Connect with us

Bitcoin

Dvě velryby vybraly z Coinbase Bitcoin za miliardu dolarů

Zveřejněno

Bitcoin veľryba

Už několikrát jsme v rámci našich článků zmínili, že burza Coinbase Pro je oblíbenou platformou pro koupi Bitcoinu (BTC) americkými institucemi. Nuž a nejnovější pohyby na adresách naznačují, že do Bitcoinu investovala nemalé peníze další velryba.

Jak informoval portál decrypt, v průběhu včerejšího dne odešly z peněženek Coinbase Bitcoiny v hodnotě téměř jedné miliardy dolarů. Konkrétně šlo o 13 204 BTC, které zamířily na adresy dosud neznámých investorů.

Konaly dvě velryby?

Whale Alert nejprve postřehla 36 různých transakcí v hodnotách mezi 351 BTC až 391 BTC realizovaných v průběhu čtyř hodin. V daném čase byly tyto transakce v hodnotě přibližně tři čtvrtě miliardy dolarů.

Kromě toho Whale Alert později upozornila na ještě jednu velkou samostatnou transakci v hodnotě až 4501 BTC, která také opustila právě burzu Coinbase.

Při součtu těchto transakcí šlo o hodnotu přibližně jedné miliardy amerických dolarů.

Otázkou je, zda všechny transakce patřily jedné entitě, nebo minimálně dvěma. Jejich charakteristika naznačuje, že menší transakce v celkové hodnotě 13 204 BTC mohly patřit jedné a druhá větší transakce 3501 BTC druhé instituci.

Naposledy došlo k takovým velkým nákupům bitcoinů z Coinbase 31. ledna 2021, kdy se z ní přesunulo na neznámé peněženky 15 200 BTC. V té době CEO firmy CryptoQuant Ki Young Ju řekl pro Decrypt, že je to nejsilnější bullish signál na trhu, protože tímto odlivem se potvrdil zájem institucí kupovat Bitcoin i za současné vysoké ceny.

Nejnovější odliv BTC z Coinbase na neznámé peněženky si tedy nelze vyložit zřejmě jinak, než tak, že BTC akumulovala další velká instituce, které nevadí, že stojí již přes 50 000 USD. Otázkou je jen to, která to byla.

Nejpravděpodobnějším scénářem je aktivita firmy Microstrategy, která v pátek uzavřela prodej konvertibilních směnek v hodnotě 1,05 miliardy dolarů. Již dříve avizovala, že celou částku, kterou jejich prodejem nabude, investuje právě do BTC. Otázkou však je, zda dokázala obchod realizovat tak rychle, nebo konala jiná velká firma, jelikož zakoupením Microstrategy teprve dojde. Kromě toho Microstrategy v minulosti kupovala BTC postupně přímým aktivním tradingem a ne skrz OTC (mimoburzovní obchod).

zdroj: decrypt.co

Populárne