Connect with us

Ethereum

Ethereum (ETH) stoupla po hardforku Muir Glacier inflace

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Ethereum

Po odstranění problémů s těžbou klesla průměrná doba vytvoření nového bloku na blockchainu Ethereum až o čtvrtinu. Vyplývá to z údajů Etherscanu, který sleduje dění v blockchainu druhé největší kryptoměny.

Etherscan informuje, že od 1. ledna do 4. ledna se průměrný čas na vytvoření bloku snížil ze 17,16 sekundy na 12,96 sekundy. Znamená to pokles o 24,48%.

Snížení času na vytvoření bloku vedlo k vyššímu počtu vytěžených bloků za den a k vyšší inflaci Ethereum. Podle grafu počítání a odměňování, v průběhu 1. ledna vytvořili mineři Ethereum 4 980 nových bloků a 10 237 nových ETH. 4. ledna však vzniklo už 6 570 nových bloků a 13 437 nových ETH. To je nárůst o téměř 32% bloků za den a 31% nových ETH za den.

Tyto změny jsou pravděpodobně důsledkem nedávné implementace hardforku Muir Glacier. Jeho cílem bylo oddálit “dobu ledovou”, která by mohla způsobit výrazně zpomalení Ethereum.

Takzvaná “doba ledová”, která je známá také pod pojmem “difficulty bomb”, se vztahuje na narůstající obtížnost hashování v algoritmu těžby Ethereum (mining difficulty). Navrhovaný mechanismus má sloužit jako funkce, která demotivuje těžaře Ethereum pokračovat v těžbě Proof-of-Work po plánovaném přechodu Ethereum na Proof-of-Stake (PoS), tedy do fáze “Ethereum 2.0”.

300x250

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Coinbase zjednodušila odesílání kryptoměn. Zapomeneme na komplikované adresy?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Coinbase Wallet

Odesílat kryptoměny je pro mnohé začátečníky poměrně nepříjemná záležitost. Adresy peněženek jsou totiž psány pro počítače, ale na lidi působí nepřehledně a komplikovaně. Tento problém se snaží řešit několik společností a firma Coinbase učinila významný pokrok.

Peněženka směnárny Coinbase (Coinbase Wallet) aktualizovala svou funkcionalitu o možnost odesílat kryptoměny pomocí použití uživatelského jména příjemce platby namísto dosud obvyklé zdlouhavé adresy.

Coinbase Wallet na to použila službu Ethereum Name Service. Ta umožňuje odeslat kryptoměny na adresu ve tvaru @meno_uzivatela.

Obrázek: Jednoduchá animace odeslání transakce přes Coinbase Wallet na peněženku s názvem walletfan.eth namísto tradičně komplikované adresy:

300x250

Coinbase tvrdí, že její zákazníci si dlouhodobě stěžovali na těžkopádné, dlouhé a nesmyslné kryptoadresy. Mnoho uživatelů se obávalo, že adresu zkopírují chybně nebo dokonce ji špatně manuálně přepíší a tím pádem ztratí omylem své finanční prostředky. Na rozdíl od bankovních služeb jsou totiž transakce kryptoměn neměnné a v případě omylu vám nikdo nic nevrátí.

,,Tyto problémy mohou vyřešit adresy, které jsou pochopitelné člověkem. Existují služby, které umožňují přiřadit krátké jméno čitelné pro člověka k vašim kryptografickým adresám. Jsme přesvědčeni, že tato vylepšení zjednoduší používání kryptoměn a tím přispějí k jejich širší adopci u většinového publika,” vysvětluje Coinbase.

Ethereum Name Service (ENS), na jehož základě tato funkce funguje, je inteligentní distribuovaný systém založený na smart kontraktech Ethereum, který přiřazuje čitelná jména ke klasickým adresám. Zpočátku služba podporovala pouze adresy Ethereum, ale od října 2019 podporuje i jiné blockchainy. Coinbase uvádí, že v tomto okamžiku je to možné u kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, XRP, Stellar Lumens, Dogecoin a všechny ERC20 tokeny včetně USDC a DAI.

Portál Cointelegraph upozornil, že vývoj ENS měl své problémy. Objevily se chyby ve smart kontraktech, které se snažili hackeři zneužít ve vlastní prospěch. Problémy se objevily také v souvislosti s aukcí “lidštějších adres” pro jejich kryptografické ekvivalenty.

zdroje: cointelegraph.com, blog.coinbase.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Data naznačují, že Ethereum se stává více distribuované

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Častokrát citovaná společnost Coin Metrics, která se zabývá analýzou kryptoměn, zveřejnila novou studii o Ethereum. Jejím závěrem je, že distribuce tokenů ETH se rozšiřuje, což může být pozitivním fundamentem pro rostoucí zájem o tuto kryptoměnu.

Coin Metrics ve zprávě o stavu sítě Ethereum uvádí, že kryptoměny vykazují při analýze důležitých technických ukazatelů několik pozitivních signálů:

 • Realizovaný strop Ethereum(Ethereum realized cap), který je znám také jako průměrná cena všech držitelů tohoto aktiva, stoupl za týden o téměř 4 procenta. Realizovaný strop je metoda, která se snaží vylepšit klasickou tržní kapitalizaci dané kryptoměny tím, že aplikuje slevu na mince, které mohly být v minulosti ztraceny. Zjednodušeně řečeno, nové tokeny mají hodnotu rovnou tržní hodnotě, ale ty starší, které se nehýbou, namísto klasického výpočtu (počet mincí x cena) mají hodnotu o něco nižší.
 • Stoupla míra hashrate a také obtížnost těžby o 3,6 resp. 3,7 procenta
 • Distribuce Ethereum tokenů se rozšiřuje, což signalizuje zvyšující se zájem účastníků trhu o dané aktivum. Ethereum tokeny byly původně distribuovány přes crowdsale

,,Procento dodávek držených na adresách s nejvyššími zůstatky dosáhl vrcholu v červenci 2016, kdy byl na přibližně 60%. Suma držena těmito velkými adresami dosáhla výrazného poklesu vlivem ICO bubliny mezi lety 2017 až 2018. Od února 2020 tvoří tyto adresy asi už jen 40% celkového objemu Ethereum v oběhu,” uvádí analýza.

Pozitivním signálem je i to, že procento relativně malých adres s ETH se zvyšuje. Za posledních sedm dní se podle Coin Metricks adresy v dolarové hodnotě alespoň 10 dolarů zvýšily o 8%.

zdroj: cryptoslate.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Šéf Ripple vyčítá Bitcoinu a Ethereum jejich centralizovanou těžbu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

garlinghouse-bitcoin

Bitcoin je nejhodnotnější a nejrespektovanější kryptoměna, ale i on má své problémy. Jedním z nejvýraznějších je geografická centralizace jeho těžby, která se soustředí převážně v Číně. Kryptoměně, která má mít decentralizovaný charakter, to pochopitelně nehraje do karet.

Kritikou centralizace těžby Bitcoinu se nejnověji zabýval i generální ředitel společnosti Ripple (která stojí za kryptoměnou XRP) Brad Garlinghouse. V rozhovoru s Juilou Chatterleyové ze CNN řekl, že Bitcoin a Ethereum v tomto bodě selhávají.

Garlinghouse uvedl, že na těžbu Bitcoinu mají největší vliv čtyři mineři (mining pooly), kteří představují více než 60% těžební síly a doplnil, že až 80% těžební kapacity u BTC a ETH se nachází v Číně.

Někteří přední obhájci Bitcoinu nezůstali potichu sledovat kritiku Garlinghouse a argumentovali tím, že čísla, která v rozhovoru pro CNN uvedl, nejsou přesná.

Pravdou je, že Garlinghouse má však z části pravdu. Čína má opravdu významné postavení pokud jde o těžbu Bitcoinu. V tomto směru dominují čínské firmy Bitmain, Canaan, Bitfury a Hut8, které společně tvoří podstatnou část bitcoinového hashrate. To znamená, že těžba BTC je z geografického pohledu opravdu výrazně centralizovaná, což znamená, že případný zásah vůči těmto čínským společnostem například ze strany místní vlády by mohl mít minimálně z krátkodobého hlediska následky na bitcoinový ​​hashrate (čím je hashrate vyšší, tím je síť bezpečnější a odolnější vůči případnému 51% útoku, pozn.red.).

300x250

Argumentace vůči tvrzením šéfa Ripple spočívá zejména v tom, že centralizace těžby Bitcoinu a dominantní postavení čínských minerů se nepotvrdilo v listopadu 2017 při neúspěšném hardforku SegWit2x (B2X), který byl zamítnut pro nedosažení konsenzu.

Upozornil na to zejména Tuur Demeester, který na základě toho vysvětluje nepřesnost jeho tvrzení o vlivu Číny na Bitcoin: ,,Právě z tohoto důvodu je studie bitcoinové historie tak důležitá. Čínští mineři se v roce 2017 snažili ovládat BTC blockchain skrz B2X hardfork, ale ve skutečnosti nikdy nezměnili ani jednu část kódu,” vysvětlil.

Kuriózní je i to, že šéf Ripple vyčítá Bitcoinu a Ethereum centralizaci jejich těžby (z geografického pohledu), ačkoli kryptoměna XRP, za níž stojí tato společnost, je jednou z nejcentralizovanejších na celém trhu.

Garlinghouse dříve řekl, že Bitcoin nepovažuje za konkurenci pro XRP, protože obě kryptoměny mají zcela odlišné případy použití. Sám tvrdí, že je fanoušek Bitcoinu a také investor do této kryptoměny. Během rozhovoru se také nechal slyšet, že Ripple se do 5 let stane novým Amazonem a že její technologii budou používat i centrální banky.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Ethereum chce mít milion developerů. Povede tato strategie ke konečnému úspěchu?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

5. června 2017, v době před největším kryptoměnovým bullrunem dosavadní historie, řekl profesor JP Vergene z Ivey Business School, že nejlepším indikátorem budoucího úspěchu kryptoměn je počet vývojářů, kteří na ní pracují.

V duchu této myšlenky prohlásil v říjnu 2019 spoluzakladatel Ethereum a vedoucí společnosti ConsenSys Joseph Lubin, že cílem ETH je přivést do jejich ekosystému více než milion vývojářů. Tuto vizi zopakoval i během minulé konference ETHDenver konané mezi 14. až 16. února.

Zájem a aktivita vývojářů jsou nezpochybnitelné důkazy toho, že se na daném blockchainu neustále pracuje a má potenciál dalších významných vylepšení zejména pokud jde o škálovatelnost, bezpečnost a soukromí.

Cílem vývojářů Ethereum je v posledních letech zejména spuštění verze Ethereum 2.0 a s ní souvisejícího přechodu na algoritmus Proof of Stake a takzvaný staking. Lubin konstatoval, že čím více developerů dělá na tomto ekosystému, tím se buduje komplexnější síť.

,,Co to vlastně opravdu znamená, že by pracovalo na Ethereum milion lidí? Nejde jen o financované projekty a developery pracujících na full-time. Šlo by i o hackery, studenty či vývojáře WEB2, kteří integrují prvky Ethereum do svých stávajících řešení … všichni jsou Ethereum developery. Vznikají díky ním inkluzivní systémy založené na blockchainu, které se budou postupně formovat prostřednictvím mostů mezi starými a novými systémy,” uvedl své představy o tom, jak by se mohly na budoucnosti Ethereum spolupodílet miliony lidí.

300x250

Ethereum navzdory velkým plánům čelí časté kritice, že v posledním období nepostupují tak rychle, jak se to očekávalo. Spuštění fáze Ethereum 2.0 a zlepšení škálovatelnosti se stává stále větší prioritou jelikož roste zájem o decentralizované finance (DeFi), které zaznamenaly v posledních měsících výrazný nárůst zájmu. Aby však mohli na Ethereum bez problémů fungovat ve větší míře, vyžadují technologický pokrok zejména v souvislosti se zlepšením propustnosti (škálování) celé sítě.

Zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčí náladě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se na trh vysoce kapitalizovaných kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Míří Ethereum na 300 USD?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Dnes se dvojku trhu Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

 • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
 • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuální rezistence altcoiny?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přinášejí pravidelné aktualizace k situaci na trzích. Dnes se na altcoiny vůči BTC podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

 1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
 2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
 3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

300x250
Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

 1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
 2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
 3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
 4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
 5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

VIDEO: Co je to Proof of Stake? Vysvětluje Kicom z Bitcoinového kanálu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Kicom Proof of Stake

Proof of Work je algoritmus, na kterém funguje Bitcoin a většina známých kryptoměn. Aktuálně i dvojka na trhu Ethereum, která však plánuje přejít na algoritmus Proof of Stake. Takzvané stakeování by mohlo podle obhájců tohoto konceptu pomoci vyřešit problémy s decentralizací těžby, škálovatelností a také ekologickou otázku. Tématu toho, co to vlastně Proof of Stake je, se věnoval v oblíbeném YouTube projektu Bitcoinový Kanál Jakub Vejmola a.k.a Kicom.

Tématu základních rozdílů mezi Proof of Work a Proof of Stake jsme se věnovali i my. Popsali jsme je v tomto článku.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Data naznačují, že Ethereum se stává lepším platebním prostředkem než Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-ethereum

V neděli jsme publikovali článek, ve kterém bylo uvedeno několik důvodů, proč by Bitcoin mohl v budoucnu uspět v konkurenci fiatových měn jako platidlo denního použití. Data, na která v novém článku poukázal portál CryptoSlate, zas naznačují, že lepším platidlem než Bitcoin se stává dvojka na trhu Ethereum.

