Connect with us

Ethereum

Důležitý pokrok: Syscoin přináší přímou interoperabilitu s Ethereum!

Zveřejněno

Syscoin Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tým stojící za vývojem kryptoplatformy Syscoin (SYS), která se zaměřuje na řešení problémů se škálovatelností blockchainů, oznámil, že se jim podařilo úspěšně implementovat funkci pro první mainnetový swap mezi Syscoinem a blockchainem Ethereum.

Syscoin (SYS) má za cíl řešit problematiku škálovatelnosti decentralizovaných aplikací (Dapps) tím, že nabízí vysokorychlostní transakce s nulovou latencí a nízkými transakčními poplatky. Využívá k tomu síť Z-DAS (Acyklický graf s nulovým potvrzením).

Takové projekty obvykle čelí překážkám při interakci s blockchainami jiných kryptoměn, jako jsou Ethereum nebo Bitcoin. Většinou proto vyměňují své nativní tokeny přes centralizované burzy, které vedou k předpisům o KYC a AML a samozřejmě i vyšším poplatkům.

S aktualizací Syscoinu vydanou na bloku 348 000 jsou však nyní všechny tokeny ERC-20 schopné nativně přejít do ekosystému Syscoin. Tímto se maže jakákoli účast třetích stran v procesu výměny.

Podle spoluzakladatele Syscoinu Jagdeepa Sidhu mohou nyní vývojáři Ethereum konečně škálovat své Dapps a smart kontrakty přes jejich protokol. Tato interoperabilita může hrát klíčovou roli při přijímání kryptoměn.

Syscoin může výrazně promluvit i do sféry DeFi (decentralizovaných financí), která je jednou z nejrychleji se rozvíjejících sektorů blockchainu. Také má potenciál pro sektor stablecoinů, jelikož nabízí možnost přímých swapů pro USDT tokeny a DAI ERC-20 tokeny fungující na blockchainu Ethereum.

,,Zatímco škálovatelnost byla hlavním slovem, která dominovala v diskusích o nedostatcích blockchainů, aktuálně je nahrazeno slovem „I“, které se týká jejich interoperability. To je největší problém, který se snaží blockchainové projekty vyřešit. Spuštěním mostu mezi Syscoině a Ethereum nastal významný moment. Výsledkem je, že uživatelé těchto blockchainů mohou využívat to nejlepší z obou světů: Inteligentní smlouvy, které jsou na Ethereum a vyšší propustnost a nižší poplatky, které nabízí Syscoin,“ vysvětluje redaktor portálu CryptoSlate Reuben Jackson.

Dosavadní pokroky, které se týkaly interoperability byly vždy na úkor decentralizace. Obecně platí, že pokud je nějaké aktivum využíváno v cizím blockchainu, znamená to jeho zablokování do nějakého druhu multisigu nebo inteligentní smlouvy, na kterou dohlíží správce. To je metoda, kterou využívá například Binance u Bitcoinu na svém Binance Chain nebo WBTC na Ethereum. Most, který přináší Syscoin je podstatně jiný, protože umožňuje, aby aktiva Ethereum fungovala na protokolu Syscoin aniž by musela být uschována u třetí strany.

Jagdeep Sidhu ze Syscoin dodal, že Ethereum bylo vybráno záměrně, protože je nejosvědčenější platformou pro smart kontrakty. V budoucnu však plánují poskytnout služby pro řešení interoperability i s dalšími blockchainy.

zdroj: cryptoslate.com

Populárne