Connect with us

Ethereum

Ethery mizí z burz. Může cena vyletět až na $20 000?

Zveřejněno

ethereum

V souvislosti s kryptoměnou Ethereum se objevuje stále více pozitivních fundamentů dá se říci, že ke zvýšenému potenciálu výrazného růstu hodnoty dvojky na trhu přispěl svými nedávnými vyjádřeními i respektovaný investor Raoul Pal.

Šéf společnosti Real Vision, který už loni upravil své investiční portfolio tak, že 98% přeskupil do Bitcoinu a Ethereum, totiž před pár dny naznačil, že cenový vývoj Ethereum mu mimořádně nápadně připomíná Bitcoin v úvodu roku 2017. Vzhledem k respektu, který si Rauol Pal vybudoval mezi investory, se jeho vyjádřením přikládá poměrně velká vážnost.

,,Wow, to opravdu? Ethereum je identické v ceně i struktuře v momentě, kdy má ve srovnání s Bitcoinem stejný počet aktivních adres? Myslel jsem si, že je to jen bezcenný shitcoin ???,“ zeptal se nejprve na Twitteru a následně v dalším „tweetu“ doplnil zajímavý údaj: ,,Tržní strop Ethereum roste ještě rychleji, než u Bitcoinu (od momentu dosažení 1 milionu aktivních adres).“

Zatímco Bitcoin si získává na popularitě díky stále častěji zmiňovanému přirovnávání k hedgeu vůči inflaci, Ethereum je ekosystém, na kterém se budují zajímavé decentralizované projekty. Obrovský potenciál podle mnoha odborníků dřímá zejména v DeFi sektoru. Dokonce to tento týden naznačil i šéf amerického regulátora bank OCC Brian Brooks.

,,Nazývejte mě bláznem, ale pevně věřím, že Ethereum do roka až dvou dosáhne ceny 10 až 20 tisíc dolarů. A tentokrát absolutně zaslouženě. Ethereum se pevně etablovalo a stává se univerzální vrstvou pro vypořádání hodnot na internetu vedle toho, jak je hodnota ETH krytá maximálním poměrem poptávky a nabídky,“ uvedl na Twitteru ETH developer antiproszntechis.eth.

Hodleři stahují ETH z burz

V souvislosti s Ethereum se však nemusíme bavit o potenciálním růstu ceny pouze na základě vyjádření pár respektovaných osobností. Silným bullish signálem jsou i konkrétní čísla, která naznačují velký potenciál.

Analytická platforma CryptoQuant upozornila, že na burzách se aktuálně nachází jen 8,1 milionu ETH, což je o 27% méně Etherů, než bylo dva dny dozadu. Alex Saunders na Twitteru zas doplnil, že jen za posledních několik hodin kleslo množství ETH na burzách z 10 milionů na osm. ,,Protože v dlouhodobějším horizontu se očekávají ceny 5, 10 a 20 tisíc dolarů za Ethereum tak silně pochybuji, že hodleři budou nyní prodávat ETH za tisíc nebo dva tisíce dolarů, „doplnil.

Ve zkratce to znamená hlavně to, že ethery v rychlém tempu stahují z burz na soukromé peněženky, což je znakem, že jejich držitelé je neplánují v dohledné době prodávat (což vytváří tlak na stranu nabídky a potenciál dalšího růstu ceny).

Trend výběrů ETH z burz není zcela nový. Analytická platforma Glassnode uvedla, že současné množství ETH na burzách je nejníže od července 2018. Aktuálně jde jen o sedm procent celkové nabídky. Nuž a doplňujeme ještě jedno zajímavé číslo – od května 2020, kdy bylo na burzách rekordních 14,1 milionu ETH, klesl jejich počet na burzách o 42,5%.

Saunders k těmto číslům doplnil: ,,Všichni víme, co se stalo, když začala poptávka převyšovat nabídku u Bitcoinu. Jeho cena se za 90 dní zvýšila čtyřnásobně.“

Poukázal tím na to, že množství Bitcoinů na burzách kleslo od března 2020 o 21% a od října 2020, kdy začal prudký růst ceny BTC z 12 000 USD na 40 000 USD o 4,5%. Aktuálně na základě dat Glassnode je k dispozici na obchodování jen 22% stávajících BTC. Zbývajících 78% je takříkajíc nelikvidních – připadají hodleři, kteří s nimi dlouhé období vůbec nehýbou a adresám, na kterých se nacházejí Bitcoiny, ke kterým se ztratil přístup.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Populárne