Connect with us

Ethereum

Ethereum a 3 faktory, které potvrzují zdraví tohoto ekosystému

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Více než polovina všech existujících Etherů v oběhu se nepřesunula více než rok, což naznačuje, že mnozí držitelé kryptoměny Ethereum volí strategii hodlovat a to pravděpodobně i s ohledem na blížící se spuštění generace Ethereum 2.0, v rámci které budou moci tuto kryptoměnu zapojit do stakingu.

Podle analytické platformy Glassnode, která podrobně sleduje transakce nejen na blockchainu Bitcoinu, ale i Ethereum, se za posledních 12 měsíců přesunulo v rámci on-chain transakcí pouze 39,6% ETH.

Údaje rovněž naznačují, že rok 2019 byl obdobím, během kterého docházelo k největší akumulaci ETH ze strany velryb. Zajímavým číslem je také údaj, podle kterého se od října 2017 nepřeložilo až 20% z existujících ETH.

,,Přibližně 60% všech ETH se nepřeložilo více než jeden rok. Spuštěním ETH 2.0 fáze 0 bude zajímavé sledovat, jak velké procento těchto ETH se přesune a zapojí se do stakingu. Obzvláště jsem zvědavý, kolik z mincí, které se nehýbou už 5 let, se také přesune,“ uvedl na Twitteru zajímavou poznámku Anthony Sassano.

Spencer Noon následně jmenoval na Twitteru 3 důvody, proč je Ethereum aktuálně na základě fundamentálních indikátorů zdravější než kdykoli předtím:

  1. Ethereum předběhlo v denních poplatcích za transakce Bitcoin
  2. V září bylo zavolání 115 milionů kontraktů, zatímco v červnu to bylo jen 57 milionů
  3. Denně aktivní adresy jsou konstantně nad 400 tisíci

Uvést také třeba, že denní on-chain aktivita na Ethereum v posledním období mírně narůstá. Zatímco v lednu a únoru se denně přemístilo přibližně 0,5% celkové nabídky ETH, začátkem září to bylo kolem jednoho procenta.

Týdně se na Ethereum v úvodu roku převedlo okolo 1,5% všech ETH. V červenci a září to již bylo 5% celkové nabídky.

Zajímavé je i srovnání s Bitcoinem – u něj lze sledovat opačný jev. Zatímco v únoru se za týden přemístilo přibližně 6% všech BTC, v září to bylo už jen kolem 4%.

zdroj: cryptoslate.com, cointelegraph.com

Populárne