Connect with us

Nezaradené

Coinbase zvažuje přidání dalších kryptoměn. Jsou mezi nimi i DeFi projekty

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

coinbase-defi

Obrovský nárůst zájmu o projekty decentralizovaného financování (DeFi), jejichž celková kapitalizace nedávno překonala už hodnotu 4 miliard dolarů, přinutil zbystřit pozornost i největší americkou kryptosměnárnu Coinbase. Ta ve svém nejnovějším blogu zveřejnila seznam 19 kryptoměn, které pozorně sleduje a zvažuje jejich zalistování. Mnohé z nich se specializují hlavně na DeFi.

Zaprvé je třeba zdůraznit, že zalistování nějakého tokenu do nabídky Coinbase je častokrát doprovázeno poměrně výrazným růstem hodnoty této kryptoměny. Coinbase přestože je nejnavštěvovanější směnárnou na světě (ne burzou) má totiž stále relativně okleštěnou nabídku kryptoměn a snaží se vybírat opravdu jen kvalitní projekty. Jinak řečeno přidání kryptoměny do nabídky Coinbase je i záležitostí prestiže.

Zároveň je třeba uvést, že seznam uvedených kryptoměn nic nezaručuje a neznamená, že se nakonec dostanou do nabídky Coinbase.

Nuž a tedy které kryptoměny Coinbase nejnovější zkoumá? Jsou mezi nimi i DeFi projekty jako Balancer, Curve, WBTC, AMPL či tBTC. Portál CryptoSlate k nim doplnil, že šance dostat je na Coinbase je relativně velká, ale musí splnit ještě několik technických norem a být v souladu s platnými zákony.

Kromě nich byly uvedeny i jiné projekty jako Ampleforth, Band Protocol, Blockstack, Curve, Fetch.ai, Flexacoin, Helium, Hedera Hashgraph, Kava, Melon, Ocean Protocol, Paxos Gold, Reserve Rights, The Graph, THETA a UMA.

zdroj: cryptoslate.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Proč není Monero na Coinbase? Armostrong to vysvětlil

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

monero

Zakladatel nejznámější americké kryptosměnárny Coinbase Brian Armstrong naznačil, proč v nabídce jejich platformy chybí možnost koupě a obchodování kryptoměny Monero (XMR).

Brian Armstrong během víkendového rozhovoru pro Podcast “What Bitcoin Did” přiznal, že vzhledem k regulačnímu dohledu mají v Coinbase jednoduše obavy ze zalistování této kryptoměny na jejich platformě. Používání kryptoměny Monero je totiž na rozdíl od Bitcoinu mnohem tíže sledovatelné, což se nelíbí vládám a jejich orgánům v trestním řízení, které tak ztrácejí dohled nad tím, co se kolem ní děje. Není tajemstvím, že Monero je rádo využíváno i na nelegální činnost a proto se jednoduše snaží kryptoměnám podobného typu komplikovat jejich existenci.

Šéf Coinbase během rozhovoru pro zmíněný podcast přiznal, že Monero má své výhody a považuje tuto kryptoměnu za nejlepší privátní coin. Zároveň uvedl, že by “kousek” z Monero přivítal i u Bitcoinu: ,,Myslím, že postupem času se privátní kryptoměny stanou více mainstreamová a doufám, že nějaké prvky soukromí ostatně nabude i Bitcoin. “

Pravdou na druhou stranu je, že pokud by se Bitcoin stal “anonymnější kryptoměnou” mohlo by to zpomalit jeho masovou adopci u širší veřejnosti. Směnárny jsou totiž zatlačené vládami do kouta pokud jde o podporu anonymních Coinů a protože Bitcoin je v tomto ekosystému relativně transparentní, zatím jim v tomto směru nepřekáží. Pokud by však fungoval podobně jako Monero, mohlo by se to dramaticky změnit.

Pokud by se vlády v budoucnu nedejbůh rozhodli nějakou krpyoměnu zakázat, její samotnou existenci to zprvu sice neovlivní, ale negativně by to mohlo ovlivnit její cenu. Pokud se totiž zúží možnosti obchodníků jak takovou kryptoměnu prodat a obchodovat, pochopitelně to bude mít negativní dopad i na cenu, protože ti, co drží danou minci kvůli ceně, se jí budou chtít zbavit, dokud to bude vůbec možné.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Šílená teorie Keisera? USA prý vstoupí do války o hashrate Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

trump-bitcoin

Investor Max Keiser, který v rámci své relace Keiser Report vyslovil již několik opravdu šílených předpovědí týkajících se kryptoměn, nejnověji mluvil o tom, že očekává mezi USA, Íránem a Venezuelou válku o hashrate Bitcoinu.

Keiser v nejnovějším vydání své relace upozornil, že Írán kontroluje už zhruba 3% bitcoinového hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené při těžbě Bitcoinu. Předpokládá, že brzy se k tomuto číslu a možná až k 5-procentnímu podílu přiblíží i Venezuela.

Když se to stane, tak podle Keiser si USA uvědomí potřebu vstoupit do tohoto závodu a udělá vše pro to, aby dokázala kontrolovat alespoň 20% vynaložené výpočetní síly. To podle něj povede k tomu, že cena Bitcoinu vystřelí na 400 až 500 tisíc dolarů.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Keiser je známý propagátor Bitcoinu, ale častokrát výrazně zveličuje. Bitcoin nedávno přirovnal k Mona Lise 21. století. ,,Toto je bůh, který se na nás dívá skrz protokol a snaží se přijít na to, jak napravit lidský druh, který sjel kvůli centrálním bankám mimo cestu.”

V rámci reportáže se vyjadřoval i k současným nepokojům v USA. Protestujícím vzkázal, že nejlepší způsob, jak mohou vyjádřit svůj nesouhlas s politickým děním ve Spojených státech je koupě Bitcoinu. ,,Pravda je, že pokud chcete individuální suverenitu, pokud chcete spravedlnost a pokud chcete nezničitelné a nepřekonatelné bohatství, existuje na to jen jeden způsob – a to je Bitcoin.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (30.6.): Může to trvat ještě pár týdnů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Môj pohľad na vyššie časové rámce poznáte, hovorím o ňom stále a preto vám dnes ukážem 1H graf. Na tomto grafe očakávam rast až na hladiny 9294 – 9338 usd. Celkovo sa však stále nič nezmenilo a Bitcoin sa stále nerozhodol,ktorým smerom sa vyberie. Celkovo táto situácia môže trvať ešte niekoľko týždňov, pretože práve letné obdobie je pre takýto stav trhu typické. Momentálne mám teda menší long a ten budem uzatvárať v targete.

Čo sa týka HODL pozícií a nákupov, tak to sme riešili dnes v našom LIVE ROOMe a celý tento týždeň sme zameraný na rozloženie nákupiek v HODL portfóliu, pretože tam vidíme v lete veľkú šancu.

Dominancia

Tak ako klasické grafy, tak aj graf dominancie ide už nejaký čas do strany. V najbližšom období by som však očakával nárast dominancie. Síce sme pod MA77 a MA200, ale čoskoro očakávam prieraz. Aj keď už aj na mojom grafe sme momentálne pod trendovou líniou, tak ťažko povedať či to znamená altoinovú sezónu. Za mňa ešte nie a ja budem čakať až na prerazenie bearish levelu na grafe.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia smeruje v channeli zatiaľ pomaly dole. Aj tento graf mi však na vyššom časovom rámci príde už ako korekčný. Či sa pozriem na Bitcoin, alebo jednotlivé altcoiny, tak tam skôr vidím pokles. Máme však dva druhy topov. Prvý top väčšinou býva po extrémnom hajpe a exponenciále a prichádza drastické a tvrdé odmietnutie ako bolo na Bitcoine v roku 2017. Druhý typ TOPu vyzerá práve takto. Na tope začneme pomaly klesať, pretože SMART Money už predávajú zatiaľ čo retail ešte nakupuje a až potom sa spustí lavína výpredajov.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Krypto zprávy dne (12.6.): Bitcoin, Ethereum, DeFi a burzy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin výrazně padl, ale zatím není důvod k panice

Bitcoin udělal včera po delší době výraznější pohyb. Bohužel směrem dolů. V průběhu jednoho dne oslabil o 9 procent z hodnoty 9900 dolarů na 9000 USD. Následně se však poměrně rychle “odrazil” a aktuálně se obchoduje mezi 9300 až 9400 USD. Náhlý pokles ceny Bitcoinu přišel poté, co se začal propadat americký akciový trh. Tento scénář přitom nebyl nečekaný. Co však bude následovat dál? Jaký je klíčový support a co naznačuje chování instituci? Více se dozvíte zde.

