Connect with us

Bitcoin

CoinShares spouští Bitcoin ETP na SIX Swiss Exchange

Zveřejněno

Coinshares

Správce digitálních aktiv společnost Coinshares, která vlastní kryptoaktiva v hodnotě přes 3 miliardy dolarů, oznámila, že dnešním dnem uvádí na trh ve spolupráci se švýcarskou burzou cenných papírů SIX Swiss Exchange vlastní Bitcoin ETP.

ETP je typ cenného papíru, který sleduje hodnotu podkladového aktiva, indexu nebo finančního instrumentu. Podíl na ETP tedy přichází přímo z podkladového aktiva, které sleduje (ETP si však netřeba plést s ETF. Každé ETF je součástí ETP, ale ne každé ETP je ETF pozn. Red.).

Každé nové Bitcoiny ETP od firmy Coinshares bude kryté Bitcoiny v poměru 0,001 BTC, což je v době vydání tohoto článku zhruba 36 dolarů. Správcem produktu se stává firma Komainu, kterou založila Coinshares ve spolupráci s japonskou bankou Nomura Holdings a firmou Ledger, která vyrábí známé hardwarové kryptoměnové peněženky.

CoinShares se rozhodla přivést tento produkt na trh z důvodu, že mnozí institucionální klienti preferují takový způsob investice do Bitcoinu před jeho přímým držením. Nové Bitcoiny ETP začne se spravovaným majetkem v hodnotě 200 milionů dolarů.

Důležité je poznamenat, že SIX Exchange je známou burzou, pokud jde o ETP produkty na kryptoměny. Na této burze se již obchoduje Bitcoin ETP vůči 14 top altcoinům a minulý týden své Bitcoiny ETP otevřela na této burze i londýnská společnosti ETC Group.

Jisté je, že možnosti, v rámci kterých mohou instituce investovat do Bitcoinu jsou tedy stále pestřejší. Tyto Bitcoiny ETP si však ve významu netřeba zaměňovat s Bitcoinem ETF, produktem, na který v USA stále neudělila povolení Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Co-to by se mohlo kvůli této věci změnit po příchodu Garyho Genslera do pozice šéfa SEC.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne