Connect with us

Kryptoměny

Coinbase zveřejnila seznam 8 kryptoměn, které může brzy zalistovat

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Coinbase - kryptomeny

Největší americká kryptoměnová směnárna Coinbase oznámila, že zkoumá podporu dalších osmi nových kryptoměn. Rozšíření její nabídky by mělo vést k pokrytí 90% celkové tržní kapitalizace kryptoměn.

Podle blogového příspěvku na stránce Coinbase by mělo jít o následující kryptoměny:

Algorand (ALGO)
Cosmos (ATOM)
Dash (DASH)
Decred (DCR)
Matic (MATIC)
Harmony (ONE)
Ontology (ONT)
Waves (WAVES)

Největší tržní kapitalizaci z tohoto seznamu dosahují Dash a Cosmos, v současnosti 15. a 20. nejhodnotnější kryptoměny na trhu.

300x250

Z TOP20 by chybělo sedm 

Coinbase vedle zveřejnění této informace upozorňuje, že seznam není 100% zárukou, že dané kryptoměny budou nakonec na platformě opravdu uvedeny. Také nelze zaručit, že budou dostupné ve všech jurisdikcích. I při současných kryptoměnách, které jsou na Coinbase, platí, že mají různé omezení dostupnosti podle regionů.

Pokud budou zalistované všechny kryptoměny z výše uvedeného seznamu, v nabídce produktů Coinbase z první 20-ky kryptoměn budou chybět už jen Cardano, Tron, Binance Coin, Bitcoin SV, NEO, UNUS LEO a IOTA.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (12.12.): Výrazný vliv Číny na těžbu, Bitcoin překonal i Apple

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Studie: Vliv Číny na těžbu Bitcoinu je stále větší

Nová studie, kterou vypracovala londýnská společnost CoinShares tvrdí, že čínští mineři mají již 66% podíl na celkové míře hashrate, tedy výpočetní síle, která je vynaložena na těžbu BTC. Jen v provincii S-čchuan se vytěží více než 50% celosvětové míry hashování, přičemž dalšími významnými regiony jsou Yuannan, Xinjiang a vnitřní Mongolsko. Mezi další významné celosvětové uzly patří Spojené státy, Kazachstán a Rusko. Chris Bendiksen z CoinShares si myslí, že nárůst podílu Číny na celkovém Hashrate (z 60% v létě na 66% nyní) má pravděpodobně na svědomí vylepšená technologie, kterou disponují čínské mining pooly od čínských gigantů Bitmainu nebo Canaan Creative. Samotný Bitmain pokrývá prý až 75% poptávky po všech ASIC minerech, které se využívají na těžbu Bitcoinu. (Cointelegraph.com)

Blíží se kapitulace menších minerů? Na závěry je příliš brzy

Portál CryptoSlate se věnoval tématu životaschopnosti miningových společností, tedy firem, které těží Bitcoin a jsou závislé na jeho ceně. Míra Hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené na vytěžení nových bloků, začala v listopadu klesat a delší dobu se pohybovala okolo 80 exahashů. V posledních dnech se však vícekrát vyšplhala nad 100 exahashů, což naznačuje, že mineři jsou stále silní. Co však přinesou nejbližší měsíce? Tomuto důležitém tématu jsme věnovali celý článek. Přečtěte si jej zde.

Blíži sa kapitulácia menších Bitcoin minerov? Na závery je príliš skoro

Jack Dorsey chce vytvořit decentralizovaný Twitter

Šéf společností Twitter a Square, Jack Dorsey, udělal před pár dny atraktivní oznámení pro fanoušky kryptoměn. Velký podporovatel Bitcoinu totiž oznámil, že zakládá tým Blue Sky, který má za cíl standard pro decentralizované sociální média. V budoucnu by se tedy i z Twitteru mohla stát plně decentralizovaná platforma podporující kryptoměny. Více o této zajímavé tématu píšeme zde.

300x250

Jack Dorsey chce vytvoriť decentralizovaný Twitter. Hoskinson (Cardano) mu ponúka pomoc

Ethereum (ETH) zamčené v DeFi s novým rekordem

Množství ETH uzamčených v decentralizovaných financích (DeFi) dosáhlo nového rekordního maxima. Za poslední čtyři týdny do produktů DeFi přibylo více než milion nových ETH (146 milionů dolarů), čímž se celkový uzamčený objem zvýšil na 4,5 milionu ETH. Klíčovou roli při tomto růstu sehrála MakerDAO, decentralizovaná úvěrová platforma stojící za DAI. Více se dočtete v tomto článku.

Počet uzamknutých Ethereum (ETH) v DeFi dosiahol nový rekord

Bitcoin v této dekádě hravě překonal i Apple a Amazon

Portál howmuch.net vydal článek, ve kterém se věnoval nejlepším investicím této dekády. Označil ho výmluvným titulkem “Bitcoin versus světové mega korporace.” V článku upozorňuje na neuvěřitelnou výnosnost, kterou Bitcoin v tomto desetiletí přinesl jeho prvotním osvojitelům. Pokud byste do Bitcoinu investovali na počátku této dekády jen 100 dolarů, mohli jste vydělat až 9,2 milionů USD (nárůst o 9 200 000% (pokud byste ho prodali, když stál 20 000 USD, tak ještě mnohem více). Stejná investice do Apple by přinesla také krásné zhodnocení, ale ve srovnání s Bitcoinem již mnohem nižší (+23 345%) a investice do Amazonu by přinesla zhodnocení investice o 3 156%. (cryptoslate.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Počet uzamčených Ethereum (ETH) v DeFi dosáhl nového rekordu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Defi Ethereum

Množství ETH uzamčených v decentralizovaných financích (DeFi) dosáhlo nového rekordního maxima. Za poslední čtyři týdny do produktů define přibylo více než milion nových ETH (146 milionů dolarů), čímž se celkový uzamčený objem zvýšil na 4,5 milionu ETH.

Klíčovou roli při tomto růstu sehrála MakerDAO, decentralizovaná úvěrová platforma stojící za DAI, která od poloviny listopadu sama udělala vklady v hodnotě 500 000 ETH a nyní drží téměř polovinu všech zamčených ETH v DeFi. Vklady MakerDAO se začaly prudce zvyšovat po zavedení Multi-Collateral Dai (MCD), významná aktualizace, která rozšiřuje škálu akceptovaných typů zajištění i nad Ethereum.

Růst decentralizovaných financí (DeFi) je v době klesajících cen kryptoměn v posledních měsících velmi pozitivní zprávou pro cely ekosystém kryptoměny Ethereum, která tím demonstruje svou životaschopnost. Právě využijte ETH v DeFi bylo mnohými analytiky označováno za klíčový případ použití Ethereum směrem do budoucnosti.

DeFi zaznamenala výrazný růst i ve třetím čtvrtletí. Ve srovnání s druhým čtvrtletím 2019 zaznamenala nárůst počtu nových adres o 1 589 procent, jakož i zvýšení počtu vydaných půjček o 497 procent.

zdroj: cryptoslate.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Jack Dorsey chce vytvořit decentralizovaný Twitter. Hoskinson (Cardano) mu nabízí pomoc

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Jack Dorsey Twitter

Šéf společností Twitter a Square, Jack Dorsey, udělal před pár dny atraktivní oznámení pro fanoušky kryptoměn. Velký podporovatel Bitcoinu totiž oznámil, že zakládá tým Blue Sky, který má za cíl standard pro decentralizované sociální média. V budoucnu by se tedy i z Twitteru mohla stát plně decentralizovaná platforma podporující kryptoměny.

Jack Dorsey své plány odůvodnil tím, že Twitter v současnosti čelí výzvám, které nelze vyřešit centralizovanými řešeními. Zmíněný tým Sky Blue bude na Twitteru absolutně nezávislý.

,,Pokud jde o sociální média, chtěli bychom, aby tento tým buď našel existující decentralizovaný standard, který jim může pomoci posunout se vpřed, nebo pokud tak neučiní, vytvoří ho od nuly,” vysvětlil. Manžel slavné tenisky Sereny Williamsové chce, aby se na projektu spolupodílela otevřená komunita, která společně vytvoří něco opravdu výjimečného.

Iniciativu Jacka Dorseyho velmi pozitivně vnímá zakladatel kryptoměny Cardano (ADA) a také spolutvůrce Ethereum miliardář Charles Hoskison, který mu přes Twitter vzkázal: ,,Jdu do toho, Jacku. Dej mi vědět, co potřebuješ. ”

Zda Dorsey nabídku Hoskinsona přijme, je zatím jen předmětem spekulací. CEO Twitteru se dosud vyjadřoval hlavně na adresu Bitcoinu, který označuje za budoucí hlavní měnu internetu. Pokud jde o jiné decentralizované projekty, nekritizuje je ale žádná není ani speciálně zdůrazněna.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Blíží se kapitulace menších Bitcoin minerů? Na závěry je příliš brzy

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ťažba Bitcoin

Portál CryptoSlate se věnoval tématu životaschopnosti miningových společností, tedy firem, které těží Bitcoin a jsou závislé na jeho ceně.

Míra Hashrate, tedy výpočetní síly vynaložené na vytěžení nových bloků, začala v listopadu klesat a delší dobu se pohybovala okolo 80 exahashů. V posledních dnech se však vícekrát vyšplhala nad 100 exahashů, což naznačuje, že mineři jsou stále silní.

O schopnosti menších minerů pokračovat v těžbě Bitcoinu se spekuluje neustále. Ve velkém ohrožení jsou v období, kdy se cena BTC blíží k hranici zlomu těžby, nebo klesne pod ni. Tato hranice představuje cenu BTC, při které mining pooly dokáží stále minimálně pokrývat své provozní náklady.

Pokud by ale došlo k velkému propadu ceny Bitcoinu, může se stát, že některé firmy budou muset přerušit svůj provoz (jako na přelomu let 2018-2019) a to minimálně do doby, kdy by to bylo opět rentabilní. Ústup takových firem z trhu by však vedl s největší pravděpodobností k dalšímu poklesu ceny.

CryptoSlate například upozornil, že v listopadu jedna ze společností zabývající se těžbou kryptoměn prodala BTC v hodnotě 17 milionů dolarů a to v době, kdy hrozil propad ceny pod 8 000 USD.

300x250

Současná cena Bitcoinu nacházející se nad hodnotou 7 000 USD bude pro minery velmi důležitá a pravděpodobně vyvinou nemalé úsilí, aby ji udrželi. Pokud by se Bitcoin propadl k dalším supportům okolo cen 6 300 USD nebo až 5 800 USD, může to ohrozit mnohé z nich.

Z krátkodobého a střednědobého hlediska to přitom zatím nevypadá tak, že by Bitcoin měl výrazně stoupnout na hodnotě. Objemy jsou stále nízké.

Známý analytik DonAlt řekl, že předpokládá propad ceny BTC až k hodnotě kolem 6000 USD, přičemž doufá, že bude mít možnost dokupovat Bitcoin okolo 6 200 6 400 USD. Pokud by cena Bitcoinu klesla až na tyto úrovně a držela se tam během prvního čtvrtletí 2020, znamenalo by to pro mnohé menší mining společnosti velké problémy.

Dokonce i velká mining firma Hut8 přiznala, že v druhé polovině roku 2019 má ztráty, což potvrzuje, že mineři Bitcoinu jsou aktuálně v nelehké situaci i při současných cenách.