80% Etheru bylo v profitu, následovala však korekce

Analytická společnost Glassnode informovala, že množství Etheru (ETH) v oběhu, které byly ještě včera z investičního pohledu v plusu (brán byl v potaz čas, kdy byly dané ETH přemístěny a jejich cena v daném čase), potřetí v tomto roce atakovalo 80%. Zároveň upozornila, že naposledy, kdy toto množství výrazně přesahovalo 80-procentní hranici, se Ethereum pohybovalo kolem ceny 700 dolarů. Ethereum mohlo v tomto trendu pokračovat, kdyby nedošlo ke včerejší korekci, která vedla k přibližně 5 procentnímu oslabení ceny. Propad Ethereum souvisel zejména s celkovým oslabením trhu s kryptoměnami, který přišel po propadu cen na akciových trzích. (cointelegraph.com)

DeFi zaznamenává v počtu aktiv exponenciální růst

Zájem o decentralizované financování (DeFi) pokračuje v exponenciálním růstu. Počet nových aktiv v DeFi se oproti stejnému období před rokem zvýšil téměř o desetinásobek. Zakladatel DeFi projektu Zerion Evgeny Yurtaev sdílel na Twitteru grafiku, která poukazuje na počet nových aktiv, které vstoupily do trhu DeFi v posledním měsíci. Upozornil, že se jejich množství téměř zdvojnásobilo. Více se dočtete v tomto článku.

Kryptosměnárny musí myslet globálně, tvrdí šéf Binance

Changpeng Zhao, lídr a zakladatel největší kryptoburzy Binance, v rozhovoru pro Cointelegraph konstatoval, že mnohé kryptoburzy a směnárny by měli změnit svůj způsob podnikání a myslet více globálně. Zhao konstatoval, že ačkoliv se mnohé burzy prezentují jako globální, ve skutečnosti se zaměřují pouze na jeden region, většinou tam, kde působí většina jejich týmu. Aby byla podle něj burza úspěšná, musí mít úspěšný obchodní model s jasnou rentabilitou, musí znát preference svého publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu a musí být schopná jednat s regulačními orgány. CEO Binance také přiznává, že odvětví kryptoměn je stále jen v plenkách ve srovnání s tradičními trhy ,, Z 1000 lidí je v kryptoměnách jen zhruba jeden,” přiznal jejich nízkou adopci. To však lze vnímat i tak, že stále mají velký prostor pro růst, pokud přesvědčí o svých výhodách. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

ANKETA: Brání adopci způsob zabezpečení seedu? Odpověděli Stroukal, Bednár, Matuška, Cabaj, Tesař, Stancel, Kicom a Kracík

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Anketa Seed SK

Minulý týden jsme vám přinesli anketu, ve které jsme se ptali našich respondentů která kryptoměna by mohla vedle Bitcoinu přežít i za 10 let. Před 2 týdny nás zas zajímal jejich názor na to, jak ovlivní Bitcoin rozbíhající se krize. Tentokrát jsme jim položili otázku, která se týká způsobu zabezpečení seedu a zda tento, podle nás, nyní komplikovaný proces (zejména pro méně technologický zdatné a lidi a tzv. kryptonováčky) brání v širší adopci.

Naše otázka pro všechny respondenty:
Je problémem širší adopce kryptoměn způsob jejich zabezpečení? Věřím tomu, že většina lidí raději důvěřuje třetí straně, než by si měli sami hlídat seed a ochraňovat jej před znehodnocením nebo krádeží. Podaří se tento problém vyřešit?

Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, autor knihy “Bitcoin a jiné kryptoměny budoucnosti”

Dominik Stroukal

Jestli mají kryptoměny jeden jediný problém, kvůli kterému možná neuspějí, pak je to ta bájná snaha “změnit myšlení” lidí. A Bitcoin vyžaduje určitou změnu myšlení u velké části populace. Na změnu myšlení nevěřím. Věřit v nového člověka je utopické. Ti z nás, kterým přijde přirozené, že peníze vlastníme u sebe, máme nad nimi stoprocentní kontrolu a jakákoliv chyba je nevratná, už dávno kryptoměny známe, máme a používáme je. U zbytku můžeme doufat v přirozenou změnu vyvolanou zejména mladšími generacemi, pro které jsou digitální technologie a vlastnictví herních účtů s herními penězi přirozené a skok do krytpoměn jim nepřijde tak velký. Stále tu bude ale masa lidí, pro které budou kryptoměny divoký západ. A nelze se jim divit, on to pořád divoký západ je! Jen některým z nás se to líbí 🙂

Juraj Bednár, etický hacker, autor knihy “Hackni sa!”, Paralelná Polis

Juraj Bednár

Je to určite problém, ale neviem, či je to problém adopcie. Myslím si, že ľudia nechápu na čo je Bitcoin dobrý. Bitcoin je poistka proti štátnemu finančnému systému respektíve proti jeho zlyhaniu. Ak si niekto kúpi bitcoiny a nechá si ich u tretej strany, alebo si ich nevie zabezpečiť, tak túto poistku vlastne nevyužíva. Ale neviem či to priamo súvisí s adopciou. Podľa mňa to nemusí mať priamy súvis, pretože k tej poistnej udalosti ešte nedošlo, teda ešte nenastalo to, že by  finančný systém nejako zlyhal. Ono sa to stane vtedy, keď nebude možné vyberať peniaze z účtu, alebo budú haircuty, to znamená, že zoberú niečo z účtov. Takže myslím si, že momentálne to nehrá až takú úlohu. Ja som napísal na blog Paralelnej Polis článok o tom, aký je rozdiel medzi custodial peňaženkou respektíve burzou a peňaženkou, ktorú má človek v rukách. Link tu.

Dušan “Dušky” Matuška, Paralelní Polis, speaker o kryptoměnách

matuska

Väčšina ľudí má na základe mojich skúseností bezpečnosť a anonymitu veľmi nízko na rebríčku svojich priorít, keď ide o kryptomeny. O tom svedčí aj rast custodial investičných firiem, ktoré ľuďom spravujú ich krypto a vyžadujú dôveru. Slovensko nie je výnimkou. Nemyslím si že problémom širšej adopcie je spôsob zabezpečenia. Ak niekto nechce držať svoje privátne kľúče, tak nemusí. Vie mať rovnakú bezpečnosť ako pri platobných kartách ak mu to stačí. A súhlasím, že ľudia radšej v tomto dôverujú inštitúcii ako samým sebe. Neboli sme nútení sa naučiť mať peniaze naozaj vo svojich rukách. Takmer všade na internete máme tlačítka “zabudol som svoje heslo” a vieme, že nám o pár sekúnd príde do emailu alebo si ho resetneme. Takto nás internet vychoval.Osobne to za problém nepovažujem a ak má človek dostatočnú motiváciu venovať pár minút zapísaniu seedu tak to urobí. V Paralelnej Polis sme onboardovali stovky ľudí tým, že si chceli jednoducho dať dobrú kávu. A nešlo len o mladých. Boli u nás aj 70 roční dedkovia so smartfónmi a do 10 minút mali svoje prvé krypto a platili za kávu 🙂

Myslím že najväčším nepriateľom adopcie je stále volatilita, s ktorou sme sa nemali kde naučiť pracovať. Hlavne je to problém pre podnikateľov, ktorí tým pádom neumožnia platiť kryptom a teda nie je ani vysoká motivácia na strane platiacich. Aj na to sú riešenia. Ale to som už pri ďalšej otázke.

