Connect with us

Kryptoměny

Dogecoin je čtvrtou největší kryptoměnou. Co ho pohání v šílené jízdě?

Zveřejněno

Dogecoin, Shiba Inu
Pixabay.com

Kontroverzní „meme kryptoměna“ Dogecoin (DOGE), kterou si zamilovalo i několik celebrit v čele s Elonem Muskem či miliardářem Markem Cubanem, ale například i rapperem Snoop Doggem, překonává všechna očekávání. Během předešlých 24 hodin se dokonce dostala na čtvrté místo podle tržní kapitalizace kryptoměn, když předstihla stablecoin Tether (USDT) i XRP. Co ale stojí za jejím šíleným růstem?

Jak jsme to naznačili už i v našem profilovém článku, Dogecoin (DOGE) není kryptoměna, která by měla fundamentální základy pro to, aby mohla změnit současný finanční svět. Není podobná ani Bitcoinu (vlastnosti zlata a držitele hodnoty) a ani blízká smart chainu typu Ethereum, Polkadot, Cardano či Solana. Přesto její hodnota výrazně roste a to z několika důvodů. Ty nejaktuálnější jsme shrnuli v tomto článku.

1. Elon Musk v Saturday Night Live

Mezi hlavní propagátory Dogecoinu, ať už z recese, nebo opravdu „od srdce“, patří úspěšný podnikatel a vizionář Elon Musk, který má dozajista velký podíl i na nejnovějším prudkém růstu hodnoty této kryptoměny. Elon Musk bude totiž již 8. května hostem v populární show „Satuday Night Live“, v níž se objeví mimo jiné i po boku Miley Cyrus. Dogecoin komunita však doufá, že během této show řekne i něco zajímavého o Dogecoinu, což naznačil i on sám, když 28. dubna tweetnul: ,, The Dogefather. SNL May 8 „, což ve volném překladu znamená „Otec Dogecoinu na Saturday Night Live 8. května“.

,, Dogecoin roste, protože mnoho traderů si nechce nechat ujít příležitost vytěžit z toho, co řekne Elon Musk o této kryptoměně během Saturday Night Live,“ uvedl hlavní důvod současného hype okolo Dogecoinu Edward Moya z tržní analytické společnosti Oanda.

2. Zalistování DOGE na eToro a Gemini

Šílenství kolem DOGE si nenechali ujít ani přední směnárny či brokeři. Americká burza Gemini a jedna z nejpopulárnějších trading obchodních platforem na světě eToro tento týden oznámily, že Dogecoin zařadily do své nabídky, což ještě více podpořilo důvěru Dogecoin komunity v tuto kryptoměnu. Spoluzakladatel Gemini Tyler Winklevoss vedle toho nazval Dogecoin jako „kryptoměnu lidí“ a také ji popsal jako „zábavnou, irelevantní a organickou.“

eToro zas uvedlo, že ze strany jejich zákazníků, kterých má více než 20 milionů, cítili obrovský tlak, aby Dogecoin zařadili do nabídky a tak jednoduše „neměli na výběr“.

3. Může se z Dogecoinu stát něco cennější?

Jak bylo zmíněno již v úvodu tohoto článku, Dogecoin je hlavně meme coin, který nemá předpoklady, aby byl dlouhodobě udržitelnou a používanou měnou. Má extrémně vysokou inflaci a také spornou odolnost vůči potenciálním 51% útokům. Nemluvě o tom, že téměř 80% všech DOGE se nachází jen na pár peněženkách, což naznačuje extrémní centralizaci celé kryptoměny. Mike Bucelas, partner ve firmě BlockTower Capital, nicméně dodává, že v budoucnu se mohou některé věci změnit, což by mohlo změnit i vnímání Dogecoinu:

,,Současná hodnota Dogecoinu je aktuálně postavena na meme kultuře. Pokud by se však v nějakém bodě DOGE komunita rozhodla implementovat skrz hardfork nový mechanismus a změnit maximální nabídku mincí, nebo případně zavést jejich pálení (coin burn), pak by mohla být hodnota větší a dlouhodobě udržitelnější.“

Pokud chcete vědět o Dogecoinu víc, přečtěte si náš profilový článek.

zdroj: cointelegraph.com, cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne