Connect with us

Bitcoin

Důkaz o rostoucím trendu nákupu bitcoinů institucemi?

Zveřejněno

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická platforma Glassnode upozornila, že počet wholecoinerů, což jsou adresy, na kterých se nachází alespoň jeden celý Bitcoin (1 BTC), dosáhl své nové rekordní hodnoty. V neděli toto číslo totiž překonalo hranici 827 000.

Vlastnit 1 a více BTC již není nejjednodušší. Zejména ti, kteří investovali do Bitcoinu až v tomto roce, museli na to vynaložit poměrně velký kapitál. Proto se předpokládá, že jeden a více BTC většinou kupují už jen solventní investoři, nebo společnosti.

GFAF: Nárůst počtu adres, na kterých je alespoň 1 BTC. Wholecoinerů je v současnosti již podstatně více, než na vrcholu předchozího bullrunu, který byl poháněn retailovými investory.

Skutečnost, že počet adres se zůstatkem alespoň 1 BTC dosáhl nového rekordu, nahrává názoru některých analytiků, kteří se domnívají, že Bitcoin v současnosti kupují hlavně instituce. Podtrhuje to i to, že z burz odchází na vlastní peněženky stále více BTC ve vyšších hodnotách.

Z těchto údajů si sice nelze vytvořit definitivní názor, kdo Bitcoin kupuje, ale růst adres se zůstatkem alespoň 1BTC podtrhuje minimálně to, že stále více investorů upřednostňuje dlouhodobé držení Bitcoinů před krátkodobými cenovými spekulacemi.

Zajímavou poznámku, která nahrává tezi, že Bitcoin kupují zejména instituce, však uvedl CIO BlockTower Capital Ari Paul: ,,Po celou dobu tohoto růstu (současného růstu ceny BTC pozn.red.) jsme viděli jasný vzor nákupů algoritmického stylu během obchodních hodin v USA a během obchodních hodin v Asii. Jedna se převážně o entity s obrovským čistým majetkem, které nakupují (Bitcoin) ve velkých částkách a skrz mimoburzovní trhy.“

Populárne