Otázkou je, co udělá s cenou nejznámější kryptoměny blížící se halving. Mineři od května 2020 dostanou za nový vytěžený blok už jen 6.25 BTC, doteď aktuálně je to 12.5 BTC. Minulost ukázala, že halving měl na Bitcoin pozitivní efekt. Zda to tak bude i nyní, ukáže až příští rok.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (12.12.): Retail začíná být unuděný

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Ako altcoiny, tak aj Bitcoin samotný nám postupne klesá. Posledné hodiny sme vylúčili formáciu triangel. Opäť môžeme vidieť situáciu, ktorú vidíme dosť často. Silný odraz hore a potom nudné vyklesávanie v kanály, kde prichádzajú BART patterny a na trhu je úplná nuda. Bitcoin zvykne mať posledné mesiace veľmi silný retracement a preto by som sa nečudoval zóne 0.786 – 0.886, čo by ešte niekoľko dní trvalo. Momentálne sme zastali presne na 0.618. Stále je možnosť ísť až na 8000 – 8300 USD. Avšak dopredu upozorňujem, že aj keď sa tam dostaneme, tak to neznamená ukončenie poklesov. Všetko by sa zmenilo, ak by prišiel tvrdý prieraz channelu a invalidation level. V takom prípade by bola vlna IV. dokončená rising wedgom.

Dominancia

Dominancia je tiež v potenciálnom channeli, ktorý by ešte mohol klesnúť nižšie. Dlhodobo však smer UP.

300x250

Kapitalizácia altcoinov

Úplne rovnaký graf ako pri Bitcoine. Už pomaly začínam cítiť rezignáciu a zúfalstvo u retailu. Takže sa mi situácia začína pozdávať. Fear and greed index je na hodnote 23, čo je celkom nízko. Sledujem presun USDT a už 2 dni prúdia väčšie sumy na Bitfinex a Binance.  Posledné dva týždne sú celkom nudné a nič sa nedeje. Stále platí moje, že nechcem teraz špekulovať, pretože chytiť dno je extrémne ťažké, ale momentálne ceny ako Bitcoinu, tak aj vybraných altcoinov sú z dlhodobého hľadiska prívetivé. Aj keď kvôli halvingu by som viac vsádzal na Bitcoin.

TOP 5 najväčších kryptomenových podvodov

V poradí druhé video z mojej dielne, ktoré sa týka kryptomenových podvodov. Ak vás táto téma zaujíma, pozrieť si ho môžete tu:

Trader 2.0

Projekt Trader2.0 je v plnom prúde. Denne aktualizované predikcie (13 kryptomien, 3 indexy, 2 komodity), svetové fundamenty, mince so zápalnou šnúrou a LIVE obchodovanie a autokopírovanie svetových obchodníkov v jednom členstve.

Každý kto si od 1.12 do 20.12 kúpi 3 mesačné, alebo 6 mesačné členstvo získava kurzy zdarma! Pridaj sa aj ty.

Viac informácii vo FREE telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (11.12.): Ethereum boduje, problémy Makeru & Ledger Live

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Čínský rating: Bitcoin poprvé v TOP10, Ethereum stouplo

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv. CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Vůbec poprvé zařadila do první desítky i Bitcoinu a Ethereum se posunulo téměř na špici. Více jsme se tomto tématu věnovali zde.

Čína aktualizovala rating kryptomien: Bitcoin prvýkrát v TOP10

Značka Nike tokenizuje boty na Ethereum. Uspějí CryptoKicks?

O blockchain technologii se zajímá další gigant. Po tom, jak začala značka New Balance testovat technologii Cardano (ADA) ke sledování pravosti jejich produktů, přicházejí zajímavé zprávy i v souvislosti s firmou Nike, vůbec největším výrobcem oblečení a sportovní obuvi na světě. Značka Nike oznámila, že podala patent na tokenizované boty na blockchainu Ethereum. Podrobnosti o této zajímavé novince jsme shrnuli v tomto textu.

Značka Nike tokenizuje topánky na Ethereum. Uspejú CryptoKicks?

300x250

Z MakerDAO mohlo být ukradeno za 15 sekund 340 milionů dolarů

Nadace Maker Foundation představila nový bezpečnostní návrh, který by měl řešit potencionální hrozbu útoku s dalekosáhlými následky pro celý projekt MakerDAO. Známý softwarový inženýr Micah Żółty publikoval předevčírem upozornění, že kdokoliv, kdo disponuje kolem 80 000 MKR (okolo 40-41 milionů dolarů), může vymazat veškerý kolaterál ve společnosti MakerDAO. Více se dočtete v tomto článku.

Z MakerDAO mohlo byť ukradnutých za 15 sekúnd 340 miliónov dolárov

Banco Santander vyplatil pomocí Ethereum $ 20-milionový dluhopis

Španělský nadnárodní bankovní gigant Banco Santander vyplatil pomocí blockchainu Ehtereum dluhopis v hodnotě 20 milionů dolarů. ,,Právě jsme provedli předčasné splacení našeho dluhopisu založeného na blockchainu, který jsme vydali 10. prosince. Toto jednoznačně dokazuje, že dluhový cenný papír lze spravovat prostřednictvím jeho celého životního cyklu, “řekl John Whelan, vedoucí oddělení digitálního investování v bance Santander. Společnost si myslí, že tento postup s využitím blockchainu může urychlit, zefektivnit a zjednodušit vydávání dluhopisů. (cointelegraph.com)

Ledger Live začal podporovat staking Tezos

Výrobce populární hardwarové peněženky Ledger oznámil vydání nejnovější verze své aplikace Ledger Live, ke které přidal i podporu stakingu kryptoměny Tezos (XTZ). Ledger Live je softwarové řešení, které umožňuje držitelům peněženky Ledger spravovat své kryptoměny prostřednictvím smartphonu nebo počítače. Mohou si prostřednictvím ní odesílat nebo přijímat tokeny, přičemž si zachovávají kontrolu nad privátními klíči. Staking Tezosu podporují například i burzy jako Coinbase či Binance a stakovat XTZ přes Ledger je mimořádně atraktivní pro ty, kteří chtějí mít své kryptoměny opravdu pod kontrolou a v bezpečí.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Z MakerDAO mohlo být ukradeno za 15 sekund 340 milionů dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

maker

Nadace Maker Foundation představila nový bezpečnostní návrh, který by měl řešit potencionální hrozbu útoku s dalekosáhlými následky pro celý projekt MakerDAO.

Známý softwarový inženýr Micah Żółta publikoval předevčírem upozornění, že kdokoliv, kdo disponuje kolem 80 000 MKR (okolo 40-41 milionů dolarů), může vymazat veškerý kolaterál ve společnosti MakerDAO během 15 sekund. To zahrnuje DAI a SAI a také aktiva v jiných integrovaných systémech jako jsou Compound a Uniswap. Hacker by tak potenciálně mohl přijít poměrně jednoduše k 340 milionům dolarů.

Żółta navrhl, aby byl Multi-Collateral Dai (MCD) upravený bezpečnostními prvky, aby zabránil potenciálnímu útoku na systém. Nedostatek protokolů týkajících se nouzových vypínání a zpoždění by totiž umožnilo zlomyslnému subjektu ukrást všechen kolaterál MakerDao. Obránci systému by měli při takovém útoku 0 sekund na reakci.

,,Útočník by mohl udělat toto: Získat 80 000 MKR jakýmkoli způsobem (například i nákupem pozn. red.). Vytvořil by exekuční kontrakt, který by byl naprogramován tak, aby přemístil veškerý kolaterál na sebe. Ihned (v téže transakci) by hlasoval o smlouvě. Okamžitě (v téže transakci) by smlouvu aktivoval. A do západu slunce by odešel s 340 miliony dolarů v ETH,” vysvětlil Żółta.

Několik hodin po tomto varování vydala společnost MakerDao oficiální prohlášení, v němž uvedla, že brzy přijme opatření na záplatování této bezpečnostní mezery. Následně zavedla do core protokolu Governance Security modul (GMS), který zvyšuje zpoždění z 0 na 24 hodin. To umožní držitelům MKR mít dostatek času na prozkoumání provedených smluv před jejich nasazením.

300x250

,,GMR je navržen tak, aby umožnil držitelům tokenů MKR zkontrolovat všechny změny, které se projeví v systému a podle toho jednat, pokud se tyto změny považují za škodlivé,” vysvětlila firma.

Chyba, která mohla na první pohled způsobit pro Maker katastrofu, tedy pravděpodobně nebude mít dalekosáhlé následky. Dosud nebyly hlášeny žádné útoky.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Značka Nike tokenizuje boty na Ethereum. Uspějí CryptoKicks?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Nike Ethereum

O blockchain technologii se zajímá další gigant. Po tom, jak začala značka New Balance testovat technologii Cardano (ADA) ke sledování pravosti jejich produktů, přicházejí zajímavé zprávy i v souvislosti s firmou Nike, vůbec největším výrobcem oblečení a sportovní obuvi na světě.

Značka Nike oznámila, že podala patent na tokenizované boty na blockchainu Ethereum. Patent podaný 10. prosince hovoří o digitálním assetu, který zavedli přímo do sportovní obuvi. Podle popisu budou přitom použity tokeny Ethereum ERC721 nebo ERC1155, které se použijí na autentizaci a transakci fyzické boty.

Token by měl být “odemčený” zakoupením odpovídající fyzické boty a připojením 10-ciferného identifikačního kódu spolu s identifikačním kódem vlastníka. Základním cílem systému je poskytnout způsob, jak zajistit pravost zboží.

,,Potenciální a současní vlastníci mohou kupovat a prodávat digitální aktiva přes jeden nebo více blockchainových Ledgerů fungujících v decentralizovaném výpočetním systému. Například bez omezení mohou koupit nový pár vybraných tenisek od ověřeného prodejce, který jim poskytne ověřené záznamy o jejich původu. Při přijetí krabice s botami obsahují zakoupené tenisky kód, který se naskenuje pomocí funkce skenování čárových kódů, která je součástí aplikace na smartphonu zákazníka. Když si spotřebitel kupuje pravou botu, vygeneruje se mu digitální reprezentace daného produktu, propojí se se spotřebitelem a přiřadí se k ní kryptografický token, přičemž digitální bota a kryptografický token budou společně představovat takzvaný “CryptoKick”,” vysvětluje se v popisu patentu.

Když se obuv prodá dál, vlastnictví digitálního tokenu se může přenášet spolu s fyzickým výrobkem. Majetek těchto tokenů se řídí ve vyhrazené aplikaci.

300x250

Nike se pravděpodobně spoléhá, ​​že kolem CryptoKicks může vzniknout nová záliba ve formě sbírání tokenů oblíbených modelů tenisek. Nejde tedy jen o prostředek, který bude ověřovat pravost dané fyzické boty, ale také o tvoření jakési sběratelské kolekce v digitální formě. Podobně jako fungují populární CryptoKitties.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čína aktualizovala rating kryptoměn: Bitcoin poprvé v TOP10

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Čína Rating

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CCID) vydalo již 15. vydání žebříčku kryptoměn. Rating publikovaný 6. prosince se tentokrát týkal 35 vybraných digitálních aktiv.

CCID zveřejňuje hodnocení vytipovaných kryptoměn už dva roky a to přesto, že čínská vláda se ke kryptoměnám staví negativně. Nic na tom nezměnilo ani ohlášení o plánované implementaci technologie blockchain do národního hospodářství a ani přípravy národní digitální měny, kterou bude emitovat Čínská lidová banka (PBoC).

Agentura hodnotí kryptoměny podle tří základních kritérií – technologie, aplikace (použitelnosti) a kreativity.