Andrej Cabaj, Bunkeroid

Andrej Cabaj

To nie je problémom krypta. Ľudia sa delia do troch skupín z tohto pohľadu: ŠPEKULANTI, táto skupina nemá primárny záujem o bezpečnosť a plne sa chcú spoľahnúť na bezpečnostné riešenia poskytovateľa ich obchodnej platformy. V podstate táto skupina nemusí byť technologicky zdatná a stávajú sa preto prvou obeťou prípadného zlyhania a pre zvyšok populácie tvoria obrannú líniu kvôli ich afinite k riziku. Druhou skupinu sú HODLeri. Táto skupina si uvedomuje hodnotu a riziká spojené s kryptom a snažia sa o vlastné zabezpečenie či už formou technickej alebo psychologickej obrany. Pre nich je rozhodujúce chápať technologické možnosti zabezpečenia a ak toho nie sú schopní volia stratégiu dôslednej anonymity. Pre nich sú určené prostriedky prvej obrannej línie- HW wallety, v našich končinách jednoznačne reprezentovaným TREZORom alebo LEDGERom. No a potom tu máme poslednú skupinu HARD USERs. Táto skupina operuje s plnou škálou možností ktoré poskytuje krypto technológia a musia sa flexibilne prispôsobovať vznikajúcim požiadavkám. To vyžaduje poznať a dokázať využívať všetky možnosti technológie, nielen na bezpečné uloženie krypto prostriedkov, ale aj ich manažment a správu. Nastupujú prostriedky soft charakteru typu “core” a “spw” walletov, aleho hard charakteru od jednoduchého CRYPTOSTEELu po manažovateľný BUNKEROID. Takže osobne to považujem za vyriešený problém, záleží iba od samotného užívateľa ako si namixuje svoje preferencie.

Jaromír Tesař, cardanians.io & ambasador Cardano v České republice

Jaromír Tesař

Ano, je to problém. Lidé nemusí mít zájem být sami sobě bankou, neboť na banky se útočí a na útok se tak musí každý náležitě připravit. Pro útočníky tak budou nepřipravení lidé snadným terčem. Zde je zapotřebí zmínit hardwarové peněženky, které problém do jisté míry zmírňují. Z pohledu uložení je to v současnosti to nejlepší, co pro vaše krypto můžete udělat. Neváhejte podpořit český Trezor, případně zvažte Ledger. HW peněženky brzy nebudou pouze o držení klíčů, ale také o možnosti s nich bezpečně delegovat mince vybranému poolu v rámci PoS projektů. Zde má náskok Ledger, který bude brzy připravený na cold staking pro projekt Cardano. 

Nicméně ani HW peněženky neřeší problém s bezpečným posíláním mincí. Posílat mince na adresu je riskantní a dá se u toho udělat hodně chyb. Vy vlastně chcete poslat peníze třeba svému sousedovi, ale jediné co máte v ruce je nepřehledný řetězec znaků, který se nedá rychle zkontrolovat a nedá se lehce ověřit komu patří. A jak to udělat s ohledem na soukromí? Vy vlastně těžko budete mít 100% jistotu, že je to adresa vašeho souseda. Pokud vám ji pošle třeba emailem, je to místo, na které se dá útočit. Potíž je, že v případě chyby není cesty zpět. Zde je před námi ještě hodně práce. Lidé mají úžasnou vlastnost problémy řešit ať už se na začátku zdají jakkoliv složité. Už nyní se objevují koncepty, že protistrana platbu musí přijmout a pokud to neudělá, transakce neproběhne. 

David Stancel, konzultant a speaker v oblasti kryptoměn, Blockchain Slovakia

David Stancel

V prvom rade si treba položiť otázku či súčasný stav adopcie kryptomien, ktorý niekto môže považovať za nedostatočný, je skutočne problém. Ak áno tak, prečo? V rámci Bitcoin komunity sú na to rôzne názory, ale ja osobne si nemyslím, že cieľom nie je, aby kryptomeny používal teraz úplne každý. Kryptomeny sú riešením na určitú sadu problémov. Ak ich niekto nepoužíva, tak pravdepodobne nemá pocit, že mu riešia nejaký problém. Dôraz je tu na slovo pocit, lebo to čo človek vníma ako problém sa mení v čase. Design a vlastnosti kryptomien určite hrajú svoju rolu, a tiež sa menia v čase, takže tento “problém” je taktiež čím ďalej tým viac mitigovaný, hoci nezmizne asi nikdy.

