Connect with us

Bitcoin

Cramer z CNBC dokupuje Bitcoin, když cena spadne

Zveřejněno

Jim Cramer Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

James J. Cramer, který je v posledních letech známý zejména jako host v televizi CNBC, kde má i vlastní pořad Mad Money, přiznal, že jeho bitcoinové portfolio se v posledních měsících rozrůstá.

Jim Cramer mluvil o Bitcoinu během rozhovoru pro portál TheStreet (v minulosti ho spoluzakládal), ve kterém uvedl, že k Bitcoinu přistupuje stejně jako k jakékoli jiné investici jeho investičního portfolia.

,,Nakupuji stejně jako obvykle – když cena spadne,“ uvedl. ,,Bude větší, větší a větší (jeho portfolio). Potřebuji ho diverzifikovat do nejrůznějších tříd aktiv. Mám zlato. Chystám se na Bitcoin – nemám v něm však velkou pozici. Je však určitě důležité diverzifikovat a Bitcoin je druh aktiva, které mi umožní udržet v portfoliu rovnováhu.“

Cramer si uvědomuje, že Bitcoin je volatilní a proto nevylučuje, že půjde i níže než pod cenu 17 000 USD, na níž ho nyní dokupuje. ,,Bitcoin je od vrcholu pěkně dole. Rád kupuji něco, co je od vrcholu vzdálenější,“ řekl ještě v době, kdy se Bitcoin obchodoval pod současnou cenou 19 000 USD.

Bývalý analytik Goldman Sachs, který v roce 1987 založil vlastní úspěšný hedgeový fond Cramer & Co, byl v minulosti vůči bitcoinu skeptický. Zejména v roce 2017 tvrdil, že mu už dochází síla a předpověděl mu neúspěch. Tento rok však byl hostem v podcastu Anthonyho Pompliana, ve kterém uznal, že v jeho investičním portfoliu by měl mít Bitcoin alespoň jednoprocentní zastoupení.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne