Connect with us

Bitcoin

Elon Musk tvrdí, že Tesla neprodala žádné bitcoiny a může je opět přijímat jako platidlo

Zveřejněno

Elon Musk
Pixabay.com

Podnikatel, vědec, vizionář, ale podle mnohých i manipulátor trhu s kryptoměnami Elon Musk zřejmě opět ovlivnil cenu Bitcoinu (BTC). Tentokrát však pozitivním směrem, když naznačil, že Tesla může opět změnit svou politiku ohledně akceptování BTC jako platidla.

Šéf firem Tesla, SpaceX, Boring Company či Neuralink Elon Musk se k Bitcoinu vyjádřil v reakci na článek portálu Cointelegraph, který se týkal kritických slov na jeho adresu z úst jedné z nejbohatších žen Jihoafrické republiky Magdy Wierzycké. Ta kritizovala Elonův obrovský manipulativní vliv na Bitcoin a trh s kryptoměnami a poznamenala, že by byl téměř jistě vyšetřován regulačními orgány, kdyby takto konal v souvislosti s jakýmkoli jiným investičním aktivem. Kvůli nízké míře regulace kryptoměn však může ohledně Bitcoinu a jiných kryptoměn jako je jeho oblíbený Dogecoin „tweetovat“ prakticky cokoli.

,,Pokud by šlo o společnost, která je kótována na burze, byl by určitě vyšetřován a sankciovaný SEC,“ poznamenala Wierzycká, čímž připomněla, že Musk jednou už vyšetřování SEC čelil. V roce 2018 dokonce dostal pokutu 20 milionů dolarů za tweety, v nichž spekuloval na ceně akcií jeho firmy Tesla.

Reakce Muska vyhnala cenu BTC

Je otázkou, zda Elon Musk četl celý článek, ve kterém se naznačuje, že úmyslně vypumpoval cenu Bitcoinu, aby ho mohla Tesla výhodně prodat, nebo reagoval jen na samotný tweet. V něm byla vyňata citace Wierzycké, v níž bylo uvedeno: ,,To co vidíme je manipulace ceny jedním velmi vlivným individuem.“

Elon Musk reagoval příspěvkem, který se zřejmě postaral o to, že cena Bitcoinu pokračovala v nedělním růstu, když napsal:

,,Toto je nepřesné. Tesla prodala pouze 10% ze svých Bitcoinů, aby potvrdila, že je likvidní aniž by ovlivnila trh. Když se potvrdí, že 50% těžby bitcoinu je poháněné spotřebou čisté energie vedle pozitivního příštího trendu v této věci, tak Tesla obnoví bitcoinové transakce.“

Z tohoto tweetu, ať už šlo o spekulativní záměr Muska, nebo jen jeho vůli ohradit se proti kritice, jsou zřejmé dvě důležité věci:

  • Musk potvrdil, že Tesla neprodala žádné další bitcoiny, což je dobrý signál, protože mnozí spekulovali, že tato firma měla svými prodeji zásadní vliv na propad ceny BTC v předešlých týdnech
  • Tesla je otevřená myšlence opět akceptovat Bitcoin jako platidlo – podmínka Muska o 50% těžbě BTC za pomoci zdrojů zelené energie spolu s pozitivním trendem v této oblasti se jeví být jako snadno splnitelný – dokonce je možné, že tomu tak už ve skutečnosti je

Muskův vliv se neztratil

Cena Bitcoinu v neděli posilovala již před tweety Elona Muska, ale po něm posílila o dalších zhruba 2000 dolarů. Zdá se, že kryptotrhu dodala další sebevědomí, ale Musk ním zároveň potvrdil, že jeho vliv na Bitcoin se stále nevytratil.

Blíží se doba, kdy společnost Tesla oznámí výsledky hospodaření za druhý kvartál 2021 a tak rostou očekávání týkající se její bilance držených Bitcoinů. Pokud se opravdu potvrdí, že Tesla neprodala žádné Bitcoiny, může to být pozitivní signál pro investory. Dokonce se spekuluje, že Tesla mohla využít turbulence na trhu k posílení své pozice v nejznámější kryptoměně.

Zdroje: twitter, cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne