náhradou – nevnímám kryptoměny jako primární databázi.”

Je třeba poznamenat, že Elon Musk se v minulosti vyjadřoval na adresu Bitcoinu i v pozitivnějším smyslu. “Struktura Bitcoinu je dost brilantní, ale jedním z nedostatků kryptoměn je, že jsou výpočetně energeticky náročně,” uvedl v rámci loňského podcastu pro Ark Invest. V rámci stejného rozhovoru tehdy však zároveň vyloučil možnost, že by se mohla Tesla spolupodílet na těžbě BTC.

300x250

zdroj: www.forbes.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Schiff přiznal podíl viny na ztrátě svých BTC. Přesto Bitcoin kritizuje

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

peter-schiff

Známý propagátor investic do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff na sebe upoutal v předchozích dnech kritikou Bitcoinu z důvodu, že ztratil přístup k BTC, které mu v minulosti věnoval Erik Vorhees (šlo o Bitcoin v hodnotě cca 1800 dolarů).

Jak jsme již psali v předchozích článcích, Schiff na Twitteru nejprve informoval o tom, že se mu “pokazila peněženka”, na níž měl své Bitcoiny a na základě toho konstatoval, že držení Bitcoinu bylo špatným nápadem. Pomocnou ruku mu následně nabízelo více členů kryptokomunity.

Kritika Bitcoinu jako takového však značnou část komunity především rozzlobila, protože ztráta přístupu k Bitcoinu není chyba technologie, ale jejich majitele. Samotný Schiff konečně přiznal, že byla vina na jeho straně:

,,Záhada kolem mých Bitcoinů je vyřešena. Spletl jsem si můj PIN s mým heslem. Když se moje aplikace aktualizovala, odhlásil jsem se. Snažil jsem se nalogovat zpět s použitím PIN kódu, což bylo jediné heslo, o němž jsem věděl, nebo jaké jsem používal. Zároveň jsem neměl kopii mého seedu. Čestná, ale velmi drahá chyba,” napsal na Twitteru.

Názor na Bitcoin zřejmě nezměnil

Skutečnost, že Schiff přiznal svůj podíl na ztrátě Bitcoinů, jeho názor na technologii kryptoměn nemění. Po kritice na Twitteru, kdy mu bylo vyčítáno, že je asi posledním člověkem, který se může vyjadřovat k Bitcoinu, když ani nerozumí tomu, jak funguje jeho bezpečné držení, se už stihl vyjádřit:

300x250

,,Nejnákladnější věc na bitcoinu je to, že nejde o peníze. Neuspěje ani jako prostředek směny a ani jako držitel hodnoty. Tato epizoda ukázala, jak snadné je ztratit Bitcoin, pokud jste zmateni z toho, jak fungují peněženky. “

Má pravdu?

Od Schiffa je nesprávné v rámci různých relací a článků o investování kritizovat Bitcoin, pokud ani nechápe principu jeho fungování. Na druhou stranu je třeba přiznat, že bezpečné držení kryptoměn u sebe samých je i díky jeho příkladu stále poměrně komplikovaná věc pro běžné méně technicky zdatné uživatele.

Kryptoměny, pokud chceme, aby se jejich adopce rozrůstala, potřebují řešení, která nabídnou jejich bezpečné držení, aniž bychom se obávali, že je ztratíme z důvodu, že si špatně zapíšeme seed, nebo jej odložíme a zapomeneme kde, ukradnou nám ho, nebo se poškodí. Zatímco zkušeným investorům do kryptoměn to může přijít absurdní, pro starší generaci může jít o vážný problém. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao proto tvrdí, že pro běžné lidi je lepší volbou držet kryptoměny na bezpečných burzách. Vitalik Buterin z Ethereum dříve zas volal po tom, aby se pracovalo na vývoji takových peněženek a řešení, které celý proces bezpečné úschovy kryptoměn (ve vlastním držení a nikoliv na burzách) zjednodušší.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Miliardář radí investice diverzifikovat. Bitcoinu však nefandí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin zlato

Zakladatel investiční společnosti Bridgewater Associates Ray Dalio řekl během Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, že Bitcoin nepovažuje za vhodný typ investice, ačkoli souhlasí s tím, že investoři by měli diverzifikovat své portfolio.

Dalio přiznal, že v době obav z ekonomické recese, není vhodné držet své peníze v “cash” (fiatoéj měně). Myslí si však, že vhodnou volbou je zvolit tradiční trhy, přičemž část úspor by měli lidé investovat do zlata.

Pokud jde o Bitcoin, v souvislosti s ním je skeptický. ,,Existují dva účely peněz – buď jsou médiem pro výměnu hodnoty nebo držitelem hodnoty, tedy bezpečným přístavem. Bitcoin není v současnosti ani jedno z toho.”

Dalio následně dodal, že volatilita Bitcoinu je důvodem, proč je neatraktivní pro seriózní investování. Naopak Libra, tedy kryptoměna, kterou chce spustit Facebook, mu je v tomto směru mnohem sympatičtější.

,,Co mají banky držet jako rezervy?” zeptal se. ,,To, co bylo zkoušeno a ukázalo se jako úspěšné? Budou lidé držet Bitcoin jako digitální peníze? …. Ne, budou držet zlato. Zlato je rezervní měnou,” konstatoval.

300x250

Bitcoin versus globální ekonomika

Fanoušci kryptoměn častokrát rádi tvrdí, že Bitcoin se stává digitálním zlatem, které je nezávislé na vládních kontrolách. Jeho dosavadní cenové pohyby však nenaznačují smysluplnou korelaci s globálními trhy a to přesto, že má mírně pozitivní korelaci se zlatem. Odborníci upozorňují, že indexy jsou zatím příliš malé na to, aby se korelace se zlatem mohla považovat za skutečnost a ne jen náhodu.

Zatímco Bitcoin má sotva 11 letou historii, zlato se ukázalo v rámci historie jako spolehlivé bezpečné aktivum, a to i v dobách krize. Bitcoin bude potřebovat ještě dlouhý čas, aby si mezi tradičními investory získal podobnou reputaci.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-