Na tuto skutečnost upozornil ve svém blogu Danger Zhang, autor portálu Coinmonks, který vysvětlil, že existuje několik důvodů, které brání Bitcoinu v tom, aby se stal hlavní měnou internetu. Nepomáhá ani to, že se provedlo a stále se pracuje se na několika řešeních problémů s jeho škálovatelností.

,,Většina lidí nemá zájem o peníze, které mění hodnotu z minuty na minutu. Dokonce ani lidé, kteří věří v příběh o Bitcoinu obvykle nemají zájem platit nim – raději ho drží, protože věří, že bude mít větší hodnotu,” vysvětlil svůj skepticismus vůči Bitcoinu jako platidlo ve svém blogu.

Myslí si, že volatilita Bitcoinu a pomalý čas při vytěžení nového bloku (10min) vytvářejí z Ethereum nový domov pro digitální platby. Jde především o to, že většina nejznámějších stablecoinů neboli kryptoměn, které kopírují cenu fiatových měn, jsou postaveny právě na tomto blockchainu. Nemluví tedy přímo o tom, že platidlem je samotný Ether.

Zhang se domnívá, že právě stablecoiny s využitím Ethereum představují nejlepší řešení pro jednoduché, rychlé a levné způsoby finančních transakcí za využití kryptoměn. Bez ohledu na to, zda jde o DAI, USD Coin nebo Tether (USDT). Každý má odlišné funkcionality a vlastnosti. Díky tomu jsou ideální pro každodenní transakce.

300x250

Například DAI je decentralizovaný stablecoin podpořen 150% kolaterálem kryptoměny. Nabízí úplnou transparentnost svých rezerv a má automatizované mechanismy likvidace, které se spouštějí v momentě, když se cena kolaterálu sníží pod bezpečnou úroveň.

Za USD Coinem stojí největší americká kryptosměnárna Coinbase. Není decentralizovaný, ale nabízí lidem možnost rychlého výběru dolarů na kterýkoliv účet ve Spojených státech.

Tether (USDT) je zas stablecoinem s nejvyšší likviditou, protože je nejstarším na trhu. Není však dostatečné transparentní, protože jeho rezervy jsou uloženy na nepřehledných bankovních účtech.

Zhang poznamenává, že stablecoiny podle jeho názoru zabíjejí myšlenku používat Bitcoin jako platidlo a tlačí dopředu Ethereum, na nichž většina stablecoinů funguje. Když si lidé uvědomí, že většinu digitálních plateb realizují právě přes tento blockchain, může to pozitivně ovlivnit jeho cenu.

Mohlo by vás zaujmout:

Stane sa Bitcoin bežným platidlom? Štyri dôvody, prečo sa tak môže stať

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Ethereum

6 věcí, které posunou Ethereum podle Erica Connera na nový level

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum

Vedoucí produktového oddělení společnosti Gnosis Eric Conner jmenoval šest významných fundamentálních faktorů, které výrazným způsobem ovlivní pokrok a úspěch kryptoměny Ethereum ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.

Conner poznamenal, že během příštích 12 měsíců může Ethereum dosáhnout úspěchu v těchto 6 bodech:

 • Výrazný nárůst decentralizovaného financování (DeFi)
 • Řešení pro ochranu soukromí a osobních údajů na Main
 • Škálování na druhé vrstvě blockchainu
 • Spuštění Ethereum 2.0
 • Špičková monetární politika na Ethereum 2.0
 • Úsilí konkurence dorovnat se pokroku Ethereum

Decentralizované financování (DeFi) zaznamenalo v posledním roce výrazný pokrok. Údaje z DefiPulse naznačují, že v DeFi aplikacích je aktuálně zamčených 3,1 milionu Etheru, což v době psaní článku odpovídá 589 milionům dolarů. Aby však DeFi fungovalo bez problémů, což zahrnuje všechny finanční služby včetně půjček, plateb, derivátů, tak spuštění Ethereum 2.0 a zlepšení monetární politiky sehrají nejdůležitější roli.

Škálovatelnost je důležitá, protože v případě DeFi jsou důvěrné informace, jako například platební údaje, spravované v blockchainu. S rostoucím počtem uživatelů by mohlo dojít k přetížení sítě, což by způsobilo její ucpání. Vylepšení monetární politiky a Ethereum 2.0 jsou pro mnohé investory nejtěžší pochopitelné věci týkající se vývoje tohoto ekosystému. Podle Erica Connera však budou pro úspěch velmi potřebné zejména v případě rapidního zvýšení zájmu o DeFi.

zdroj: cryptoslate.com

300x250
Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-