Jakub “Kicom” Vejmola, autor úspěšného YouTube kanálu Bitcoinový kanál

Jakub "Kicom" Vejmola

Na ten problém neexistuje žádné magické řešení. Nečekejme nějaké jednorázové mávnutí kouzelným proutkem – celé je to o nějaké postupné, inkrementální práci. Před pár lety bylo nepředstavitelné, že všichni budeme nosit internet v kapse. Stačí si vzít do ruky první iPhone a ten současný a hned vám dojde, kam se to posunulo za cca 10 let. To stejné platí pro hardwarové peněženky. Už teď jsou daleko lépe použitelné než před 3 lety – výrazně! A za další 3 roky bude ten posun ještě markantnější. Dá se očekávat další radikální zlepšení uživatelského komfortu, možná zapojení biometrie nebo něčeho, o čem ještě ani nevíme, že to existuje. To vše povede k tomu, že lidi objeví to kouzlo, že mohou skutečně sami vlastnit něco digitálního. Chápu, že spousta lidí drží kryptoměny třeba na Coinbase nebo Revolutu, protože jsou na podobné služby zvyklí a nemají velkou motivaci své chování měnit. Nemám jim to ani za zlé a dokonce si myslím, že podobných služeb bude vznikat víc. Celé je to o edukaci a vylepšování možností uložení bez třetí strany. Proto jsem taky rád, že existuje celá řada firem, která HW peněženky vyvíjí. Konkurence je nakonec vždy nejlepší pro koncového uživatele. Můj osobní tip je, že do tohoto odvětví také silně proniknou výrobci mobilních telefonů.

Adam Kracík, nezávislý žurnalista o kryptoměnách

Adam Kracík

Pokud chceme odpovědět na takovou otázku, tak se nejprve musíme podívat na reálná čísla, jinak by se jednalo o pouhou spekulaci. Logicky se nabízí porovnání dvou veličin. Na jedné straně budeme mít hacky/krachy burz a na straně druhé budou ztracené mince. To nám napoví, jestli se opravdu jedná o problém.

tabulka
V předchozí tabulce jsem zmapoval všechny hacky/krachy burz a celkové ztráty BTC. Ty se pohybují přibližně okolo 1.2 milionu BTC. Pokud se podíváme na čísla ztracených Bitcoinů, tak zjistíme, že odhady se pohybují mezi 3 a 4 miliony BTC. Chainanalysis dokonce tato čísla zpřesnila a nejrozumnější odhad bude mezi 2.78 -3.79 milionu ztracených BTC.
Zde je ovšem potřeba zmínit, že velká část Bitcoinů byla ztracena během prvních let BTC, kdy prakticky nikdo netušil, že Bitcoin nějakou hodnotu má/mít bude. Odhady zde jsou kolem 1-1.5 milionu BTC v brzkých dobách blockchain technologie. Tím se dostáváme ke střízlivému odhadu 1.5 milionu BTC ztracených běžnými uživateli. To je o 300 000 více, než hacky burz.

Logicky se tak nabízí závěr, že bezpečnější je mít peníze na burze než u sebe. A to je obrovský problém, protože jednou z hlavních výhod Bitcoinu je možnost finanční nezávislosti na třetí straně. Budoucí uživatelé kryptoměn nebudou chtít žít v konstantním strachu o své finance. Lidé, kteří nejsou s počítači přátelé, také nesmí být vyloučeni z ekosystému.
Cesta před námi je nicméně jasná. Je nezbytně nutné vytvořit bezpečné, osobní peněženky, které budou mít mechanismus pro obnovení v případě ztráty hesla a recovery fráze. Nabízí se mnoho variant a já znám jen některé z nich. Jednou variantou je např. social recovery, kdy můžete dát přátelům, rodině nebo např. i důvěryhodné instituci právo na obnovení vašeho účtu. Rozdíl oproti dnešním systémům je ten, že by uživatel měl na výběr, komu danou zodpovědnost svěří. Další možnosti jsou provázání s existujícími službami jako email, i když zde se vytvoří jednoznačný vektor útoku.

Existují různá řešení a je potřeba na nich aktivně pracovat. Pokud nebudou krypto peněženky uživatelsky příjemné a bezpečné (i ve vztahu k lidským chybám), tak můžeme jen velmi těžko doufat v adopci kryptoměn. 

I příští týden vám přineseme odpoveď stejných respondentů na další zajímavou otázku o kryptoměnách. Nezapomeňte nás sledovat i nadále.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Analýza Bitcoinu (31.3.): Nelíbí se mi úhel růstu ceny BTC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin nám prišiel otestovať silnú rezistenciu. Na Bitcoine a jeho celom raste sa mi nepáči uhol daného rastu. Z hľadiska histórie posledných 3 rokov sme sa nikdy odo dna neodrazili pod takým uhlom a následne trvalo rástli. Odraz od dna bol vždy pod jemným uhlom a následne začínala rotácia gradovať.

Keď sa pozriem na naše posledné dno, tak sme podľa mňa momentálne teraz v jednej z týchto dvoch možností. Buď ešte nové dno príde, alebo sme ho už dosiahli, ale ešte nás čaká dlhšia konsolidácia. Osobne neviem, ktorá z týchto dvoch možností je správna, ale viem, že vždy keď sme sa odrazili zo dna pod takýmto strmím uhlom a breakli sme trendovku smerom nadol, tak nás čakalo buď nové dno, alebo dlhší pohyb do strany.

Na 4H sme už urobili breakdown trendovky a prvá hladina, kde sa o Bitcoin začnem zaujímať z hľadiska nákupu je hladina okolo 5500usd.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny dosť podobne ako Bitcoin. Aby sme vôbec začali uvažovať o bullish verzii altcoinov, tak musíme prekonať aspoň jednu rezistenčnú trendovku a od toho sme zatiaľ ďaleko. Rovnako ešte nie je jasné či sme už dosiahli dno, alebo nás ešte len čaká. Ak by sme ho už aj dosiahli, tak nám chýba práve časť konsolidácie a pomalého vyklesávania.

Dominancia

Čo sa týka dominancia, tak tam som posledné dni úplne prešiel na denný graf a pohyby sledujem tam. Extrémne knoty kazia celé štruktúry a na nižších timeframoch sú naozaj veľmi ťažko čitateľné. Stále sledujem tieto dva základné scenáre. V bullish scenári rátame s možnosťou, že nás nové maximum ešte len čaká a Bitcoin dokáže udržať trendovku a ísť hore. V bearish variante sme už maximum dosiahli a bude nasledovať breakdown trendovky. O všetko rozhodne práve trendovka.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Technická analýza Bitcoinu (21.1.): Pokles již začal

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Bitcoin sa nakoniec zachoval presne podľa tehcnickej analýzy a prišiel zostrel. Zostrel prišiel ešte v nedeľu večer, takže to ovplyvnilo ešte minulo týždňovú sviečku. Indikátorov, prečo mal byť short, bolo veľa. Málokedy vidno na trhu tak jasne danú situáciu. Keďže sme na kryptomenách tak bola v hre aj manipulácia.

Momentálne očakávam ABC korekciu, viď graf. Mne osobne je v podstate jedno, čo sa v tejto korekcii bude diať a či príde BART pattern, alebo nie. Svoju energiu sústredím na to aby som čo najlepšie lokalizoval bod C a teda koniec korekcie a tam si dám limitku. Pohyby v rámci korekcie teraz riešiť nejdem.

Dominancia

Excavo verí v pokles dominancie. Keďže nám dominancia stále klesá, tak je reálna hladina cca 64%. Čo nie je až tak veľká korekcia. Pokles dominancie jasne vidieť na veľkých altoch.

excavo-graf

Ja osobne by som to videl nejako takto:

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altcoinov by mohla začať nový cyklus. Na potvrdenie si však ešte budeme musieť počkať. Čo sa grafu týka, tak by nový cyklus dával zmysel, ale teraz je ešte priskoro. Impulz bol však silný a altcoiny mali objemy. Zastavila ich prvá silná rezistencia, ktorú otestovali. Teraz by mal logicky nastať pokles, tak ako o BTC a potom znova rast. Čo sa týka altcoinov, tak momentálne som pozitívny. Marec a Apríl boli aj po minulé roky na altoch veľmi silné. Z toho dôvodu som aj dal 25% zľavu na všetky členstvá. Viac informácií nájdeš na našom Telegrame.

Záznam streamu – Po stopách finančnej krízy 2008

Ako reagovali komodity /zlato a striebro/ v rokoch 2007 a 2008? Ako reagovali indexy v týchto rokoch? Dalo sa predvídať, že príde niečo zlé? Dozviete sa vo videu!

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Největší provozovatel nákupních center v USA spolupracuje s výrobcem BTC bankomatů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Bankomat

Společnost Bitstop, která se orientuje na výrobu a instalaci bitcoinových bankomatů, uzavřela spolupráci s největším provozovatelem obchodních nákupních center v USA Simon malls za účelem jejich instalace v těchto centrech.

Bitstop včera oznámil, že nové bitcoinové bankomaty úspěšně umístil v pobočkách Simon malls v Kalifornii, Floridě a Georgii. ,,Díky strategickému načasování těchto nových bankomatů v pobočkách Simon malls mohou zákazníci pohodlně nakoupit Bitcoin během Černého pátku a následných vánočních nákupů, “ uvedl generální ředitel Bitstop Andrew Bertnard.

Počet bitcoinových bankomatů po celém světě v posledních měsících roste historicky nejvyšším tempem. Až 65% z nich je nainstalovaných ve Spojených státech amerických. Po světě jich existuje již přes 6000. Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

FED za měsíc vytlačil více peněz, než je celá kapitalizace Bitcoinu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

panika

Federální rezervní systém USA, více známý pod zkratkou FED, který vystupuje v USA v roli centrální banky, vytlačil jen během posledního měsíce téměř více peněz, než je kompletní tržní kapitalizace všech kryptoměn.

21. října na to upozornil Dennis Parker, který informoval, že FED právě uvolnil do oběhu nových 210 miliard dolarů v rámci strategie kvantitativního uvolňování (QE), což je o téměř 70 miliard více, než je v současnosti v bitcoinu a téměř stejné množství , jako má celá kapitalizace trhu s digitálními měny včetně altcoinů.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Cointelegraph informoval, že kvantitativní uvolňování FEDu se týká nákupu státních dluhopisů s cílem poskytnout trhu nové stimuly. Jeho rozvaha vyskočila z 3,77 bilionu dolarů na 3,97 bilionu dolarů, přičemž prognózy naznačují, že do roku 2025 bude mít FED rozvahu v hodnotě 4,7 bilionu USD.

Pro držitelé aktiv, které nemohou nafouknout své zásoby, čili například Bitcoinu nebo zlata, je to podle Parkera další signál k tomu, že by se měli snažit akumulovat svou hodnotu právě v majetku tohoto typu.

Minulý týden v rámci projevu na valné hromadě MMF uvedl bývalý guvernér Bank of England Mervyn King, že svět se již propadá do další finanční krize, která bude horší, než ta z roku 2008. ,,Tím, že jsme se drželi nové ortodoxie měnové politiky a předstírali jsme, že jsme zajistili bezpečný bankovní systém, kráčíme k této krizi,” prohlásil.

Samotný Bitcoin vznikl v roce 2008 z části jako reakce na nezodpovědné chování vlád a centrálních bank, které svými kroky vedou svět k finanční destrukci.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Nezaradené

Libra Association opouštějí další čtyři firmy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

libra

Libra Association, organizace, která by měla stát za kryptoměnou Facebooku s názvem libra, se začíná rozpadat jako domeček z karet.

Po tom jak v úvodu týdne potvrdila odchod z asociace společnost PayPal, podle čerstvých informací se rozhodli rovněž firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Informoval o tom 11. října portal Bloomberg.

Všechny společnosti vyjádřily projektu Libra podporu. Má podle nich obrovský potenciál, ale zatím se rozhodli stát takříkajíc stranou a sledovat, jak se bude projekt dále vyvíjet.

Z technologické stránky by mělo být vše v pořádku. Problémem jsou však regulace. Libře stojí v cestě “domácí” američtí zákonodárci a velmi negativně se na její adresu vyjádřili i vrcholoví představitelé z Německa či Francie. Rusko a Čína mezitím pro jistotu už plánují spuštění vlastních národních digitálních měn. Američtí senátoři dokonce v tomto týdnu varovali Mastercard, Visa a Stripe, aby se tohoto projektu nezúčastnili, pokud nechtějí čelit stejnému “grilování” jako Facebook.

,,Stripe podporuje projekty, jejichž cílem je zlepšit přístupnost online obchodu pro lidi na celém světě. Libra má tento potenciál. Budeme pozorně sledovat její pokrok a jsme otevřeni spolupráci s Libra Association v pozdější fázi,” uvedla společnost Stripe ve svém prohlášení.

O Libře bude brzy mluvit před americkým senátem šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Veřejně slyšení by se mělo konat koncem října.

Libra Association měla původně 28 členů. Aktuálně zůstalo 24. Facebook přitom plánoval, že časem by jich mohlo být alespoň 100.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-