Od června 2018 dominoval tomuto pořadí projekt EOS, který si i tentokrát udržel vedoucí místo. Na druhou příčku se však přesunulo Ethereum (ETH), kterému mohl pomoci i úspěšný hardfork s označením Istanbul, který připravuje Ethereum na přechod do fáze “Ethereum 2.0”, s čím bude souviset i staking s přechodem na konsenzus Proof-of-Stake či řešení problému se škálovatelností (více se dočtete v tomto článku). V předchozím vydání druhý Tron (TRX) tentokrát obsadil “bronzovou” příčku.

Vůbec poprvé se do elitní desítky dostal Bitcoin (BTC), tedy nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna, který skončil devátý. Bitcoin tradičně vede pořadí pokud jde o kreativitu, ale oproti nejlepším podle CCID zaostává hlavně v základní technologii a použitelnosti.

300x250

Třetí nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace XRP, v tomto pořadí kuriózní označena jako Ripple (Ripple je firma, která za touto kryptoměna stojí, nejde o kryptoměnu), se umístila až na 18. příčce.

Pořadí TOP 35 kryptomien podle CCID k prosinci 2019:

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (10.12.): Bitcoin, Ethereum, MATIC, Čína a Bakkt

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin správy

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Peter Brandt aktualizoval svou predikci pro Bitcoin

Jeden z nejrespektovanějších traderů, autor známého bestselleru o tradingu, Peter Brandt (72), nastínil dva možné scénáře pro dlouhodobý vývoj ceny Bitcoinu. Přestože je optimistou prozradil i to, v jakém případě by při Bitcoinu zřejmě sám kapituloval. Více se dočtete v tomto článku.

Rešpektovaný trader P. Brandt aktualizoval svoje scenáre pre Bitcoin

Ethereum by mohlo brzy umožnit tisíce transakcí za sekundu

Druhá nejhodnotnější kryptoměna současnosti Ethereum (ETH) prošla přes víkend úspěšným hardforkem Istanbul, který s sebou přinesl několik vylepšení její sítě. Mimo jiné umožnil i integraci řešení pro škálování na druhé vrstvě s příslibem umožnit realizaci více než 3000 transakcí za sekundu (TPS) při současném zachování decentralizace a soukromí. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

300x250

Čína zřejmě ještě letos realizuje test digitální měny

Z Číny přicházejí další zajímavé zprávy. Podle místního zpravodajského kanálu Caijing se ve městech Šen-čen a Su-čou ještě před koncem tohoto roku realizuje první test digitální měny centrální banky (CBDC). Tématu jsme se věnovali zde.

Čína zrejme ešte tento rok realizuje test digitálnej meny

Bakkt spustil první regulované BTC opce

Společnost Bakkt, za níž stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE), úspěšně spustila první regulované bitcoinové opce vyrovnávány v amerických dolarech. Oznámil to COO Bakkt Adam White, který tvrdí, že jde o první regulovaný termínovaný kontrakt na bitcoinové futures, který kontroluje Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Tato novinka přichází krátce poté, co byla generální ředitelka Bakkt Kelly Loefflerova jmenována do amerického senátu. Zatímco nový produkt je vázán na vypořádání v amerických dolarech, Bakkt se stal v kryptokomunitě populární zejména díky tomu, že od 23. září spustil první Bitcoin futures vázané na reálné Bitcoiny.(Cointelegraph.com)

MATIC se propadl za den o více než 50%. Binance a MATIC odmítají obvinění

Pokud jste v posledních dvou či třech měsících investovaly do kryptoměny Matic Network (MATIC), až do posledního dne jste se těšili krásnému zhodnocení své investice. Posledních 24 hodin však bylo pro MATIC hotovou katastrofou, když se cena kolem 0,040-0,041 USD propadla až k 0,012 USD. Podrobnosti o tomto propadu jsme shrnuli zde.

MATIC sa prepadol za deň o vyše 50%. Binance a MATIC odmietajú obvinenia

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-