Connect with us

Bitcoin

Ethereum je blíže k novým penězům, než Bitcoin, tvrdí Mark Cuban

Zveřejněno

cuban
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký miliardář Mark Cuban, který je vlastníkem klubu NBA Dallas Mavericks, si myslí, že Ethereum je blíže k tomu, aby se stalo reálnými penězi budoucnosti než Bitcoin, který spíše vnímá jako moderní zlato.

Mark Cuban mluvil o kryptoměnách v rámci podcastu Delphi podcast, ve kterém přiznal, že růst popularity defi sektoru a NFT tokenů jsou důvody, proč ho začaly kryptoměny v poslední době opravdu fascinovat. Obrovský význam vidí zejména ve smart kontraktech a jejich vlastnostech. Na margo nich konstatoval:

,,Smart kontrakty (inteligentní smlouvy) a skutečnost, že jsou decentralizované, znamenají, že neexistuje nikdo, kdo by byl přímo ve vedení, jejich řízení je kompletně odlišné. To je věc, která mění celou hru (game changer).“

Cuban podobně jako mnozí jiní přirovnává současné kryptoměny k období růstu popularity internetu na přelomu století. ,,Když se začal internet popularizovat, začali jsme sledovat všechny ty různé aplikace, které začaly narušovat analogový svět. Díky ním jsem začal vyhledávat streamovací služby, protože jsem chtěl slyšet přenos z univerzitních zápasů v Indianě, co jsem nemohl dělat skrz rádio v Dallasu.“

Slova Cubana naznačují, že je velkým fanouškem Ethereum, ale jeho investiční portfolio týkající se kryptoměn naznačuje, že věří z pohledu investování ještě více Bitcoinu. Tvoří totiž až 60% jeho koláče, zatímco Ethereum 30% a zbývající kryptoměny 10%.

Čo je to Ethereum (ETH)? Kde sa dá Ethereum kúpiť?

Cuban se však neztotožňuje s tvrzením, že Bitcoin je možné přirovnávat k „internetovému boomu“, protože ho vnímá zejména jako držitele hodnoty. Jednoduše je lepší alternativou zlata.

,,S Bitcoinem můžete dělat transakce. A to je skvělé. Je výborným držitelem hodnoty a to je úžasné. Je to lepší alternativa ke zlatu, což je fenomenální. Krade kapitál od zlata a bude v tom pokračovat. A to je důvod, proč ho vlastním. Nicméně je tu jedna věc, co není – není to ten ekvivalent příchodu internetu.“

Mark Cuban tím naznačil, že Bitcoin nenabízí až takovou širokou škálu použití a proto je jeho přirovnání k příchodu internetu mylné. Myslí si, že v tomto směru má mnohem větší potenciál Ethereum a jeho smart kontrakty, které jsou právě tím, co mu připomíná počátky internetové éry.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne