Connect with us

Bitcoin

Další rekord Bitcoinu: Hashrate nikdy nebyl tak vysoko!

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výpočetní výkon Bitcoinu (hashrate) dosáhl tento týden nového maxima. Uvádí to portál Blockchain.com na základě dat z 19. června.

Cena Bitcoinu, která míří k hodnotě 10 tisíc dolarů, zvýšila úroveň svého „hashrate“ na rekordní hodnoty. Značí to jediné – zájem minerů o těžbu Bitcoinu je větší, než kdykoliv předtím.

Ve středu tohoto týdne, v poslední den, kdy byly k dispozici celodenní údaje, dosáhla míra hashrate hodnotu 65,19 bilionu algoritmů HASH za sekundu (Th / s). Nejde však o nečekanou odchylku, protože hashrate stoupá přímo úměrně již v průběhu nějakého období.

Úvod do těžby Bitcoinu a kryptoměn

,,Hashrate (častěji než ne) je směrodatný pro cenu,“ řekl na margo těchto povzbudivých údajů Max Keiser, jehož tweeety ke kryptoměnám sleduje na Twitteru více než 222 tisíc lidí. ,,Toto je něco, čemu nerozumí ani nejhorlivější zastánci bitcoinu. Je to schopnost Satoshiho „Hack“ lidí a vytvořit zlato 2.0,“ napsal úsměvné přirovnání. Podle Keisera je za stoupajícím zájmem o Bitcoin i kryptoměna Facebooku Libra. Na margo Marka Zuckeberga poznamenal, že se stal pomocí jeho Libry užitečným idiotem, který pomůže adopci Bitcoinu.

Rekordní středeční Hashrate pohodlně překonal předchozí rekord 60 bilionů Th / s, který jsme viděli v září 2018. Pokud bude cena Bitcoinu dále růst, můžeme očekávat, že nový rekord přijde již brzy.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne