Connect with us

Bitcoin

Dorsey popřel fámy o kryptoměně Twitteru. Stojí za Bitcoinem

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Jack Dorsey Twitter Bitcoin

Zakladatel a šéf Twitteru Jack Dorsey, který je známý svým pozitivním názorem na kryptoměny, dementoval spekulace, podle kterých se chystá Twitter vyvinout vlastní kryptoměnu, kterou by konkuroval Libře od Facebooku.

Jack Dorsey, který vede i společnost Square a financuje vývoj bitcoinové aplikace Crypto Square, je stále přesvědčen, že Bitcoin je hlavním kandidátem na to, aby se stal hlavní měnou internetu. V rozhovoru pro australský The Sydney Morning Herlald konstatoval: ,,Myslím, že otevřené internetové standardy slouží všem lidem lépe než ty, které kontrolují nebo je založili společnosti.”

Dorsey v rámci této jedné věty v podstatě vyjádřil nedůvěru v Libru (kterou zakládá Facebook), ale zároveň i všem altcoinům, protože ty vyvíjejí společnosti na rozdíl od bitcoinu, který poté, co zmizel Satoshi Nakamoto, nemá žádného centralizovaného lídra.

V rámci této myšlenky následně popřel fámy, že by se Twitter pokoušel po vzoru Facebooku o vlastní kryptoměnu a zopakoval, že je zastáncem stávajících otevřených standardů, které přináší Bitcoin.

zdroj: cointelegraph.com

300x250
Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Craig Wright nemá privátní klíče k Bitcoinům v hodnotě 8 miliard dolarů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

craig-wright-bitcoin

Advokát kontroverzního podnikatele a vědce Craiga Wrighta potvrdil pro portál Decrypt, že jeho klient nemá k dispozici privátní klíče k Bitcoinům v hodnotě 8 miliard dolarů. Jde o Bitcoiny, které měly být vytěžené v časném období vzniku BTC a s největší pravděpodobností přímo jeho zakladatelem Satoshim Nakamoto.

Fáma o tom, že Craig Wright se dostal k privátním klíčům k těmto Bitcoinům byla přitom hlavním spouštěčem velkého růstu hodnoty krypotměny Bitcoin SV. Wright šíření této fámy sám podporoval, když v úterý uvedl, že se dostal k zásadním informacím na odemknutí zašifrovaných souborů s tisíci bitcoinovými adresy, které má údajně vlastnit.

Tato informace byla záměrně interpretována tak, že má k dispozici nejen adresy, ale i privátní klíče, což by podpořilo jeho dlouholeté tvrzení o tom, že právě on je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Jelikož však Wright žádné privátní klíče nemá, celá spekulace podle všeho sloužila pouze jako nástroj ke spuštění masivního růstu hodnoty kryptoměny Bitcoin SV, který je hlavním představitelem a o níž tvrdí, že je pravým Bitcoinem. Samozřejmě je třeba podotknout, že Wright a lidé, kteří podporují jeho tvrzení, že je Satoshi Nakamoto, vlastní značnou část Bitcoinu SV.

Bitcoin SV vznikl 15. listopadu 2018 jako hardfork kryptoměny Bitcoin Cash, která ještě předtím v květnu 2017 vznikla po hardforku Bitcoinu. Jeho cena začala od úterý masivně růst, ale po zveřejnění tvrzení Wrightova právníka Andrease Rivera klesla za poslední den o téměř 20%.

300x250

Pro úplnost informace třeba dodat, že Wright stále uvádí, že se k privátním klíčům ke zmiňovaným Bitcoinům dostane, což tvrdí i u soudu v rámci sporu s bratrem jeho bývalého zesnulého kolegy Davea Kleimana. Jeho rodina žaluje Wrighta z toho, že zfalšoval dokumenty a okradl Davea o polovinu z přibližně 1 000 000 BTC, které měli spolu kdysi vytěžit.

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Binance a Huobi přijaly přes 52% všech nelegálních BTC transakcí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Nepříliš pozitivně dopadly pro burzy Binance a Huobi výsledky studie analytické agentury Chainalysis, která se nejnověji zabývala zkoumáním toku bitcoinových transakcí souvisejících s nelegální činností.

Americká společnost se sídlem v New Yorku uvedla, že Binance a Huobi přijaly v roce 2019 27,6% resp. 24,7% (tj. dohromady 52%) všechny s nelegální činností identifikovaných transakcí BTC, zatímco ostatní burzy měly na svědomí zbývajících 47,8%.

Chainalysis kromě toho uvádí, že Binance a Huobi přijaly tyto BTC z více než 300 000 různých adres, ale jen 810 adres (méně než jedno procento) mělo na svědomí více než 75% všech nelegálních převodů.

Velký vliv na nelegální transakce Bitcoinu, které vedly k praní peněz, měli podle Chainalysis zejména takzvaní mimoburzovní (OTC) brokeři. Důvod je jednoduchý. Over-the-counter služby totiž nemají na své klienty tak přísné požadavky týkající se kontroly osobních údajů, jako běžné kryptoburzy, čím jsou pro kriminálníky mimořádně atraktivní.

300x250

,,Problém je, že přesto, že většina OTC brokerů dělá legální byznys, někteří z nich se specializují na poskytování služeb praní peněz kriminálníkům. OTC brokeři vyžadují méně dokumentů týkajících se totožnosti (KYC), než burzy, na kterých působí. Mnozí z nich využívají tuto laxnost a pomáhají zločincům při praní jejich peněz a jejich vyplácení. Obvykle formou výměny Bitcoinu na jiné kryptoměny jako jsou Tether nebo jinou zprostředkovatelskou stabilní měnu a to ještě předtím, než si je vyplatí přímo na fiat,” uvedla ve své zprávě americká agentura.

Chainalysis tvrdí, že 70 ze 100 největších OTC brokerů, kteří přijímají nelegální Bitcoiny, využívá služeb Huobi. Seznam takových Borkerů s názvem “Rouge 100” obsahuje mimořádně aktivních ochotníků, kteří mají obrovský vliv na ekosystém kryptoměn.

Podle americké agentury roste podíl “Rouge 100” postupně každý měsíc od konce roku 2017, ale v roce 2019 se jejich podíl na trhu výrazně zvýšil. V roce 2019 měli mít na svědomí převody více než tří miliard dolarů, přičemž podstatná část těchto peněz měla souviset s čínským Ponziho schématem Plus Token, které podle všeho negativně ovlivnilo cenu Bitcoinu zejména v druhé polovině minulého roku.

Mluvčí burzy Binance Samuel Lim se pro Cointelegraph vyjádřil k těmto zjištěním a konstatoval, že Binance nadále vylepšuje své systémy, aby byla odolnější vůči jejímu zneužívání na praní špinavých peněz. Kromě toho, že v každé zemi, kde působí, dodržuje standardy KYC, snaží se vylepšovat i své vlastní technologie na odhalování nelegálních aktivit. ,,Budeme pokračovat ve zdokonalování naší patentové technologie KYC a AML, jakož i pokračovat ve spolupráci s třetími stranami, abychom posílili naše standardy,” uvedl.

Cointelegraph požádal o vyjádření i burzu Huobi, ale na odpověď jejích zástupců zatím čeká.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Anketa ukázala, jak retail v souvislosti s Bitcoinem velmi rychle mění náladu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kruger-anketa

Ekonom a trader Alex Kruger, který na Twitteru často komentuje dění ve světě kryptoměn, zveřejnil na této sociální síti bitcoinovou anketu, které se zúčastnilo mnoho z jeho téměř 50 tisíc followerů.

V anketě umožnil svým sledujícím hlasovat za to, v jakém cenovém rozmezí skončí Bitcoin na konci roku 2020. Možnosti byly nad 20 tisíc USD, mezi 14 až 20 tisíc USD, mezi 11,5 až 14 tisíc USD a pod 11 500 USD.

Výsledky ankety hovoří jasně – sledující Krugera (hlasovalo je už přes 4000), kteří vzhledem ke svému počtu tvoří poměrně slušný vzorek běžných retailových investorů do kryptoměn, jsou aktuálně mimořádně pozitivně naladěni. Až 47% z nich totiž věří, že cena bude vyšší než 20 tisíc dolarů, což znamená, že Bitcoin dosáhne letos nové rekordní hodnoty. No a jen 14,5% očekává, že cena bude nižší, než 11 500 USD.

Při výsledcích této ankety je třeba pozastavit a pochopit, co z nich vyplývá. Zaprvé je třeba zdůraznit, že Kruger hlasovacími možnostmi navedl své followery k dojmu, že cena půjde určitě nahoru (neuvedl možnost typu, že cena bude nižší než 8 či 7 tisíc USD a podobně). Zároveň z výsledků jasně vyplývá, že běžným drobným investorům stačí opravdu málo, aby změnili svůj pohled na trh s Bitcoiny a stali se z pesimistů velcí optimisté.

300x250

Jak správně k této anketě poznamenal Cole Petersen z CryptoSlate, taková rychlá změna nálady u malých investorů je vždy nebezpečná, protože právě tuto skutečnost, která zavání vznikem FOMO efektu (lidé bezhlavě naskakují do trhu, aby jim neutekla investiční příležitost), mohou využít velcí hráči, takzvané velryby, aby obrali “malé ovečky” o jejich Bitcoiny. Velryby nutně nepotřebují okamžitě bullrun s exponenciálním růstem. Cílem mnoha z nich je dostat se k co největšímu množství “levných” Bitcoinů.

Změnu nálady na trhu dobře ilustruje i takzvaný Fear & Greed Index, který se již dostal na 54 bodů, což znamená, že je v neutrální fázi, přičemž jen měsíc zpátky jsme byli ve fázi extrémního strachu (23 bodů). Historie ukazuje, že když se tento index nachází na nejnižších hodnotách (okolo úrovně extrémního strachu), jde o dobrou příležitost k investici. Naopak čím je hodnota indexu vyšší, tím je větší pravděpodobnost, že nová bublina může prasknout. Naposledy se tak stalo loni, když BTC atakoval hodnotu 14 tisíc dolarů a Fear & Greed Index dosáhl úrovně přes 90 bodů.

Buďte proto stále velmi opatrní a nenechte se zmást výbornými výsledky Bitcoinu v prvních dvou týdnech nového roku. Cena se rychle mění a nejlepší investiční strategií, pokud jste se již pro Bitcoin rozhodli, je pravidelný nákup, kterým se průměruje nákupní cena.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (16.1.): Čínský ban je prý dobrá věc, stažené ETF & Craig Wright

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin dno

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitwise Asset Management stáhl svou žádost o Bitcoin ETF

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) oznámila, že společnost Bitwise Asset Mangement stáhla svou žádost o schválení Bitcoinu ETF. Jde již o druhé stažení ze strany předkladatele u tohoto produktu za necelý půlrok. Podobně tak udělala společnost VanEck. podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Bitwise Asset Management stiahol svoju žiadosť o Bitcoin ETF

Důležitý fundament: Hashrate stoupá i přes zvýšení mining difficulty

Nedávno jsme publikovali článek, ve kterém jsme uvedli tři důležité bitcoinové fundamenty v roce 2020 mimo halving. Kromě počtu aktivních adres, budování infrastruktury pro institucionální investory byl uveden i hashrate, který navzdory zvýšení obtížnosti (mining difficulty) těžby dosáhl dalšího rekordu, což je dozajista pozitivní konstatování. Více se dozvíte zde.

Dôležitý fundament: Rekordný hashrate Bitcoinu napriek zvýšeniu mining difficulty

300x250

Zákaz obchodování kryptoměn v Číně je dobrá věc, tvrdí CEO Vechain

Zajímavé názory na situaci v Číně týkající se blockchainu a kryptoměn vyjádřil CEO kryptoprojektu Vechain (VET) Sunny Lu. Ten v rozhovoru pro Nugget ‘s News konstatoval, že zákaz obchodování kryptoměn v Číně je vlastně dobrá věc, protože eliminuje negativní dopady na populaci 1,3 miliardy lidí v případě, že obchodují a investují do nekvalitních kryptoprojektů nebo různých “scamů”. Lu si myslí, že Čína hraje v oblasti kryptoměn významnou roli a vyjádření čínského prezidenta Jinping Xiho v říjnu 2019 o tom, že země směřuje k zavedení blockchainu do národního hospodářství považuje za nejdůležitější fundamentální zprávu kryptoměny z minulého roku. Nevyrovná se tomu ani zájem o tento sektor ze strany Facebooku, zda otevřená náruč kryptotrhu od států jako Malta či San Marino. Sunny Lu zároveň uvedl, že vládní zájem Číny o blockchain byl skvělým impulsem pro VeChain, který se snaží konkurovat Ethereum a řešit jeho nedostatky. (Cryptoslate.com)

Wright nepřemístil milión BTC a transakce miliardy stála jen 48 centů

V době, kdy se intenzivně řeší růst ceny kryptoměny Bitcoin SV, který měla na svědomí spekulace o tom, že kontroverzní samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright se dostal k přístupovým klíčům k milionu Bitcoinů (Wright to zatím nijak nedokázal), zaplavila Twitter falešná zpráva o tom, že Wright přemístil 1 000 000 BTC na svou peněženku na burze Huobi. Nebyla to pravda, ale podobná transakce upozornila na to, jak levné umí být převody obrovských peněz pomocí Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Wright nepremiestnil 1 000 000 BTC, no transakcia miliardy stála len 48 centov

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Wright nepřemístil 1 000 000 BTC, transakce miliardy stála jen 48 centů

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

transakcia-btc

V době, kdy se intenzivně řeší růst ceny kryptoměny Bitcoin SV, který měla na svědomí spekulace o tom, že kontroverzní samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright se dostal k přístupovým klíčům k milionu Bitcoinů (Wright to zatím nijak nedokázal), zaplavila Twitter falešná zpráva o tom, že Wright přemístil 1 000 000 BTC na svou peněženku na burze Huobi.

Autorem tohoto “tweetu” byl účet s názvem Whale Alert, tedy se stejnojmenným názvem jako účet, který je obecně považován za výborný zdroj upozornění na velké transakce v bitcoinovém blockchainu. Falešný tweet se šířil touto sociální sítí rychlostí blesku – měl přes 1000 sdílení za méně než 12 hodin.

Jak se později ukázalo, nešlo o žádné převody BTC, které by patřily Craigu Wrightovi. Ve skutečnosti šlo o transakci 123 447 BTC, Co bylo kolem 1 097 343 500 USD, kterou realizovala burza Bitfinex. Zaplatil za ní jen 48 centů, což bylo další skvělou demonstrací, jak levné umí být bitcoinové transakce. Zkuste si pro ilustraci představit, kolik by vás stálo převést stejnou hodnotu mezi dvěma bankami nebo nedejbůh ve formě zlata.

Tato transakce zároveň upozornila na to, jakým obrovským množstvím BTC disponují burzy. Podle Glassnode.com k 8. lednu 2020 kontrolovali 2.12 milionu BTC, což je 11% všech vytěžených BTC. Zahrnuje to všechny adresy, o kterých je známo, že patří burzám.

https://twitter.com/whale_alert/status/1217583156863348737

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Důležitý fundament: Hashrate stoupá i přes zvýšení mining difficulty

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ťažba mining bitcoin

Nedávno jsme publikovali článek, ve kterém jsme uvedli tři důležité bitcoinové fundamenty v roce 2020 mimo halving. Kromě počtu aktivních adres, budování infrastruktury pro institucionální investory byl uveden i hashrate, který navzdory zvýšení obtížnosti těžby dosáhl dalšího rekordu.

Hashrate je výpočetní síla, která je vynaložena na těžbu nových BTC bloků. Od minulého roku s výjimkou krátkých období neustále roste a dosahuje nových rekordů, což znamená, že:

  • Bitcoinová síť je stále bezpečnější vůči případnému 51% útoku
  • Zájem těžařů roste, což znamená, že předpokládají růst jeho ceny

Zajímavým a pozitivním signálem pro následující období proto je, že hasharate sítě neklesl ani po tom, co se o 7% zvýšil “mining difficulty“. Zjednodušeně řečeno jde o obtížnost těžby. Ta se automaticky upravuje každých 2016 bloků, což je přibližně jednou za dva týdny. Pokud hashrate stoupá a konkurence v boji o vytěžení nového BTC bloku stoupá, mining difficulty se zvýší a naopak.

Když se mining difficulty zvýší a obtížnost těžby je větší, nebývá překvapivé, když hashrate, tedy výkon na těžbu Bitcoinu zaznamená pokles. Nyní se to však neděje a přes zvýšení obtížnosti hashrate stoupá. Dokonce vytvořil nový rekord – podle CoinMetrics až 14.8 terahashů za sekundu.

Tyto statistiky potvrzují, že mineři jsou stále dostatečně silní a odhodlaní pokračovat v těžbě BTC. Zatím je neodrazuje ani blížící se halving v květnu 2020, kdy se odměna pro minery sníží o polovinu z 12.5 BTC na 6.25 BTC. Až čas však ukáže, jak se se situací vyrovnají. Aby se udržela současná míra hashrate i po halvingu, bude nutné, aby byla těžba pro minery stále profitabilní, což znamená, že cena BTC bude muset jít nahoru. Jinak hrozí, že mnozí mineři přeruší těžbu, nebo s ní zcela skončí, v čehož důsledku klesne i hashrate a mining difficulty.

300x250

zdroj: cryptoslate.com

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitwise Asset Management stáhl svou žádost o Bitcoin ETF

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-etf

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) oznámila, že společnost Bitwise Asset Mangement stáhla svou žádost o schválení Bitcoinu ETF. Jde již o druhé stažení ze strany předkladatele u tohoto produktu za necelý půlrok. Podobně tak udělala i společnost VanEck.

Bitwise Asset Management podala na SEC žádost o schválení Bitcoinu ETF v lednu 2019. V březnu toho roku publikovala studii, podle níž bylo až 95% reportovaných objemů obchodování s kryptoměnami nereálných (uměle vytvořených neregulovanými burzami, pro navození dojmu vyšší likvidity), přičemž její závěry využili jako silný argument pro schválení Bitcoinu ETF, neboť zbývajících 5% objemů většinou pochází z regulovaných platforem.

SEC však argumenty Bitwise nepřesvědčily a v říjnu 2019 žádost zamítla. O měsíc později ale překvapivě přehodnotila svůj postoj a rozhodla se dát jí ještě šanci na přezkoumání.

Mezitím se však Bitwise překvapivě rozhodla svou žádost stáhnout. ,,Jde o další krok směrem k našemu dlouhodobému cíli uvést na trh první Bitcoin ETF produkt a ve správném čase. Momentálně usilovně pracujeme na zodpovězení otázek, které SEC uvedla ve své 112-stranové odpovědi, kterou nám zaslala k našemu prvnímu podání. Jsme stále plně odhodláni rozvíjet ETP produkty pro Bitcoin,” řekl k čerstvé novince Matt Hougan z Bitwise, pro kterého odpovědi však nejsou důvody stažení žádosti zcela zřejmé. Jelikož firma má nadále zájem získat povolení pro Bitcoin ETF produkt, nejpravděpodobnější je, že chce připravit novou vylepšenou žádost a nechce čekat do zamítnutí.

ETF je akciový fond, který sleduje konkrétní aktivum nebo index aktiv. S jeho akciemi se dá volně obchodovat během dne a obecně sleduje cenu podkladového aktiva. Bitcoin ETF by umožnil institucionálním a drobným investorům získat přímé vystavení se dané měně, přičemž by se obchodovalo v rámci regulovaných tradičních burz.

300x250

SEC zatím nepovolila žádné ETF na Bitcoin, ačkoli žadatelů bylo již několik. Bitcoinoví spekulanti věří, že schválení tohoto produktu by mohlo mít na růst ceny nejznámější kryptoměny mimořádně pozitivní vliv podobně jako se to stalo v minulosti po schválení prvního ETF na zlato.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (16.1.): Nejlogičtější by byla nyní korekce růstu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Jakub Kralovanský z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Bitcoin

Graf došiel presne do môjho targetu z utorka. Ako som písal už vtedy, tak išlo o veľmi rozumnú zónu na target. Čo však teraz? Na daily grafe aj na 4H grafe sme v silnej rezistencii. Navyše sme splnili target pre Elliotky aj pre pattern Head and Shoulder. Za mňa by bolo úplne najlogickejšie na dennom grafe urobiť toto:

Ten retracement samozrejme nemusí byť taký silný, ale mal by prísť a na druhý pokus by sme už rezistenciu prekonali.

300x250

Na 4H sme úplne ideálne došli do targetu. Taktiež by som očakával pokles:

Na základe mojej analýzy na dennom aj 4H grafe by mal prísť jednoznačne pokles. Nehovorím tu o novom low, ale len o menšej korekcii celého rastu. V podobnej situácii sme však boli pred rokom, keď sme sa nachádzali na hodnotách 3000 – 4000 USD a taktiež sme šli UP. Na krypto trhu sa naozaj málokedy deje to, čo je pravdepodobné. Krásnou ukážkou je situácia altcoinov z posledných dní. Asi málokto čakal až tak silnú rally. A práve kvôli tomu, že na grafe by mal prísť jednoznačne pokles, to tak byť nemusí.

Ja som zakonzervoval zisky. Z niektorých altov som vyšiel úplne, z niektorých čiastočne a čakám.

Dominancia

Dominancia začína mať čím ďalej tým viac prudké pohyby. Buď príde pump, alebo dump. Osobne som až taký zostrel nečakal, ale aspoň dobré pre altcoiny. Teraz očakávam menší retracement a potom dojazd a možno double bottom.

Kapitalizácia altcoinov

Tu si nie som úplne istý a rozmýšľam nad dvoma štruktúrami. Buď sa už celý rast dokončuje a čaká nás korekcia celého cyklu, alebo to bola expanding third wave. Inými slovami povedané natiahnutá tretia vlna. V Elliotkách sa často krát stane, že jedna z vĺn je ,,expanding“, čiže je oveľa dlhšia a rozsiahlejšia ako zvyšné vlny. Na kryptomenách to najčastejšie býva práve III. vlna. Zatiaľ čo na Forexe väčšinou V. vlna. Budem ďalej sledovať štruktúru.

Trader 2.0

Na mesiac január som si pre vás pripravil niekoľko noviniek. Jedna z nich je, že budeme klientskú sekciu rozširovať aj na obchodovanie FOREX-u. Druhou novinkou a pre mňa tou najradostnejšou je investovanie do fyzického zlata (domov vám prídu reálne tehličky). Od polovice januára bude možné si pravidelne šetriť do zlata!

Viac informácii vo FREE telegrame.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin a Ethereum jsou komodity, XRP je sporné, tvrdí šéf CFTC

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin Ethereum XRP

Předseda Americké komise pro komoditní futures (CFTC) Heath Tarbert uvedl, že zatímco v případě Bitcoinu a Ethereum je zcela jasné, že jde z regulačního pohledu o komodity, v případě třetí nejhodnotnější kryptoměny XRP je to nadále nejasné.

Tarbert si o tématu vnímání kryptoměn z regulačního rámce povídal 13.ledna se zpravodajskou stanicí Cheddar. Přiznal, že z pohledu CFTC mají aktuálně jen dvě kryptoměny jasný statut Bitcoin a Ethereum jsou komodity a tudíž spadají pod dohled CFTC.

Druhou možností pro kryptoměny je, že budou vnímány jako cenné papíry. V tom případě by však spadaly pod dohled Americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Tarbert potvrdil, že ohledně posuzování XRP jeho organizace úzce spolupracuje se SEC, aby situaci dokázali správně vyhodnotit. ,,Během uplynulého roku jsme úzce spolupracovali se SEC, protože pokud existuje něco, co od nás požadují účastníci tohoto trhu, tak je to jednoznačnost. Ikdyž je skutečně obtížné zajistit, jak budou regulovány,” uvedl.

Nástupce J. Christophera Giancarla se na adresu kryptoměn vyjádřil již vícekrát pozitivně a myslí si, že dohled jeho organizace trhu s těmi kryptoměnami, které spadají pod jurisdikci CFTC, prospívá.

300x250

Pokud jde o XRP, již vícekrát jsme vás informovali, že posouzení toho, zda jde o komoditu nebo cenný papír, bude velmi komplikované. XRP nehraje do karet, protože většinu tokenů drží jedna společnost, kterou je Ripple. A ta čelí už více žalobám od investorů, podle nichž jim Ripple prodalo neregistrované cenné papíry.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Obrovský růst Bitcoinu SV je zatím čistě spekulativní

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin SV

Cena kryptoměny Bitcoin SV posílila oproti včerejšku o více než 80%, přičemž v určitém bodě tento růst přesáhl až dvojnásobek hodnoty oproti předchozím 24 hodinám. Hlavním důvodem posilování Bitcoinu SV však nejsou žádné silné fundamentální základy, či “spolujízda” související s posilováním Bitcoinu. Za všechno mohou spekulace související s Craigem Wrightem.

Craig Wright patří mezi nejkontroverznější postavy světa kryptoměn. Australský vědec a podnikatel o sobě již několik let tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, tedy záhadný tvůrce Bitcoinu. Toto tvrzení však nedokázal podložit žádným důkazem, v důsledku čehož je drtivé většině fanoušků Bitcoinu pro smích.

Nic to nemění na skutečnosti, že Wrightovi určitá část komunity jeho tvrzení opravdu věří. A další část se zas ochotně veze na spekulacích, které prospívají hodnotě Bitcoinu SV, čili kryptoměně, která je aktuálně hlavním představitelem a která vznikla po hardforku Bitcoinu Cash (ještě předtím vznikl Bitcoin Cash po hardforku Bitcoinu).

Věc se má tak, že růst Bitcoinu SV podpořily čerstvé spekulace o tom, že Craig Wright se dostal ke klíčům k Bitcoinu v hodnotě téměř 9 miliard dolarů (přes milion BTC). Tyto klíče, respektive “bezpečnostní schránka”, kde měly být umístěny, dostaly pojmenování jako “Tulipan Trust“, což souvisí s přirovnáním k tulipánové mánii ze 17. století, jedné z nejznámějších ekonomických bublin historie.

Jelikož sám Wright naznačil, že by se mohl opravdu dostat k Bitcoinům, které se léta nehýbaly a v očích BTC komunity byly nenávratně ztraceny, cena Bitcoinu SV začala raketově růst. Růst hodnoty této kryptoměny je však stále jen čistě spekulativní a založený pouze na těchto informacích, ne na reálných fundamentech. A hlavně třeba v tomto okamžiku zdůraznit, že Wrightův přístup ke zmíněným BTC stále nijak nedokázal.

300x250

Celý růst Bitcoinu SV tedy může být jen jakýsi “exit scam”, tedy vyvolání obrovského “FOMO” (v rámci strachu ze zmeškané příležitosti naskakují do trhu nezkušení investoři), po kterém budou ti šikovnější prodávat draze a zbytek výrazně prodělá.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-